Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Jakie waszym zdaniem jest najbardziej wzruszające anime??

Ja mam jeden typ: Grobowiec Świetlików i z seriali ewentualnie VPM. Fullmetal też jest wzruszający, z resztą moje ulubione anime, ale oglądałem je rok temu i z perspektywy czasu wydaje się że braterska miłość i poświęcenie nadal tkwi w mojej pamięci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio oglądam na Hyperze "Full Metal Alchemist". Dość sympatyczne i chyba dość popularne anime. Nie muszę chyba przypominać, że bohaterami są bracia Edward i Alphonso, którzy w czasie próby transmutacji [przywrócenia do życia] swej zmarłej matki utracili to i owo z ciała. Teraz chcą odzyskać "to i owo" [dla Eda jest to eka i noga, które w ramach zastępstwa ma stalowe, zaś Al całe ciało - jego dusza z braku ciała została zamknięta przez brata w zbroi] , szukając Kamienia Filozoficznego. Uniwersum, w jakim rozlega się akcja to mieszanina fantasy i tak mniej-więcej początku naszego XX wieku [może jednak trochę się mylę], głównym jego elementem jest alchemia wraz z podstawowym jej elementem - Zasadą Równej Wymiany, czyli mniej-więcej "Nie ma czegoś z niczego [chyba, że ma się Kamień Filozoficzny], aby coś otrzymać trzeba poświęcić coś o takiej samej wartości". Nie będę dokładnie opisywał fabuły, ale bracia chcąc znaleźć Kamień wplączą się w wiele tarapatów, w tym walkę z homunkulusami, czyli sztucznymi ludźmi, ciałami bez dusz.
Jak dla mnie jedno z fajniejszych anime, więź pomiędzy braćmi może wzruszać, poza tym jest to typowy shonen. Bardzo fajne, warto poznać, jeśli jeszcze nie miało się z tym do czynienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W anime stanowczo za dużo pozmieniali w stosunku do mangi. Jeśli ktoś uważa, że anime jest bardzo dobre to niech sięgnie po mangę, która jest jeszcze lepsza. Różnic fabularnych jest cała masa. Wiele postaci jest zupełnie innych, część znanych z anime w ogóle się nie pojawia. Nawet Homunkulusy są inne (np. w anime King Bradley to Pride, w mandze jest jako Wrath).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2007 o 13:55, Lucas016 napisał:

Jakie waszym zdaniem jest najbardziej wzruszające anime??

Ja mam jeden typ: Grobowiec Świetlików i z seriali ewentualnie VPM. Fullmetal też jest wzruszający,
z resztą moje ulubione anime, ale oglądałem je rok temu i z perspektywy czasu wydaje się że
braterska miłość i poświęcenie nadal tkwi w mojej pamięci...

Mi sie podobało stare anime jeżeli dobrze pamiętam nazwę było to Record of lodoss war czy jakoś tak mogę sie mylić bo dawno temu ostatni raz to oglądałem ale jak pamiętam fabuła bardzo mi przypadła:) Jedno z lepszych jakie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2007 o 16:03, Czedwik napisał:

W anime stanowczo za dużo pozmieniali w stosunku do mangi. Jeśli ktoś uważa, że anime jest
bardzo dobre to niech sięgnie po mangę, która jest jeszcze lepsza. Różnic fabularnych jest
cała masa. Wiele postaci jest zupełnie innych, część znanych z anime w ogóle się nie pojawia.
Nawet Homunkulusy są inne (np. w anime King Bradley to Pride, w mandze jest jako Wrath).


podpisuje się pod tą wypowiedzią, Sloth też jest o wiele ciekawszy w mandze, i cała intryga jest po stokroć ciekawsza

a co do wzruszających anime to chyba kimi ga nozomu eien, no i CB jest też wzruszające poniekąd ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2007 o 18:35, turpis napisał:

Mam takie pytanko...czy mozna ozywic Homunkulusa?? Mowie o FMA... bo wczoraj fajna postac umarla
i mi jej szkoda :(

Nie da się ożywić, też uważam, że Greed był spoko, ale w końcu był homunkulusem...więc Ed musiał go zabić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ej wiecie moze cz na jetix-sie są wszystkie odcinki naruto z 1 seri
a jak nie to mi powiedzcie gdzie moge znaleść polskie odcinki naruto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2007 o 18:58, Lucas016 napisał:

Nie da się ożywić, też uważam, że Greed był spoko, ale w końcu był homunkulusem...więc Ed musiał
go zabić.

Czytałem jego opisy w Wikipedii (mangi czytałem na razie to, co wyszło w Polsce - czyli zakupione 5 tomów) to w mandze Greed otrzyma później nowe ciało. Tylko w mandze, bo tam fabuła jest inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2007 o 23:31, Czedwik napisał:

Czytałem jego opisy w Wikipedii (mangi czytałem na razie to, co wyszło w Polsce - czyli zakupione
5 tomów) to w mandze Greed otrzyma później nowe ciało. Tylko w mandze, bo tam fabuła jest inna.

zgadza się, ale w anime nie zostanie on wskrzeszony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2007 o 23:31, Czedwik napisał:

Czytałem jego opisy w Wikipedii (mangi czytałem na razie to, co wyszło w Polsce - czyli zakupione
5 tomów) to w mandze Greed otrzyma później nowe ciało. Tylko w mandze, bo tam fabuła jest inna.

ja bym nie powiedział, ze dostanie nowe ciało, to po prostu nowy inny greed, tamten został ukarany przez Ojca za nieposłuszeństwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ej wiecie moze cz na jetix-sie są wszystkie odcinki naruto z 1 seri
a jak nie to mi powiedzcie gdzie moge znaleść polskie odcinki naruto(sklep,pzez internet)

na jetix leci serial Oban-moze wiecie czy to jest anime?
Błagam o szybką odpowiedż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2007 o 12:14, ufo344 napisał:

ej wiecie moze cz na jetix-sie są wszystkie odcinki naruto z 1 seri
a jak nie to mi powiedzcie gdzie moge znaleść polskie odcinki naruto(sklep,pzez internet)

na jetix leci serial Oban-moze wiecie czy to jest anime?
Błagam o szybką odpowiedż


J wyemitował chyba pierwsze 25 odcinków naruto i puszcza je w kółko
a co do Obana tak, to jest anime
koreanskie chyba (jakos inaczej sie nazywalo, ale nie pamietam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jetix daje pierwszą serię Naruto, ugrzecznioną i ocenzurowaną. Co do powtarzania odcinków - bardzo możliwe (oni tak lubią: dajemy 20 odcinków pętlą przez pół roku, a potem wielkie napisy "nowe odcinki" ^^)

Oban: Star Racers jest anime (pochodzi z Japonii itd.).
Anime w języku japońskim oznacza każdy serial/film animowany, nawet zagraniczny. To w części krajów przyjęło się (między innymi u nas), że anime=japoński serial/film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2007 o 11:25, JaMES` napisał:

ja bym nie powiedział, ze dostanie nowe ciało, to po prostu nowy inny greed, tamten został
ukarany przez Ojca za nieposłuszeństwo

A wspomnienia starego Greeda będzie mieć, czy to zupełnie inna osoba? Jestem też ciekaw, kiedy zostanie wyjawiona tożsamość tego "Ojca". Poza tym, że tworzył homunkulusy nic o nim nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się