Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Słyszałem. Była ankieta, postanowiono że onomatopeje pozostaną po japońsku ;) I w sumie dobrze, bo jak czytam w komiksach (znaczy za młodu czytałem) te wszystkie trach bum zgrzęt itp to nie mogłem czasami wytrzymać xD Dalej, piątku nadchodź :) Od razu jeszcze powinna siostra dostarczyć nowy nr Otaku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 18:20, tykus napisał:

Słyszałem. Była ankieta, postanowiono że onomatopeje pozostaną po japońsku ;) I w sumie dobrze,
bo jak czytam w komiksach (znaczy za młodu czytałem) te wszystkie trach bum zgrzęt itp to nie
mogłem czasami wytrzymać xD Dalej, piątku nadchodź :) Od razu jeszcze powinna siostra dostarczyć
nowy nr Otaku :D


A tobie chodziło o Death Note ? xD
Myslałem o Naruto xD

Ale jeśli chodzi o Death Note to tak: onomatopeje są zostawione po japońsku ,a tłumaczenie polskie jest poniżej :]
Czyli dokładnie tak samo jakbyś oglądał Anime :]
Natomiast na ostatnich stronach są wystawione wyjaśnienia kilku definicji np. o Death Note itp. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FMA chapter 74 - ciekawe szczegoly na temat van hohenheima
mam nadzieje, ze w nastepnym chapterze bedzie juz cos na prawde mocnego jesli chodzi o posuniecie akcji do przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie GITS: Solid State Society i jedna rzecz nie daje mi spokoju
***SPOILER***
Otóż Władca Marionetek wykorzystał ciało tego urzędasa który się pod koniec filmu zastrzelił żeby zbudować system , który niby miał pomagać osobom starszym, a jednocześnie pomagał w porywaniu i reedukacji dzieci pochodzących z rodzin patologicznych, zgadza się ?? Urzędas nic z tym wspólnego nie miał bo zmarł dwa lata wcześniej zanim projekt w ogóle został rozpoczęty. Korzystając z pomocy starszych ludzi którzy przyjmowali na siebie prawa rodzicielskie porwanych dzieci zapewnił im nową przyszłość, tak ?? No więc moje pytanie brzmi, Kim był Władca Marionetek, bo odniosłem wrażenie że to jakiegoś rodzaju... zbiorowa świadomość, byt stworzony z umysłów i duchów innych ludzi między innymi członków Sekcji 9... czy też może był to po prostu zwykły człowiek o niesamowitych zdolnościach hakerskich, który dzielił z Major i resztą pragnienie sprawiedliwości... aczkolwiek jego metody były bezwzględne i czasem nieco okrutne (zębami zgrzytałem jak Togusa mało nie popełnił samobójstwa <wzdycha> Dzięki ci Major)
No więc jak to jest z tym Władcą Marionetek ??
***KONIEC SPOILERA***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś jakiś dobry programik do odtwarzania filmów z możliwością automatycznego lub manualnego pobierania napisów z dostępnych serwerów internetowych (coś w stylu subEDIT itp.) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 14:44, Ghoster7 napisał:

Zna ktoś jakiś dobry programik do odtwarzania filmów z możliwością automatycznego lub manualnego
pobierania napisów z dostępnych serwerów internetowych (coś w stylu subEDIT itp.) ??


W Media Player Classic jest bodaj taka możliwość, można chyba też ustawić z jakich stron ma pobierać. Ale nie korzystałem z tego, wolę sam poszperać na ansi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.08.2007 o 15:03, tykus napisał:

W Media Player Classic jest bodaj taka możliwość, można chyba też ustawić z jakich stron ma
pobierać. Ale nie korzystałem z tego, wolę sam poszperać na ansi ;)



Dzięki :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2007 o 14:23, cybekziom napisał:

Wie ktoś może gdzie w Olsztynie można kupić mange Hellsinga ?
Bo jak byłem ostatnio w Empiku to były 3 jakieś takie "dziwne" mangi :/


To chyba zależy od wydawnictwa jakiego szukasz :/
Sprawdź se na stronie JPF punkty sprzedaży w Olsztynie lub zamów se ezgemplarz przez neta ze sklepiku ;p
Jeśli od wydawnictwa JPF akurat szukasz :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem na Hyperze kinówkę FMA , i choc faktycznie odstaje poziomem od serialu , to nie jest taka zła żeby na niej psy wiesza. Gdy przez wszędobylskie na necie spoilery poznałem zakończenie uznałem , że twórcy zasługują na wieczne potępienie , ale jednak takie złe nie było SPOILER. Mają szczęście , że znowu nie rozdzielili braci , bo to już by było złe :-) Tylko trochę Winry szkoda. I Izumi. SPOILER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2007 o 20:54, MisticGohan_MODED napisał:

To chyba zależy od wydawnictwa jakiego szukasz :/
Sprawdź se na stronie JPF punkty sprzedaży w Olsztynie lub zamów se ezgemplarz przez neta ze
sklepiku ;p
Jeśli od wydawnictwa JPF akurat szukasz :]

Wiesz, jakoś tak nie jestem przekonany do zamawiania mang przez neta.
Nie wiem czemu ale wole poprostu kupić normalnie w sklepie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi kinówka się się nie podobała, niby dało się toto obejrzeć ale w porównaniu do serialu wypada naprawdę blado. Przed obejrzeniem nie czytałem w necie nic na temat filmu w obawie przed spoilerami, i dlatego miałem wobec niego duże oczekiwania, które niestety zawiódł. Fabuła jest taka sobie, może i momentami dało się wyczuć serialowy klimat ale niektóre pomysły twórców były zwyczajnie kiepskie i naciągane. Wykonanie jest bardzo nierówne. Ogólnie kreska i animacje są ładne ale np. scena walki z tymi żołnierzami w zbrojach to totalne dno.
Podsumowując: Jeśli nie spodziewasz się niczego szczególnego, da się obejrzeć, zwłaszcza jeśli ktoś jest ciekaw (chyba każdy kto widział serial :)) jak dalej potoczyły się losy Eda i Ala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kinówka FMA moze zostac porownana do niedawnego simpsons The Movie - wydłużony odcinek TV (52) napakowany akcją, wiele nie różniący się od serialu
szczerze to wole obserwować losy Ed''a i Al''a w mandze bo są po stokroć ciekawsze - nie ma bachora homunculusa jakim był Wrath, nie ma beznadziejnej i płytkiej Sloth, nie ma kombinowania z Rose i kochanka Hohenheima
w mandze Homunculusy są bvardziej wyraziste, fabuła poważniejsza, ciekawsza, bardziej tajemnicza (dopiero teraz po 74 chapterach może wreszcie dowiemy się czegoś o Hohenheimie!)... to jest to po prostu
jedna z lepszych mang jakie czytałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2007 o 15:26, JaMES` napisał:

kinówka FMA moze zostac porownana do niedawnego simpsons The Movie - wydłużony odcinek TV (52)
napakowany akcją, wiele nie różniący się od serialu


Przeciwko dużej dawki akcji nic nie mam, jeśli tylko te sceny są dobrze wykonane i mają sens. A tutaj co mamy? Jakieś zbroje które ledwo się ruszają. A scena w której te puszki schodzą po ścianie budynku.....parodia -_-"
Można by znaleźć jeszcze pare przykładów głupoty twórców ale dam sobie spokój...

Dnia 17.08.2007 o 15:26, JaMES` napisał:

szczerze to wole obserwować losy Ed''a i Al''a w mandze bo są po stokroć ciekawsze - nie ma
bachora homunculusa jakim był Wrath, nie ma beznadziejnej i płytkiej Sloth, nie ma kombinowania
z Rose i kochanka Hohenheima
w mandze Homunculusy są bvardziej wyraziste, fabuła poważniejsza, ciekawsza, bardziej tajemnicza
(dopiero teraz po 74 chapterach może wreszcie dowiemy się czegoś o Hohenheimie!)... to jest
to po prostu
jedna z lepszych mang jakie czytałem ;)


Skoro mówisz że manga jest sto razy lepsza to chyba będę musiał uciułać trochę pieniążków ;) Nie wiesz czasem ile tomów FMA ma wyjść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi film sie nawet podobał, faktycznie animacja zbroi do niczego. Ogólnie odstawał on jakością i fabułą od anime, ale nie było aż tak mocno tragicznie. Film dość znośny, serdecznie polecam go zobaczyć tym którzy oglądali anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej, mam pytanie. Otóż ile czasu czekacie na dostarczenie Otaku z ich strony??
Mnie to trochę wnerwia bo jest napisane "do 14 dni roboczych" ,co nie?, a ja czekałem o 7 dni więcej. Czy to pojedynczy przypadek, czy zdarza się nie tylko mi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2007 o 18:40, Ghoster7 napisał:

Ej, mam pytanie. Otóż ile czasu czekacie na dostarczenie Otaku z ich strony??
Mnie to trochę wnerwia bo jest napisane "do 14 dni roboczych" ,co nie?, a ja czekałem o 7 dni
więcej. Czy to pojedynczy przypadek, czy zdarza się nie tylko mi??

Zaiste przypadek.
Ja właśnie sobie pobrałem pierwszy numer i muszę przyznać, że całkiem ciekawy magazyn.
Chyba będe musiał sobie zakupić pare numerów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2007 o 19:03, cybekziom napisał:

Chyba będe musiał sobie zakupić pare numerów ;)


Magazyn jest super ;) Mam też skany z pierwszego numeru, od numeru drugiego do szóstego posiadam :D Dużo ciekawych textów ;)
A, w końcu mam pierwszy tom Death Note. Już prawie cały przeczytany - właśnie przerwę sobie zrobiłem na końcówkę. Tłumaczenie dobre, choć czasami stylistyka kuleje, w niektórych przypadkach można też było użyć innego synonimu. Już ostrzę kły na następne tomiki :D Skońćzę czytać DN, poczytam troszkę Otaku, może zacznę w końcu oglądać Scrapped Princess albo Ergo Proxy.

I nareszcie skończyłem oglądać Elfen Lied. Bardzo dobre anime, jedno z lepszych, jakie widziałem. Co prawda wszystkie te krwawe sceny są po prstu przesadzone, ale fabuła bardzo dobra, skłoniła mnie do przemyśleń. Jak ktoś jeszcze nie widział, to polecam obejrzeć. I chyba ściągnę skany mangi, o zakończenie jest inne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2007 o 19:24, cybekziom napisał:

W "skepie Otaku" zobaczyłem nr.2 i mnie zainteresował.
To ten z Alucardem na okładce.Ciekawy jest o nim artykuł ?


To jest artykuł o wampirach w mandze, czy coś w ttym stylu ;) Jeszcze nie czytałem, do tej pory miałem nr 3 i 5, ale dziś dostałem 2, 4 i 6 - okazyjnie w z poznańskiego KiKu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się