Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 20.02.2006 o 17:19, Pitkit napisał:

Hehe. Dragon Half widziałem i jest to dosyć dziwna komedia, nie przypadła mi ona do gustu,
ale itak się przy niej trochę usmiałem.

Hehe najgorzej zawsze ludzie wychodzą gdy podchodzą do takich komedii jak do fą fą dojrzałej i poważnej rozrywki intelektualnej fą fą. A do czegoś takiego trzeba podchodzić jak do totalnie i chorej na głowe produkcji bez kszty jakiejkolwiek powagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Widzę, że parę osób zabrało się za wskrzeszanie mojego wątku. Macie może jakieś ciekawe AMV ze Slayersów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2006 o 17:35, Vaxinar napisał:

Witam !
Widzę, że parę osób zabrało się za wskrzeszanie mojego wątku. Macie może jakieś ciekawe AMV
ze Slayersów ?


Ja też parę znalazłem :):

To niewiarygodne że SoaD naggrał tę piosenkę :p :
http://www.youtube.com/watch?v=z0CKf0e9cZg

Coś o Zel''u:
http://www.youtube.com/watch?v=Gfo1C-7mhVA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2006 o 19:39, maniekk napisał:

Witam.
Istnieje jakiś legalny rynek Anime w Polsce? Bo jeżeli nie to zostaje tylko jedna droga....
:(


Anime virtual wydaje kilka serii w polskich wersjach (napisy): http://www.anime-virtual.pl/
Anime gate: http://www.anime-gate.pl/index.php
Także coś zaczyna się dziać :) Już kilka płyt dvd od wyżej wymienionych kupiłem.

za to w animestore można kupować zagraniczne wydania anime http://www.animestore.pl/index.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh właśnie obejrzałem kolejny odcinek genialnego anime, może część z was już o nim słyszała: Futokai Alternative. Jest to 13 odcinkowa seria o pewnym młodym detektywie. Niby nic dziwnego ale, pewnego dnia przed jego progiem pojawiają się 2 panny, bliźniaczki które uparły się zostać jego asystentkami. Akcja rozgrywa się w mieście gdzie niepodzielnie rządzi Yakuza a na całą metropolię przypada 2 policjantów:P Ja nie jestem, żadnym Otaku, ale kilkadziesiąt serii anime w życiu obejrzałem, ale jeszcze żadne nie spodobło mi się właśnie jak te. Muzyka dorównuje serii Cowboy Bebop. Fabuła jest hmmm prowadzona w bardzo specyficzny sposób, nie potrafię tego opisać. Ujmę to tak, jeżeli podobał wam się sposób narracji, fabuły w Metal Gear Solid (konkretnie chodzi mi o te wszystkie niedopowiedzenia, drugie dno, oraz motywy typu: pokonaj małpki:P) to anime jest wprost stworzone dla was. Teraz przechodząc do spraw czysto technicznych, anime to nie jest jeszcze licencjonowane (ale wątpie by stan ten potrwał długo:P), więc można je sobie ściągnąć w pełni legalnie. Ja osobiście oglądałem wersję z hardsubami grupy [AnY]. Tylko ostrzegam, najprawdopodobniej się w nim zakochacie, ja już czekam na licencje i płyty DVD (mam nadzieję, że wrzucą sporo materiałów dodaktowych:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Jakąś godzinę temu zakończyła się emisja "Metropolis" na polsacie. Anime w porządku tylko rozbawiło mnie, że film jest dla dzieci od lat 7. Jak dla mnie powinien być od 12 lub 15 ze wzgledu na treść. Cóż jak teraz pojawią się słowa krytyki w prasie, że takie coś pokazują to się nie zdziwię :)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione anime to Neon Genesis Evangelion. Ostatnio Hyper nadawał. www.evastore.jp tu macie fajny filmik nowej seri NGE (10th anniversary).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że to mi się niezbyt spodobało, a właściwie to się bardzo na tym zawiodłem. :/
Spodziewałem się trochę czegoś innego a było coś innego, ale cóż - każdy lubi co innego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 14:00, Vaxinar napisał:

Przyznam szczerze, że to mi się niezbyt spodobało, a właściwie to się bardzo na tym zawiodłem.
:/
Spodziewałem się trochę czegoś innego a było coś innego, ale cóż - każdy lubi co innego. :)

To anime ma już swoje lata ;) Jak pierwszy raz zobaczyłem w Kawaii jego opis i trailer (na dołączonej płytce) to nie mogłem z wrażenia, a teraz to nawet nie chciało mi się oglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam świetną Mange z lat 1992 leciała na Polonia1 miałem w tedy 2 lata i zrobiła na mnie takie wrażenie ,że ją pamiętam do dzisiaj chyba się nazywała Yattaman :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 14:23, Kamil.i.Maciek napisał:

Ja pamiętam świetną Mange z lat 1992 leciała na Polonia1 miałem w tedy 2 lata i zrobiła na
mnie takie wrażenie ,że ją pamiętam do dzisiaj chyba się nazywała Yattaman :]

Ja też to pamiętam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 14:23, Kamil.i.Maciek napisał:

Ja pamiętam świetną Mange z lat 1992 leciała na Polonia1 miałem w tedy 2 lata i zrobiła na
mnie takie wrażenie ,że ją pamiętam do dzisiaj chyba się nazywała Yattaman :]


To to chyba każdy pamięta. :) Ona leciała też w późniejszych latach około 94 bo ja też to oglądałem. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie ta muzyka początkowa wpadała strasznie w ucho tam jakoś yattamon yattaman itd :) ale jak na tamte czasy to było super i śmieszne :) I te roboty jakiś duży pies itd fajne to było nawet bym sobie chętnie to oglądnoł jeszcze raz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ufff ludzie no więc jestem po obejrzeniu "Metropolis" ma Polsacie i targają mną sprzeczne uczucia. Nie tyle co do filmu, o ile kilku dziwnych spostrzeżeń. Po pierwsze jest to pierwszy film animowany który mój szanowny ojciec raczył obejrzeć w swym dorosłym życiu (a na dodatek anime które uważa za gów*o) .Pomijając że film dla ojca był za ambitny (HEH ;P) zdziwiła mnie klasywikacja wiekowa (od 7 lat). No bo co taki 7 latek z tego filmu zrozumie? Przecież nawet dorosły musiałby go przynajmniej z 2 razy obejrzeć by zrozumieć wszystkie wątki. Niestety wniosek mam jeden, Polska to dalej kraj w który wszystkio co animowane= dla dzieci, trochę to smutne ale i tak dziękuje polsatowi za metropolis a w poprzednim roku za księżniczkę mononoki (która qrde też była od 7 lat a nie poruszała tematów z piaskownicy ...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 20:27, Sand Wraith napisał:

Ufff ludzie no więc jestem po obejrzeniu "Metropolis" ma Polsacie i targają mną sprzeczne uczucia.
Nie tyle co do filmu, o ile kilku dziwnych spostrzeżeń. Po pierwsze jest to pierwszy film animowany
który mój szanowny ojciec raczył obejrzeć w swym dorosłym życiu (a na dodatek anime które uważa
za gów*o) .Pomijając że film dla ojca był za ambitny (HEH ;P) zdziwiła mnie klasywikacja wiekowa
(od 7 lat). No bo co taki 7 latek z tego filmu zrozumie? Przecież nawet dorosły musiałby go
przynajmniej z 2 razy obejrzeć by zrozumieć wszystkie wątki. Niestety wniosek mam jeden, Polska
to dalej kraj w który wszystkio co animowane= dla dzieci, trochę to smutne ale i tak dziękuje
polsatowi za metropolis a w poprzednim roku za księżniczkę mononoki (która qrde też była od
7 lat a nie poruszała tematów z piaskownicy ...)

Tak było oznaczone, ponieważ klasyfikacja wiekowa nie odnosi się do poziomu, a do innych rzeczy. Brany pod uwagę jest rodzaj przemocy, czy są obecne wuglaryzmy itp. Stąd te dziwne oznaczenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się