Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Ja to najbardziej lubię oglądać Dragon ball. A w Dragon ballu najbardziej to mnie ciekawią walki. Jak ktoś się bije (to wszystko wtedy fajnie wygląda).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 20:49, Asthariel napisał:

Jakie anime polecacie obejrzec?


Zdecydowanie Elfen Lied, sam oglądam i wciągnęło mnie od pierwszego odcinka.
Potem biorę się za oglądanie Death Note.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 21:30, muniok napisał:

Ja to najbardziej lubię oglądać Dragon ball. A w Dragon ballu najbardziej to mnie ciekawią
walki. Jak ktoś się bije (to wszystko wtedy fajnie wygląda).


Fabula przeciez tez byla fajna,z tymi smoczymi kulami i tak dalej...Wkoncu nie moze byc ciagle ze sie nawalaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym Elfen Lied to jak z Green Greenem.
Jeśli EL spodoba Ci się bo jest tam dużo krwi : jesteś żałosny! poczekaj z 5 lat zanim zaczniesz anime oglądać.
Jeśli GG spodoba Ci się bo jest tam nagość : jesteś żałosny! poczekaj z 5 lat zanim zaczniesz anime oglądać.
;] Jak nie lubisz przemocy to Elfen Lied nie oglądaj, jak bardzo lubisz też nie oglądaj ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czego wy się czepiacie tego GG i EL ;).Przecież niektórzy może lubią dużą dawkę humoru z podtekstem seksualnym lub dużą dawkę krwi ;).Ja nic złego w GG nie wiedzę :P...mi się bardzo podobało te anime ;) (jak wiele innych ,które innym się nie podobały xD).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 22:09, MisticGohan_MODED napisał:

Szkoda marnować czasu na GG i EL ;p
Lepiej obejrzeć coś innego ;p


Oj, warto czas poświęcić na EL, takie moje zdanie ;P GG obejrzałem bodaj 8 epów i dalej mi się nie chciało ;) Morze głupoty, a wiele gagów mnie po prostu nie śmieszyło. Ale Elfena nie obejrzeć to grzech, choć na pewno trzeba do tego anime dojrzeć emocjonalnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ale Elfena nie obejrzeć to grzech, choć na pewno trzeba do tego anime dojrzeć emocjonalnie ;)
Fakt... nie dojrzałem jeszcze emocjonalnie do tego typu akcji w których banda uzbrojonych po zęby kolesi strzela na nagiej kobiety z wiadro-hełmem na głowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 23:21, MisticGohan_MODED napisał:

Fakt... nie dojrzałem jeszcze emocjonalnie do tego typu akcji w których banda uzbrojonych po
zęby kolesi strzela na nagiej kobiety z wiadro-hełmem na głowie...


No dobra, poddaję się ^^ Dla mnie jest to po prostu więcej niż historyjka o dziwnej pannie, która zabija wszystko co się rusza. I zresztą nie tylko dla mnie. Ale taki świat - ile widzów tyle opinii - i dobrze, chociaż świat nudny nie jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 23:36, tykus napisał:

> Fakt... nie dojrzałem jeszcze emocjonalnie do tego typu akcji w których banda uzbrojonych
po
> zęby kolesi strzela na nagiej kobiety z wiadro-hełmem na głowie...

No dobra, poddaję się ^^ Dla mnie jest to po prostu więcej niż historyjka o dziwnej pannie,
która zabija wszystko co się rusza. I zresztą nie tylko dla mnie. Ale taki świat - ile widzów
tyle opinii - i dobrze, chociaż świat nudny nie jest :D

Taaa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak sie uczepiliście dzisiaj tego Elfen Lied, to skorzystam z okazji i zapytam czy anime EL rożni sie jakoś znacznie od mangi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2007 o 02:08, Ledoke napisał:

Skoro tak sie uczepiliście dzisiaj tego Elfen Lied, to skorzystam z okazji i zapytam czy anime
EL rożni sie jakoś znacznie od mangi?


O ile się nie mylę to manga jest ongoing... to chyba wystarczająca odpowiedź na pytanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że EL budzi wiele kontrowersji. Tak jak powiedział Tykus, do tego anime trzeba dojrzeć, wtedy oprócz golizny, podtekstów seksualnych, przemocy i krwi, zauważa się prawdziwy sens tego anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 21:42, Infes napisał:

> Ja to najbardziej lubię oglądać Dragon ball. A w Dragon ballu najbardziej to mnie ciekawią

> walki. Jak ktoś się bije (to wszystko wtedy fajnie wygląda).

Fabula przeciez tez byla fajna,z tymi smoczymi kulami i tak dalej...Wkoncu nie moze byc ciagle
ze sie nawalaja

Przecież wiem gdyby się ciągle nawalali to ta kreskóka nie miała by żadnego sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2007 o 12:08, Ghoster7 napisał:

Ja właśnie zaczynam oglądać pierwszy epek Shakugan No Shana zapowiada się fajnie :D


Różne słyszałem o tym anime opinie...złe i dobre ;).

Hmm...nie tak dawno zacząłem oglądać anime Azumanga Daioh (Tykus kiedyś podrzucił mi ten tytuł :P)...te anime jest tak pokręcone ,że szok xD.Niektóry motywy są na prawdę świetne (np. ten Kimura-sensei...normalnie spaść z krzesła można jak ten się pokazuje xD).Szkoda ,że takich anime jest mało :P (albo jakoś nie mogę znaleźć xD).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa.. tam jest coś w stylu :
Os iusti meditabitur sapientiam,
Et lingua eius loquetur indicium
Beatus vir qui suffert tentationem,
Quoniqm cum probates fuerit accipient coronam vitae.
Kyrie, fons bonitatis.
Kyrie, ignis divine, eleison.
O quam sancta,
quam serena, quam benigma,
quam amoena esse virgo creditur.
O quam sancta,
quam serena,
quam benigma,
quam amoena,
O castitatis lilium.
La boca del justo meditará sabiduría,
y su lengua hablará el juicio.
Bendito sea el que sufre la tentación,
Después de ser probado recibirá la corona de la vida.
Oh sen~or,
fuente de bondad.
Oh sen~or,
divino fuego, ten piedad.
Oh cuan sagrada,
cuan serena,
cuan benevolente,
cuan amena,
Esa virgen criatura.
Oh cuan sagrada,
cuan serena,
cuan benevolente,
cuan amena,
oh azucena de la castidad.
-------------------------------------
Usta Sprawiedliwego wypowiadają mądrość, A jego język głosi prawo. (Biblia, Księga Psalmów, 37:30.)

Błogosławiony mąż, który wytrwa w próbie, Bo gdy wytrzyma próbę, weźmie wieniec żywota. (Biblia, List Św. Jakuba, 1:12. Brak końca wersetu.)

Panie, Boski Płomieniu, usłysz nas

Jak Żeś święta, jak miła, jak dobra, jak piękna
O prawości lilio
--------------------------------------
;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się