Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 12.01.2008 o 03:17, Hubi Koshi napisał:

/.../

Końcówka brzmiała jak z gry rpg wyjęta...
Co do OP i tych wymyślnych postaci oraz idiotyzmów w tasiemcach to powiem o co mi chodzi.
W pierwszej serii raczej nie było do czego się przyczepić. W Z np. do super sajanów. Pierwsza seja... OMG TO SUPER SAJAN... Potem pojawiła się druga... No niech będzie. Teraz już nie pamiętam, ale później goku wyskoczył z tymi długimi włosami... OMG WHATS THAT (oO.).
Później fuzion taniec. No ok. Fuzion kolczyki... Ta a co następne będzie?
GT SSJ4/5 i już ręce opadają. Jaja ktoś sobie ze mnie robi czy jak? SSJ4/5 + SSJ4/5 łączą się na krócej bo mają za dużą moc? NO PROOOOOSZĘ... Gdzie my żyjemy.
Fakt... Człowiek guma to dość "oryginalny" pomysł... Ale do póki taki zostanie i nie będzie zmieniał się w np. ogórka, albo coś to czemu nie ;] No ale musiał bym zobaczyć co oni tam nawymyślali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 03:35, Madoxx napisał:

Człowiek guma to dość "oryginalny" pomysł... Ale do póki taki zostanie i nie będzie
zmieniał się w np. ogórka, albo coś to czemu nie ;] No ale musiał bym zobaczyć co oni tam nawymyślali.

No to zacznij oglądać :-) Widzisz w One Piece z nowymi zdolnościami to jest tak. W praktycznie każdym arcu wyskakuje choć jedna czy dwie nowe zdolności, nowe "ataki specjalne" że tak powiem. Prawie nie ma czegoś takiego że "ładują w powera" owszem postacie stają się coraz potężniejsze, ale to właśnie dzięki ogromnej różnorodności posiadanych zdolności. Bardzo ciekawie wyglądają walki Nami, nawigatorki <SPOILER> Dysponuje ona możliwością kontrolowania pogody na małym obszarze, i to w naprawdę wypasionym stopniu, potrafi tworzyć chmury, wywoływać deszcz czy pioruny, pioruny kuliste, miraże i co tam jeszcze chce ^^ Że wspomnę jeszcze o Cyborgu jadącym na Cole dysponującym całą masą uzbrojenia wbudowanego w swoje ciało</SPOILER>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
Po spoilerze to mam wrażenie, że to są jakieś kreskówki marvela w jednym xD ;] Jest Storm, jest Mr. Fantastic ;p ;] Jest Dr. Doom xD ;] Tak jak sobie o tym myślę to może być nawet fajnie... Ale powiedz mi jedno. Czy walki wyglądają jak w naruto bleach? Tzn. 50% gadania 30% umierania 10% ładowania energii 5% właściwej walki. Czy jest to jakoś fajnie i treściwie zrobione? Jak np. W samurai champloo? ;] Tylko bardziej z mocami xD oczywiście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 04:13, Madoxx napisał:

Czy jest to jakoś fajnie i treściwie zrobione? Jak
np. W samurai champloo? ;] Tylko bardziej z mocami xD oczywiście :)

Raczej bardziej treściwie, walki są dynamiczne, gadanie jest w sumie tylko na początku, potem już idzie autentyczna jatka, może jakieś króciutkie wymiany zdań, ale niewiele. Poza tym walczą dużo i ostro, szybkie wymiany ciosów, dużo zniszczeń naokoło, niektóre ataki czy walki wyglądają tak że się człowiek pokłada ze śmiechu, szczególnie te które prowadzi Luffy(kapitan) czy Usopp (długonosy uzależniony od kłamstw snajper/kanonier) Zresztą co ja ci tu nawijam. Obejrzyj sobie pierwsze 5-10 odcinków i wtedy sam zobaczysz, tak tylko marnujemy czas na nawijanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 08:57, Madoxx napisał:

>/.../ muszę powiedzieć, że się "napaliłem"... Tylko znajdź pan teraz wiarygodne źródło
;] żeby sobie pooglądać... Choćby z ang. napisami ;]

Ot choćby tutaj
http://www.veoh.com/videos/v1607200M9qefFAJ
W panelu z prawej, nieco u dołu masz listę 38 pierwszych odcinków, wciskaj tylko more po dojechaniu do końca listy i ci się rozwinie aż do pierwszych odcinków. Teraz masz na pierwszym ustawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 13:53, Hubi Koshi napisał:

> >/.../ muszę powiedzieć, że się "napaliłem"... Tylko znajdź pan teraz wiarygodne źródło

> ;] żeby sobie pooglądać... Choćby z ang. napisami ;]
Ot choćby tutaj
http://www.veoh.com/videos/v1607200M9qefFAJ
W panelu z prawej, nieco u dołu masz listę 38 pierwszych odcinków, wciskaj tylko more po dojechaniu
do końca listy i ci się rozwinie aż do pierwszych odcinków. Teraz masz na pierwszym ustawione.


A czy z Veoh''em to nie było jakoś tak że trzeba było zasysać jakiś oddzielny programik do oglądania filmów. Kiedyś mozna było oglądać bezpośrednio a potem się zmieniło. Może zmieniło się jeszcze raz :)

Co do OP. Z początku miałem mieszane przeczucia, bo taka dziwna kreska, wielkie łapska, takie troche dziecinne... ale jak to się potem rozkręciło.... MNIAM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 13:58, Latniak napisał:

A czy z Veoh''em to nie było jakoś tak że trzeba było zasysać jakiś oddzielny programik do
oglądania filmów. Kiedyś mozna było oglądać bezpośrednio a potem się zmieniło. Może zmieniło
się jeszcze raz :)

Z tego co ja widzę to odcinki One Piecea (i innych anime, ja np. oglądałem na Veoh Chobits i Karin) ogląda się w całości, to te filmiki większego kalibru (ot kinówki np.) trzeba traktować programikiem)

Dnia 12.01.2008 o 13:58, Latniak napisał:

Co do OP. Z początku miałem mieszane przeczucia, bo taka dziwna kreska, wielkie łapska, takie
troche dziecinne... ale jak to się potem rozkręciło.... MNIAM :)

Fakt Na początku odrobinkę dziwnie było, ale że ja się łatwo przyzwyczajam i cierpię na ostry przypadek braku krytycyzmu to mnie szybko wciągnęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 13:53, Hubi Koshi napisał:

Ot choćby tutaj
http://www.veoh.com/videos/v1607200M9qefFAJ
W panelu z prawej, nieco u dołu masz listę 38 pierwszych odcinków, wciskaj tylko more po dojechaniu
do końca listy i ci się rozwinie aż do pierwszych odcinków. Teraz masz na pierwszym ustawione.


ooo... THX ;]
Jak dobrze pójdzie to będzie - z 300 odcinków do końca tygodnia do - oglądania. ;] A na razie oddaje się degustacji tego ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czegoś szukałem sobie na Empiku i przez przypadek mi wyskoczyło jakieś anime o tytule "Erementar Gerad" ( http://www.empik.com/produkt?productId=prod320059&_name_=Erementar_Gerad_Box_DVD).Zaciekawiło mnie to i wszedłem na Tanuki-Anime...patrzę ,że oceny nie są złe...i tu takie pytanie...czy ktoś oglądałem te anime ;D??Czy te anime jest warte uwagi?? ;D
No i jeszcze jedno pytanie...co sądzicie o "Shakugan no Shana"??Ten tytuł też jakoś mnie zaciekawił ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 17:59, Nertis napisał:

Tak czegoś szukałem sobie na Empiku i przez przypadek mi wyskoczyło jakieś anime o tytule "Erementar
Gerad" ( http://www.empik.com/produkt?productId=prod320059&_name_=Erementar_Gerad_Box_DVD).Zaciekawiło
mnie to i wszedłem na Tanuki-Anime...patrzę ,że oceny nie są złe...i tu takie pytanie...czy
ktoś oglądałem te anime ;D??Czy te anime jest warte uwagi?? ;D
No i jeszcze jedno pytanie...co sądzicie o "Shakugan no Shana"??Ten tytuł też jakoś mnie zaciekawił
;).

Z dwoja wyżej podanych wybrałbym trzecią opcję - Samurai Champloo :-) A jak już je masz , to wybrałbym Shakugan no Shana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 18:16, Asthariel napisał:

Z dwoja wyżej podanych wybrałbym trzecią opcję - Samurai Champloo :-) A jak już je masz , to
wybrałbym Shakugan no Shana.


Samurai Champloo jeszcze nie mam ,ale to jest tytuł ,który jest na pierwszym miejscu...teraz szukam jeszcze czegoś ;).O Shakugan no Shana coś słyszałem...ale ten pierwszy tytuł widzę pierwszy raz na oczy...i jestem ciekaw ,czy ktoś już oglądał te (czekaj...wydaje mi się ,że powinno być "to" xD) anime...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś polecić jakieś anime w klimatach science fiction typu Cowboy Bebob ? Ostatnio nie mam co oglądać, a jakoś mi chęć przyszła na kosmiczne tytuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 19:07, exilem napisał:

Czy mógłby mi ktoś polecić jakieś anime w klimatach science fiction typu Cowboy Bebob ? Ostatnio
nie mam co oglądać, a jakoś mi chęć przyszła na kosmiczne tytuły.

Coś s.f hmm... Trudno znaleźć coś identycznego jak Cowboy Bepop, ale coś zapodam z anime fantastycznonaukowych:
Ghost In The Shell, Armored Trooper Votoms, NGE, wszelkiej maści Gundamy, Full Metal Panic można też zaliczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 19:07, exilem napisał:

Czy mógłby mi ktoś polecić jakieś anime w klimatach science fiction typu Cowboy Bebob ? Ostatnio
nie mam co oglądać, a jakoś mi chęć przyszła na kosmiczne tytuły.

Polecam Darker than BLACK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 19:07, exilem napisał:

Czy mógłby mi ktoś polecić jakieś anime w klimatach science fiction typu Cowboy Bebob ? Ostatnio
nie mam co oglądać, a jakoś mi chęć przyszła na kosmiczne tytuły.

Osobiście nie oglądałem Cowboya (wiem wiem WSTYD), ale z tego co w openingach widziałem to takie anime "Outlaw Star" jest troszeczkę podobne do Cowboya

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 00:27, Hubi Koshi napisał:

> Czy mógłby mi ktoś polecić jakieś anime w klimatach science fiction typu Cowboy Bebob
? Ostatnio
> nie mam co oglądać, a jakoś mi chęć przyszła na kosmiczne tytuły.
Osobiście nie oglądałem Cowboya (wiem wiem WSTYD), ale z tego co w openingach widziałem to
takie anime "Outlaw Star" jest troszeczkę podobne do Cowboya


Jak najszybciej nadrób tą zaległość! Outlaw Star jest bardzo rozrywkowy, a Cowboy Bebop już w pierwszym odcinku wciska w fotel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GITS,NGE,FMA Darker than black oglądałem , a Gundamy mi się trochę przejadły. Outlaw star jakoś po pierwszym odcinku nie zachwyciło , ale może poźniej jest coś lepszego. Szukam też czegoś bardziej poważnego może przy tym macie jakieś pomysły ? W każdym razie dziękuję za pomoc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio, obejrzałem Kibe - 51 odcinków. Moja opinia? Niezły Shonen, na początku śmierdziało mi tu pokemonami i shaman kingiem (jak zobaczyłem te kulki ... a potem duchy -_-''), więc nie za dobrze, ale z czasem wszystko się rozkręca. Pomimo iż chyba przez całą serię nie widać ani jednej kropelki krwi (oglądałem wersje oryginalnej, Kiba jeszcze nigdzie nie był emitowany, oprócz Japonii) walki wyglądają nieźle. Aha i KIBA nie jest NERD (No one ever really dies) - co pozwala na jakiś względny rozwój postaci :P
Tak naprawdę ten shonen przeszedł by dla mnie bez echa gdyby nie trzy rzeczy.

Po pierwsze- Amil Gaoul - duch Zeda. Na jego pojawienie czeka się jak na wigilię ;] A gdy już w końcu jest , to niech zabiera jak najwięcej czasu antenowego :P W ogóle postać Amil Gaoula jest jedną z ciekawszych i niesamowicie fascynuje, bo nie wiemy o nim prawie nic ... no i zasłużył sobie na mój avatar ;p
Po drugie - muzyka- http://pl.youtube.com/watch?v=WsczDFC3grs
Po trzecie- ostatni odcinek- chociaż by dla niego warto było zobaczyć całą serię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się