Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Ja nie wiem, co jest z tym forum, raz jest opcja edytuj, a raz jej nie ma -_-'' ... W każdym razie, mój post był trochę krzywdzący dla Shaman Kinga, a to też fajne anime, tylko polska wersja jest jak zwykle skopana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Edycja posta działa tylko przez 5 minut po jego napisaniu, do tego czasami z nieznanych mi powodów nawet jeśli wyedytujesz post na czas zmiany się nie zapisują:(

->Miedniczka69
Niektórzy z tu obecnych skończyli szkołę, liceum a często i studia już jakiś czas temu.Pozwala nam to - tak długo jak nie kłóci się to z wykonywaną pracą - zajmować się naszymi zainteresowaniami czy to przez oglądanie anime i/lub czytanie mangi czy to przez dyskutowanie o nich na forum.
Jeśli nie podoba Ci się ten temat po prostu tu nie zaglądaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 12:07, Sand Wraith napisał:

To musi być prowokacja ;]

Czuje się trochę jakby gościu wypinał tyłek i miał na portkach namalowaną tarczę i napis "Kopnij mnie PLEASE", ale spokój... Opanowanie, nie karmimy trolla ^^
A co do Shaman Kinga to oglądałem go i naprawdę fajnie się to ogląda, przyjemne, bezstresowe, walki i OverSoule fajnie wyglądają no i muzyczka jest niczego sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 11:57, Sand Wraith napisał:

Ja nie wiem, co jest z tym forum, raz jest opcja edytuj, a raz jej nie ma -_-'' ... W każdym
razie, mój post był trochę krzywdzący dla Shaman Kinga, a to też fajne anime, tylko polska
wersja jest jak zwykle skopana.


Nie oglądałem Shaman Kinga ,więc nie wiem (może z jeden odcinek na Polsacie...ale zawsze Polskie wersje są okrojone :/).Może kiedyś sobie obejrzę ;D.

Dnia 13.01.2008 o 11:57, Sand Wraith napisał:

Ostatnio, obejrzałem Kibe - 51 odcinków. Moja opinia?


Wiesz...to chyba nie dla mnie ;D (Shonen bez krwi...buuuu ;D).Duchy?Jakby nie patrzeć do w Bleachu to prawie wszystko do duchy u ducho podobne rzeczy ;D.Tylko mnie ciekawi jedna rzecz...o jakich kulkach mówisz Oo??

Dnia 13.01.2008 o 11:57, Sand Wraith napisał:


A co to??Ruskie rytmy xD?

@Miedniczka69

Dnia 13.01.2008 o 11:57, Sand Wraith napisał:

Do nauki byście się wzięli, a nie głupie bajeczki oglądacie!


Do nauki??Śmieszny trochę jesteś ;).Ty mówisz ,że tracimy czas na oglądanie anime...a ty co robisz tak się zapytam ;)??Zapewne grasz godzinami w jakieś gry ,czy cuś...i wychodzi to na to samo :P.Albo oglądanie anime to jest to samo jak oglądanie coś w stylu "Szklana pułapka"...też strata czasu nie?? xD

@Hubi Koshi

Dnia 13.01.2008 o 11:57, Sand Wraith napisał:

Opanowanie, nie karmimy trolla ^^


Ojć...chyba go troszkę nakarmiłem xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 12:06, Karharot napisał:

->Miedniczka69
Niektórzy z tu obecnych skończyli szkołę, liceum a często i studia już jakiś czas temu.Pozwala
nam to - tak długo jak nie kłóci się to z wykonywaną pracą - zajmować się naszymi zainteresowaniami
czy to przez oglądanie anime i/lub czytanie mangi czy to przez dyskutowanie o nich na forum.
Jeśli nie podoba Ci się ten temat po prostu tu nie zaglądaj.


Nie tłumacz swego zboczenia!

Chłop w wieku ,załóżmy, 18 lat nie powinien oglądać idiotycznych bajeczek, ba, żeby to jeszcze coś ciekawego było w tych anime. A nie tylko sztampowe, schematyczne, cukierkowe historyjki robiące z mózgu gówno. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 12:16, Miedniczka69 napisał:

Chłop w wieku ,załóżmy, 18 lat nie powinien oglądać idiotycznych bajeczek, ba, żeby to jeszcze
coś ciekawego było w tych anime. A nie tylko sztampowe, schematyczne, cukierkowe historyjki
robiące z mózgu gówno. :>

Hmm
Ghost in the Shell
Ergo Proxy
Hellsing
Ayakashi
I pewnie jeszcze sporo tytułów by się znalazło
Widać że nie posiadasz jakiejkolwiek wiedzy na temat mangi i anime więc przedstawię ci kilka podstawowych informacji
1. Mamy prawo to oglądać, Bozia nam dała wolną wolę, a prawo to potwierdza
2. Manga i Anime to dział tak szeroki że znaleźć w nim może coś dla siebie zarówno dziecko jak i dorosły
3. Jest bardzo wiele wartościowych serii, a większość serii można sobie ot tak dla przyjemności obejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2008 o 12:20, Hubi Koshi napisał:

I pewnie jeszcze sporo tytułów by się znalazło

Death Note ^^ O tym bym wolał porozmawiać na filozofii (moralność itp.) a nie o jakimś Heglu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 12:25, Sand Wraith napisał:

Death Note ^^ O tym bym wolał porozmawiać na filozofii (moralność itp.) a nie o jakimś Heglu
;]

Ech to jednak trochę działa na nerwy że wielu ludzi nadal myśli że M&A to słodkie i milusie bajeczki dla dzieciacków XD Pokazałbym jednemu z drugim parę tomików Hellsinga to zaraz by im miny zrzedły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to wspaniale że wreszcie pojawił się tutaj prawdziwy znawca tematu który nas wszystkich olśni swoją mądrości i wyprowadzi z błędu.
Po twojej wypowiedzi wnioskuje że twój kontakt z anime był ograniczony do obejrzenia paru odcinków czegoś czym telewizje w stylu Polonia1 karmiły swych widzów w popołudniowych godzinach. To tak jakbyś oceniał wszystkie książki po przeczytaniu jednej zadawanej jako lektura dla drugoklasistów. Dla twojej wiadomości niektóre anime zaliczają do jednych z najbardziej mrocznych i poważnych filmów jakie można obejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalny nastolatek powinien robić to/interesować się tym, co do nastolatka należy jak dziewczyny, szkoła itp. Tak samo tyczy się 18 letnich facetów. To już skrajna patologia oglądać bajeczki w tym wieku zamiast przebywać z dziewczyną. Z tym trzeba stopniowo walczyć, powinniście odbyć rozgrzeszenie bo splugawiliście swój umysł. Jedyne anime z tego bezmiarowego syfu warte uwagi to Hellsing i Berserk. A jeśli podobają się w tych bajeczkach piszczące, dziewicze 12 letnie lolitki z różowymi włosami to już perwersja i nie będzie dane wam zasiadać w Królestwie Niebieskim! :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 12:41, Miedniczka69 napisał:

Normalny nastolatek powinien robić to/interesować się tym, co do nastolatka należy jak dziewczyny,
szkoła itp.

Wybacz kolego, ale ja mam już 21 lat i do nastolatków się już nie zaliczam :-P Szkołą się interesuje, nieźle sobie radzę, a dziewczyna, czekam aż znajdę odpowiednią. Poza tym, kto twierdzi że my to fanatycznie oglądamy, TYLKO I WYŁĄCZNIE TO, ot hobby i przyjemność jak każde inne. Ktoś kto ogląda to cały czas i olewa wszystko inne to Otaku i takich owszem, należy leczyć, ale wątpię by się tu jakiś Otaku znalazł. Poza kto dał ci prawo mówić nam co mamy robić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra, powiem tylko tyle:
jeśli uważasz, że Anime to "bajeczki", które ogląda się w wieku 8 lat, obejrzyj przykładowo Black Lagoon, Elfen Lied, Jigoku Shoujo albo Higurashi no Naku Koro ni....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Mi stuknęło już 27 lat, szkołę skończyłem, z dziewczynami swoje przeprawy już miałem ale chwilowo nie zamierzam ich kontynuować co jest moją sprawą. Mam prawo interesować się tym co sam wybiorę i tak się składa że manga i anime należą do moich zainteresowań.
Polecałbym Ci abyś też sam zadecydował czym warto się interesować zamiast oglądać się na ludzi dookoła siebie i zastanawiać się czego oni po tobie oczekują. Twoje zainteresowania to część twojego życia, a twoje życie jest tylko twoją sprawą i nikt nie ma prawa narzucać Ci jak masz je spędzić. A jeśli na to komuś pozwolisz... No cóż, to także będzie twoja sprawa, i twoja strata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To teraz zboczenie, perwersje, odchyły i bluźniercze praktyki nazywa się hobby? ;<
Zacznijcie żyć i na pewno poza tymi bajeczkami jest realny świat, wyłączcie po prostu monitor. Ekspansja Wschodu to jest Japonii zaleje nas głupotą ... właśnie przez te kreskówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 13:10, Miedniczka69 napisał:

To teraz zboczenie, perwersje, odchyły i bluźniercze praktyki nazywa się hobby? ;<
Zacznijcie żyć i na pewno poza tymi bajeczkami jest realny świat, wyłączcie po prostu monitor.
Ekspansja Wschodu to jest Japonii zaleje nas głupotą ... właśnie przez te kreskówki.

Hm , wydawało mi się , że mamy demokrację i kazdy może robić , co mu się podoba ,włączając w to oglądanie anime. Ty kontaki z nimi opierasz chyba na 5 odcinkach pokemona. Wiesz , że to wstyd zabierac głos w temacie , o którym nie ma się pojęcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 12:41, Miedniczka69 napisał:

Normalny nastolatek powinien robić to/interesować się tym, co do nastolatka należy jak dziewczyny,
(...)

Lol, człowieku, rozbawiłeś mnie. Pech, że mam 20 - więc mogę już oglądać anime? Bajeczki powiadasz.. wnioskuję, że masz na koncie sporą ich liczbę więc może mi powiesz, mniej wiecej, ile i jakie anime widziałeś? Berserk to tandeta, imo manga jest świetna ale nie anime. Hellsing z kolei nie ma jakieś głębi fabularnej, drugiego dna itp. ... ot prosta i przyjemna w oglądaniu historia. Polecam NGE za to, klasyk.
Piszczące dziewczynki... hym, widać oglądałeś dubbing polski ew. ang z pol napisami, tak?
Zawsze uważałem, że do anime trzeba dorosnąć, a nie, że z niego się wyrasta. Sporo osób sie z tym zgadza tak na marginesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 13:10, Miedniczka69 napisał:

To teraz zboczenie, perwersje, odchyły i bluźniercze praktyki nazywa się hobby? ;<

każdy będzie to widział inaczej, gorzej, że ty to widzisz źle ;p

Dnia 13.01.2008 o 13:10, Miedniczka69 napisał:

Zacznijcie żyć i na pewno poza tymi bajeczkami jest realny świat, wyłączcie po prostu monitor.

To się tyczy również Ciebie, skoro teraz siedzisz ;p

Dnia 13.01.2008 o 13:10, Miedniczka69 napisał:

Ekspansja Wschodu to jest Japonii zaleje nas głupotą ... właśnie przez te kreskówki.

wiele dorosłych osób ogląda anime, nieraz niektóre są lepsze od zwykłych filmów - jak masz zamiar to wyjaśnić, nazywając anime "kreskówkami"? Że rysowane..... jakiś lepszy powód? bo mi "kreskówka" kojarzy się z debilną bajeczką dla dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się