Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 14.01.2008 o 17:34, Khazi napisał:

Tak ? Czyli mój skill w tym języku jest jeszcze słaby;)
Ale uczę się, co prawda w domu, sam... Ale zawsze coś:)

Warto się uczyć tego języka bo to piękny język i dla polaków jest dość łatwy do nauczenia się . Życzę powodzenia :}


>O Kenichim żeśmy się nagadali już (:P) to zmieńmy temat na kolejne zacne anime pod tytułem...

>Samurai Champloo!

>No, Panowie i Panie... Będę teraz ja głowy ścinał jak komuś się nie podoba;) :P
Halleluja, święte anime. Wystarczyła pierwsza kreska , żeby stwierdzić , że jest doskonałe. Fajnie wplątano tam fakty/postacie historyczne , które łączyły się w jakiś sposób z bohaterami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uczę się i nie zamierzam przestać... Aczkolwiek smuci mnie że spotykam się z jakąś niechęcią i śmiechem gdy mówię : Uczę się japońskiego o_O
taki offtop:P


Nie mam komu głowy ściąć?:(
Wiedziałem że mogę na was liczyć:)

Już chyba 3 raz oglądam to anime i nadal nie mam dość:) Jest po prostu znakomite;)


PS
Vincent Law... Ergo Proxy też jest świetne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 18:03, Ziomuś SmS napisał:

Mnie tam ostatnio wciągnął Gundam 00 ^^

Nie jesteś sam. Oprócz Ciebie i mnie jeszcze Hubi Koshi wposmniał, że ogląda. Jeszcze nie opuściłem żadnego odcinka. Udana ta seria (jak na razie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Lincz! Lincz! Lincz! Lincz! ]:->

Nie no na serio... Nie mam pojęcia nawet co to jest (oO.)'''''''''' Pierwsze słyszę i w ogóle... Aż będę musiał zobaczyć ;]

Btw. Właśnie obejrzałem Toki wo Kakeru Shoujo (The Girl Who Leapt Through Time, wymyślcie sobie po polsku ;p). Muszę powiedzieć, że bardzo fajny film... Tytuł dorwałem na GSie exilem i muszę powiedzieć, że nie żałuje obejrzenia... Jeżeli wcześniej wam tego nie proponował to ja teraz to zrobię ;] ;)

A i... czy to tylko mi się tak wydaje czy są jakieś opóźnienia w mandze Bleacha i Naruto? Wie ktoś o co kaman? ;]
Bywajcie ;]

I jeszcze tak wtrącę... Ostatnio była mowa o MyAnimeList.net, a jakiś czas temu dorwałem się do stronki Anime-Planet.com
To tak dla waszej wiadomości ;p ;)
Cya...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 18:40, Madoxx napisał:

(...) A i... czy to tylko mi się tak wydaje czy są jakieś opóźnienia w mandze Bleacha i Naruto? Wie
ktoś o co kaman? ;]
Bywajcie ;] (...)

Chapterów Bleacha i Naruto nie ma od dwóch tygodni, ale to dlatego, że Jump się nie ukazywał przez ten czas. Nowy numer magazynu wychodzi jednak już w tym tygodniu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 17:57, Khazi napisał:

Uczę się i nie zamierzam przestać... Aczkolwiek smuci mnie że spotykam się z jakąś niechęcią
i śmiechem gdy mówię : Uczę się japońskiego o_O

Hmm... u mnie większość ludzi wykazuje raczej ciekawość, gdy się o tym dowiadują. Zdziwienia/śmiechu jest znacznie mniej. Poza tym kilka innych osób uczy się/zamierza się uczyć.

A co do trudności języka... Może i gramatyka nie jest trudna, ale te kanji... W 3 tygodnie nauczyłem się ich około setki, ale po paru kolejnych tygodniach, sporo z nich zapomniałem. Dobrze chociaż, że jestem dość biegły w kanie (zaleta korzystania z podręczników bez roumaji)

Ostatnio mam mało czasu na naukę - sesja się zbliża... Ale jak tylko będzie trochę wolnego.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gundam 00 opowiada o losach ''''Celestial Being'''' organizacji próbującej uwolnić świat od wojen i konfliktów. Walczą o to za sprawą Gundamów: Exia pilotowana przez Setsunę F. Seiei, Dynames - Lockon Stratos, Kyrios - Allelujah Haptism Virtue(później również Nadleeh) - Tieria Erde. Fabuła bardzo podobna do tej z Gundam Wing, ale jest bardziej dojrzała.
Link do pierwszego odcinka serii z polskimi napisami:
http://en.sevenload.com/videos/pGyDwLW/Gundam-00-01-PL-SUB-POLISH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sieknęli mi z grubej rury (jak dla mnie:P)
Nie umiem kanji, nie mam pojęcia co to roumaji xD

Zakupiłem tylko ostatnio jakiś podręcznik do podstaw...

I tam tylko hiragana jest xD Także to faktycznie podstawy;P


Ooo... To już oglądam, oceniam:D Coś czuje że mi się bardzo spodoba, ale wpierw trza skończyć Cowboy Bebop i kilka innych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 18:19, Earthshaker napisał:

> Mnie tam ostatnio wciągnął Gundam 00 ^^
Nie jesteś sam. Oprócz Ciebie i mnie jeszcze Hubi Koshi wposmniał, że ogląda. Jeszcze nie opuściłem
żadnego odcinka. Udana ta seria (jak na razie)


Cóż jak miło że nie jestem sam ^^ ,ta seria bardzo przypadła mi do gustu. A nowe op i ed po prostu rządzą muzyka świetna. Jak na razie mogę mówić w samych superlatywach o tej serii. Serdecznie wszystkim polecam ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 18:58, Khazi napisał:

Zakupiłem tylko ostatnio jakiś podręcznik do podstaw...

Z polskich podręczników jakie udało mi się zobaczyć, to najlepszy jest chyba "Język japoński dla początkujących" Ewy Krassowskiej-Mackiewicz, Wydawnictwo PJWSTK. Choć mam wrażenie, że im dalej, tym gorzej - jakby autorce pod koniec się odechciało pisać. Napisała ona też chyba jedną z nielicznych (ja nie znalazłem żadnej innej) pozycji do nauki kanji "Podstawowe znaki japońskie".
Koniec końców skończyło się u mnie na angielskiej wersji "Minna no Nihongo" z importu - jak ktoś dobrze zna angielski (albo inny język, w którym jest wydawana - rosyjski, chiński, itp.), to polecam (koniecznie wersję kana). Obecnie próbuję zdobyć materiały do nauki kanji (również po angielsku).
A roumaji to po prostu zapis słów japońskich alfabetem łacińskim - yasashii desu-ne. :)

Przepraszam, że tak offtopuję, ale tematyka nauki j. japońskiego jest dla mnie b. ciekawa, mimo że w zasadzie jestem mocno początkujący :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aj tam offtop zaraz;)

Tak, mam właśnie ten podręcznik:D
Umiem już prawie cały alfabecik:D
Nawet nieźle mi to idzie, rozpoznaje znaki aczkolwiek mam problemy czasem bo ....Niektóre są dziwne:) Takie mutacje jakby xD


A manga i anime to wspólnota z japońskim więc podyskutować można:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem, użyj proszę opcji Odpowiedz - łatwiej będzie zauważyć Twoją odpowiedź :)

Dnia 14.01.2008 o 19:30, Khazi napisał:

Tak, mam właśnie ten podręcznik:D
Umiem już prawie cały alfabecik:D
Nawet nieźle mi to idzie, rozpoznaje znaki aczkolwiek mam problemy czasem bo ....Niektóre są
dziwne:) Takie mutacje jakby xD

Parę będzie Ci się myliło przez jakiś czas - dobrym ćwiczeniem jest zapisywanie słów kaną z pamięci (a nie tylko czytanie). Na dobrą sprawę niezły efekt może też dać, zapisanie słów w roumaji, a potem przepisanie ich kaną (żeby pamięci nie obciążać póki co słówkami).
Pamiętam jak długo myliły mi się te znaki katakany - shi, so, no, tsu :)

Dnia 14.01.2008 o 19:30, Khazi napisał:

A manga i anime to wspólnota z japońskim więc podyskutować można:)

Hmmm... może przydałby się osobny topic - wyszukiwarka milczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2008 o 18:40, Madoxx napisał:

Btw. Właśnie obejrzałem Toki wo Kakeru Shoujo (The Girl Who Leapt Through Time, wymyślcie sobie
po polsku ;p). Muszę powiedzieć, że bardzo fajny film... Tytuł dorwałem na GSie exilem i muszę
powiedzieć, że nie żałuje obejrzenia... Jeżeli wcześniej wam tego nie proponował to ja teraz
to zrobię ;] ;)

Ciesze się , że się podoba. Szczerze , miałem o nim wspomnieć , a zapomniałem, to polecam też teraz.Bardzo podoba mi się w nim rozwój akcji, która , tak myślę , ciągle zaskakuje :}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś napisać od którego chaptera mangi Elfen Lied fabuła anime przestaje się pokrywać z fabułą mangi? Obejrzałem anime, a znalezienie miejsca w którym fabuła się "miesza" jest dosyć trudne :/ (o ile w ogóle się miesza - jeżeli nie, to od którego chapka manga jest "kontynuacją" anime)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 19:50, exilem napisał:

/.../


Tzn. Ja wiem czy zaskakuje? Końcówka faktycznie była bardzo zaskakująca... Myślałem, że to będzie bardzie fantasy niż sci-fi, ale i tak było ciekawie.

@KrisK91

Tzn. Manga z Anime na początku pokrywa sie, są nieznaczne zmiany (pod kąt zakończenia anime)...

Spoiler


Jeżeli chodzi o zakończenie anime, a manga...
w mandze jest jednoznacznie pokazane, że ta dziewczyna (nie pamiętam jak się nazywała, ale ta co straciła pamięć / /rozdwoiła jej się jaźń ;] ) przeżyła...



Jednak w manga idzie ponad to... Niestety nie wiem co jest dalej bo po prostu nie znalazłem żadnych innych epków... To jest trochę jak z Death Note... Sorrka... Trochę jak z filmem ;] To jest bardziej trafne. W filmie kończy się na śmierci L a jak wszyscy wiemy to nie koniec ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się