Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Klasyczne Sci-Fi to też nie jest, element skakania w czasie co prawda nakręca akcję ale (przynajmniej w moim odczuciu) film skupia się bardziej na tym jaki wpływ na osobowość i uczucia głównej bohaterki mają wydarzenia w których uczestniczy i których jest przyczyną.
Ogólnie miejscami zabawny, miejscami smutny... i z pewnością wart obejrzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 20:02, Karharot napisał:

Klasyczne Sci-Fi to też nie jest, element skakania w czasie co prawda nakręca akcję ale (przynajmniej
w moim odczuciu)


Mi chodzi o samą końcówkę... Myślałem, że ona zginie ratując tego jednego z kolegów... Jak już nie udało jej się go uratować to myślałem, że tak to zostawią. ;] Jednak wymyślili to co wymyślili i to troszkę mnie... Zdziwiło. ;]

Dnia 14.01.2008 o 20:02, Karharot napisał:

film skupia się bardziej na tym jaki wpływ na osobowość i uczucia głównej
bohaterki mają wydarzenia w których uczestniczy i których jest przyczyną.


Myślę, że nie na osobowość czy uczucia bo to siedzi w nas od jakiegoś czasu... Tylko ukazuje jakie są one na prawdę. Ja w takiej sytuacji na pewno wykorzystał bym to do bardziej niecnych celów. ]:->

Dnia 14.01.2008 o 20:02, Karharot napisał:

Ogólnie miejscami zabawny, miejscami smutny... i z pewnością wart obejrzenia.


Takie moim zdaniem są najlepsze. Z walką ewentualnie jak już występuje to niech będzie krótka, szybka i konkretna. Jak w Samurai Champloo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 19:23, Ziomuś SmS napisał:

Cóż jak miło że nie jestem sam ^^ ,ta seria bardzo przypadła mi do gustu. A nowe op i ed po
prostu rządzą muzyka świetna. Jak na razie mogę mówić w samych superlatywach o tej serii. Serdecznie
wszystkim polecam ^^

Nawet nie mów o nowym op i ed. Po prostu boskie. Sam odcinek był dobry, a następny zapowiada się świetnie duża ilość akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 20:20, Madoxx napisał:

Jednak wymyślili to co wymyślili i to troszkę mnie... Zdziwiło. ;]


Mnie też - tylko trochę bo przyzwyczaiłem się że w anime nie jest tak prosto "wytypować" zakończenie:)
Ale za to właśnie lubię Japońskie filmy że ich fabuła potrafi zaskakiwać:)

Dnia 14.01.2008 o 20:20, Madoxx napisał:

Myślę, że nie na osobowość czy uczucia bo to siedzi w nas od jakiegoś czasu... Tylko ukazuje
jakie są one na prawdę. Ja w takiej sytuacji na pewno wykorzystał bym to do bardziej niecnych
celów. ]:->


No cóż być może dobrzy ludzie którzy jak ona chcą po prostu zaznać radości i przy okazji komuś pomóc też istnieją na tym świecie, a nie tylko takie nastawione na własną korzyść wykolejeńce jak my:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 20:30, Karharot napisał:

Mnie też - tylko trochę bo przyzwyczaiłem się że w anime nie jest tak prosto "wytypować" zakończenie:)
Ale za to właśnie lubię Japońskie filmy że ich fabuła potrafi zaskakiwać:)


Oj takich tytułów, że zakręcą to nie ma za dużo... Przynajmniej ja wielu nie widziałem. No i od oglądania to uczysz się przewidywać nie przewidywalnego ;p ;] Podobnie było z DN... Po prostu wiedziałem, że L musi umrzeć xD. Jednak końcówka... No cóż. Zauważyłem też, że z reguły wszystko dobrze się kończy. :)

Dnia 14.01.2008 o 20:30, Karharot napisał:

No cóż być może dobrzy ludzie którzy jak ona chcą po prostu zaznać radości i przy okazji komuś
pomóc też istnieją na tym świecie, a nie tylko takie nastawione na własną korzyść wykolejeńce
jak my:D


Rozumiem, że to była ironia XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 20:24, Earthshaker napisał:

Nawet nie mów o nowym op i ed. Po prostu boskie. Sam odcinek był dobry, a następny zapowiada
się świetnie duża ilość akcji.


Tak masz rcję zapowiada sie ciekwie SPOILER Taka ogólna światowa ofensywa na naszych kochanych Maistrów i ich Gundamy SPOILER

Swoją drogą najbardziej podoba mi się z bohaterów Lockon Stratos i jego Dynames na 2 miejscu jest Exia i Setsuna na 3 Kyrios i Allelujah czy jak kto woli Halleujah a ostatni jest Tieria w swoim Virtue :P Czy też Nadalehu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeden z elementów który w znacznym stopniu wyróżnia anime (i inne Japońskie produkcje) to podejście do tematu śmierci. Wydaje mi się że wynika to z mentalności Japończyków którzy nie tylko wiedzą że śmierć jest nieuniknioną częścią życia ale też akceptują ten fakt w znacznie większym stopniu niż kultury zachodnie i nie starają się tego tematu unikać czy maskować dlatego że jest "zbyt brutalny". Dlatego w mandze czy w anime postać drugoplanowa nie ma żadnej gwarancji na przeżycie a o głównym/ej bohaterze/bohaterce da się powiedzieć tylko tyle że raczej dotrwa do finału filmu lub do ostatniego odcinka serii. Wielokrotnie się zdarzało że bardzo lubiana przeze mnie postać ginęła i choć było to przykre to jednak sprawiało że film wzbudzał emocje co dobrze o nim świadczyło.
Ot taka refleksja poprzedzająca stwierdzenie że czasami wbrew wszelkim oczekiwaniom główna bohaterka jednak może przeżyć do końca filmu:) I to też jest dobre bo w końcu patrząc na to realistycznie większości nastolatków jednak udaje się dożyć przynajmniej do końca szkoły:)

Dnia 14.01.2008 o 20:49, Madoxx napisał:

Rozumiem, że to była ironia XD


Raczej odważne zaakceptowanie twardej rzeczywistości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 22:34, Abomek napisał:

mógłby mi ktoś poleci dobre ecchi typu love hina?


Powiem ci szczerze ,że Love Hina chyba się nie zalicza do ecchi (to jest komedia romantyczna ;D).Nie wiem dokładnie do czego należy Ichigo 100% ,ale warto obejrzeć ;D.
Co do samego ecchi...świetne jest Green Green...ten humor jest świetny ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 21:11, Karharot napisał:

/.../


Jam myślę, że jest to bardziej domeną filmów... Prawdę mówiąc obejrzałem (góra) 5 tytułów przez ponad półtora roku gdzie zaobserwować można (w anime) to co napisałeś. Może jest to związane z tym, że większość anime jakie do nas docierają to właśnie te najbliżej naszego zachodniego usposobienia do śmierci. Nie wiem. Jednak nie zmienia to faktu, że na ogół wszystko dobrze się kończy. Choćby główny bohater (pozytywny) miał to przypłacić śmiercią. Co jest po nie kąt rozczarowujące. W większości gier jest podobnie. Jedyną różnicą są rpg gdzie można wybrać pomiędzy dobrem, a złem. Tak samo jest z walkami w animcach... Tylko, że tu jest jeszcze mniej tytułów. Może ze dwa z 5 wspomnianych wyżej. ;] Z drugiej strony i tak jest to lepsze od amerykańskiej kinematografii ;]

Dnia 14.01.2008 o 21:11, Karharot napisał:

Raczej odważne zaakceptowanie twardej rzeczywistości:)


Na jedno wychodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! MEGA SPOILERY ONE PIECE!!!

OMG!!! CP9 to ci cieśle! Nieźle mnie to zszokowało :) Ależ oni są potężni! Mugiwarsi nie mogli nic zrobić. Jak pokonać takich gości? Wydaje się to po prostu niemożliwe. No i ten motyw z tą super-bronią... przewija się to już o dłuższego czasu... ciekawe. Teraz goście przyszli do Frankiego. CP9 pewnie będą chcieli wszystkich zlikwidować. Nie wyobrażam jak Usopp i Franky mogą się z tego wykaraskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 10:56, Kosmitus napisał:

Uwaga! MEGA SPOILERY ONE PIECE!!!

OMG!!! CP9 to ci cieśle! Nieźle mnie to zszokowało :) Ależ oni są potężni! Mugiwarsi nie mogli
nic zrobić. Jak pokonać takich gości? Wydaje się to po prostu niemożliwe. No i ten motyw z
tą super-bronią... przewija się to już o dłuższego czasu... ciekawe. Teraz goście przyszli
do Frankiego. CP9 pewnie będą chcieli wszystkich zlikwidować. Nie wyobrażam jak Usopp i Franky
mogą się z tego wykaraskać.


To oglądaj, IMO najlepszy arc w animcu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A oto i miła wiadomość od Anime Gate - Vexille pojawi się w polskich kinach już w marcu ;] http://anime-gate.pl/modules.php?name=NaszeAnime&id=46
A tu trailer http://anime-gate.pl/modules.php?name=Downloads&d_op=getit&lid=259

Ja tylko mam nadzieję, że oprócz ładnej grafiki anime będzie miało coś więcej do zaoferowania, w przeciwieństwie do słabej kinówki Appleseed ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Full Metal Alchemist jest świetne, gdyz jakiś czas temu zacząłem oglądać tę serię i się nie moge oderwać. Wzbudza wielkie emocje, ale także smutek. Pamiętam, gdy zginęła Nina, Ed wtedy płakał, następnie pogrzeb Hughes''a, na którym nie wytrzymał Armstrong. Mnie też chciało się płakać, gdyż Elysia mówiła do mamy takim tonem... Innymi słowy, warto obejrzeć. Kyuubis, Alchemicy to właśnie FMA, możesz to obejrzec p japońsku z subami na krekowki.fani.pl (niestety, nie wszystkie odcinki działają), kreskowka.pl (jest tam też specjalny odcinek Reflections i film, ale nie słychać tam endingu [Tobira no Mukou e rullezz!]), baje.pl (endingi są tam jednak do któregoś odc., co nie przeszkadza, bo już ten 3 op jest beznadziejny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 14:16, tykus napisał:

A oto i miła wiadomość od Anime Gate - Vexille pojawi się w polskich kinach już w marcu
;] http://anime-gate.pl/modules.php?name=NaszeAnime&id=46
A tu trailer http://anime-gate.pl/modules.php?name=Downloads&d_op=getit&lid=259


Ooo...pierwszo słyszę ;D.W ogóle o takim tytule nigdy nie słyszałem :P.Może się skuszę...tylko mnie ciekawi ,czy w Białymstoku będzie (kina zapyziałe...żal krótko mówią :P).

@Kyuubis

Dnia 15.01.2008 o 14:16, tykus napisał:

Czy zna ktoś może link do anime Alchemicy, zapewne japoński anime, leci około 21 na hyperze, po zigzapie :D.


Jedynie co możesz zrobić to poszukać takich stron jak www.kreskowka.pl , www.kreskowki.fani.pl ,itp :P.Jeśli dobrze posługujesz się angielszczyzną to możesz jeszcze czegoś poszukać na youtube.com :P.Zigzap wykupił licencje i teraz musimy się tak męczyć xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 14:42, Kyuubis napisał:

Czy zna ktoś może link do anime Alchemicy, zapewne japoński anime, leci około 21 na hyperze,
po zigzapie :D.

O zgrozo... Chyba leciało i się to nazywa Full Metal Alchemist. A linków się w tym temacie nie podaje.
Netris > za taki link zbanowano Unser Fuhrer'a więc uważaj ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 15:06, Ildrian napisał:

Full Metal Alchemist jest świetne, gdyz jakiś czas temu zacząłem oglądać tę serię i się nie
moge oderwać. Wzbudza wielkie emocje, ale także smutek. Pamiętam, gdy zginęła Nina, Ed wtedy
płakał, następnie pogrzeb Hughes''a, na którym nie wytrzymał Armstrong. Mnie też chciało się
płakać, gdyż Elysia mówiła do mamy takim tonem... Innymi słowy, warto obejrzeć. Kyuubis,
Alchemicy to właśnie FMA, możesz to obejrzec p japońsku z subami na krekowki.fani.pl (niestety,
nie wszystkie odcinki działają), kreskowka.pl (jest tam też specjalny odcinek Reflections i
film, ale nie słychać tam endingu [Tobira no Mukou e rullezz!]), baje.pl (endingi są tam jednak
do któregoś odc., co nie przeszkadza, bo już ten 3 op jest beznadziejny).

Dzięki bardzo mi pomogłeś, oglądałem je na hyperze, ale zawsze ktoś się wcinał mi w TV i nie mogłem, wzbudza wielkie emocje bo mówi o miłości do matki i brata więc nie ma się co dziwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się