Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 27.01.2008 o 00:32, Taikun napisał:

Skoro już piszemy o początkach zamiłowania do mechów to było to w podstawówce, albo jeszcze
szybciej więc chyba 13-15 lat temu. Ja, Polonia 1, worek chrupek orzechowych i Daimos ... boszzz,
jak bardzo chciałbym żeby takie czasy wróciły :) Bez pracy, bez nauki, bez obowiązków :)

<śmieje się> Taaak znam to też bym chciał wrócić do radosnych i beztroskich lat dzieciństwa, kto by zresztą nie chciał :-) ja jeśli o mechy chodzi to... niech no się zastanowię. Na początku była chyba fascynacja Transformersami i G.I.JOE. Bosh miałem normalnie słabość do tego ich wypasionego fantazyjnego sprzętu, był też Yattaman i jedna czy dwie serie o jakimś... yyy nawet już nie pamiętam jak się to nazywało. W każdym bądź razie było parę pojazdów łączących się w jednego wielgachnego. Swoją drogą pamiętasz może anime w którym było bodaj czworo dzieciaków i wędrowali w czasie z pomocą takiego... żukowatego czołgu ?? Pamiętam że raz Don Kichota spotkali. Później (dużo później XD) był oczywiście Gundam z PC Shareware i Kawaii. Nie zapomnę też jak u kumpla wyszperałem jeden ze starszych numerów CDA gdzie był artykuł o japońskich mechach. Kiedy zacząłem oglądać Magic Knight Rayeartch w Gimnazjum to się zachwycałem Rayearthem, Windamem i tym trzecim należącym do Umi (wybacz kiepska pamięć XD) nawet się z kumplem wykłócałem które mechy są lepsze, Amerykańskie(kumpel strasznie lubił EarthSiege 2 i trochę się MechWarriorem bawił) czy Japońskie obrzucaliśmy się wtedy masą argumentów, że jedne są szybsze, że drugiej wytrzymalsze, że jeszcze znowu lepiej uzbrojone, zwrotniejsze i Bóg jeden pamięta co jeszcze XD Ech Nostalgicznie się człowiek zaczyna czuć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Swoją drogą pamiętasz może anime w którym było bodaj czworo dzieciaków

Dnia 27.01.2008 o 00:40, Hubi Koshi napisał:

i wędrowali w czasie z pomocą takiego... żukowatego czołgu ?? Pamiętam że raz Don Kichota spotkali.


Królestwo Kalendarza ? Taki facet na flecie grał :> Zajebiste anime, pamiętam jak ''rozbierali'' główne bohaterki jakimś cudnym urządzeniem, które widziało przez ubrania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 21:56, Valentino S.A. napisał:

a ja mam pytanie , co z Naruto dalej , wie ktoś czy JPF będzie wydawał 2 serie Naruto ? czy
pozostanie na 1?

Manga nie ma podziału na serie ,więc raczej na pewno :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 00:43, Taikun napisał:

Królestwo Kalendarza ? Taki facet na flecie grał :> Zajebiste anime, pamiętam jak ''rozbierali''
główne bohaterki jakimś cudnym urządzeniem, które widziało przez ubrania :D

A to może przypadkiem nie było o takiej czarodziejce/wiedźmie mieszkającej sobie w domku w realnym świecie i od czasu do czasu wpadającej do jakiegoś tam magicznego królestwa ?? A nie pomyłka, rzuciłem na to okiem na YouTube i Nope to nie to. Tamci poruszali się takim żukiem-czołgiem, a tutaj mamy mechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 21:31, Hubi Koshi napisał:

> Dla mnie najfajniejszy i najlepszy Gundam to SEED i SEED Destiny :]
Intrygujące... Ty twierdzisz że najlepsze, a ja słyszałem sporo osób zgrzytających na nie zębami...
to ja już nie wiem co myśleć XD

Każdy lubi co innego :]

Mi się w tej serii akurat bardzo podobają postacie , muzyka , walki , kreska i ciekawa fabuła :]

Dnia 26.01.2008 o 21:31, Hubi Koshi napisał:

"I''m the man who make impossible, possible"

te i inne cytaty wymiatają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA DLA WSZYSTKICH CZYTAJĄCYCH MOJE POSTY. O ILE NIE OZNACZĘ ICH JAKO "BRAK SPOILERÓW"
TO ZNACZY ŻE SPOILERUJE.
Obejrzałem sobie najnowszy odcinek (połowę w sumie tylko, bo bez subów to w sumie sensu nie ma) i się normalnie szeroko szczerze Trinity są naprawdę niczego sobie, ale... kiedy Ein ratował tyłek Dynames (hyhy dwaj kumple snajperzy ^^) nie sądzisz że Johann trochę niecielnie strzelał ?? Pewien nie jestem, ale sądzę... sądzę że jednak nasza czwórka to lepsi piloci, chociaż Trinity mają bardziej zakręcony, ciekawszy sprzęt :-) No nic zobaczymy, mnie tam osobiście ciekawi to zgromadzenie, które ten hiszpańsko-brzmiący przystojniak zwołał. Ciekawi mnie jak dużą tak naprawdę organizacją jest Celestial Being, jak daleko sięgają jej "macki" ^^
Poza tym chyba jestem w stanie zacząć zgadywać czego tak naprawdę Celestial Being chce. Na początku było kilka razy wspomniane że świat się jeszcze nie zjednoczył, oraz że CB rozpoczęli światową rewolucję. Sądzę że ich celem jest zjednoczenie Ziemi. Na zasadzie "wróg mojego wroga jest moim przyjacielem". Mieliśmy już wspólną akcję AEU, Union i HRL, na pewno im bardziej będą walczyć z Celestial Being tym bardziej będą się jednoczyć, kto wie gdzie się to skończy. Jeszcze co do tych naukowców których wcześniej wspomniałeś. YAAAY XD W końcu Gundamy nie są tworzone przez pojedynczych Gjeniuszy, zaczęło mi to już na nerwy działać :-/ Poza tym idę o zakład że CB mają w rękawie jeszcze co najmniej kilka asów, mieli dość czasu i środków żeby zmajstrować coś naprawdę nieprzyjemnego dla "Trzech Imperi". Jeszcze jeśli chodzi o Aeolię, ludzie sobie chyba myślą że on jeszcze żyje, ale ja szczerze wątpię. Ten filmik w którym przemawiał na początku serii, mówił tak że nie wspominał o żadnej organizacji czy państwie, dość ogólnikowo. Sądzę że ten film nagrano gdy jeszcze żył i zostawiono aż do momentu gdy Celestial Being będzie gotowe by Wyjść z Cienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co tam ludziska? Widzę, że sobie do późna pisaliście ;p
Ja właśnie sobie poczytałem obie mangi Naruto & Bleach i muszę powiedzieć a pro po linku, którym zapodałeś wcześniej Hubi. Nie wiem czy już oglądałeś, ale miałem racje, że to naciągane ;p Choć trochę w tym było "prawdy"... Jednak tylko mały promil ;p Z drugiej strony też sobie wymyślili :| Tak czy tak zacznie się walka.

Co do Bleacha to jeszcze nic nie wiemy... Więc czekam z niecierpliwością na następny ;p ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 00:49, MisticGohan_MODED napisał:

Manga nie ma podziału na serie ,więc raczej na pewno :]

Otóż nie wiem czy można nazwać to serią, ale jednak jakiś podział ma ;] ;p Dokładnie w tym samym momencie jak zaczyna się Shippuuden w mandze pisze "part 2" ;p ;] ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 04:21, Hubi Koshi napisał:

UWAGA DLA WSZYSTKICH CZYTAJĄCYCH MOJE POSTY. O ILE NIE OZNACZĘ ICH JAKO "BRAK SPOILERÓW"
TO ZNACZY ŻE SPOILERUJE.
Obejrzałem sobie najnowszy odcinek (połowę w sumie tylko, bo bez subów to w sumie sensu nie
ma) i się normalnie szeroko szczerze Trinity są naprawdę niczego sobie, ale... kiedy Ein ratował
tyłek Dynames (hyhy dwaj kumple snajperzy ^^) nie sądzisz że Johann trochę niecielnie strzelał
?? Pewien nie jestem, ale sądzę... sądzę że jednak nasza czwórka to lepsi piloci, chociaż Trinity
mają bardziej zakręcony, ciekawszy sprzęt :-) No nic zobaczymy, mnie tam osobiście ciekawi
to zgromadzenie, które ten hiszpańsko-brzmiący przystojniak zwołał. Ciekawi mnie jak dużą tak
naprawdę organizacją jest Celestial Being, jak daleko sięgają jej "macki" ^^
Poza tym chyba jestem w stanie zacząć zgadywać czego tak naprawdę Celestial Being chce. Na
początku było kilka razy wspomniane że świat się jeszcze nie zjednoczył, oraz że CB rozpoczęli
światową rewolucję. Sądzę że ich celem jest zjednoczenie Ziemi. Na zasadzie "wróg mojego wroga
jest moim przyjacielem". Mieliśmy już wspólną akcję AEU, Union i HRL, na pewno im bardziej
będą walczyć z Celestial Being tym bardziej będą się jednoczyć, kto wie gdzie się to skończy.
Jeszcze co do tych naukowców których wcześniej wspomniałeś. YAAAY XD W końcu Gundamy nie są
tworzone przez pojedynczych Gjeniuszy, zaczęło mi to już na nerwy działać :-/ Poza tym idę
o zakład że CB mają w rękawie jeszcze co najmniej kilka asów, mieli dość czasu i środków żeby
zmajstrować coś naprawdę nieprzyjemnego dla "Trzech Imperi". Jeszcze jeśli chodzi o Aeolię,
ludzie sobie chyba myślą że on jeszcze żyje, ale ja szczerze wątpię. Ten filmik w którym przemawiał
na początku serii, mówił tak że nie wspominał o żadnej organizacji czy państwie, dość ogólnikowo.
Sądzę że ten film nagrano gdy jeszcze żył i zostawiono aż do momentu gdy Celestial Being będzie
gotowe by Wyjść z Cienia.

CB ma szczytny cel, ale trudny do zrealizowania. Założę się, że Imperia jeszcze zwrócą się przeciwko sobie. Wydaje mi się, że Johann specjalnie tak strzelał bo chciał zademonstrować potęgę nowego Gundama. Wiesz czynnik psychologiczny :P Możemy się cieszyć bo kolejny Custom Flag poszedł w cholerę. Nie mogę się doczekać subów to odcinka, bo trzeba na spokojnie obejrzeć. Aeolia na pewno nie żyje. Niemożliwe aby żył kilka stuleci. Ja mam przeczucie, że Azadistan będzie czymś w rodzaju bazy wypadowej dla CB, ponieważ Ptolemaios jest już tylko starą bazą, w której trudno było kierować jednostkami przy bardziej złożonych akcjach militarnych.
Trinity też ma Haro! xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILER NARUTO(MANGA)

Kishimoto mnie zadziwił, w życiu bym nie pomyślał, że Itachi zostawił Sasuke przy życiu tylko po to, by wziąć sobie jego oczy O.o

SPOILER BLEACH(MANGA)

Tu akurat nic wybitnego... ciekawi mnie tylko czy gdyby trafił w drugie oko... coś by się stało xD A i jeszcze jedno Hinamori szósta... LOL!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2008 o 12:38, nieszczescie napisał:


SPOILER BLEACH(MANGA)

Tu akurat nic wybitnego... ciekawi mnie tylko czy gdyby trafił w drugie oko... coś by się stało
xD A i jeszcze jedno Hinamori szósta... LOL!

Mnie tam bardzeij dziwi obecnośc Kiry i brak Urahary...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z was czytał Mangę albo oglądał Anime "Saint Seiya" ? Jest to jeden z moich rarytasów. Później mnie się podoba Naruto, ale nie w tym rzecz. Jak zareagowaliście na wieść, że nowe odcinki "Elyseo Hen" będą w marcu, a nie w grudniu? 2 nowe odcinki miały być w grudniu, a nie w marcu... ja się osobiście wkurzyłem. Jesteśmy teraz na półmetku oczekiwania. Poza tym, przesunięcie z grudnia na marzec spowodowało kolejne przesunięcia. Dokładnych dat nie pamiętam, ale będzie 6 nowych odcinków podzielonych na 3 okresy wydawania. Będą bodajże w marcu, później w maju, a potem w sierpniu. Ech... pozostaje czekać, ale po obejrzeniu trailera przed najnowszym odcinkiem i screeny ze wszystkich nowych odcinków obudziły we mnie myśl, że jednak warto ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA DLA WSZYSTKICH CZYTAJĄCYCH MOJE POSTY. O ILE NIE OZNACZĘ ICH JAKO "BRAK SPOILERÓW"
TO ZNACZY ŻE SPOILERUJE.

Dnia 27.01.2008 o 11:56, Earthshaker napisał:

CB ma szczytny cel, ale trudny do zrealizowania. Założę się, że Imperia jeszcze zwrócą się
przeciwko sobie.

Pytanie właśnie brzmi czy aby na pewno taki szczytny, dać dzieciakom broń i wypuścić ich na świat z szczytnymi ideami w sercu jest łatwo, ale kto wie czy ktoś tutaj nie próbuje wykorzystać całej sytuacji np. by Imperia zdwoiły wysiłki jeśli chodzi o rozwój uzbrojenia i MSów. Ostatecznie koncerny zbrojeniowe bardzo by na tym zarobiły. Musimy się jeszcze dużo dowiedzieć na temat tego kto naprawdę rządzi w Celestial Being. Taka organizacja do działania potrzebuje pieniędzy, ale pytanie brzmi skąd je bierze ?? To organizacja tajna więc muszą bardzo uważać z pozyskiwaniem funduszy. Poza tym dlaczego takie osoby jak Wang Liu-Mei (znana Celebrity), albo Alejandro Corner (ambasador ONZ) wspierał Celestial Being, jaki mają w tym interes, co chcą osiągnąć, czego pragną ??

Dnia 27.01.2008 o 11:56, Earthshaker napisał:

Wydaje mi się, że Johann specjalnie tak strzelał bo chciał zademonstrować
potęgę nowego Gundama. Wiesz czynnik psychologiczny :P Możemy się cieszyć bo kolejny Custom
Flag poszedł w cholerę.

Ma w sumie sens :-) Hehe Dział Finansowy Union pewnie się za głowę złapie i zacznie walić nią w biurko, to samo AEU stracili w końcu chyba z cztery czy pięć Enactów. O HRL to ja już w ogóle nie wspominam.

Dnia 27.01.2008 o 11:56, Earthshaker napisał:

Nie mogę się doczekać subów to odcinka, bo trzeba na spokojnie obejrzeć.

Bez dwóch zdań :-)

Dnia 27.01.2008 o 11:56, Earthshaker napisał:

Ja mam przeczucie, że Azadistan
będzie czymś w rodzaju bazy wypadowej dla CB, ponieważ Ptolemaios jest już tylko starą bazą,
w której trudno było kierować jednostkami przy bardziej złożonych akcjach militarnych.

Niby tak, ale była by to dość ryzykowna baza wypadowa, ostatecznie to terytorium zamieszkane więc Celestial Being ryzykowali by że zostaną odkryci, poza tym oprócz Setsuny wszyscy wyglądają na obcokrajowców, rzucali by się w oczy. No i CB ma swoją bazę wypadową na tej wyspie :-) Perfekcyjne miejsce, dzięki GN particles praktycznie nie da się śledzić CB, a wyspa jest nie zamieszkana. Chociaż osobiście sądzę że Azadistan odegra w tej całej aferze (czymkolwiek by ona nie była) znaczącą rolę, przynajmniej jeśli chodzi o Setsunę i Aliego. Jeśli zaś o Ptolemaiosa chodzi to to stara i zdezelowana puszka jest. Nie uzbrojona, nie ma własnego GN Drive, to jest bardziej żart niż statek organizacji militarnej. Mnie tam ciekawi kiedy zobaczymy statek Trinity, ciekawie się to zapowiada :-)

Dnia 27.01.2008 o 11:56, Earthshaker napisał:

Trinity też ma Haro! xD

Hmm... może to Haro rządzi całą organizacją XD Gabinet Haro cieni siedzących za plecami organizacji i piszczących mrocznie jak to tylko Haro potrafią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 13:31, Kosmitus napisał:

Napisy do One Piece poszły do ciebie na maila :) Do 70 epka ale jakby co to mam więcej :)

Wielkie dzięki. Jestem po 51. Biedny Buffy :-) Miec takiego pecha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 13:55, Hubi Koshi napisał:

UWAGA DLA WSZYSTKICH CZYTAJĄCYCH MOJE POSTY. O ILE NIE OZNACZĘ ICH JAKO "BRAK SPOILERÓW"
TO ZNACZY ŻE SPOILERUJE.

Właśnie obejrzałem po raz drugi 16 odcinek z napisami. CB nie wiedziało o istnieniu Team Trinity. Zapewne dla większego bezpieczeństwa Gundamy nie były w jednym miejscu. Pół odcinka to rozmowy Obserwatorów o akcjach CB i nowych zabawkach. Wydaje mi się, że oni to nieujawniona część CB, ponieważ wiedzą o systemie Veda/Vader. Oj będzie się działo w następnym odcinku - wspólna interwencja Throne''ów z resztą znanych nam Meisterów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA DLA WSZYSTKICH CZYTAJĄCYCH MOJE POSTY. O ILE NIE OZNACZĘ ICH JAKO "BRAK SPOILERÓW"
TO ZNACZY ŻE SPOILERUJE.

Dnia 27.01.2008 o 15:21, Earthshaker napisał:

Właśnie obejrzałem po raz drugi 16 odcinek z napisami. CB nie wiedziało o istnieniu Team Trinity.
Zapewne dla większego bezpieczeństwa Gundamy nie były w jednym miejscu.

Nie dziwi mnie to, zresztą to i bez napisów było widać :-) Team 1 byli zaskoczeni pojawieniem się Trinity.
Pół odcinka to rozmowy

Dnia 27.01.2008 o 15:21, Earthshaker napisał:

Obserwatorów o akcjach CB i nowych zabawkach. Wydaje mi się, że oni to nieujawniona część CB,
ponieważ wiedzą o systemie Veda/Vader. Oj będzie się działo w następnym odcinku - wspólna interwencja
Throne''ów z resztą znanych nam Meisterów.

Żartujesz sobie O_o To nie będzie interwencja tylko Masakra. 7 Gundamów wkracza do jednego miejsca... Brrr. Jak jeszcze dodać możliwość generowania GN particles na dużym obszarze przez Drei to już w ogóle przeciwnicy są Pwnd. Brak jakiejkolwiek komunikacji i totalny chaos w dowództwie. To się skończy masakrą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 15:32, Hubi Koshi napisał:

UWAGA DLA WSZYSTKICH CZYTAJĄCYCH MOJE POSTY. O ILE NIE OZNACZĘ ICH JAKO "BRAK SPOILERÓW"
TO ZNACZY ŻE SPOILERUJE.
> Właśnie obejrzałem po raz drugi 16 odcinek z napisami. CB nie wiedziało o istnieniu Team
Trinity.
> Zapewne dla większego bezpieczeństwa Gundamy nie były w jednym miejscu.
Nie dziwi mnie to, zresztą to i bez napisów było widać :-) Team 1 byli zaskoczeni pojawieniem
się Trinity.
Pół odcinka to rozmowy

Mogliby być zakoczeni, że przybyli, a jak nie wiedzieli o istnieniu to inna sprawa xD

Dnia 27.01.2008 o 15:32, Hubi Koshi napisał:

> Obserwatorów o akcjach CB i nowych zabawkach. Wydaje mi się, że oni to nieujawniona część
CB,
> ponieważ wiedzą o systemie Veda/Vader. Oj będzie się działo w następnym odcinku - wspólna
interwencja
> Throne''ów z resztą znanych nam Meisterów.
Żartujesz sobie O_o To nie będzie interwencja tylko Masakra. 7 Gundamów wkracza do jednego
miejsca... Brrr. Jak jeszcze dodać możliwość generowania GN particles na dużym obszarze przez
Drei to już w ogóle przeciwnicy są Pwnd. Brak jakiejkolwiek komunikacji i totalny chaos w dowództwie.
To się skończy masakrą.

Jeszcze dodać Fangi Throne Zwei to o bosh. Ciekawe gdzie odbędzie się operacja z tego co było widać na trailerze, jest to jakiś kompleks. Stawiam na "AjEjU", albo na Union.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA DLA WSZYSTKICH CZYTAJĄCYCH MOJE POSTY. O ILE NIE OZNACZĘ ICH JAKO "BRAK SPOILERÓW"
TO ZNACZY ŻE SPOILERUJE.

Dnia 27.01.2008 o 15:37, Earthshaker napisał:

Mogliby być zakoczeni, że przybyli, a jak nie wiedzieli o istnieniu to inna sprawa xD

Ja to odebrałem jako Nie wiedzieli, to zresztą dość logiczne. CB to tajna organizacja, na wypadek gdyby któryś z członków został schwytany i poddany torturom nie podaje mu się żadnych naprawdę istotnych informacji. Idę o zakład że jest jeszcze kilka "branchów" CB które nie wiedzą o sobie za wiele, ewentualnie... ewentualnie Team 1 był tylko przygrywką, demem przed prawdziwym ujawnieniem potęgi Celestial Being.

Dnia 27.01.2008 o 15:37, Earthshaker napisał:

Jeszcze dodać Fangi Throne Zwei to o bosh. Ciekawe gdzie odbędzie się operacja z tego co było
widać na trailerze, jest to jakiś kompleks. Stawiam na "AjEjU", albo na Union.

Super szybkie i zwrotne bezzałogowe krajaki do mięsa :-) A mógłbym poprosić również o link do tego subowanego odcinka, na stronce na której oglądam RAW był w sumie wtedy kiedy u ciebie, ale coś im się z subami nie śpieszy. Mhm jakby jeszcze do tego dodać DWÓCH snajperów to ktokolwiek stanie im na drodze będzie w poważnych kłopotach, poza tym idę o zakład że Throne pokazali zaledwie mały wycinek tego co ich Gundamy potrafią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się