Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Właśnie oglądam 14 ep "Death Note", nie widziałem dotąd tak pokręconego i mrocznego dzieła :-D coś fantastycznego :-D to tylko tak na szybko wracam do oglądania ;-) jak skończę oglądać całość to napiszę więcej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 02:01, sodolis napisał:

Właśnie oglądam 14 ep "Death Note", nie widziałem dotąd tak pokręconego i mrocznego dzieła
:-D coś fantastycznego :-D to tylko tak na szybko wracam do oglądania ;-) jak skończę
oglądać całość to napiszę więcej :-)

Po 20 odcinku akcja może trochę zniechęcić niestety ;/
Tak przynajmniej twierdzi kilka osób ;/

Ja tam i tak jestem za tym ,aby obejrzeć cała serię :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 01:20, Taikun napisał:

> Trzeba przyznać ,że ma piękny głos :]
> Fields of Hope rulezzz :]

Jeśli już o konkretne utwory chodzi to mi się szczególnie spodobało Mizu no Akashi
http://youtube.com/watch?v=ltUtlWshvk0

:)

Ja tam se zgrałem wszystkie OST-y z SEED i SD :]
Bardzo miło sie je słucha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 02:06, Taikun napisał:

Ja nic o żadnym Karasiu nie pisałem :P

A kto pisał, że to Ty pisałeś. Natie były zapowiedzi, że dynamiczna, ładna, po prostu najlepsza, a jak dla mnie słaba ;p ;)

Dnia 01.02.2008 o 02:06, Taikun napisał:

TTGL to najlepsze anime 2007 roku i nic tego nie zmieni :)

Wszystko może to zmienić. Choćby moja opinia. ;) Jeżeli mi się nie podoba to może być nawet królewskim produktem, a ja będę miał to gdzieś ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 01:20, Taikun napisał:

> Trzeba przyznać ,że ma piękny głos :]
> Fields of Hope rulezzz :]

Jeśli już o konkretne utwory chodzi to mi się szczególnie spodobało Mizu no Akashi
http://youtube.com/watch?v=ltUtlWshvk0

:)

Pamiętam ten utworek. Prześliczny :) GS jest tragiczny w wersji angielskiej. Szczególnie zniszczyli czar piosenki Shizukana yoru ni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.02.2008 o 01:20, Taikun napisał:

Jeśli już o konkretne utwory chodzi to mi się szczególnie spodobało Mizu no Akashi
http://youtube.com/watch?v=ltUtlWshvk0

Rzeczywiście fajne :) Mi z anime jeszcze niezwykle podobał się koncert który był w The Melancholy of Haruhi Suzumiya: http://pl.youtube.com/watch?v=_Q4tQBAPRmo
Jak dla mnie świetne, zwłaszcza pierwsza piosenka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 11:15, Kosmitus napisał:

Rzeczywiście fajne :) Mi z anime jeszcze niezwykle podobał się koncert który był w The
Melancholy of Haruhi Suzumiya: http://pl.youtube.com/watch?v=_Q4tQBAPRmo
Jak dla mnie świetne, zwłaszcza pierwsza piosenka :)


Ogółem to jest świetne xD...całe anime jest genialne (zwłaszcza niektóre reakcje Kyon''a są niezłe...jeszcze nie mogę zapomnieć tego fajnego sposobu na zdobycie PeCeta xD).Mnie tylko wkurza jedna rzecz...czemu nie ma jeszcze drugiej serii (przecież miała być...i gdzie ona??).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym się podpisać pod wszystkim co napisałeś :) Kurcze też bym obejrzał drugą serię. Zdobywanie kompa było niezłe tak jak i próba zemsty kółka komputerowego ;) Prawdziwa epicka bitwa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

17 odcinek Gundam 00 wyszedł w Japonii. Trzymajcie rękę na pulsie na nadchodzącą wersję z Subem. Zapowiada się ciekawy odcinek.
SPOJLER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zbliżenie Setsuny i Neny ^^, które kończy się... Sami zobaczycie.
SPOJLER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 12:03, xyz7 napisał:

Hm, hm. Zupełnie nie rozumiem popularności anime. Może mi ktoś wytłumaczyć, co w tym
takiego ciekawego? Nie mówię, że to do bani jest, ale po prostu nie widzę powodów takiej
popularności.

Widzisz, anime i manga to tak na dobrą sprawę trochę jak filmy i seriale na zachodzie. W Japonii rynek ten jest tak rozwinięty że są tam serie dla praktycznie każdego, od małych dzieciaczków po starszych dyrektorów korporacyjnych w gajerkach. Poza tym manga i anime to coś zupełnie innego od tego co nam serwuje zachód. Często dużo głębsze jeśli chodzi o psychologię postaci czy fabułę, ma zwariowany humor, jest tam dużo "niemoralności" XD czyli golizna, pokazywanie bielizny etc. poza tym są rzeczy których w zachodnich produkcjach praktycznie nie ma jak Mechy dla przykładu. Do tego Japonia ma bardzo bogate zaplecze mitologiczne dzięki czemu potrafią świetne serie fantasy oraz pseud-historyczne tworzyć.
Tak z czystej ciekawości, co spośród mangi i anime przeczytałeś/obejrzałeś do tej pory ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś oglądał może z was Ima Soko ni Iru Boku( Now and Then, Here and there)? Obraz bodajże z 1999, ale naprawdę świetna pozycja. Podoba mi się tu bardzo , przedstawiony świat, konflikt ,w którym udział w końcu biorą dzieci, ich stosunek do wojny, a także jakie też potrafią być okrutne.( opis jak chcecie jest też na mym gsie :})

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Anime to nie jest zwykła bajka, to jest twór na tak wysokim poziomie że można to nazwać np Prison Brake tylko że animowane, bądź jakiś inny wytwór trzymający wysoki poziom. Tego się albo nie zna, albo się to kocha ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA DLA WSZYSTKICH CZYTAJĄCYCH MOJE POSTY. O ILE NIE OZNACZĘ ICH JAKO "BRAK SPOILERÓW"
TO ZNACZY ŻE SPOILERUJE.

Dnia 02.02.2008 o 12:03, Earthshaker napisał:

Zbliżenie Setsuny i Neny ^^, które kończy się... Sami zobaczycie.

Hyhy ostatecznie laska uratowała mu życie XD Widząc jaki ta Neena ma charakter to coś sądzę że będzie tak jak z Louis i Sajim XD Nie no nie mogę się już doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 12:39, Hubi Koshi napisał:

UWAGA DLA WSZYSTKICH CZYTAJĄCYCH MOJE POSTY. O ILE NIE OZNACZĘ ICH JAKO "BRAK SPOILERÓW"
TO ZNACZY ŻE SPOILERUJE.
> Zbliżenie Setsuny i Neny ^^, które kończy się... Sami zobaczycie.
Hyhy ostatecznie laska uratowała mu życie XD Widząc jaki ta Neena ma charakter to coś
sądzę że będzie tak jak z Louis i Sajim XD Nie no nie mogę się już doczekać.

Człowieku, lekko się zdziwisz! A po reakcji Setsuny będziesz się śmiać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA DLA WSZYSTKICH CZYTAJĄCYCH MOJE POSTY. O ILE NIE OZNACZĘ ICH JAKO "BRAK SPOILERÓW"
TO ZNACZY ŻE SPOILERUJE.

Dnia 02.02.2008 o 12:45, Earthshaker napisał:

Człowieku, lekko się zdziwisz! A po reakcji Setsuny będziesz się śmiać :P

<grozi mu trzymanym w ręce Glanem> Ani słooowa więcej, im więcej gadasz tym ja większego mam smaka :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 12:47, Hubi Koshi napisał:

UWAGA DLA WSZYSTKICH CZYTAJĄCYCH MOJE POSTY. O ILE NIE OZNACZĘ ICH JAKO "BRAK SPOILERÓW"

TO ZNACZY ŻE SPOILERUJE.
> Człowieku, lekko się zdziwisz! A po reakcji Setsuny będziesz się śmiać :P
<grozi mu trzymanym w ręce Glanem> Ani słooowa więcej, im więcej gadasz tym ja
większego mam smaka :-P

Jak mam nie psuć Ci smaka nie czytaj tego
Raczej Setsuna się wkurzy na Nenę.
Koniec tego czegoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA DLA WSZYSTKICH CZYTAJĄCYCH MOJE POSTY. O ILE NIE OZNACZĘ ICH JAKO "BRAK SPOILERÓW"
TO ZNACZY ŻE SPOILERUJE.

Dnia 02.02.2008 o 12:51, Earthshaker napisał:

Jak mam nie psuć Ci smaka nie czytaj tego

Mnie spoilery nie ruszają :-) Co najwyżej jeszcze bardziej będę miał smaka

Dnia 02.02.2008 o 12:51, Earthshaker napisał:

Raczej Setsuna się wkurzy na Nenę.

A to mnie w sumie nie dziwi, ostatecznie i tak wszyscy wiemy że Setsuna jest przeznaczony Marinie Ismail XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 12:54, Hubi Koshi napisał:

UWAGA DLA WSZYSTKICH CZYTAJĄCYCH MOJE POSTY. O ILE NIE OZNACZĘ ICH JAKO "BRAK SPOILERÓW"

TO ZNACZY ŻE SPOILERUJE.
> Jak mam nie psuć Ci smaka nie czytaj tego
Mnie spoilery nie ruszają :-) Co najwyżej jeszcze bardziej będę miał smaka
> Raczej Setsuna się wkurzy na Nenę.
A to mnie w sumie nie dziwi, ostatecznie i tak wszyscy wiemy że Setsuna jest przeznaczony
Marinie Ismail XD

Marina jest "ciutek" starsza od Setsuny (on to jeszcze dziecko!!) Skoro Nena taka całuśna jest to myślę, że zaraz zabierze się za Lokona xD Przeglądając screeny z nowego odcinka widziałem jakby Nena korzystała z Vedy o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA DLA WSZYSTKICH CZYTAJĄCYCH MOJE POSTY. O ILE NIE OZNACZĘ ICH JAKO "BRAK SPOILERÓW"
TO ZNACZY ŻE SPOILERUJE.

Dnia 02.02.2008 o 13:05, Earthshaker napisał:

Marina jest "ciutek" starsza od Setsuny (on to jeszcze dziecko!!)

Za to Setsuna jest (tak mi się wydaje) dużo dojrzalszy i poważniejszy od Mariny, poza tym dopóki nie ma tu pedofili wszystko jest okej XD Abo to raz się słyszało o tym że małżonkowie różnią się w wieku o te 10-20-30 lat XD

Dnia 02.02.2008 o 13:05, Earthshaker napisał:

Skoro Nena taka całuśna
jest to myślę, że zaraz zabierze się za Lokona xD

Oooo tak, biedny Lockon XD Taki przystojny, miły i w ogóle, perfekcyjny cel dla napakowanej estrogenami nastolatki XD

Dnia 02.02.2008 o 13:05, Earthshaker napisał:

Przeglądając screeny z nowego odcinka
widziałem jakby Nena korzystała z Vedy o.O

Uuuu a to brzmi ciekawie... Mam nadzieję że nie będziemy mieli drugiego Tierii :-/ Swoją drogą idę o zakład że jak poznamy przeszłość Tierii to nasze opinie o nim zmienią się o jakieś... 180 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się