Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 06.02.2008 o 19:32, Asthariel napisał:

A co sądzicie o Higurashi no Naku Koro ni?


Pierwszy sezon jest po prostu świetny! Dawno nie widziałem tak zakręconej fabuły. Widz przez cały czas próbuje ułożyć puzzle, a gdy już jest pewny, że rozwiązał zagadkę małego miasteczka - coś psuje jego teorie. Anime jest bardzo oryginalne - i wciąga, oj wciąga!

I tutaj chciałbym także wypowiedzieć się o drugim sezonie - chociaż ci co jeszcze nie oglądali - niech tego nie czytają.

MOŻLIWE SPOJLERY:


Strasznie się na nim zawiodłem. Kai miał być odpowiedzią na zadane w pierwszym sezonie pytania (o czym też świadczy tytuł), może i odpowiada na te pytania ale... Z anime znika to co je wyróżniało - tajemniczość, krew i oryginalność. Pozostaje coś dziwnego - coś co łatwo można pomylić z bajką dla dzieci. Wszystko staje się kolorowe, pełne nadziei. Może ktoś uważa, że to dobra "odpowiedź" dla pierwszej serii. Ale IMO - majaczenie małej riki o przeznaczeniu (POKONAMY? NIE! POKONAMY? TAK! i tak w kółko...) bardzo denerwują, do tego walka dzieciaczków z elitarną jednostką (WTF?). Nie wiedziałem, czy się śmiać czy też płakać...

Pozostaje nadzieja, że trzeci sezon będzie tak dobry jak pierwszy, o ile nie lepszy. Bo, że powstaje jest już pewne :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 19:32, Asthariel napisał:

A co sądzicie o Higurashi no Naku Koro ni? Zastanawiam się , czy nie zrobić sobie przerwy
z OP i oglądać to i TRGL. Jednak to pierwsze jest horrorem ,,nie dla ludzi o słabych
nerwach i żołądkach'''' , a jeszcze nie oglądałem żadnych horrorów. Oglądał to kto? Tu
macie reckę:
http://anime.tanuki.pl/strony/anime/823/rec/840

Nie znam ,ale chyba się za to zabiorę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytnąłem sobie pierwszy rozdział tego całego Tengen Toppa Gurren Lagann i mam pytanie. Czy tylko mi się wydaje że ten cały Kamina to taka wypadkowa pomiędzy Frankim z One Piece i Ganju z Bleacha ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 23:13, Hubi Koshi napisał:

Czytnąłem sobie pierwszy rozdział tego całego Tengen Toppa Gurren Lagann i mam pytanie.
Czy tylko mi się wydaje że ten cały Kamina to taka wypadkowa pomiędzy Frankim z One Piece
i Ganju z Bleacha ??


Kamina to wypadkowa ze wszystkich zajebistych postaci z anime i to samo w sobie jest zajebiste ;) Ale, ale ... Ty czytasz mange zamiast oglądać anime? Odejdź. Manga jest całkiem niezła, ale porównując anime z mangą to niestety serial zjada ją na śniadanie :) Jeśli szukasz dobrego źródła, służę pomocą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 23:37, Taikun napisał:

:) Jeśli szukasz dobrego źródła, służę pomocą ;)

To ja tu zazwyczaj robię za wyszukiwacza źródeł XD Nie martw się poradzę sobie :-) Nie no nie powiem, zaciekawiło mnie ta seria, tak gadacie i gadacie o niej ciągle więc w końcu się skusiłem. Oj coś czuje że się szykuje Busy weekend. No i tak Yoko =^_^=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 23:40, Hubi Koshi napisał:

> :) Jeśli szukasz dobrego źródła, służę pomocą ;)
To ja tu zazwyczaj robię za wyszukiwacza źródeł XD Nie martw się poradzę sobie :-) Nie
no nie powiem, zaciekawiło mnie ta seria, tak gadacie i gadacie o niej ciągle więc w
końcu się skusiłem. Oj coś czuje że się szykuje Busy weekend. No i tak Yoko =^_^=


Tylko pamiętaj. Odcinek 6 w wersji reżyserskiej z edycji DVD, a nie z serii puszczanej w TV. Dlaczego? Bo są w nim fragmenty, które wycięto w wersji TV i zastąpiono retrospekcjami. Dlaczego je wycięto? Cenzura. Dlaczego? Łaźnia, Yoko i Kurono Kiodai ... muszę mówić coś więcej ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 23:40, Hubi Koshi napisał:

> :) Jeśli szukasz dobrego źródła, służę pomocą ;)
To ja tu zazwyczaj robię za wyszukiwacza źródeł XD Nie martw się poradzę sobie :-) Nie
no nie powiem, zaciekawiło mnie ta seria, tak gadacie i gadacie o niej ciągle więc w
końcu się skusiłem. Oj coś czuje że się szykuje Busy weekend. No i tak Yoko =^_^=


Manga uzupełnia pewne gapy z anime :)

No i Yoko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i obejrzałem sobie znowu pierwszy odcinek... ah... powiem jedno:

ORE WA DARE TO OMOTTERU ?!!!!?!??! - najlepszy tekst z anime jaki słyszałem.

Ogólnie anime jest momentami "epic as hell", aż dreszcz przechodzi :)
Mowa oczywiście o Tengen Toppa Gurren Lagann!

WHO THE HELL YOU THINK I AM?!?!?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety ale : ひぐらしのなく頃に解 nie ma 2 serii :( tylko speciala mówiłem o obu tyt :) sory za skrót myślowy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 19:06, Alamut napisał:

http://mirror1.homeunix.com/onlinereading/Gantz/Volume%20022/Gantz_c260% 20Binktopia/index.php?image=04_05.jpg&server=nas.html


calkiem o tym watku zapomnialem... no ciekawe co to bylo

obecnie polecam anime Sayonara Zetsubou Sensei
tak porabanej komedii danwo nie widzialem :D:D ostatni raz sie tak dobrze bawilem chyba przy Haruhi, a wczesniej przy FMP Fumoffu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, mówi się, że Vexille ma być w Polsce już w marcu. Jakoś nie chce mi się w to wierzyć, ale gdyby to była prawda miałbym o jedno pełnometrażowe anime z głowy. Zostałby tylko Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2008 o 09:50, nieszczescie napisał:

Tylko pamiętaj. Odcinek 6 w wersji reżyserskiej z edycji DVD

Jak znajdziecie ten odcinek to sam go z chęcią obejrzę ^^


GG ;)

@ Latniak

Te momenty ''epic as hell'' są genialne :) praktycznie w kazdym odcinku i za to kocham tengena :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2008 o 09:21, Akashi napisał:

niestety ale : ひぐらしのなく頃に解

Znasz Japoński? To chyba jest zapis Hiraganą czyli ten sylabiczny o ile się nie mylę ale sam Japońskiego nie umiem... Choć kiedyś chciałbym się nauczyć :)

Dnia 07.02.2008 o 09:21, Akashi napisał:

nie ma 2 serii :( tylko speciala mówiłem o obu tyt :) sory za skrót myślowy :P

Nie ma sprawy :) Jak skończę Kousetsu to zabiorę się za Higurashi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2008 o 12:33, Kosmitus napisał:

> niestety ale : ひぐらしのなく頃に解

Znasz Japoński? To chyba jest zapis Hiraganą czyli ten sylabiczny o ile się nie mylę


Tu jest napisane oczywiście Higurashi no Nako (dotąd zapisane Hiraganą) Kuro ni (a to już Kanji)
Chociaż Akashi dodał jeszcze jeden znaczek Kanji po "ni". Ja tam Kanji nie znam prawie wcale i nie mam pojęcia co to ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2008 o 12:44, Latniak napisał:

Tu jest napisane oczywiście Higurashi no Nako

No tego to się domyśliłem, a później to nawet sobie sprawdziłem z pomocą wiki :)

Dnia 07.02.2008 o 12:44, Latniak napisał:

(dotąd zapisane Hiraganą) Kuro ni (a to
już Kanji)

Nom właśnie teraz patrzyłem na wiki i wiem że te dwa znaki (przedostatni i ostatni) to nie Hiragana :) Zresztą nawet widać że jakby nie pasują do tamtych :) A "ni" to według wiki też Hiragana.

Dnia 07.02.2008 o 12:44, Latniak napisał:

Chociaż Akashi dodał jeszcze jeden znaczek Kanji po "ni". Ja tam Kanji nie znam prawie
wcale i nie mam pojęcia co to ;p

O a ja już wiem skąd ten znak :] To "kai" (co to znaczy to już nie wiem :P) Czyli tytuł który mi podał Akashi brzmi: Higurashi no naku koro ni kai i jest to tytuł drugiego sezonu. http://azunime.net/anime/idanm,348,s,higurashi-no-naku-koro-ni-kai-higu-2,zajawka.ht ml

I teraz pytanie do Akashi''ego: Nie wiedziałeś o tej drugiej serii? Bo napisałeś mi że drugiej nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2008 o 13:35, Kosmitus napisał:

Nom właśnie teraz patrzyłem na wiki i wiem że te dwa znaki (przedostatni i ostatni) to
nie Hiragana :) Zresztą nawet widać że jakby nie pasują do tamtych :) A "ni" to według
wiki też Hiragana.


Oczywiście że Hiragana, po prostu o tym nie wspomniałem już ,taki skrót myślowy ;p Ale przecież to widać. Kanji nie może być takie proste ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ups sorka czasami mi się zapomina maznąć w bardziej zrozumiałym zapisie dla wszystkich :)

nie nie znam japońskiego XD w ogóle XD absolutnie ... - reszta sza bo ban poleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2008 o 14:08, Akashi napisał:

ups sorka czasami mi się zapomina maznąć w bardziej zrozumiałym zapisie dla wszystkich
:)

Ta, przecież łatwo sobie pomylić, nie? XD Odpowiesz mi na pytanko odnośnie drugiej serii? Mój poprzedni post jakby co.

Latniak
Tak tylko chciałem dla jasności sprostować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ergh... w sumie to mi sie już z grą zaczyna mieszać, 2 seria właśnie się kończy...(albo już się skończyła) gry 2 części na ps2 nie ma XD

Co gorsza ガンスリンガー ガール (Gunslinger Girl) nadal nie ma potwierdzonej 2 części na ps2 choć chodzą słuchy że będzie dopiero na ps3 jak się movie pojawi

アイドルマスターXENOGLOSSIA [ゼノグラシア] ( Idol Master )ostatnio w sumie z tego się polewałem dość mocno w sumie można to obejrzeć jako normalne anime albo potraktować to jako parodie kilku anime o mechach :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się