Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 10.02.2008 o 20:11, Taikun napisał:

Samurai 7 podobno jest dobre do połowy, a potem twórcy poleci za bardzo i wyszła niezła
kicha :)


Heh akurat jestem w połowie jak skończę oglądać to powiem czy kicha czy nie,ale jak na razie jest to kawał solidnej roboty,btw : wie ktoś czy jest manga Samurai 7?Bo jak o tym informacji szukałem to nic nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA DLA WSZYSTKICH CZYTAJĄCYCH MOJE POSTY. O ILE NIE OZNACZĘ ICH JAKO "BRAK SPOILERÓW"
TO ZNACZY ŻE SPOILERUJE.
Obejrzałem najnowszy odcinek Gundam 00 i doszedłem do dość prostego wniosku. Mam nadzieję że Setsuna porąbie tych ********** na drobniutkie kawałeczki. 2/3 z nich to totalni psychopaci którzy nigdy nie powinni dostać w ręce broni, a to co Neena zrobił Louise... mam nadzieję że będzie powoli i okrutni zdychać np w podziurawionym kadłubie tonąć coraz głębiej i głębiej w oceanie. Dobra to na tyle jeśli chodzi o emocjonalną część teraz troszkę logiki. Mogę się mylić, ale Graham zdobył beam saber Einza, co znaczy że będzie go mógł zawieść do bazy i tam go zbadają i wyciągną wnioski ^^. Poza tym Throney są jednak gorsze od... Ptolemaiosów. Poza tym to co się teraz dzieje w Gundamie coraz bardziej skłania mnie ku teorii że Gundamy mają doprowadzić do zjednoczenia się świata. Ta rada AEU nawet dyskutowała nad tym że żeby coś z tym zrobić będą musieli się dogadać z Union i HRL
=> Earthshaker. Jeśli o zginięcie Lokona chodzi to nie jestem tego pewien, ostatecznie nie zabija się głównych bohaterów... z drugiej strony po tym co spotkało Dr Eifmana i rodziców Louise nie jestem tego już taki pewien. Swoją drogą to co się teraz dzieje jeszcze bardziej umacnia mnie w przekonaniu że Double Zero to zupełnie inna liga od Winga czy Seeda, tamte serie było trochę... napakowane patosem ideologią i podobnymi popierdzinami. Double Zero pokazuje jaka wojna jest naprawdę, konflikty i wojny dotykają głównych bohaterów bezpośrednio, pokazując że kostucha nie wybiera i morduje kogo popadnie. Ta seria jest autentycznie bardziej dojrzała od swoich poprzedników. Jeśli o Lagunę chodzi to chodzi pewnie o jakąś ich tajną bazę, tak jak z tą wysepką na której siedzi Team Ptolemaios.
=> Ziomuś SmS Jeśli chodzi o miecz i nóż to nieco nietrafne porównanie. Miecz i Nóż to zupełnie inna klasa broni, miecze są cięższe, powolniejsze, ale zadają większa obrażenia, podczas gdy noże służą głównie do szybkich ale precyzyjnych ataków. Lepsze by chyba było porównanie doświadczonego snajpera uzbrojonego w Lee Einfielda z czasów I i II Wojny Światowej przeciwko nowicjuszowi uzbrojonemu w... ot PSG1, albo Barret M82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 21:24, Hubi Koshi napisał:

UWAGA DLA WSZYSTKICH CZYTAJĄCYCH MOJE POSTY. O ILE NIE OZNACZĘ ICH JAKO "BRAK SPOILERÓW"
TO ZNACZY ŻE SPOILERUJE.
Obejrzałem najnowszy odcinek Gundam 00 i doszedłem do dość prostego wniosku. Mam nadzieję
że Setsuna porąbie tych ********** na drobniutkie kawałeczki. 2/3 z nich to totalni psychopaci
którzy nigdy nie powinni dostać w ręce broni

Zapewne chodzi Ci o Nenę i o Michaela, bo Johann jakiś najbardziej normalny z nich jest :P Nie byłbym zdziwiony, gdyby Trinity odeszło w zapomnienie. Nagle przybyli, nabroili i teraz ''''Ptolcie'''' muszą przyjmować na siebie całe zło. Gdyby tak było no to spodziewajmy się szybkiego przybycia Fereshte xP
Szczerze mówiąc sam Eifman wspomniał, że głównym celem Aeolii nie jest zjednoczenie świata, ale...... zum, zum, zum... i się nie dowiedzieliśmy. Zapewne Team One będzie dążył do pokoju, ale z resztą nie jestem taki pewien.
Wiesz, sam Amuro Ray główna postać większości serii w UC ginie pod koniec historii. Zobacz ginie Lokon i jego fuchę przejmuje jego zły brat bliźniak. Nie zdziwiłbym się gdyby coś takiego się stało.
Zgadza się 00 jest inne, ale wiele zapożycza z poprzednich serii. Gundam vs Gundam to symbol GS - walka Gundamów właściwie od samego początku, a "cyklopowate" MS''y to jeden z niezmiennych cech serii Gundam.

Ciekawi mnie co teraz zrobią Saji i Louise. Chciałbym ich widzieć na Ptolemaiosie. Ach te marzenia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu spoilerujecie na całe strony, wstydźcie się, nie mogę niczego czytać :) Dopiero za godzinę zabiorę się za 18 ep Gandama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA DLA WSZYSTKICH CZYTAJĄCYCH MOJE POSTY. O ILE NIE OZNACZĘ ICH JAKO "BRAK SPOILERÓW"
TO ZNACZY ŻE SPOILERUJE.

Dnia 10.02.2008 o 21:41, Earthshaker napisał:

Zapewne chodzi Ci o Nenę i o Michaela, bo Johann jakiś najbardziej normalny z nich jest

Owszem, chociaż znając życie nie zdziwiłbym się gdyby "Cicha woda brzegi rwie"

Dnia 10.02.2008 o 21:41, Earthshaker napisał:

:P Nie byłbym zdziwiony, gdyby Trinity odeszło w zapomnienie. Nagle przybyli, nabroili
i teraz ''''Ptolcie'''' muszą przyjmować na siebie całe zło. Gdyby tak było no to spodziewajmy
się szybkiego przybycia Fereshte xP

No nic, najpierw musimy zobaczyć jak sobie Exia i (opcjonalnie) pozostałe Gundamy poradzą z Throneami, nie uśmiercałbym (chociaż strasznie bym chciał) Trinity tak szybko, to zbyt duża moc i wpływ by się ich tak szybko pozbyć... ale jak strasznie bym chciał żeby ich Ptolcie wdeptały w ziemie...

Dnia 10.02.2008 o 21:41, Earthshaker napisał:

Szczerze mówiąc sam Eifman wspomniał, że głównym celem Aeolii nie jest zjednoczenie świata,
ale...... zum, zum, zum... i się nie dowiedzieliśmy. Zapewne Team One będzie dążył do
pokoju, ale z resztą nie jestem taki pewien.

Nenenene. Aifman mówił o tym że celem Aeoli nie jest zaprzestanie wojen, o zjednoczeniu świata to w 00 nawet słówka nie było, to tylko taka moja teoryjka... w sumie jakby wziąć Celestial Being to można powiedzieć że Team One symbolizują idealizm i bohaterstwo na wojnie, podczas gdy Trinity to pokaz jego okrucieństw.

Dnia 10.02.2008 o 21:41, Earthshaker napisał:

Wiesz, sam Amuro Ray główna postać większości serii w UC ginie pod koniec historii. Zobacz
ginie Lokon i jego fuchę przejmuje jego zły brat bliźniak. Nie zdziwiłbym się gdyby coś
takiego się stało.

Neeee zły brat bliźniak to przegięcie by było XD Ostatecznie Prawie mamy złego brata bliźniaka Alleluji, kogo obchodzi że siedzą w jednym ciele :-) Wiesz jeśli już kogoś bym stawiał w roli nowego pilota Dynames to byłby to... SAJI XD Nie no naprawdę, jeśli pomysł z Louis i Sajim na pokładzie Ptolcia ma jakieś szanse powodzenia to ja bym z całego serca pragnął zobaczyć Sajiego za sterami któregoś Gundama. Jednak biorąc pod uwagę co Trinity zrobili Louise to Saji pewnie znienawidzi całe CB, nie zdziwiło by mnie gdybyśmy któregoś pięknego dzionka zobaczyli go za sterami Flaga (ostatecznie Japonia należy do Union) chociaż może zostanie w AEU żeby wspierać Louise (dziewczyna będzie teraz potrzebować bardzo troskliwej i czułej opieki... swoją drogą przekonamy się czy cybernetyka i protezy daleko zaszły w tym świecie) wtedy zobaczylibyśmy go w Enactcie.

Dnia 10.02.2008 o 21:41, Earthshaker napisał:

Zgadza się 00 jest inne, ale wiele zapożycza z poprzednich serii. Gundam vs Gundam to
symbol GS - walka Gundamów właściwie od samego początku, a "cyklopowate" MS''y to jeden
z niezmiennych cech serii Gundam.

Nom, te MSy Zaku, czy jak się ta organizacja nazywała ?? Wybacz z Gundamów oglądałem tylko Winga, 08th MS Team i teraz 00 więc za wiele nie wiem.

Dnia 10.02.2008 o 21:41, Earthshaker napisał:

Ciekawi mnie co teraz zrobią Saji i Louise. Chciałbym ich widzieć na Ptolemaiosie. Ach
te marzenia :P

Hehe wierz mi nie jesteś jedynym który pragnie by do czegoś takiego doszło XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 22:38, Taikun napisał:

Znowu spoilerujecie na całe strony, wstydźcie się, nie mogę niczego czytać :) Dopiero
za godzinę zabiorę się za 18 ep Gandama

Dobra to nie czytaj :-) Ja w ramach spoilera powiem tylko. Przygotuj się na dość paskudny szok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 22:39, Hubi Koshi napisał:

Dobra to nie czytaj :-) Ja w ramach spoilera powiem tylko. Przygotuj się na dość paskudny
szok.


Paskudny szok? Nie mów że zginęła Sumeragi, albo to dwie jej laski ze statku !? :o bo reszta się nie liczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 22:45, Taikun napisał:

Paskudny szok? Nie mów że zginęła Sumeragi, albo to dwie jej laski ze statku !? :o bo
reszta się nie liczy ;)

<niewinna minka, udaje że o niczym nie wie> Ja nic nie wiem, ja nic nie mówię :-P Zrzędzisz na spoilery, a teraz sam się ich domagasz, ładnie to tak XD
Hehe Z drugiej strony widzę że podzielasz moją opinię że "Sumeragi-san is a One Hot BABE"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 22:47, Hubi Koshi napisał:

Hehe Z drugiej strony widzę że podzielasz moją opinię że "Sumeragi-san is a One Hot BABE"


A jak :) Ale te dwie co z nią latają też są niezłe :) Szczególnie Pink :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 22:38, Hubi Koshi napisał:

UWAGA DLA WSZYSTKICH CZYTAJĄCYCH MOJE POSTY. O ILE NIE OZNACZĘ ICH JAKO "BRAK SPOILERÓW"

TO ZNACZY ŻE SPOILERUJE.

> Szczerze mówiąc sam Eifman wspomniał, że głównym celem Aeolii nie jest zjednoczenie
świata,
> ale...... zum, zum, zum... i się nie dowiedzieliśmy. Zapewne Team One będzie dążył
do
> pokoju, ale z resztą nie jestem taki pewien.
> Wiesz, sam Amuro Ray główna postać większości serii w UC ginie pod koniec historii.
Zobacz
> ginie Lokon i jego fuchę przejmuje jego zły brat bliźniak. Nie zdziwiłbym się gdyby
coś
> takiego się stało.
Neeee zły brat bliźniak to przegięcie by było XD Ostatecznie Prawie mamy złego brata
bliźniaka Alleluji, kogo obchodzi że siedzą w jednym ciele :-) Wiesz jeśli już kogoś
bym stawiał w roli nowego pilota Dynames to byłby to... SAJI XD Nie no naprawdę, jeśli
pomysł z Louis i Sajim na pokładzie Ptolcia ma jakieś szanse powodzenia to ja bym z całego
serca pragnął zobaczyć Sajiego za sterami któregoś Gundama. Jednak biorąc pod uwagę co
Trinity zrobili Louise to Saji pewnie znienawidzi całe CB, nie zdziwiło by mnie gdybyśmy
któregoś pięknego dzionka zobaczyli go za sterami Flaga (ostatecznie Japonia należy do
Union) chociaż może zostanie w AEU żeby wspierać Louise (dziewczyna będzie teraz potrzebować
bardzo troskliwej i czułej opieki... swoją drogą przekonamy się czy cybernetyka i protezy
daleko zaszły w tym świecie) wtedy zobaczylibyśmy go w Enactcie.

Wiesz jaką ja miałem krzywą wizję? Że Louise będzie miała protezy identyczne do części jakiegoś nowego Gundama. Wiesz był człowiek - pająk, człowiek - nietoperz to teraz człowiek - Gundam! Saji zapewne zostanie pilotem. Wiesz te nielegalne wyścigi na tym skuterze ^^ Ja wierzę, że AEU i Union się połączą. Wiele ich łączy, a wybudowanie Flago - Enacta byłoby niezłym przedsięwzięciem. Te pierścionki chyba oznaczały jedno bo Saji nadaremno dwóch by nie kupił: czyżby mieli się pobrać?

Dnia 10.02.2008 o 22:38, Hubi Koshi napisał:

Nom, te MSy Zaku, czy jak się ta organizacja nazywała ?? Wybacz z Gundamów oglądałem
tylko Winga, 08th MS Team i teraz 00 więc za wiele nie wiem.

Zaku to nazwa MS''a,a należały one do Zeonu. I tak najlepsza jednostka z serii Zaku to Zaku Gelgoog Marine. Porąbana nazwa xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 22:48, Taikun napisał:

A jak :) Ale te dwie co z nią latają też są niezłe :) Szczególnie Pink :d

Ona się nazywa Feldt/Felt :-) Ja osobiście wolę tego rudzielca, fajna, taka radosna, entuzjastyczna, pełna energii no i rudzielec XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 22:51, Hubi Koshi napisał:

> A jak :) Ale te dwie co z nią latają też są niezłe :) Szczególnie Pink :d
Ona się nazywa Feldt/Felt :-) Ja osobiście wolę tego rudzielca, fajna, taka radosna,
entuzjastyczna, pełna energii no i rudzielec XD


No jakoś tak się nazywa :) E tam rudzielec, wolę taką spokojną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 22:48, Taikun napisał:

A jak :) Ale te dwie co z nią latają też są niezłe :) Szczególnie Pink :d

Felt jest cool, ale gorsza od Sumeragi :P Szkoda, że nie pomieszają kilku anime :P Kamina i Sumeragi? To by było coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 22:54, Earthshaker napisał:

> A jak :) Ale te dwie co z nią latają też są niezłe :) Szczególnie Pink :d
Felt jest cool, ale gorsza od Sumeragi :P Szkoda, że nie pomieszają kilku anime :P Kamina
i Sumeragi? To by było coś.


Widzę że Kaminę polubiłeś :P Ale z tego mixu powstał by tylko jakiś hentai :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 22:55, Taikun napisał:

Widzę że Kaminę polubiłeś :P Ale z tego mixu powstał by tylko jakiś hentai :d

A jak. Jednak TTGL mnie wciągnął na amen. No cóż hentai to też anime :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA DLA WSZYSTKICH CZYTAJĄCYCH MOJE POSTY. O ILE NIE OZNACZĘ ICH JAKO "BRAK SPOILERÓW"
TO ZNACZY ŻE SPOILERUJE.

Dnia 10.02.2008 o 22:50, Earthshaker napisał:

Wiesz jaką ja miałem krzywą wizję? Że Louise będzie miała protezy identyczne do części
jakiegoś nowego Gundama. Wiesz był człowiek - pająk, człowiek - nietoperz to teraz człowiek
- Gundam! Saji zapewne zostanie pilotem. Wiesz te nielegalne wyścigi na tym skuterze

Człowiek-Gundam ROTFL XD Nie no jestem pewien że Saji odegra jakąś istotną rolę, bez powodu na pewno by go nie pokazywali, a nie sądzę że jest tylko "dodatkiem" do swojej siostry-reporterki. Ech rozkosznie by go było zobaczyć latającego w jednym oddziale z Grahamem.
Jak już przy nim jesteśmy to mam dwa pytanka. Gdy po walce z Einzem zaczął krwawić to dlatego że jakoś oberwał czy po prostu przy manewrach doprowadził do takich przeciążeń że jego ciało nie wytrzymało ??
Kiedy mówił że przebył tylko połowę drogi... czy coś w tym stylu. To miał na myśli że tylko uszkodził Einza zamiast go zniszczyć czy też to że porzucił sabre''y Flaga na rzecz GN Sabre''a ??

Dnia 10.02.2008 o 22:50, Earthshaker napisał:

^^ Ja wierzę, że AEU i Union się połączą. Wiele ich łączy, a wybudowanie Flago - Enacta
byłoby niezłym przedsięwzięciem. Te pierścionki chyba oznaczały jedno bo Saji nadaremno
dwóch by nie kupił: czyżby mieli się pobrać?

Cóż na wystawie wtedy w sklepie były chyba dwa w pudełku, ale owszem można to uznać za nieśmiałe i słodkie zaręczyny ^^

Dnia 10.02.2008 o 22:50, Earthshaker napisał:

Zaku to nazwa MS''a,a należały one do Zeonu. I tak najlepsza jednostka z serii Zaku to
Zaku Gelgoog Marine. Porąbana nazwa xP

Nie mniej niż Tengen Toppa Gurren Lagann, jak wczoraj z kumplem gadałem to rzuciłem mu tym tytułem, żebyś ty widział jakie oczy zrobił XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 22:52, Taikun napisał:

No jakoś tak się nazywa :) E tam rudzielec, wolę taką spokojną :)

Kwestia gustu, ja od czasów Liny Inverse i Hikaru z MKR uwielbiam właśnie rudzielce :-) Ale cóż, Sumeragi-san i tak wiedzie prym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Noo to są Mugiwarsowscy eksterminatorzy normalnie :-) W sumie to Zoro, Sanji i Luffy
> to pierwsza linia z biednym przestraszonym Chopperem pałętającym się pod nogami

nie powiedzialbym, ze chopper jest az tak potezny, bardziej Robin by sie andawala zeby ja postawic obok Zora i Sanjiego

> Yonkou panie Younkou...

racja

> Nooo tych dwóch to ja bym sobie z rozkoszą pooglądał XD Się dowiemy jak idzie Shanksowi
> w małej kłótni z Whitebeardem

Mam andzieje, ze dojdzie do sojuszu... niech World Goverment trzesie portkami

> Nie no ja miałbym nadzieję że w końcu pokażą na "żywca" Doktora Vegapunka to jedna z
> ciekawszych postaci których jeszcze nie pokazali. Poza tym fajnie by było oblookać tych
> dwóch pozostałych Admirałów.

racja...
ja bym chetnie zobaczyl jeszcze dwóch pozostałych Yonkou...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 23:01, JaMES` napisał:

nie powiedzialbym, ze chopper jest az tak potezny, bardziej Robin by sie andawala zeby
ja postawic obok Zora i Sanjiego

Owszem, ja jednak bardziej miałem na myśli styl walki. Chopper w przeciwieństwie do Robin do HtH fighter, Robin preferuje ataki z średniego dystansu zamiast walki w zwarciu. Usopp to typowy long range fighter, za to Nami to mieszanka średniego i bliskiego. W sumie wszystko zależy od tego których zdolności używają i jak. Jednak spośród wszystkich Mugiwarsów to najgorzej w zwarciu radzą sobie właśnie Robin, Nami i Usopp

Dnia 10.02.2008 o 23:01, JaMES` napisał:

Mam andzieje, ze dojdzie do sojuszu... niech World Goverment trzesie portkami

Hehe to by było wredne, dwóch Yonkou razem nieźle by napsuło krwi biednemu WG.

Dnia 10.02.2008 o 23:01, JaMES` napisał:

ja bym chetnie zobaczyl jeszcze dwóch pozostałych Yonkou...

Taaa zobaczylibyśmy kto tak nakopał "biednemu" Morii, z drugiej strony jeśli wziąść pod uwagę że palma odwaliła mu gdy był w New World, i kiedy stracił swoich nakama, to może wcale nie jest taki zły
Aaaaaa zapomniałbym
http://www.deviantart.com/deviation/77032814/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to po G00 18 :)

SPOILERY SPOILERY


Pierwsza sprawa Louise i jej rodzice. No przyznam z tą ręką mnie zaskoczyli, ale ciekawiej by było gdyby umarła, anime nabrało by wiekszego dramatyzmu. Przychodzi Shinji daje jej obrączki, a ta się uśmiecha i pada, a w tle jeden, ciągły sygnał oznaczający zgon. Mimo wszystko było trochę smutno i to się ceni :)

Druga sprawa że jeszcze bardziej podoba mi się Graham :) Gdy wyrzucił swoje miecze, wziął tego czerwonego i uciął łapsko jednemu z Trinity (mieszają mi się) zarządził na całej linii, ale do Muu La Flagi mu jeszcze trochę brakuje :> No i jak można było zakończyć anime w TAKIM momencie? :) Ja chce następny ep.

20080211001454

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się