Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Takie pytanie mnie naszło:

Lata temu całe oglądałem dosyć ciekawy film animowany (raczej na pewno anime, ale nie jestem do końca pewien), nakręcony gdzieś w latach 70 - 80-tych. Fabuła była dosyć ciekawa a zarazem dziwna: dwa koty (nie jakieś tam antropomorficzne, ale zwykłe czterołapie koty), para coś pokroju Sherlock Holmes i Dr Watson próbują rozwiązać w Londynie sprawę brutalnych morderstw popełnianych na kocicach, powiedzmy "lekkich obyczajów" (czyli powtórka z Kuby Rozpruwacza). I tu nasuwa się pytanie: czy ktoś wie jaki był tytuł tego filmu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Anime i Manga. Tak zawsze pełne humoru i miłe dla oka ogladałem kiedys (jeszcze za młodu) dużo tych anime a zwłasza Dragon ball (ale nie jestem pewien czy to bylo anime) ale pamietam tamte czasy przecierz to bylo szalenstwo i nigdy nie zapomne tych dni bo to byly najlepsze dni mojego dziecinstwa :D a teraz? hmm mimo iz mam 17 lat ostatnio w telewizji skacząc po kanałach zauwazylem ciekawą kreskówke a mianowicie Naruto nie jest to moze Dragon Ball ale walki i ogolnie pomysł jest ciekawy moze kiedys głebiej poogladam i sie wypowiem ponownie a co do Mangi to moj kumpel z klasy rysuje takie wlasnie postacie fajnie mu to wychodzi bo miesza wlasnie te głowy i twarze mangi i dodaje roznego rodzaju wyposazenia z gier MMo :D
Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2008 o 22:38, Petrick napisał:

Anime i Manga. Tak zawsze pełne humoru i miłe dla oka ogladałem kiedys (jeszcze za młodu)
dużo tych anime a zwłasza Dragon ball (ale nie jestem pewien czy to bylo anime)

To było anime :)

>zauwazylem ciekawą kreskówke a mianowicie Naruto nie jest to moze Dragon

Dnia 12.02.2008 o 22:38, Petrick napisał:

Ball ale walki i ogolnie pomysł jest ciekawy


Na Jetixie masz wersję ocenzurowaną z kiepskim dubbingiem. Poszukaj sobie w googlach prawdziwego Naruto i zobacz, jak anime staję się o wiele lepsze xD

@Hubi: jestem fanboyem Kaminy jak i Yoko i Kittana więc niestety nie będziesz mógł ścierpieć moich postów o TTGL :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 09:15, nieszczescie napisał:

@Hubi: jestem fanboyem Kaminy jak i Yoko i Kittana więc niestety nie będziesz mógł ścierpieć
moich postów o TTGL :P

Ja ci wcale nie bronię wyrażać swoich opinii, możesz nawet Kaminie postawić pomnik mi to nie przeszkadza, po prostu nie wysyłaj na mnie armii Ganmenów za to że nie ubóstwiam Kaminy, bo jak się odwinę łopatą destrukcji pożyczoną od mojej muzy to się wesoło zrobi. Ja lubię Kaminę, po prostu nie do tego stopnia co ty, no i mam jedno czy dwa zastrzeżenia do niego, to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 16:57, Długi18 napisał:

Oglądał ktoś Ergo Proxy i Samurai Champloo ? Warto kupić?

Oglądać nie oglądałem, ale jedyne opinie jakie o nich słyszałem były wręcz oblane miodem i słodyczą, więc chyba warto :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 17:01, Hubi Koshi napisał:

> Oglądał ktoś Ergo Proxy i Samurai Champloo ? Warto kupić?
Oglądać nie oglądałem, ale jedyne opinie jakie o nich słyszałem były wręcz oblane miodem
i słodyczą, więc chyba warto :-)


A poleciłbys mi jakieś anime w stylu Ergo Proxy, Ghost in the Shell ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 16:57, Długi18 napisał:

Oglądał ktoś Ergo Proxy i Samurai Champloo ? Warto kupić?


Ergo Proxy całkiem niezłe, choć bez jakichś rewelacji. Fajna oprawa audiowizualna, ciekawi bohaterowie, niezły pomysł, Pino ! :), odcinek w lunaparku + naprawdę ostre zakończenie :) Takie 8/10 Ale do Texhnolyze się nie umywa :) I właśnie gdybym miał polecać coś w stylu Ergo Proxy to poleciłbym Texhnolyze bez dwóch zdań, mimo że to sporo poważniejsze anime.

Samurai Champloo to już inna bajka, pozycja obowiązkowa dla fanów anime. Wizualnie jest bardzo dobrze, pod względem muzyki jeszcze lepiej, ciągle coś się dzieje, tylko parę odcinków wieje nudą (ze 2 ;)) + boski odcinek z baseballem. Fabuła może i prosta jak drut, ale wciąga jak cholera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 17:28, Długi18 napisał:

> > Oglądał ktoś Ergo Proxy i Samurai Champloo ? Warto kupić?
> Oglądać nie oglądałem, ale jedyne opinie jakie o nich słyszałem były wręcz oblane
miodem
> i słodyczą, więc chyba warto :-)

A poleciłbys mi jakieś anime w stylu Ergo Proxy, Ghost in the Shell ?

MOże niezbyt podobne , ale też SF - Darker than BLACK , Cowboy Bebop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 17:33, Asthariel napisał:

MOże niezbyt podobne , ale też SF - Darker than BLACK , Cowboy Bebop.


Bebop to klasyk, który każdy musi zaliczyć. Darker than BLACK - całkiem miła seria ale za to zakończenie ktoś powinien srogo dostać po tyłku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 17:36, Taikun napisał:

> MOże niezbyt podobne , ale też SF - Darker than BLACK , Cowboy Bebop.

Bebop to klasyk, który każdy musi zaliczyć. Darker than BLACK - całkiem miła seria ale
za to zakończenie ktoś powinien srogo dostać po tyłku :)

MIał byc dodatkowy odcinek... ale jakoś go niema. ,,Tłucze głową o ścianę w bezsilnej złości''''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 17:37, Asthariel napisał:

MIał byc dodatkowy odcinek... ale jakoś go niema. ,,Tłucze głową o ścianę w bezsilnej
złości''''


SPOILER DARKER THAN BLACK


Hehe :) Pamiętam że jak zobaczyłem Heia w białej koszuli wśród tych wszystkich ludzi i przypomniał mi sie finał NGE to pomyślałem sobie "będzie słabe zakończenie" ;)

Nudzi mi się więc zabiorę się chyba za DMC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 17:43, MisticGohan_MODED napisał:

DtB całkiem fajna seria :]
Chodź fakt... po ostatnim odcinku pozostaje spory niedosyt :/
Podobnie było z Ergo Proxy :P

Ale warto obejrzeć :]


SPOILERY ERGO PROXY

Z tym się nie zgodzę :) Końcówka Ergo Proxy wyszła całkiem nieźle. Gdy ludzie zaczęli wracać na Ziemię to się nieźle zdziwiłem :) No i ten tekst Proxy o "Emissary of Death" rządzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm po pierwszym epie DMC muszę przyznać że nie jest tak źle jak myślałem. Anime może średnie, ale kreacja Dantego całkiem niezła :) Mam pytanie, to anime odnosi się jakoś do gry? są jakieś spoilery ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 19:12, Taikun napisał:

Hmm po pierwszym epie DMC muszę przyznać że nie jest tak źle jak myślałem. Anime może
średnie, ale kreacja Dantego całkiem niezła :) Mam pytanie, to anime odnosi się jakoś
do gry? są jakieś spoilery ?

Nie, to po prostu kolejne Durne Anime, którego bohaterem jest Superegoistyczny Superbohater. Fabuła durna, zero akcji... Nie polecam. No i zakończenie kiepskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 19:38, ginx2 napisał:

Nie, to po prostu kolejne Durne Anime, którego bohaterem jest Superegoistyczny Superbohater.
Fabuła durna, zero akcji... Nie polecam. No i zakończenie kiepskie.


Superegoistyczny superbohater to to co lubie :) dlatego będę oglądał do końca :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 19:12, Taikun napisał:

Hmm po pierwszym epie DMC muszę przyznać że nie jest tak źle jak myślałem. Anime może
średnie, ale kreacja Dantego całkiem niezła :) Mam pytanie, to anime odnosi się jakoś
do gry? są jakieś spoilery ?

Żadnego powiązania z grą ;p
Po prostu kolejny ep to nowa misja itp. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 19:41, Taikun napisał:

Superegoistyczny superbohater to to co lubie :) dlatego będę oglądał do końca :>

To ujmę to inaczej. Bohater jest plastikowy jak żarcie z McDonalda. Gdzie tu barwne, dynamiczne postacie? Jak każde anime ma być trzaskane w stylu bajek disneja, to ja się przerzucam na programy kulinarne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 19:12, Taikun napisał:

Hmm po pierwszym epie DMC muszę przyznać że nie jest tak źle jak myślałem. Anime może
średnie, ale kreacja Dantego całkiem niezła :) Mam pytanie, to anime odnosi się jakoś
do gry? są jakieś spoilery ?

To anime ssie po 3 epie jak cholera.. 5/10 imo. W ogóle nie wiem co za dureń wymyślał fabułę, ale z oryginalnym DMC mają związek tylko imiona postaci. (''O.o'') Jak sobie przypomnę bestię-motor omfg.. żal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się