Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Wy tak o tych Gundamach tylko, a ja musze się pochwalić że miałem gierkę o Gundamach na konsolę ps2... i była do niczego, jednakże komendy były po japońsku, co skutkowało tym że i tak nie wiedziałem jak grać. Teraz podobno jest też taka gra na PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2008 o 18:01, Earthshaker napisał:

Co do niektórych serii to ma znaczenie, a co do niektórych nie, ponieważ dzieją się w
różnych uniwersach. Na przykład Gundam 00 możesz oglądać spokojnie, ale Gundam Seed Destiny
raczej nie wypada bez wcześniejszego obejrzenia Gundam Seed.


Aha...dzięki za odpowiedź ;).Obejrzę jeszcze ze dwa odcinki Naruto Shippudena i zabieram się za Gundam 00...mam nadzieje ,że nie będę żałował czasu przeznaczonego na GundamY ^^>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2008 o 19:46, Abomek napisał:

Jak sie nazywa damskie yaoi?

Chodzi ci o japoński homoseksualizm w kobiecym wykonaniu ?? Dość rusko bo Yuri XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2008 o 19:49, Hubi Koshi napisał:

> Jak sie nazywa damskie yaoi?
Chodzi ci o japoński homoseksualizm w kobiecym wykonaniu ?? Dość rusko bo Yuri XD


ciekawe czy to jakoś łączy się z Gagarinem ;)

btw. panowie do oglądania mojej pierwszej AMV z TTGL :) muzyka z op Soultakera ... w sumie nic do siebie nie pasuje, ale od czegos trzeba zacząc :)

http://youtube.com/watch?v=OtqiqO2R9FQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2008 o 18:29, Nertis napisał:

Obejrzę jeszcze ze dwa odcinki Naruto Shippudena i zabieram
się za Gundam 00...mam nadzieje ,że nie będę żałował czasu przeznaczonego na GundamY
^^>

Ja też zacząłem sobie oglądać Gundamy. Stwierdziłem że skoro tyle o tym piszą to coś w tym musi być. Jak na razie obejrzałem Gundam 08th MS Team i szczerze polecam. Z tego co wiem to jest to dosyć wyjątkowa seria jeśli chodzi o Gundamy, jest więcej realizmu w porównaniu do innych. No i to tylko 12 epków.
Trzymaj AMV i opening:
http://www.youtube.com/watch?v=ATS5UsFKyNQ
http://www.youtube.com/watch?v =uLTzY00gNZY&feature=related
Kurcze, widziałem ten AMV i OP już tyle razy i nadal mi się cholernie podobają :)

Poza tym oglądam SEED''a. Jestem na początku i jest fajnie :)

Co do Shippudena to jeszcze nie oglądam ale "zwykłe" Naruto mam za sobą już od dawna. A tak w ogóle to ten Shippuden fajny? Bo coś tu czytam sporo narzekań na niego.
A i jeszcze jedno. Jak tam z One Piece? Ja już jestem na bieżąco od jakiegoś czasu ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA DLA WSZYSTKICH CZYTAJĄCYCH MOJE POSTY. O ILE NIE OZNACZĘ ICH JAKO "BRAK SPOILERÓW"
TO ZNACZY ŻE SPOILERUJE.
Głupi głupi Głupi Lockon :-[ gdyby jeszcze chwile poczekał to przyleciałby tam Setsuna i spuścił łomot Aliemu. To jest kurde nie fair, jedna z moich ulubiony postaci ginie w środku serii, nie fair :-( Mhm jeśli chodzi o te "części GN Armsa to chyba jednak było jeszcze inaczej niż myśleliśmy, Razem z tym myśliwcem tamtych dwóch przywiozło widać dodatkowe uzbrojenie dla Gundamów w tym Mobile Armor (w tym właśnie siedział Lockon)... pluje sobie w brodę teraz że chwaliłem Gundam 00 za tą powagę :-( Swoją drogą to zabrzmi głupio i dość hipokrytycznie, ale... jest szansa że Lockon mógł przeżyć, ostatecznie znajdował się kawałeczek od działa więc jeśli będziemy mieć farta po prostu daleko go odrzuciło, ktoś go znajdzie i może pojawi się w drugiej serii, skoro Mwu La Flaga przeżył bezpośrednie trafienie swojego MSa przez promień zdolny uszkodzić okręt, a Heero Yui samozniszczenie Winga to tym bardziej Lockon powinien mieć szansę przeżyć... i tu właśnie chodzi powaga Gundama 00 oni się raczej w "wskrzeszanie" bawić nie będą.
Swoją drogą wydawało mi się czy Corner będzie w następnym odcinku w MSie siedział... hyhyhyhy oj mam nadzieję że ktoś z załogi Ptolcia go dorwie, WIELKĄ NADZIEJĘ. Ciekawe gdzie polazła Nena bo nie wyglądało na to żeby była z Setsuną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne Corner będzie siedział w jakimś MS''ie bo myśliwiec w przestrzeni kosmicznej jakoś mi w tej serii nie pasuje. Nie sądzę, żeby Lockon przeżył, choć istnieją małe szanse. Trzeba się o to modlić :P Również się zdiwiłem, gdzie jest Nena. Zapewne gdzieś się błąkała i wypłakiwała się. Wciąż jednak uważam, że Set+Nena to dość prawdopodobny relationship :P
Tak dalej co do śmierci Loczka. Wydaje mi się, że i tak byłoby z nim ciężko. W jego głosie słychać było ból, cierpienie, a obrazy z beztroskiego dzieciństwa mogły świadczyć o powolnej podróży do Wielkiego MS''a. Zapewne Throne nie będzie zdatny do użytku przez brak znajomości na mechanice itd. Co innego mogę powiedzieć o Dynamesie. Staruszek niejeden cud zrobił Ptolemaikom. Z chęcią zobaczyłbym Sajiego pilotującego Dynamesa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA DLA WSZYSTKICH CZYTAJĄCYCH MOJE POSTY. O ILE NIE OZNACZĘ ICH JAKO "BRAK SPOILERÓW"
TO ZNACZY ŻE SPOILERUJE.
> Zapewne Corner będzie siedział w jakimś MS''ie bo myśliwiec w przestrzeni kosmicznej
> jakoś mi w tej serii nie pasuje. Nie sądzę, żeby Lockon przeżył, choć istnieją małe szanse.
> Trzeba się o to modlić :P
Taa trzymajmy kciuki za to żeby twórcy jednak zmienili zdanie na temat wykańczania Lockona, jeśli o myśliwiec chodzi to GN Arms jest tak na dobrą sprawę wielgachnym myśliwcem... chociaż biorąc pod uwagę skalę powinienem chyba powiedzieć Małym Niszczycielem Kosmicznym
> Również się zdiwiłem, gdzie jest Nena. Zapewne gdzieś się błąkała
> i wypłakiwała się. Wciąż jednak uważam, że Set+Nena to dość prawdopodobny relationship
Cóż pewnie albo została tam gdzie zginęli jej bracia, albo poleciała do Wang Liu Mei
> Tak dalej co do śmierci Loczka. Wydaje mi się, że i tak byłoby z nim ciężko. W jego głosie
> słychać było ból, cierpienie, a obrazy z beztroskiego dzieciństwa mogły świadczyć o powolnej
> podróży do Wielkiego MS''a.
Heh wielki MS, to brzmi jak New Ageowa religia XD Ale fakt Lockon był naprawdę na krańcu wytrzymałości, ostatecznie chyba nawet wspominano że niedobrze dla niego by walczył gdy jego ciało jest w takim stanie.
> Zapewne Throne nie będzie zdatny do użytku przez brak znajomości
> na mechanice itd. Co innego mogę powiedzieć o Dynamesie. Staruszek niejeden cud zrobił
> Ptolemaikom. Z chęcią zobaczyłbym Sajiego pilotującego Dynamesa.
Sądzę że Zwei w ogóle nie będzie im potrzebny, już teraz przecież prowadzą pracę nad rozpracowaniem GN Drivea, w przeciągu parunastu miesięcy będą pewnie w stanie budować własne GN-Xy. W sumie to przekazanie Mocarstwom GN-Xów było durnym posunięciem. To że się zjednoczyli zawdzięczać można tylko faktowi że bali się Gundamów, teraz gdy Gundamy znikną, a Mocarstwa będą dysponowali GN Driveami, nie będzie więcej potrzeby dla sojuszu i wszystko wróci do "Starego Porządku". Jeśli chodzi o Sajiego to musięli by niezłych wygibasów fabularnych dokonać by jakoś sensownie go posadzić za sterami Dynames. On przecież teraz Totalnie nienawidzi Celestial Being i Gundamów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2008 o 20:34, Hubi Koshi napisał:

Sądzę że Zwei w ogóle nie będzie im potrzebny, już teraz przecież prowadzą pracę nad
rozpracowaniem GN Drivea, w przeciągu parunastu miesięcy będą pewnie w stanie budować
własne GN-Xy. W sumie to przekazanie Mocarstwom GN-Xów było durnym posunięciem. To że
się zjednoczyli zawdzięczać można tylko faktowi że bali się Gundamów, teraz gdy Gundamy
znikną, a Mocarstwa będą dysponowali GN Driveami, nie będzie więcej potrzeby dla sojuszu
i wszystko wróci do "Starego Porządku". Jeśli chodzi o Sajiego to musięli by niezłych
wygibasów fabularnych dokonać by jakoś sensownie go posadzić za sterami Dynames. On przecież
teraz Totalnie nienawidzi Celestial Being i Gundamów.

Zaiste, Laguna był głupcem dając GN Drive Tau. Tak sobie myślę, że Aeolia z dziurą w głowie jeszcze miło nas zaskoczy i jakoś zadziała, np. niszcząc fake drive''y.
No cóż, wiele anime posiada więcej wygibasów. Ja sobie wyobrażam to tak, że Saji zwierzy się Setsunie o tym co się stało, a ten walnie ciętą ripostą, że Throne to nie ten prawdziwy Gundam. W dodatku przetrze mu oczy, zapewni Louise profesjonalną opiekę za sprawą CB. Przecież już nic go nie trzyma na Ziemii, a on to bodajże student inżynierii, więc może Sumeragi zwróci na niego swóje śliczne oczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam wcześniej pisał o Evangelionie i coś mi się przypomniało. Akcja dzieje się w przyszłości, mają superkomputery i inne cuda. A pamiętacie tą komórkę którą Misato dała Shinjiemu? Straszna cegła, przestarzała jak cholera nawet dla nas. Dziwne? No trochę, ale to anime ma już chyba 12 lat więc kiedy je robili o telefonach takich jak mamy teraz nikomu się nie śniło. Widać nie tak łatwo przewidzieć jak będzie wyglądała przyszłość i jakie technologie się pojawią.
Heh wybaczcie że tak ni z gruszki ni z pietruszki ale jakoś tak mnie naszło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ciekawe były tam akcje z przestarzałym sprzętem. Jednak daje to taką "magię" NGE. Wolałbym aby to tak zostało jak jest niż dodawać jakieś cuda niewidy nowoczesności. Pożyjemy, zobaczymy, a tu pewnego dnia nasz przyjaciel zamieni się w Fantę-LCL, a po nim my xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2008 o 19:54, Kosmitus napisał:

Trzymaj AMV i opening:
http://www.youtube.com/watch?v=ATS5UsFKyNQ
http://www.youtube.com/watch?v =uLTzY00gNZY&feature=related
Kurcze, widziałem ten AMV i OP już tyle razy i nadal mi się cholernie podobają :)


Hmm...nie wiem czemu ,ale net mi strasznie zamula ,więc raczej nie obejrzę AMV...nie mam zamiaru czekać godziny aby móc obejrzeć ten AMV xP.

Dnia 15.03.2008 o 19:54, Kosmitus napisał:

Poza tym oglądam SEED''a. Jestem na początku i jest fajnie :)


Ogólnie to tych serii z Gundam''ami to jest trochę...ja to tylko jedną serie obejrzałem i to było jeszcze jak miałem hypera w kablówce xD...ogólnie to mi się podobał ;).

Dnia 15.03.2008 o 19:54, Kosmitus napisał:

Co do Shippudena to jeszcze nie oglądam ale "zwykłe" Naruto mam za sobą już od dawna.
A tak w ogóle to ten Shippuden fajny? Bo coś tu czytam sporo narzekań na niego.


Szczerze to ja do jakiś większych narzekań nie mam powodu...ogólnie to chyba shippuden jest lepszy od zwykłego Naruto (według mnie)...ale ja jestem dopiero na 10 odcinku ,więc moja ocena może się jeszcze zmienić ;D.

Dnia 15.03.2008 o 19:54, Kosmitus napisał:

A i jeszcze jedno. Jak tam z One Piece? Ja już jestem na bieżąco od jakiegoś czasu ^^


Ojj...szczerze to nie mam powodu do chwały w tym aspekcie...jakoś tak się zatrzymałem na wyspie z olbrzymami...dzisiaj miałem właśnie zamiar coś ruszyć z tym...wstyd mi troszkę z tego powodu ;(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2008 o 20:46, Kosmitus napisał:

Heh wybaczcie że tak ni z gruszki ni z pietruszki ale jakoś tak mnie naszło ;)


Skoro jestesmy przy NGE to znalazłem w swoich zbiorach takie cuś :)

20080315205309

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2008 o 20:53, Taikun napisał:

Skoro jestesmy przy NGE to znalazłem w swoich zbiorach takie cuś :)

XD Shinji miał więc przerąbane jak Al Bundi. Nigdy nie patrzyłem na jego sytuacje od tej strony XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA DLA WSZYSTKICH CZYTAJĄCYCH MOJE POSTY. O ILE NIE OZNACZĘ ICH JAKO "BRAK SPOILERÓW"
TO ZNACZY ŻE SPOILERUJE.

Dnia 15.03.2008 o 20:40, Earthshaker napisał:

Zaiste, Laguna był głupcem dając GN Drive Tau. Tak sobie myślę, że Aeolia z dziurą w
głowie jeszcze miło nas zaskoczy i jakoś zadziała, np. niszcząc fake drive''y.

Głupcem może nie, raczej chciwym draniem. Wydaje mi się że wysłanie Throneów było swego rodzaju zagrywką, chciał postraszyć świat, a następnie zaoferować im GN-Xy, Mocarstwa pewnie niezłą cenę zapłaciły za dostanie w ręce tego uzbrojenia, chociaż teraz jak na to patrzę to wcale tak dobrze nie jest, GN-Xy są zdecydowanie słabsze od Gundamów. Ile już zostało zniszczonych ?? Połowa ?? Na pewno większość tych które miała Union, oraz kilka pozostałych, ale i tak zrobi się gorąco kiedy w końu Graham wkroczy na pole walki z swoim GN-Flagu

Dnia 15.03.2008 o 20:40, Earthshaker napisał:

No cóż, wiele anime posiada więcej wygibasów. Ja sobie wyobrażam to tak, że Saji zwierzy
się Setsunie o tym co się stało, a ten walnie ciętą ripostą, że Throne to nie ten prawdziwy
Gundam. W dodatku przetrze mu oczy, zapewni Louise profesjonalną opiekę za sprawą CB.
Przecież już nic go nie trzyma na Ziemii, a on to bodajże student inżynierii, więc może
Sumeragi zwróci na niego swóje śliczne oczka.

Hehehe Niezłe, Niezłe XD Dojdzie pewnie do niezłej ideologicznej przepychanki między Setsuną i Sajim, być może Saji zechce dać się w to wciągnąć by się w pewnym momencie zemścić i mając Gundama w łapkach obstrzelać pozostałym Meisterom plecy... chociaż nie, to by była zbytnia perfidia jak na takiego naiwnego młodzika. Jeśli o Louise chodzi to wtedy byśmy się dowiedzieli jak rozległe są wpływy Celestial Being, jak na razie widzieliśmy pewnie zaledwie wierzchołek góry lodowej. Zastanawia mnie jak rozległa i rozbudowana jest ta organizacja, mięli ponad 200 lat na budowanie swojej potęgi więc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2008 o 20:53, Taikun napisał:

Skoro jestesmy przy NGE to znalazłem w swoich zbiorach takie cuś :)

Hehe Shinji Bundy XD Nie no jak dla mnie to Peggy Bundy nawet do pięt Asuce nie dorasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2008 o 21:05, Hubi Koshi napisał:

Zastanawia mnie jak rozległa i rozbudowana jest ta organizacja, mięli ponad 200 lat na budowanie swojej potęgi więc...

Na pewno na tyle aby stworzyć Fereshte i Krung Thep, które są doskonale wyposażone i posiadają elitę naukowców. Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że Fereshte wkroczy w ostatnim odcinku tej serii :P Mam jakąś obsesję xD (jeszcze trzeba dorzucić Astraea''ę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurka, zauważyłem twojego posta dopiero teraz.

Dnia 15.03.2008 o 20:53, Earthshaker napisał:

Zgadza się ciekawe były tam akcje z przestarzałym sprzętem. Jednak daje to taką "magię"
NGE. Wolałbym aby to tak zostało jak jest niż dodawać jakieś cuda niewidy nowoczesności.

Właśnie mi się to tak rzuciło w oczy bo bo teraz oglądam Gundam SEEDa i tam właśnie świat jest naprawdę bardzo rozwinięty technicznie.

Dnia 15.03.2008 o 20:53, Earthshaker napisał:

Pożyjemy, zobaczymy, a tu pewnego dnia nasz przyjaciel zamieni się w Fantę-LCL, a po
nim my xD

No to do zobaczenia we wspólnym bycie że tak powiem XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2008 o 20:53, Nertis napisał:

Hmm...nie wiem czemu ,ale net mi strasznie zamula ,więc raczej nie obejrzę AMV...nie
mam zamiaru czekać godziny aby móc obejrzeć ten AMV xP.

To co ty masz za internet że tak sam z siebie zwalnia?? To w takim razie może sobie AMV obejrzyj jak trochę ci przyspieszy :P Bo naprawdę fajny jak dla mnie.

Dnia 15.03.2008 o 20:53, Nertis napisał:

Ogólnie to tych serii z Gundam''ami to jest trochę...ja to tylko jedną serie obejrzałem
i to było jeszcze jak miałem hypera w kablówce xD...ogólnie to mi się podobał ;).

Jak mówiłem ja widziałem tylko 08th MS Team i teraz w trakcie SEEDa jestem. Potrm pewnie obejrze SEED Destiny i na końcu 00

Dnia 15.03.2008 o 20:53, Nertis napisał:

Szczerze to ja do jakiś większych narzekań nie mam powodu...ogólnie to chyba shippuden
jest lepszy od zwykłego Naruto (według mnie)...ale ja jestem dopiero na 10 odcinku ,więc
moja ocena może się jeszcze zmienić ;D.

Shippudena pewnie obejrzę ale na pewno nie w najbliższym czasie.

Dnia 15.03.2008 o 20:53, Nertis napisał:

Ojj...szczerze to nie mam powodu do chwały w tym aspekcie...jakoś tak się zatrzymałem
na wyspie z olbrzymami...dzisiaj miałem właśnie zamiar coś ruszyć z tym...wstyd mi troszkę
z tego powodu ;(.

WSTYDŹ SIĘ! XD No dobra jeśli chodzi o fabułę to o ile się nie mylę Little Garden to już ostatnia wyspa przed Aladastą. Będzie bardzo ciekawie tylko trochę jest w ten arc wciśnięte fillerowych odcinków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się