Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

GANTZ - ech... ile mozna? zastanawiam sie co autor jeszcze wymysli za obcych po tym arcu
Bleach - go! urahara, go! :P
Naruto - pfff... intrygi... ;)
FMA - uaaaaha! mocne, nawet bardzo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2008 o 15:56, JaMES` napisał:

GANTZ - ech... ile mozna? zastanawiam sie co autor jeszcze wymysli za obcych po tym arcu


Ehhh ... chap mógłby być niezły gdyby Kaze rozpieprzył w końcu tego supa aliena, a tak to kolejny chapek kolejny nudny pojedynek ... ciekawe kto teraz go PRAWIE zniszczy ... bez Kurono to już nie ma starego dobrego Gantza :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś oprócz mnie czyta Soul Eatera? Pogadałbym z kimś :-P
niech ktoś mi wyjasni mi jedną kwestię, bo niezbyt rozumiem:


SPOILERY NA TEMAT ROZDZIAŁU BREW TEMPEST

Czy Eibon spotkany tam jest ,,teraźniejszy'''' i gdzieś sobie poszedł wzorem Asury, czy to jego wizja sprzed iluś tam lat, tak jak ta Arachne i wiedźm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2008 o 16:39, Asthariel napisał:

Ktoś oprócz mnie czyta Soul Eatera? Pogadałbym z kimś :-P
niech ktoś mi wyjasni mi jedną kwestię, bo niezbyt rozumiem:


Pewnie znajdzie się sporo osób :).

Dnia 14.06.2008 o 16:39, Asthariel napisał:

SPOILERY NA TEMAT ROZDZIAŁU BREW TEMPEST

Czy Eibon spotkany tam jest ,,teraźniejszy'''' i gdzieś sobie poszedł wzorem Asury, czy
to jego wizja sprzed iluś tam lat, tak jak ta Arachne i wiedźm?


Brew Tempest... Jeżeli dobrze pamiętam, Eibona tam naprawdę nie było. Tak jak Arachne i Shinigami-sama - był on tylko "obrazem" z przeszłości. Co do Eibona - myślę, że on nadal żyje :).

Lets start:

SPOILERY MANG:

Naruto 404:
Kisame dołączył do grupy Falcon/Akatsuki. Żaba wreszcie dociera z informacją o śmierci perverted hermita do Konohy - heh - taka mała ta żaba, a Gama mówi na niego "boss". Trochę dziwne :P. Ciekawe co teraz zrobi Naruto - znając go, pewnie się wkurzy i tak jak Sasuke wyruszy by zabić Paina.

Bleach Gaiden -98:
Troszkę się nudny robi ten Bleach. A dokładniej - STRASZNIE przewidywalny. Odkąd się pojawił Aizen na polu bitwy (masakry:P) wszyscy wiedzieli "co się teraz stanie". Nie mogli dorzucić jeszcze jednego "wielkiego złego?" :/. Teraz Urahara użyje Hougyoku na przyszłych vizardach, a Souske w międzyczasie użyje hipnozy na kapitanach SS. Urahara sobie pójdzie do real world... I wracamy do real time - tak na dobrą sprawę nie dowiadując się zbyt wiele.

One Piece 503:
Myślałem, że załoga strawhats wpadnie w panikę - ale nie. Dodatkowo przyłożyli jeszcze innym tenryuubito. Samobócjy. Na koniec pojawił się oldman (nie pamiętam imienia). Wygląda raczej na bardzo silnego. Pewnie bez problemu położyłby Admirałów Marines. Robi się coraz ciekawiej! Pewnie powie Luffyemu, że jego brat został pojmany przez Blackbearda. Coś mi się wydaje, że strawhats nie będą nurkować - tylko przepłyną sobie górą ;)

Swoją drogą - zacząłem wczoraj czytać nową mangę - Highschool of the Dead ( http://myanimelist.net/manga.php?id=669). Od zawsze lubiłem grać w gry/oglądać filmy o zombie ( http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=232243&n=2 - tutaj możecie poczytac o moim bziku :P). Brakowało mi właśnie jakiegoś surivalovego anime o tej tematyce. Wczoraj przypadkowo odkryłem mange - i łyknąłem od razu 20 chapterów które do tej pory wydano. Całą tematykę surivalową przystosowano oczywiście do japońskich standardów - głównymi bohaterami są licealiści, wokół głównego bohatera kręci się kilka dziewczyn tworząc oczywiście mini-harem. Do tego trochę ecchi i wiaaaaadraaaaaa krwi. Żadnych supermocy bohaterów - nie ma też zbyt wielu flashbacków postaci - ogólnie nie wiadomo (jeszcze?) zbyt wiele o ich przeszłości. Po prostu się poznali i razem walczą o przetrwanie. Czekam na następne chaptery, bo HotD bardzo mi się spodobało. Mam nadzieję, że zrobią z tego anime ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2008 o 20:45, Hubi Koshi napisał:

Jak już jesteśmy przy Macrossie ^^
Stary opening
http://pl.youtube.com/watch?v=2VlD7VRZcA4

I tu widać masę podobieństw z ze starego OP i z OP F :P

Dnia 14.06.2008 o 20:45, Hubi Koshi napisał:

Stary opening... z jajem ^^
http://pl.youtube.com/watch?v=N0pMoBh_XbM

Cięta riposta mode on:
http://pl.youtube.com/watch?v=J5JXKDsOY-w
Co w Seedzie robi Heero i Amuro? xD Jeżeli oni tu są to Musha też będzie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, a ja szukam jakiejs mangi z takim fajnym, mrocznym klimatem, w ktorej znajda sie jakies usmieszki...w koncu samym Bleachem zyc sie nie da. Dzienks!

PS. Aha, polecam wszystkim Samurai Champloo...tylko nie dawajcie za glosno, bo mama uslyszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2008 o 20:54, Mechu95 napisał:

Hej, a ja szukam jakiejs mangi z takim fajnym, mrocznym klimatem, w ktorej znajda sie
jakies usmieszki...w koncu samym Bleachem zyc sie nie da. Dzienks!

Mroczne z uśmieszkiem ?? HELLSING ^^ Ta manga jest zarówno mroczna jak i komediowa, taka groteska na maksa. No bo co ty na wampira, który siada sobie na schodkach i chłepta krew z torebki do transfuzji przez słomkę ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2008 o 20:52, Earthshaker napisał:

Cięta riposta mode on:

Kto ripostami wojuje ten od ripost ginie. Artillery Cleanse This Area. In the Name of God-Emperor of Terra
http://fc02.deviantart.com/fs28/f/2008/157/f/0/WIP_GeneralGM__s_Klein_Klan_by _FeuSigil.gif
Czy tylko mi się wydaje że to jest TTGL Style
http://joykpa.deviantart.com/art/Klein-Klan-No-2-86867497
Swoją drogą, widziałeś te Gundam SEEDy SD które kiedyś wrzuciłem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2008 o 21:20, Hubi Koshi napisał:

> Cięta riposta mode on:
Kto ripostami wojuje ten od ripost ginie. Artillery Cleanse This Area. In the Name of
God-Emperor of Terra

Po prostu rym jak z obecnej edycji FM :P

Dnia 14.06.2008 o 21:20, Hubi Koshi napisał:

Hmmm Ale ma mundurek, nie mówiąc już o pokazanych arbuzach xD Toż to druga SUMERAGI!! :P

Dnia 14.06.2008 o 21:20, Hubi Koshi napisał:

Czy tylko mi się wydaje że to jest TTGL Style
http://joykpa.deviantart.com/art/Klein-Klan-No-2-86867497

Jeżeli coś wydaje się dwóm osobom, to oznacza, że jest prawdziwe :P

Dnia 14.06.2008 o 21:20, Hubi Koshi napisał:

Swoją drogą, widziałeś te Gundam SEEDy SD które kiedyś wrzuciłem ??

Eee... Te teatrzyki? Jeśli o nie chodzi to widziałem i mile wspominam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2008 o 20:54, Mechu95 napisał:

Hej, a ja szukam jakiejs mangi z takim fajnym, mrocznym klimatem, w ktorej znajda sie
jakies usmieszki...w koncu samym Bleachem zyc sie nie da. Dzienks!

PS. Aha, polecam wszystkim Samurai Champloo...tylko nie dawajcie za glosno, bo mama uslyszy
:D

Jestem monotematyczny, ale...

polecam (jak zwykle...) Soul Eatera!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siemka.

co mozecie mi powiedziec o trigunie i wolf''s rain? slyszalem ze obie serie sa swietne i z checia obejrze, ale chcialbym najpierw poznac ewentualne opinie:) czy trigun jest klimatycznie (humorystycznie :D) jakos podobny do cowboy bebop?

i przy okazji co sadzicie o neon genesis evangelion? ostatnio obejrzalem calosc i musze powiedziec ze swietne, chociaz zakonczenie pozostawia niedosyt. zapatruje sie wlasnie na rebirth i end of evangelion:) mam nadzieje ze co nieco sie wyjasni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2008 o 22:11, Noirr napisał:

i przy okazji co sadzicie o neon genesis evangelion? ostatnio obejrzalem calosc i musze
powiedziec ze swietne, chociaz zakonczenie pozostawia niedosyt. zapatruje sie wlasnie
na rebirth i end of evangelion:) mam nadzieje ze co nieco sie wyjasni.

NGE... Jest to świetne anime. Mi mo wszystko D&R i EoE nie wyjaśnia wszystkiego. Pozostają spekulacje.
Poza tym jest jeszcze świeżutkie Rebuild of Evangelion, które w skrócie opowiada odcinkową historię z zmienioną oprawą. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2008 o 22:11, Noirr napisał:

siemka.

co mozecie mi powiedziec o trigunie i wolf''s rain? slyszalem ze obie serie sa swietne
i z checia obejrze, ale chcialbym najpierw poznac ewentualne opinie:) czy trigun jest
klimatycznie (humorystycznie :D) jakos podobny do cowboy bebop?

Triguna jeszcze nie miałem przyjemności widzieć ale WR bardzo mi się podobało. Ma w sobie to coś, choć w kilku momentach mocno przynudza. No i jest to anime raczej nie zawierające elementów komediowych. Mamy tu za to klimat który łączy w sobie smutek z nadzieją, można powiedzieć że klimat jest wręcz hmm... romantyczny. W końcu historia opowiada o wilkach które dzięki przewodnictwu dziewczyny-kwiatu próbują odnaleźć raj na umierającej planecie. No ale kilku niezłych scen akcji też nie zabraknie. Poza tym postacie są naprawę świetne, podczas oglądania czuje się z nimi taką więź że naprawdę można się wzruszyć kiedy... ekhem ale może bez spoilerów hehe. Zwłaszcza postacie Wilków mi się podobały-niby potrafili mówić i przybierać ludzkie postacie ale było widać że ich mentalność odbiega od ludzkiej. Ogólnie to bardzo polecam :)

Dnia 14.06.2008 o 22:11, Noirr napisał:

i przy okazji co sadzicie o neon genesis evangelion?

Podobało się :) Przy żadnym anime nie musiałem się tyle zastanawiać żeby wszystko zrozumieć (choć szczerze mówiąc i tak mi się nie udało ;)). Bierz się teraz za EoE bo naprawdę świetne. Wyjaśnia sporo ale pozostawia też niemało pytań. No i to zakończenie. Czy jest to alternatywny koniec serii czy może ten sam tylko ukazany z innej perspektywy (czyli nie poprzez myśli Shinjiego)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Trigun jest przez pierwsze kilka odcinków komediowy, po czym następuje mocna zmiana klimatu. Czy jest podobny do CB nie wiem, nie oglądałem go, ale Trigun jest w czołówce moich ulubionych anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2008 o 22:11, Noirr napisał:

co mozecie mi powiedziec o trigunie i wolf''s rain? slyszalem ze obie serie sa swietne
i z checia obejrze, ale chcialbym najpierw poznac ewentualne opinie:) czy trigun jest
klimatycznie (humorystycznie :D) jakos podobny do cowboy bebop?


Wolf''s Rain bierz bez zastanowienia :) bardzo dobre anime, szczególnie ostatnie 4 OAVy :) co już nie raz tutaj podkreslałem. Triguna widziałem i początkowo mi się nie spodobał, ale z biegiem czasu zaczynam dostrzegać że to całkiem niezłe anime było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się