Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

hieh a może jakieś poważniejsze tyt. które u nas jeszcze nie gościły są wam znane? tj: Disgea (oparta o tactica na PS2) czy np. mai z hime (mai otome) nie wspominając o black cat.. jeśli chodzi o seriie już zamkniete :P
Chyba że... ktos oglądał 1eps XXX holica... i jaka wasza reakcja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To są serie nielicencjonowane? Bo jeżeli tak, to skąd można je ściągnąć? Aha i czy ktoś z was drodzy forumowicze natknął się kiedyś na soundtrack z Vision of Escaflowne? Jeżeli tak to prosiłbym o zamieszczenie adresu sklepu (nejlepiej gdyby to był jakiś nasz krajowy). We wszystkich mi znanych nie mają tej płyty a ta muzyka (coś a''la Gregorianie) bardzo mi odpowiada;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden problem.
Niestety takie "poważne" tytuły w Polsce są nieznane, ze względu na to, że nie ma gdzie oglądać / czytać.
Trochę zacofani jesteśmy. A tak w ogóle, Pan z CDP w moim topicu - zaszczyt. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh ja na mandze i anime dorastałem tak więc odezwać sie wypadało. Ale powiem tak w sumie w wawce jest taka grupka 20-80 osobowa (zalezy czy pojawi sie stara ekipa czy nie) i wszelakich dziwnych rzeczy można się dowiedzieć :P a poza tym "Tadake Otaku" a nie czekacie aż ktoś wam da linki do np. anime.info... :) gdzie macie all o anime

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jesteś fanem poważniejszych "serii", ale jak dorastałeś to chyba te dla młodszych też lubiłeś, prawda ? Może jakieś tytuły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serii świetnych jest cała masa: począwszy od np. Scraped Princes czy Ymeria... zalezy co kto lubi czy typowe fantasy czy mechy, magical girls czy inne chore i zwariowane serie pokroju ebichu :P tak wiec mógłbym tu wklejić taką liste 1000 tyt i część powiedziałby że fajne a drogie tyle że nudne :P Tak więc co wy lubicie... pomijając tematyke hentaii yaoi yuri i innych echi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2006 o 16:18, Akashi napisał:

hieh a może jakieś poważniejsze tyt. które u nas jeszcze nie gościły są wam znane? tj: Disgea
(oparta o tactica na PS2) czy np. mai z hime (mai otome) nie wspominając o black cat.. jeśli
chodzi o seriie już zamkniete :P
Chyba że... ktos oglądał 1eps XXX holica... i jaka wasza reakcja :P


Odnosnie Mai-hime/otome to musze przyznać że doskonale budują klimat i ogólnie anime godne polecenia każdemu, no nie liczac ostatnich 10 minut 26 epka hime... zresztą można zauważyć pewne dziwne akcenty ecchi które moim zdanem mogły by być całkowicie pominięte, ale to w końcu ostatnimi czasy modne... niestety zaczyna mi brakować anime w starym dobrym stylu jak *laputa, spirited away czy mononoke hime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2006 o 19:43, spec_naz_ist napisał:

Odnosnie Mai-hime/otome to musze przyznać że doskonale budują klimat i ogólnie anime godne
polecenia każdemu, no nie liczac ostatnich 10 minut 26 epka hime... zresztą można zauważyć
pewne dziwne akcenty ecchi które moim zdanem mogły by być całkowicie pominięte, ale to w końcu
ostatnimi czasy modne... niestety zaczyna mi brakować anime w starym dobrym stylu jak *laputa,
spirited away czy mononoke hime.


Też znam te serie i oczywiście nie sposób się zgodzić, że mai-hime/otome jest pozycją ciekawą. Jeżeli chodzi o ecchi to jakoś w tych seriach mi to nie przeszkadzało, ale np takie maburaho odrzuciło mnie na kilometr.

Zato kto nie widział to koniecznie musi zobaczyć arie (Aria the animation). Takie anime w którym niby nic ciekawego się nie dzieje, a jednak ma ono w sobie moc przyciagającą do ekranu. Jest spokojnie, z humorem, z miłą muzyką w tle, świetny odstresowywacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem właśnie męcze Mai Hime na PSP świetna bijatyka oparta na serii :P
Chociaż co do akiry wole mange, anime jest zbyt szybkie i brakuje sporo wątków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2006 o 12:12, Akashi napisał:

Wiem właśnie męcze Mai Hime na PSP świetna bijatyka oparta na serii :P
Chociaż co do akiry wole mange, anime jest zbyt szybkie i brakuje sporo wątków


szkoda, ze nie mam psp bo bym sobie pogral :P a tak swoja droga co sadzicie o Bakuretsu Tenshi? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciekawi mnie czy jest tu jakiś lingwista znający się na japoński, jeśli tak to czy może mi wytłumaczyć różnice między
Ikuto a Ike(e) Oba są z tego co wiem tłumaczone na "Ruszamy/Idziemy" wiem dziwne pytanie ale mam słabość do takich ciekawostek :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za dużo anime z poważną fabułą nie ogladałem, ale bardzo podobało mi się Jin-Roh, a z bardziej komercjalnych to Evangelion, Angel Sanctuary i Elfe Lied.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2006 o 21:08, Pitkit napisał:

Za dużo anime z poważną fabułą nie ogladałem, ale bardzo podobało mi się Jin-Roh, a z bardziej
komercjalnych to Evangelion, Angel Sanctuary i Elfe Lied.

Evangeliona się oglądało oj oglądało na Hyperze. Anime normalnie dość psychodeliczne i miejscami normalnie nienormalne, ale przyjemnie się oglądało. Szczególnie spodobał mi się ostatni odcinek mianowicie 26, można powiedziec że podniósł mnie on na duchu.
Elven Lied z tego co pamiętam to anime o takiej mutantce (oglądałem bodaj jeden czy dwa odcinki więc nie wiem za wiele) która dokonywała na początku tej masakry w bazie badawczej a potem nawiała. Heh anime dość krwawe i okrutne, ale miejscami naprawde przyjemnie się to oglądało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2006 o 21:12, Hubi Koshi napisał:

Elven Lied z tego co pamiętam to anime o takiej mutantce (oglądałem bodaj jeden czy dwa odcinki
więc nie wiem za wiele) która dokonywała na początku tej masakry w bazie badawczej a potem
nawiała. Heh anime dość krwawe i okrutne, ale miejscami naprawde przyjemnie się to oglądało.

Elfen lied ma miejsce w mojej pamięci głównie za fenomenalną fabułe (poleca obejrzeć całość końcówka jest niesamowicie smutna) oraz wspaniałą muzykę z openingu (lilium- śpiewane po łacinie, po prostu cudo) pierwszy odcinek może być trochę mylący własnie ze wzgledu na tę mase trupów ale ma to "coś" co niepozwala oderwać sie od całości aż do końca... w moim osobistym rankingu trzyma mocną 3 lokatę za FLCL i Ranmą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2006 o 21:27, gloody napisał:

Ja się zaoglądałem w Naruto teraz :). Jak narazie najlepsze anime jakie widziałem :)


To chyba trochę mało widziałeś - bez obrazy. ;)
Niektóry twierdzą, że to jest godny następca tak hm.... akby tu określić Dragon Balla ? :]
Ja tam uważam DB od tego akurat Anime / Mangi o wiele lepsze.
Od siebie dodam jeszcze, że poluje na Hellsinga, ale ni mangi ni anime nie widzę. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 13:25, Vaxinar napisał:

To chyba trochę mało widziałeś - bez obrazy. ;)


Za co miałbym się obrażac? Jak dotąd niewiele widziałem. A Naruto uważam za najlepsze z tych "walczących" anime. Oczywiście jeśli brac pod uwagę wszystkie anime to dzieła M są najlepsze. Znam kogoś z allegro kto bardzo tanio może sprzedac całą serię anime Hellsing, wiec jeśli jesteś zainteresowany to pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się