Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Cóż, czyli patrząc po tej definicji:

Dnia 13.11.2008 o 08:37, DanseMacabre napisał:

"postać animowana, bohaterka filmu animowanego"


animek (animki to liczba mnoga) oznacza postać z filmu animowanego (nie wydaje mi się aby chodziło także o postacie z anime ale mniejsza z tym) a nie film animowany jako taki (chyba że zostanie użyte jako skrót od Przygód Animków ale wtedy odnosi się do konkretnego serialu a nie do kreskówek jako gatunku) podczas gdy Ty używasz tego słowa tak jakby było równoznaczne ze słowem anime które bynajmniej nie jest określeniem na postać z kreskówki ale na japoński film animowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zgadzam się z twoją ostatnim postem do pewnego momentu, tak mówi słownik ale to słowo przyjmuje się również w gronie fanów Anime jako potoczne określenie gatunku i takie jakby bardziej osobowe.

Ze swojej strony postaram się używać na tym forum słowa Anime, nie Animki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 09:19, DanseMacabre napisał:

Oczywiście zgadzam się z twoją ostatnim postem do pewnego momentu, tak mówi słownik ale
to słowo przyjmuje się również w gronie fanów Anime jako potoczne określenie gatunku
i takie jakby bardziej osobowe.

Hmm ja ze swojej strony powiem tyle że jakoś ciężko mi wyobrazić sobie nazywanie takich serii jak... dajmy na to Code Geass, Trigun czy Hellsing Animkami (tak się to odmienia ??) to jest zwyczajnie nie w klimacie. Jakąś naprawdę lekką serię ot Crayon Shin-chan można by tak pieszczotliwie nazywać, ale te poważniejsze... to by się jednak kupy nie trzymało, to jak nazywać Terminatora robocikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hoho dziś chyba również będziemy się mogli nacieszyć nowymi shonenowymi chapterkami. Jest już LQ One Piece więc tylko wyczekiwać reszty i skanlacji ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 09:45, Hubi Koshi napisał:

> Oczywiście zgadzam się z twoją ostatnim postem do pewnego momentu, tak mówi słownik
ale
> to słowo przyjmuje się również w gronie fanów Anime jako potoczne określenie gatunku

> i takie jakby bardziej osobowe.
Hmm ja ze swojej strony powiem tyle że jakoś ciężko mi wyobrazić sobie nazywanie takich
serii jak... dajmy na to Code Geass, Trigun czy Hellsing Animkami (tak się to odmienia
??) to jest zwyczajnie nie w klimacie. Jakąś naprawdę lekką serię ot Crayon Shin-chan
można by tak pieszczotliwie nazywać, ale te poważniejsze... to by się jednak kupy nie
trzymało, to jak nazywać Terminatora robociki


Każdy mówi i wyraża swoje zdanie w sposób najbardziej mu odpowiadający ;) ja uwielbiam to określenie.
A trigun z założenia był komedią, potem zaczął przeradzać się w poważniejsze Anime

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoilery Clannad AS i Ef- a tale of Melodies

No to jesteśmy już w połowie Melodies i jak narazie ma ona szanse pobić Memories. Jest to seria równie piękna, styl i klimat momentami jest prefekcyjny ale jest też dużo cięższa niż Memories. Ten kto widzial ep 6 wie o co chodzi, jedna z cięższych i lepiej zrealizowanych scen jakie ostatnio widziałem. Główne skrzypce gra wątek Yu i Yuko( w końcu poznajemy o nich prawde) który ma szanse być ciekawszym niż Chihiro i Renjiego z pierwszej serii. W każdym razie po najnowszym odcinku złapałem lekką depresje...

Na szczęście wyszedł też 7 ep. Clannad AS :) No zaczeła się Yukine arc, jak mówiłem jeden z moich ulubionych fragmentów histori Clannadu. Odrazu poprawił mi się troche humor(głównie jak zwykle przez wpadke Sunohary) bo ten odcinek jest tą lżejszą częścią wątku, następny powienien wyjaśnić nam większość o Yukine i dość smutnym wątku związanym z nią + możliwe że poznamy dość ważną rzecz dotyczącą dalszej histori.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm...witam rzadko się tu udzielam, ale chciał bym poprosić o rade, chciał bym żeby ktoś mi polecił anime podobnego do Death Note chodzi mi głównie o to żeby fabuła była złożona, ciekawa i bardzo wciągająca zna ktos taki anime ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 22:06, Mroczny Joga napisał:

A na jakiej stronie to oglądałeś ^^?


Euu...proponuje poszukać we własnym zakresie ,bo nie daj boże posypie się tutaj niepotrzebną możliwością wyżej postawionych xP.

@Warrior Within

Dnia 14.11.2008 o 22:06, Mroczny Joga napisał:

Spoilery Clannad AS


Hmm...widzę ,że 7 ep jest AS ;P. Trzeba się za niego zabierać i to szybko ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 22:06, Mroczny Joga napisał:

A na jakiej stronie to oglądałeś ^^?

Już pisałem to wcześniej mamy zakaz podawania linków od odcinków i stron z nimi(już przecież była wcześniej kłutnia o bana dla kogoś kto pytał o problem na stronie z odcinkami on-line)
Edit. Poza tym dla mnie oglądanie odcinków on-line w niskiej rozdziałce to herezja

Nertis
W tym tygodniu się postarałem i udało mi się obejrzeć nowe odcinki wcześniej(eh.. ten brak cierpliwości :) i już czekam na następne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra już wiem na przyszłość :) A co do oglądania odc on-line wole takie bo w miarę szybko się ładują i nie ma problemów, a tak to trzeba kupować a nie każdego stać :P bo ściąganie jak mnie mam jest nie legalne?

P.S Jak się pisze "spoiler" to znaczy że post zawiera treść fabuły danego anima tak xD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 22:42, Mroczny Joga napisał:

A co do oglądania odc on-line wole takie bo w
miarę szybko się ładują i nie ma problemów, a tak to trzeba kupować a nie każdego stać
:P bo ściąganie jak mnie mam jest nie legalne?

Większości anime nie kupisz w Polsce i ściąganie właśnie tych niedostępnych u nas w żadnej innej formie jest dopuszczalne. Bylebyś tylko pamiętał żeby nie dawać tutaj wiadomych linków :)

Dnia 14.11.2008 o 22:42, Mroczny Joga napisał:

P.S Jak się pisze "spoiler" to znaczy że post zawiera treść fabuły danego anima tak xD?

Tak ;) Od angielskiego "spoil" czyli "psuć".

***

Z innej beczki:
Obejrzałem 3 pierwsze odcinki FMP na Hyperze. Fajne toto, Sagara Sosuke wymiata. 3 epki i już trzy razy wyszedł na zboczeńca XD Mam nadzieję że w jutrzejszym odcinku w tym samolocie będzie jakaś niezła akcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 22:58, Kosmitus napisał:

Z innej beczki:
Obejrzałem 3 pierwsze odcinki FMP na Hyperze. Fajne toto, Sagara Sosuke wymiata. 3 epki
i już trzy razy wyszedł na zboczeńca XD Mam nadzieję że w jutrzejszym odcinku w tym samolocie
będzie jakaś niezła akcja.

Hehe :]
Jeśli chodzi o humor to seria FMP: Fumoffu jest najlepsza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 21:47, Mroczny Joga napisał:

Hmm...witam rzadko się tu udzielam, ale chciał bym poprosić o rade, chciał bym żeby ktoś
mi polecił anime podobnego do Death Note chodzi mi głównie o to żeby fabuła była złożona,
ciekawa i bardzo wciągająca zna ktos taki anime ?:)

Jak bierzesz się za oglądanie Code Geass, to normalnie MUSISZ sobie go załatwić w MKV albo w AVI, polecam z subami od Eclipse albo GG. To anime jest naprawdę warte oglądania w dobrej jakości, ponieważ kreska jest świetna, ale już przestaje taka być w słabej jakości...
Ze złożoną fabułą jeszcze polecam tobie Ergo Proxy, który też całkiem ciekawy był. Poniekąd możesz zabrać się za Claymore(sam nie wiem czemu tobie polecam - ale jeżeli jeszcze lubisz seksowne kobitki z mieczami to tobie się spodoba, a fabuła też dobra).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm Ergo Proxy oglądałem i bardzo mi się podobało :) a co to tego Claymore to słyszałem że początek nie jest zbyt zachęcający, w środku zaczyna się naprawdę dobra akcja, a na końcu czeka nas rozczarowanie nie wiem czy to prawda, ale skoro polecasz to i tak nie mam dużo do stracenia może oprócz kilku godzin ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 23:28, Gol Galad napisał:

Jak bierzesz się za oglądanie Code Geass, to normalnie MUSISZ sobie go załatwić w MKV
albo w AVI, polecam z subami od Eclipse albo GG. To anime jest naprawdę warte oglądania
w dobrej jakości, ponieważ kreska jest świetna, ale już przestaje taka być w słabej jakości...

Zgadzam się :) Nie ma to jak odcinki powyżej 300MB ;] Jest trochę ściągania ale jak dla mnie warto. Drugą serię CG mam od grupy Zero-Raws i jakość powala. Co prawda niektóre odcinki miały nawet 450MB ale co tam :P Gdyby ktoś nie był przekonany czy warto tyle ściągać to daję screena:

20081115010627

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 22:58, Kosmitus napisał:

Z innej beczki:
Obejrzałem 3 pierwsze odcinki FMP na Hyperze. Fajne toto, Sagara Sosuke wymiata. 3 epki
i już trzy razy wyszedł na zboczeńca XD Mam nadzieję że w jutrzejszym odcinku w tym samolocie
będzie jakaś niezła akcja.

Akacja się dopiero rozkręca :) Potem będą się działy jeszcze lepsze rzeczy. A jak skończysz pierwszą serie to sięgnij bo Fumoffu - całość jako komedia i to wyśmienita. A na koniec (puki co) zostanie ci jeszcze TSR który za to dla mnie jest najlepszą serią, choć jest komedi jest w nim naprawde niewiele za to świetnie pokazuje bohaterów(jeszcze bardziej ich "urealistycznia").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mnie naszła chęć żeby obejrzeć jakieś dobre Anime. Co mi możecie polecić na początek? (prócz Naruto, bo widziałem u znajomego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się