Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 15.11.2008 o 09:08, rybisiu napisał:

Ostatnio mnie naszła chęć żeby obejrzeć jakieś dobre Anime. Co mi możecie polecić na
początek? (prócz Naruto, bo widziałem u znajomego)

Na początek to polece coś w miare lekkiego:
- z anime z mechami to właśnie - Full Metal Panic!
- z tasiemców możesz Bleach''a lub D-Gray.man''a
- jak chcesz coś cieższego klimatycznie to możesz Black Lagoon
- komedie to School Rumble
- dramat jak zwykle Air
- Możesz też odrazu zacząć od trudniejszych anime np. Code Geass, Death Note

arti95 Sprecyzuj troche o jakie anime ci chodzi to coś zaraz polece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby były takie, te postacie samuraje jak w Final Fantasy Crisis Core i żeby walczyli - dobro na zło... Tutaj screen jakbyś nie znał gry FF

20081115093045

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 09:08, arti95 napisał:

Jaką polecacie dobrą mangę lub animę w stylu Yu-Gi-Oh albo Naruto?

Yu-Gi-Oh nie oglądałem bo wyglądało mi to na coś stylu Pokemonów, ale jeśli chodzi o coś podobnego do Naruto to polecam:
One Piece-kawał dobrego anime, ma już chyba ok 380 epków. Jak do tej pory obejrzałem gdzieś do 350. W skrócie opowiada o pewnej zwariowanej załodze piratów dowodzonej przez jeszcze bardziej zwariowanego kapitana. Świetna fabuła, postacie, humor i ciekawe walki :)
http://pl.youtube.com/watch?v=3FQ1gklcn_s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 09:40, arti95 napisał:

Wiem oglądałem to.. Zbytnio mi to gustu nie przypadło... A nie znasz jakiejś innej jeszcze?

Z tasiemców to jeszcze Bleach, zawiera więcej akcji niż OP. Jak do tej pory obejrzałem tylko kilka odcinków i zapowiada się nieźle.
Jest jeszcze nowa seria D-Gray Man utrzymana w dosyć mrocznym klimacie ale nie wiem o niej zbyt wiele.

Co do FF to jest anime pt. FF7: Advent Children które jest kontynuacją gry FF7 i dzieje się w tym samym świecie co Crisis Core
Edit: A i jest jeszcze krótkie jedno-odcinkowe anime pt FF:Last Order które opowiada m.i. o ucieczce Zacka (tego samego którego dałeś na screenie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 09:46, Kosmitus napisał:

Z tasiemców to jeszcze Bleach, zawiera więcej akcji niż OP. Jak do tej pory obejrzałem
tylko kilka odcinków i zapowiada się nieźle.

Bleach jest nawet b. dobrym anime, ale trochę psują go fillery, które są gorsze(czasem znacznie) pod względem historii i postaci od oryginału na bazie mangi. 64-109 to Bountou Arc(takie możesz oglądnąć, jak przetrwał ktoś setkę fillerów w Naruto: P), 128(chyba w drugiej połowie odcinka)-131 wygrywają nagrodę najgłupszych spin-offów, no i 168-189 - zjadliwe, szczególnie Golden Shinigami Book mają fajowe, walki też niezłe. Anime właśnie ponownie się rozkręca - w najbliższym czasie dojdzie sporo ciekawej akcji. ^_^

Dnia 15.11.2008 o 09:46, Kosmitus napisał:

Jest jeszcze nowa seria D-Gray Man utrzymana w dosyć mrocznym klimacie ale nie wiem o
niej zbyt wiele.

Kekeke? Chyba w mandze, bo anime nadal stoi (chyba) na 103 odcinkach(czyli 1 sezon zakończony, czeka się na to aby manga się rozkręciła). Z D.Gray Manem to też fajne anime. Szczególnie ma naprawdę świetne postacie (Cross Marian - jedna z najbardziej charakterystycznych postacie jakie miałem zaszczyt widzieć). Na początku anime wydaje się słabe, potem się rozkręca akcja(a początek lepiej oglądnąć - wszystko omawiane jest), to ani się obejrzysz, a wschód słońca ominiesz. ; >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 09:31, arti95 napisał:

Żeby były takie, te postacie samuraje jak w Final Fantasy Crisis Core i żeby walczyli
- dobro na zło... Tutaj screen jakbyś nie znał gry FF

To tak jak wspominał Kosmitus podstawa to Bleach(też absurdalne walki i wielkie miecze), potem D-gray.man też dużo walk ale samo anime jest dość poważdne(bardziej niż Naruto i dużo bardziej od Bleach), trzeba tylko się przyzwyczaić do kilku wybryków twórców(wygląd Erla), a czeka cie wspaniałe anime z wieloma efektownymi walkami.
Fate/ Stay Night troche trudniejsze i wprawiona osoba dostrzeże naprawde niezłą fabułę, a dla reszty pozostają efektowne walki.
Darker than Black j.w.
Devil May Cry średniak ale można obejrzeć, jest kilka niezłych walk
Shaman King lekkie łatwe i przyjemne :) głównie nastawione na walke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 10:20, Gol Galad napisał:

Bleach jest nawet b. dobrym anime, ale trochę psują go fillery, które są gorsze(czasem
znacznie) pod względem historii i postaci od oryginału na bazie mangi. 64-109 to Bountou
Arc(takie możesz oglądnąć, jak przetrwał ktoś setkę fillerów w Naruto: P), 128(chyba
w drugiej połowie odcinka)-131 wygrywają nagrodę najgłupszych spin-offów, no i 168-189
- zjadliwe, szczególnie Golden Shinigami Book mają fajowe, walki też niezłe. Anime właśnie
ponownie się rozkręca - w najbliższym czasie dojdzie sporo ciekawej akcji. ^_^

Tych dłuższych fillerów nie mam zamiaru oglądać :) W Przy fillerach Naruto poddałem się gdzieś przed 150 epkiem :P

Dnia 15.11.2008 o 10:20, Gol Galad napisał:

Kekeke? Chyba w mandze, bo anime nadal stoi (chyba) na 103 odcinkach(czyli 1 sezon zakończony,
czeka się na to aby manga się rozkręciła).

Ach wybacz , nieprecyzyjnie się wyraziłem. Chciałem napisać że D.Gray Men jest nową serią, ale to też chyba nie bardzo pasuje bo seria ma już chyba z dwa lata :P Pisanie postów zaraz po przebudzeniu to błąd :P

Dnia 15.11.2008 o 10:20, Gol Galad napisał:

Z D.Gray Manem to też fajne anime. Szczególnie
ma naprawdę świetne postacie (Cross Marian - jedna z najbardziej charakterystycznych
postacie jakie miałem zaszczyt widzieć). Na początku anime wydaje się słabe, potem się
rozkręca akcja(a początek lepiej oglądnąć - wszystko omawiane jest), to ani się obejrzysz,
a wschód słońca ominiesz. ; >

Tak mówisz? Szkoda tylko że mi bardziej brakuje czasu niż anime do obejrzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoilery Toradora 7
No i zaczeła się otwarta wojna Taiga vs. Ami :p Tagrze głównym "tematem" odcinku był ekhm.. pewien problem Taigi(biedna wolała przez chwile zginąć niż tak się pokazać). Jakoś jednak ta seria podoba mi się bardziej niż polecane przez was Kannagi czy wygrzebane na innym forum Akane-Iro(choć na ich nowe odcinki też czekam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 18:33, Fouton napisał:

Heretyk! Lepsze od Kannagi? Niema mowy ;p Ale kto wie może patrze tak przez pryzmat mangi(i
jednej i drugiej).

Wybacz ale dalej będe prawił herezje :) Akurat żadnej z tych mang nie czytałem(poza fragmentami Toradora) wiec nie wypowiem się przez ich pryzmat. Widocznie inne anime już odpowienio zrąbały mi psychike wiec nie moge ocenić niktórych znich racjonalnie XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GUNDAM OO 2ND SEASON EP7 SPOILERY
To jest chyba jeden z moich ulubionych odcinków. Graham mimo, że jest szują pokazał klasę nie atakując bezbronnego 00, gdy temu przeciążyły się silniki. Soma i Alle wylądowali na wysepce i opowiedzieli sobie historię, co się z nimi działo. Chwilę zwierzeń przerwał im Siergiei, który okazał się dość nieprzyjemny, jednak jego bohaterska dusza nie pozwoliła mu popełnić głupstwa. I najważniejsze Soma i Alle się pocałowali co spowodowało dość zabawną reakcję ze strony ekipy na mostku :P Czyżby Soma dołączyła do CB?
Tieria spotkał Regene...
W zajawce można było zobaczyć nowiutkiego MS''a należącego do A-Lawsów. Czyżby Custom Ribbonsa lub Regene?
Najdziwniejsze jest to, że nawet Set się uśmiechnął wiedząc o odnalezieniu Alle o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoilery CHaoS; HEad 06
Jak zwylke mamy coraz więcej pytań i zagadek, ale w końcu otrzymujemy jakieś strzępki informacji od Takumiego(jego przypuszczenia na temat mieczy i swoich mocy). Jednak wszystkie postaci są nadal jedną wielka zagadką, jakie naprawde ma cele Rimi(wydaje się że ona bardziej stara się od niego wyciągnąć informacje i powstrzymać go przed zdobyciem Di-sword''a niż mu naprawde pomóc), kim naprawde jest Yua i jaki ma cel, czemu Ayase pomaga dla Takiego czy Nanami jednak wie coś więcej niż na na to wyglądało wcześniej? Ten odcinek i tak sporo zmienił ale cały czas nie wiem jak seria ma się zmieścić w 12 epach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoilery Clannad AS e07

Jak zwykle komentuję z dwudniowym opóźnieniem ale co tam:)

Dnia 14.11.2008 o 20:33, Warrior Within napisał:

No zaczeła się Yukine arc, jak mówiłem jeden z moich ulubionych fragmentów
histori Clannadu.


Odcinek nie wywarł na mnie zbyt mocnego wrażenia (może później historia się rozkręca) ale za to coraz większe wrażenie robi na mnie sama Yukine która jest niczym jakiś mędrzec - zawsze potrafi znaleźć rozwiązanie na problemy innych.
Chociaż coś czuję że z jej własnymi problemami może już nie być tak łatwo...

Dnia 14.11.2008 o 20:33, Warrior Within napisał:

Odrazu poprawił mi się troche humor(głównie jak zwykle przez wpadke Sunohary)


Od pierwszej chwili było wiadomo że Sunohara pcha się głową do przodu prosto w ciężkie kłopoty:) Dla mnie jednak najzabawniejszą sceną odcinka był moment w którym tych trzech samobójców rzuciło się w tym ciemnym tunelu na Sakagami (trochę ich usprawiedliwia fakt że zupełnie tego nie planowali), od razu jak z niego wylecieli wiedziałem że taką krzywdę mogła im wyrządzić tylko jedna osoba:)

Dnia 14.11.2008 o 20:33, Warrior Within napisał:

bo ten odcinek jest tą lżejszą częścią wątku, następny powienien wyjaśnić nam większość
o Yukine i dość smutnym wątku związanym z nią


No to nie pozostaje nic innego jak poczekać do następnego epka, jakoś mam ochotę na coś poważniejszego więc z ochotą go sobie obejrzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 18:59, Adrios1 napisał:

Ogląda ktoś z was serial Naruto lub Naruto shippuuden???

Tak, wiele osób ogląda. Ja obejrzałem tylko "zwykłe" Naruto. Seria całkiem niezła tylko okropnie psują ją fillery i przeciąganie do granic możliwości niektórych scen. Jeszcze się spytam na wszelki wypadek: oglądasz normalną nieocenzurowaną wersję czy może Jetixową podróbę (bo inaczej tego nazwać nie mogę)?? Jeśli to drugie to nie wiesz co to życie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoilery Chaos;HEAd 06

Dnia 16.11.2008 o 18:39, Warrior Within napisał:

Jak zwylke mamy coraz więcej pytań i zagadek, ale w końcu otrzymujemy jakieś strzępki
informacji od Takumiego

Lecz w ich miejsce pojawia się 3 razy więcej nowych pytań. Tzw. efekt Hydry ;p

Dnia 16.11.2008 o 18:39, Warrior Within napisał:

(jego przypuszczenia na temat mieczy i swoich mocy). Jednak wszystkie
postaci są nadal jedną wielka zagadką, jakie naprawde ma cele Rimi

A ja myślę, że ona po prostu próbuje ochronić Takumiego przed wejściem do tego jakby świata. Niemożna w końcu zapomnieć o pierwszej scenie 1 epa.
>, kim naprawde jest Yua i jaki ma cel, czemu Ayase pomaga dla Takiego
A mnie ciekawi bardziej jakie ze sobą mają powiązania Orihara i Sena (vide preview).

Dnia 16.11.2008 o 18:39, Warrior Within napisał:

czy Nanami jednak wie coś więcej niż na na to wyglądało wcześniej?

Nanami raczej nic nie wie. Dowie się jak zacznie działać ta jej bransoletka.
>Ten odcinek i tak

Dnia 16.11.2008 o 18:39, Warrior Within napisał:

sporo zmienił ale cały czas nie wiem jak seria ma się zmieścić w 12 epach.

Ja tylko mam nadzieje, że nie będzie ona tylko promować VNki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 19:32, Kosmitus napisał:

> Ogląda ktoś z was serial Naruto lub Naruto shippuuden???
Tak, wiele osób ogląda. Ja obejrzałem tylko "zwykłe" Naruto. Seria całkiem niezła tylko
okropnie psują ją fillery i przeciąganie do granic możliwości niektórych scen. Jeszcze
się spytam na wszelki wypadek: oglądasz normalną nieocenzurowaną wersję czy może Jetixową
podróbę (bo inaczej tego nazwać nie mogę)?? Jeśli to drugie to nie wiesz co to życie
:)

Wersja od Jetix to nie Naruto, to jakaś parodia - KUMALSKI?! -_-''
W dodatku to po prostu z winy (o ile mi wiadomo) czegoś tam w polskim prawie. Z Shippuudenem to dopiero masakra będzie(ciekawe jak przedstawią te ostatnie odcinki nt. Asumy Oo).

Ostatnio zacząłem sobie oglądać Full Metal Panic!, znajomi mówili, że fajne. Właśnie skończyłem 9 odcinek...
Ledwo wstałem z podłogi i otarłem łzy ze śmiechu(to co Chidori odkryła u Sagary i co mogła sobie w swojej pięknej główce pomyśleć xD)... Masakra co się tam dzieje, a to jeszcze początek... xD
Umieszczenie chłopaka, który od dziecka nic poza wojskiem nie widział, w grono normalnych uczniów i to co Sagara Sousuke potrafi zrobić, no... Fajne ma sposoby na rozwiązywanie problemów... xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się