Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 01.01.2009 o 12:36, Fouton napisał:

Według wszelkich dostępnych źródeł Toradora ma 25 odcinków więc nie musisz na kontynuacje
czekać ;p

Fajnie, według wcześniejszych informacji miało być 13 epów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiłeś mnie i obejrzałem Kigeki dwa razy :) Anime hmmm... niezwykłe i naprawdę mające klimat. Nie będę niepotrzebnie powtarzał się po tobie z wymienianiem zalet filmu ale powiem tylko że naprawdę mi się podobał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 03:30, Jed1 napisał:

Chciałbym zacząć oglądać Naruto, z tego co wiem jest bardzo dużo odcinków i filmów. Może
mi ktoś powiedzieć, od którego powinienem zacząć?

Od pierwszego odcinka "zwykłego" Naruto. Shippuden to druga seria a filmy to tylko dodatki (nawiasem mówiąc obejrzałem tylko pierwszą kinówkę i była okropnie słaba). I nie zgadzam się z MisticGohanem że pierwsza seria Naruto jest kiepska. Najgorszą wadą Naruto są fillery dlatego polecam ci znaleźć gdzieś listę odcinków fillerowych i je zwyczajnie pominąć. A już na pewno nie polecam oglądać fillerów które zaczynają się gdzieś od 130 epka i trwają już do końca pierwszej serii (prawie 100 odcinków żałosnych odpadów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem Kannagi, anime miało dość słabe zakończenie, wątki humorystyczne oceniam jednak dobrze, chociaż nie jest to "produkt" dorównujący chociażby niezbyt popularnemu Minami-Ke (tak jakoś mi się skojarzyło). Można obejrzeć, jednak nie jest to pozycja obowiązkowa. Zaczynało się średnio, potem było lepiej, na koniec znowu forma spada.

Ale, ale - ważniejszy news. Właśnie obejrzałem pierwszy odcinek Akikan! Anime oparte na light novelku o tej samej nazwie. Jesus. Już dawno nie zrobiłem "facepalm" po obejrzeniu pierwszego odcinka anime! Nie chce wam psuć zabawy z odkrywania wątków fabularnych zawartych w tej produkcji, powiem wam tylko gatunek - szykuje się harem :] I dużo ecchi.

20090101140130

20090101140448

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się przypomniało, sprawdźcie koniecznie Detroit Metal City. Dwunastoodcinkowa seria o chłopaku ze wsi, który po studiach w Tokio chciał grać szwedzki pop, a trafił do kapeli heavy metalowej. Mocny język, niezły humor, odcinki po tylko 13 minut. Warto się zainteresować, bo Krauser II, to Król Piekieł \m/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekałem aż wyjdzie trochę więcej chapterów i zabrałem się za Asklepiosa. Całkiem przyjemnie się czyta::) Nie mogę tylko rozgryźć czy to będzie coś dłuższego czy też całość zakończy się za kilka/kilkanaście chapterów. No cóż, pożyjemy zobaczymy (albo nie pożyjemy i nie zobaczymy, w końcu nigdy nie wiadomo kiedy taka Haruhi będzie miała deprechę i zrobi mały restart świata).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie mam hopla na punkcie mangi i anime..., może inaczej nie jest to moje hobby :). Przyznam się jednak, że będąc dużo młodszym byłem pod wrażeniem oglądając "Czarodziejkę z Księżyca" (Sella Moon czy jakoś tak :P) :). No i niektóre grafiki ładnie wyglądają ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli trochę Cię to zainteresowało to radzę Ci abyś spróbował obejrzeć kilka innych tytułów, niezależnie od tego czy lubisz komedie czy dramaty, s-f czy fantasy, pozycje poważne lub lekkie na pewno znajdziesz co najmniej kilka tytułów które przypadną Ci do gustu. I kto wie może wtedy ten świat wciągnie Cię na dobre:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 00:00, MisticGohan_MODED napisał:

Co możecie powiedzieć na temat Chrono Crusade , Last Exile lub Noir ?

Mogę trochę powiedzieć o Last Exile. Ogólnie jest to dość intrygujący świat w stylu steampunka (takie S-F z maszynami parowymi i takimi tam) opowiada historie dwójki dzieciaków Clausa i Lavi oraz ich perypetie w tymże świecie. Oboje są pilotami i pracują jako kurierzy, pewnego dnia gdy brali udział w wyścigu lotniczym przejęli pewną niezwykłą przesyłkę, mają dziewczynkę która miała być dostarczona do pewnego miejsca, okazało się że odbiorcą jest niesławny kapitan Silvany, statku który sieje strach i panika, niemalże żywa legenda. Nasi bohaterowie wkręcili się w konflikt między, tak na dobrą sprawę czterema siłami, Anatoraiem czyli królestwem w którym żyją, Dizith (nie jeste pewien nazwy dawno oglądałem) królestwie które w wyniku katastrofy klimatycznej musiało znaleźć sobie nowe miejsce do życia, a w tym celu pragnie podbić Anatorai, Gildią wysoce zaawansowaną technologicznie grupą "nadzorców", którzy mięli pilnować by ten świat działał jak należy oraz Alexem, kapitanem Silvany. Całość dzieje się w świecie w którym ląd to zaledwie wyspy pośród bezkresnego nieba, a wszystko co ważne dzieje się z udziałem latających okrętów. Do tego mamy jeszcze okalający wszystko Grand Stream, jest to swego rodzaju przestrzeń w której wieją tak potężne wiatry że każdy nie przygotowany do takich warunków pojazd szybko się rozleci.
Ogólnie mówiąc mamy tu do czynienia z całkiem przyjemną historią, razić może nieco 3Dowość grafiki, ale da się to przeboleć, kreska jest stonowana i dość łagodna, nie ma tu takich walących w oczy feerii barw, a całość okraszona jest cudowną (moim zdaniem) ścieżką dźwiękową... Taaa to by chyba było tyle ^^; Dużo za mało, ale nie chciałem zdradzać za wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja może dopiszę coś o Noir. Aby nie spoilerować za bardzo o fabule wspomnę tylko tyle że opowiada ona o losach Kiriki dziewczynki (dziewczyny?) która straciła pamięć i jedyne co o sobie wie to to że potrafi bez żadnego trudu zabijać przy użyciu niemal dowolnej metody (choć najlepiej jej idzie z pistoletami), namawia ona do pomocy zawodową zabójczynię Mireille i zawierają one układ - razem będą wykonywać zlecenia a Mireille pomoże Kirice w odkryciu jej prawdziwej tożsamości. Dość szybko okazuje się że są osoby którym nie podobają się owe poszukiwania. Jeśli chodzi o stronę graficzną to Noir ma nieco starszą kreskę niż obecnie kręcone anime wygląda jednak ona całkiem przyjemnie, muzyka również jest dobra a kilka utworów naprawdę przypadło mi do gustu.
Ogólnie choć nie jest to dzieło epokowe to oglądałem tą serię z przyjemnością i nawet zdążyłem do niej wrócić.
Jeszcze jedna rzecz - jeśli miałeś styczność z anime Madlax to zostało ono wykonane przez to samo studio i można dostrzec bardzo wiele podobieństw (w projekcie postaci, muzyce, podłożonych głosach a także w fabule) choć Noir jest IMO znacznie lepsze i bardziej wciągające (mniej niejasności, brak elementów paranormalnych i bardziej spójna fabuła).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 23:55, Hraboll napisał:

Osobiście nie mam hopla na punkcie mangi i anime..., może inaczej nie jest to moje hobby
:). Przyznam się jednak, że będąc dużo młodszym byłem pod wrażeniem oglądając "Czarodziejkę
z Księżyca" (Sella Moon czy jakoś tak :P) :). No i niektóre grafiki ładnie wyglądają
^^

Sailor Moon :P Też oglądałem trochę swego czasu ale uwierz mi że nie jest to najlepszy przykład Anime, zwłaszcza że SM jest raczej anime kierowanym do dziewczyn :P
Radzę ci zainteresować się tematem i obejrzeć jakąś dobrą serię. Na pewno nie pożałujesz. Na początek najlepiej coś dobrego, tak żebyś się nie zraził. Kilka tytułów które uwielbiam: Code Geass; Fullmetal Alchemist; Death Note.
Możesz zerknąć na: http://anime.tanuki.pl/strony/ i poczytać recenzje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 01:25, Kosmitus napisał:

Możesz zerknąć na: http://anime.tanuki.pl/strony/ i poczytać recenzje :)

Fajna stronka :] Dzięki :]
Akurat znalazłem tam czego szukałem ;]

Ponieważ ostatnio "nudzę się" dość ostro i brak mi motywacji do robienia grafy postanowiłem poswięcić jeszcze więcej czasu na M&A :]

Dorzucę sobie najpierw Noir i Chrono Crusade ,a potem Last Exile i Eureka Seven :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno miałem okazję sobie w końcu obejrzeć Full Metal Panic Fumoffu. Mogę powiedzieć ,że uśmiałem się pod czas tych odcinków tak samo jak oglądając obecnie Toradora! :P. Dawno czegoś takiego już nie oglądałem i co najlepsze nic nie było związane z poprzednią serią (oprócz postaci i takich tam). Teraz chciałbym sobie obejrzeć FMP The Second Raid...i takie pytanie. Ogólnie tą serie można zaliczyć do takiej pół wojny i pół komedii ,czy bardziej tylko do walk i obrony Chidori?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 10:16, Nertis napisał:

Niedawno miałem okazję sobie w końcu obejrzeć Full Metal Panic Fumoffu. Mogę powiedzieć
,że uśmiałem się pod czas tych odcinków tak samo jak oglądając obecnie Toradora! :P.
Dawno czegoś takiego już nie oglądałem i co najlepsze nic nie było związane z poprzednią
serią (oprócz postaci i takich tam). Teraz chciałbym sobie obejrzeć FMP The Second Raid...i
takie pytanie. Ogólnie tą serie można zaliczyć do takiej pół wojny i pół komedii ,czy
bardziej tylko do walk i obrony Chidori?

FMP:TSR odbiega bardzo od poprzednich serii, nie ma w nim praktycznie elementów komedii(dopiero OVA ma klimat rodem z Fumoffu). Początek przypomina pierwszą serie ale potem seria zmienia swoje obliczy, dużo wiecej czasu pościęcono bohaterom, ich dylematom i problemom. Przez co w TSR jest czymś pomiędzy wojną, a dramatem. Ale osobiście ta seria podobała mi się najbardziej z wszystkich FMP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2008 o 02:05, Kosmitus napisał:

się wydawało ale jak już się wciągnąłem to było dla mnie jak narkotyk. Zobacz sobie genialny
AMV z OP: http://pl.youtube.com/watch?v=3FQ1gklcn_s

Zainspirowane zapewne tym => http://pl.youtube.com/watch?v=q1GTUO0S34o
Obie Piosenki (Spirit never dies i Sail on) by Masterplan ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem oglądać pierwszy odcinek Kurokami. Nawet nie wiecie jak się zdziwiłem gdy do głównej bohaterki podszedł sobie spokojnie człowieczek, i

Spoiler

z całej siły walnął ją baseballówką w głowę

. Pierwsze minuty zapowiadały raczej spokojnie anime, a tutaj tyle krwi się zrobiło :]. Chyba zaraz zabiorę się za mangę.

20090103181033

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się