Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 04.01.2009 o 00:35, Hubi Koshi napisał:

Wybacz że tak bezpośrednio, ale... z jakiego anime jest twój awatar ?? Bo ta twarzyczka
mnie szczerze zaintrygowała.


Krótko, zwięźle i na temat, Claymore. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 00:39, Jed1 napisał:

Krótko, zwięźle i na temat, Claymore. :)

Hmm faktycznie jak tak popatrzeć to rysy znajome... trzeba się będzie tą serią w końcu zainteresować. Dzięki za odpowiedź

=============>Gohan i Karharot
Wam też. Wybaczcie że się nie za bardzo odzywam, ale tak jakoś mnie dopadło teraz granie, czytanie i takie tam I jakoś nigdy nie mogę znaleźć czasu by coś skrobnąć na forum ^^;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 00:48, Hubi Koshi napisał:

=============>Gohan i Karharot
Wam też. Wybaczcie że się nie za bardzo odzywam, ale tak jakoś mnie dopadło teraz granie,
czytanie i takie tam I jakoś nigdy nie mogę znaleźć czasu by coś skrobnąć na forum ^^;

Hehe to tak jak mnie bo ostatnio sporo czasu przy PS2 spędzam zamiast anime oglądać. Choć ostatnio skończyłem Utawarerumono i teraz sobie Triguna oglądam. Po Utawarerumono spodziewałem się czegoś lepszego ale nie było tak źle :) Zwłaszcza że w anime to ma całkiem sporo niezłych momentów. Zwłaszcza niektóre motywy z udziałem Karury były genialne ;] Szkoda tylko że z Touką jest dużo mniej fajnych momentów niż w grze.
Co do Triguna to jestem po 8 epie. Vash jest co tu dużo mówić wyrąbany w kosmos :P Pod każdym możliwym względem. A te dwie paniusie od ubezpieczeń są co najmniej równie genialne :) Seria naprawdę ciekawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 00:48, Hubi Koshi napisał:

=============>Gohan i Karharot
Wam też. Wybaczcie że się nie za bardzo odzywam, ale tak jakoś mnie dopadło teraz granie,
czytanie i takie tam I jakoś nigdy nie mogę znaleźć czasu by coś skrobnąć na forum ^^;

Się rozumie :]

Mnie ostatnio napadła mania oglądania anime :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza normalnymi odcinkami do Utawarerumono są także 4 krótkie filmiki bonusowe zawierające sceny komediowe z gry które jakoś nie trafiły do anime, są w nich między innymi dwie genialne akcje w wykonaniu Touki:)
http://pl.youtube.com/watch?v=qNehHhw9pDc&feature=related
http://pl.youtube.com/watch?v=4k57Zz5r3tM&feature=related
http://pl.youtube.com/watch?v=AOtjE-BfUs4&feature=related
http://pl.youtube.com/watch?v=tK1xExBR9mU&feature=related

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 01:57, Kosmitus napisał:

Co do Triguna to jestem po 8 epie. Vash jest co tu dużo mówić wyrąbany w kosmos :P Pod
każdym możliwym względem. A te dwie paniusie od ubezpieczeń są co najmniej równie genialne
:) Seria naprawdę ciekawa.

Oj tak Vash to po prostu rewelka :-) Niezwykle intrygująca i cokolwiek tragiczna postać, ale o tym sam się przekonasz oglądając, wierz mi ten uśmiech i radosna natura skrywa bardzo wiele cierpienia... ale ale ja już nic nie mówię ^^ Ech na całe szczęście już powoli kończę Mallorean Eddingsa... chociaż nadal mam przed sobą podbój świata w Cywilizacji... hehe to całkiem rozkoszne móc rzucić przeciwko wrogowi całą masę bombowców, czołgów, artylerii i innych zabawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ;))
Mam pytanie do wyjadaczy anime.
Ostatnio wciągnąłem się w anime, spodobała mi się bardzo seria Kanon (wraz z remake ''06), Clannad oraz Melancholia Haruhi Suzymiyi. Poszukuję anime w powyższych klimatach, najlepiej pozbawione magii (chociaż ta w Melancholii bardzo mi się spodobała). Jakieś propozycje ?
Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 11:36, JaqbD napisał:

Witam ;))
Mam pytanie do wyjadaczy anime.
Ostatnio wciągnąłem się w anime, spodobała mi się bardzo seria Kanon (wraz z remake ''06),
Clannad oraz Melancholia Haruhi Suzymiyi. Poszukuję anime w powyższych klimatach, najlepiej
pozbawione magii (chociaż ta w Melancholii bardzo mi się spodobała). Jakieś propozycje
?
Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Narazie zacząłeś od najlepszych ale myśle że te tytuły też powinny ci się spodobać:
- True Tears
- Myself;Yourself
- H2O ~Footprints on the Sand~(jest tu troche magii ale niewiele)
- Ai Yori Aoshi
- Suzuka
- Ef- a Tale of Memories
- Ef- a Tale of Melodies
- seria Da Capo(spoto magii ale przyjemnie się ogląda)
- Air

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak jestes swiezy w te klocki to moge ci polecic kilka moich ulubionych tytułow: w zaleznosci co lubisz clannad sam ogladam ale szkolne anime niemaja tego potencjału co lekkie horrory lub Scien fiction podaj jakie klimaty lubisz to moge sie bardziej sprecyzowac... narazie podaje badzo dobre i znane anime kazdemu wyjadaczowi tytuły obowiazkowe

Higurashi no naku koro ni -- lekki horrorek z dawka dobrego humoru i wciagajacej fabuły naprawde polecam
Cowboy Bebob- Clasic o łowcah nagrud z kosmosu anime z humorem i dobre
Ghost in the shell --Clasic
Death Note -- anime rozwalajaca muzg bardzo dobra anime:D
Hellsing--clasic o wampirach rewelka
Soul Eater-- jedna z nowosci jets tam magia taka niecodzienna ale bardzo fajnie mi sie ja oglada
Elfen Lied
Serial Experiment Lain

No narazie tyle
A co do szkolnych
To Love RU - takie szkolne smieszne
Green Green
H2O
School Day
Nad reszta bym musiał sie zastanowic i przypomniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 11:58, Taykun napisał:

Higurashi no naku koro ni -- lekki horrorek z dawka dobrego humoru i wciagajacej fabuły
naprawde polecam

Higurashi jest naprawde genialne ale : a) nie polecił bym tego komuś kto nie jest wprawiony b)jakoś cieżko mi porównać dramaty/ romanse do tej wycieszki po mrocznych zakamarkach ludzikej duszy

Dnia 04.01.2009 o 11:58, Taykun napisał:

Death Note -- anime rozwalajaca muzg bardzo dobra anime:D

Żeczywiście to anime zadziałało na twój mózg(sory stary ale to aż boli)

Dnia 04.01.2009 o 11:58, Taykun napisał:

Hellsing--clasic o wampirach rewelka

Hellsing jest jak dla mnie słaby wiec cieżko mi go polecić

Dnia 04.01.2009 o 11:58, Taykun napisał:

No narazie tyle
A co do szkolnych
School Day

Sorry ale tego ostatniego to bym nie polecił nikomu nawet wrogowi. To jedyne anime do którego mam autentyczny wstręt, jest piekielnie nudne, źle zrobione, beznadziejne postaci, głupia fabuła i aby jakoś przyciągnąć widzów dodali jeszcze chorą przemoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 12:19, Warrior Within napisał:

Sorry ale tego ostatniego to bym nie polecił nikomu nawet wrogowi. To jedyne anime do
którego mam autentyczny wstręt, jest piekielnie nudne, źle zrobione, beznadziejne postaci,
głupia fabuła i aby jakoś przyciągnąć widzów dodali jeszcze chorą przemoc.


School Days niestety widziałem, jako pierwsze moje anime. Na szczęście nie zniechęciłem się całkowicie do animków ;)). Najbardziej w serii wkurzał mnie Makoto, cholerny szczur nie mógł się zdecydować z którą chce być no i Sekai która w tak chamski sposób zachowała się w stosunku do swojej "koleżanki". Pod sam koniec serii nie wiedziałem czy mam się śmiać czy płakać czy wyrzucić kompa za okno.

Wcześniej podałeś mi Ai Yori Aoshi, już to widziałem, jednak specjalnie do gustu mi nie przypadło, denerwowało mnie te, że związek między Aoi i Kaoru wogóle się nie rozwijał.

BTW: Dzięki za rekomendacje, na pewno sprawdzę te anime.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 02:28, Hubi Koshi napisał:

Oj tak Vash to po prostu rewelka :-) Niezwykle intrygująca i cokolwiek tragiczna postać,
ale o tym sam się przekonasz oglądając, wierz mi ten uśmiech i radosna natura skrywa
bardzo wiele cierpienia... ale ale ja już nic nie mówię ^^

Już sam zdążyłem to zauważać zwłaszcza po akcji w elektrowni albo na tym piaskowym parowcu. Nieźle mną wstrząsnęło kiedy zaczął opatrywać jednego z bandytów podczas gdy sam sam był ranny.

Dnia 04.01.2009 o 02:28, Hubi Koshi napisał:

Ech na całe szczęście już
powoli kończę Mallorean Eddingsa...

To chyba miałeś sporo czytania bo jest tego chyba sporo tomów, prawda?

Dnia 04.01.2009 o 02:28, Hubi Koshi napisał:

chociaż nadal mam przed sobą podbój świata w Cywilizacji...
hehe to całkiem rozkoszne móc rzucić przeciwko wrogowi całą masę bombowców, czołgów,
artylerii i innych zabawek.

W czwórce? No to uważaj bo gra to okropny pożeracz czasu. Raz siadłem sobie w niedzielę po południu i nawet nie wiem kiedy minęło 7 godzinek ^^ Tak na marginesie: fajnie się gra Japonią bo Samuraje są naprawdę mocni, nawet po wynalezieniu prochu jeszcze dają radę :]

Karharot--->Po stokroć arigatou :) Świetne, właśnie tych scenek mi brakowało w serii. Naprawdę tęgo się uśmiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i nic. Druga seria Vampire Knight dobiegła końca. Szkoda, bo akcja mogłaby zostać spokojnie rozłożona na kilka dodatkowych epizodów. Niestety nadal nie wiemy dużo na temat Yuki i Kurana. Wie ktoś może czy są jakieś plany powstania trzeciej serii albo jak wygląda sprawa z mangą? Sam nie czytałem i nie wiem czy ucięli wątek, czy jest szansa na rozwinięcie wątku.
Pozdro600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 14:07, Kosmitus napisał:

Już sam zdążyłem to zauważać zwłaszcza po akcji w elektrowni albo na tym piaskowym parowcu.
Nieźle mną wstrząsnęło kiedy zaczął opatrywać jednego z bandytów podczas gdy sam sam
był ranny.

Doszedłeś już do odcinka gdzie widziałeś Vasha na "golca" ?? Wierz mi, czegoś takiego się nie zapomina. I wcale nie mówię o rozmiarze :-P Przy okazji gdy skończyć anime zabierz się za mangę bo jeśli dobrze pamiętam anime trochę całą historię poprzerabiało, zresztą Trigun chyba dopiero niedawno się skończył (manga znaczy się)

Dnia 04.01.2009 o 14:07, Kosmitus napisał:

To chyba miałeś sporo czytania bo jest tego chyba sporo tomów, prawda?

Noo ostatnio miałem sporo czytania. Najpierw przeczytałem Polgarę Czarodziejkę, potem odświeżyłem sobie Belgariadę, potem przeczytałem kupionego na allegro angielskiego Belgarath the Sorcerer, a teraz kończę Mallorean... jeśli dobrze pamiętam była chyba jeszcze jedna książka dotycząca tego uniwersum, będę musiał łapy na niej położyć.

Dnia 04.01.2009 o 14:07, Kosmitus napisał:

W czwórce? No to uważaj bo gra to okropny pożeracz czasu. Raz siadłem sobie w niedzielę
po południu i nawet nie wiem kiedy minęło 7 godzinek ^^ Tak na marginesie: fajnie się
gra Japonią bo Samuraje są naprawdę mocni, nawet po wynalezieniu prochu jeszcze dają
radę :]

Oj tak coś o tym wiem ^^; Gra potrafi straszliwie wciągnąć, ja w sumie mógłbym zakończyć sesję którą teraz mam, ale tak jakoś zebrało mi się na podbój świata, wszystkie technologie rozwinięte, statek kosmiczny prawie skończony, zwycięstwo dyplomatyczne już mam. Heh do tej pory skopałem tyłki Indianom (znaczy tym z Indii), Japończykom i Aztekom, ale to zaledwie rozgrzewka jest bo mięli małe państwa, teraz zaczynam planować atak na Hiszpanię NIAHAHAHAHA zrobię z Isabelli seks-niewolnicę XD Wiesz to całkiem rozkoszne mieć chyba największą i najbardziej doświadczoną armię na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczytałem (jeszcze?) mangi Vampire Knight ale wciąż wychodzą następne chaptery i wydaje mi się że zaszła ona dalej niż anime. Całkiem możliwe że jeśli historia posunie się wystarczająco daleko to dokręcą następną serię póki co nie słyszałem jednak o tym wzmianki (co w sumie nie powinno dziwić skoro ostatni odcinek VKG był dopiero co wyemitowany).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 14:45, Hubi Koshi napisał:

jeśli dobrze pamiętam była chyba jeszcze jedna książka dotycząca tego uniwersum,
będę musiał łapy na niej położyć.


Kodeks Rivański, najnowsza książka z tej serii więc może jest szansa że łatwiej ją będzie zdobyć niż pozostałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 14:56, Karharot napisał:

Nie przeczytałem (jeszcze?) mangi Vampire Knight ale wciąż wychodzą następne chaptery i wydaje mi się że zaszła ona dalej niż anime. Całkiem możliwe że jeśli historia posunie się wystarczająco daleko to dokręcą następną serię póki co nie słyszałem jednak o tym wzmianki (co w sumie nie powinno dziwić skoro ostatni odcinek VKG był dopiero co wyemitowany).


Dzięki za info.
Patrząc na kalendarz, do którego link podałeś, jest już data wyjścia kolejnego sezonu Shikabane Hime, pomimo że pierwsza seria skończyła się tydzień temu. Po pierwszej serii VK ogłoszono, że prace nad drugą serią są na zaawansowanym poziomie. Mam nadzieję, że za niedługo pojawi się informacja o kolejnym sezonie i, że nie przerwą tego projektu.
Dobrze, ze mam do nadgonienia jeszcze piętnaście epków Samurai 7, przynajmniej się nie będę nudzić wyczekując.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się