Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Spoilery Claymore c87

Ech, spodziewałem się że na miejsce walki z poprzedniego chaptera przybyła Luciela-Rafaela a to tylko zgraja jakiś kalekich dziwadeł:( No cóż, może w walce spiszą się nieco lepiej niż w wykrywaniu choć jeśli są wrogo nastawione do Isleya to nie sądzę aby długo pożyły. Co do samego Isleya to przez chwile nawet wyglądało że kiepsko z nim ale jednak Helen, nieważne jak wkurzona, nie jest ani Priscillą ani Teresą i w takiej walce nie ma szans nawet jeśli zdekoncentrowany Isley początkowo się wystawił. Jeśli coś nie zajmie Isleya pozwalając im na ucieczkę to być może dołączą do Jean, Flory, Undine i reszty wojowniczek poległych na północy...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 18:16, MisticGohan_MODED napisał:

Nie mogę się doczekać końca lutego :] Nie tylko dlatego że mam ferie ,ale też dlatego
że rusza seria OVA Higurashi no Naku Koro ni Rei :D


Rusza OVA Higurashi??? Nie wiedziałem!!. Juuhuu!!! Higurashi to jedno z najlepszych anime jakie przyszło mi
oglądac. Nie skończyłem drugi sezon i mam ochotę na jeszcze. Będę miał kolejne ferie spędzone przed kompem i oglądaniu:). Nipah:)

EDIT
Właśnie obczaiłem, że OVA ma miec tylko 5 odcinków. No, jest to OVA i nie ma się czemu dziwic, ale chciałbym więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 11:05, Pawciu45 napisał:

EDIT Właśnie obczaiłem, że OVA ma miec tylko 5 odcinków. No, jest to OVA i nie ma
się czemu dziwic, ale chciałbym więcej.

Zostaje ci więc tylko poczekać na Umineko no Naku Koro ni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 23:46, Kraju92 napisał:

Znacie może jakieś anime które było by również świetne co Code Geass i Death Note? Bo
ostatnio trafiam na różne anime, ale wszystkie okazują się pod względem scenariusza słabe.

Podobne może nie jest, ale absolutnie przegenialne - Baccano!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 02:32, Karharot napisał:

Spoilery Claymore c87
choć jeśli są wrogo nastawione do Isleya to nie sądzę aby długo pożyły.

Bo ja wiem, może tylko mi się tak wydaje, ale wygląda to tak jakby Isley przed nimi uciekał: sporo miast w okolicy jest rozwalonych, a do tego w którym obecnie przebywa całkiem przypadkiem zmierza banda dziwnych stworków ;) stworków na których widok doświadczony claymore zaczyna sikać po nogach xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoilery Claymore c87

To że Dietrich się ich bała nie oznacza jeszcze że Isley też powinien, w końcu różnica w sile pomiędzy tą dwójką jest ogromna. Choć z drugiej strony możesz mieć rację że te stworki idą tropem Isleya, pytanie tylko po co i kto je wysłał a także kto je stworzył. Organizacja? Druga strona konfliktu z głównego kontynentu? Ech, trochę za mało informacji do porządnego snucia domysłów:( Tak czy siak jeśli chcą zapolować na shinen no mono to łatwej walki mieć nie będą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos kiedy i czy wogole pojawi sie druga seria dr.gray-man''a?
No i jeszcze Claymora

Ostatnio wyczytalem ze FMA2 bedzie... kiedy pierwszy ep wychodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 01:54, diablolod napisał:

Wie ktos kiedy i czy wogole pojawi sie druga seria dr.gray-man''a?
No i jeszcze Claymora

D.Gray-man ma się pojawić na wiosnę(fillery być może, bo mangi dużo nie wyszło z powodu choroby autora), ale bym się spodziewał znacznie później, a z Claymore to jeszcze nie wiadomo.

Dnia 07.01.2009 o 01:54, diablolod napisał:

Ostatnio wyczytalem ze FMA2 bedzie... kiedy pierwszy ep wychodzi?

4 kwietnia 2009.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.01.2009 o 07:42, Gol Galad napisał:

D.Gray-man ma się pojawić na wiosnę(fillery być może, bo mangi dużo nie wyszło z powodu
choroby autora), ale bym się spodziewał znacznie później, a z Claymore to jeszcze nie
wiadomo.

Choroby? cos powaznego?
No szkoda... seria miala ciekawy poczatek, podczas odcinkow 20-40 ~ wszystko bylo takie nudne ze juz mialem zucac ta serie no ale pozniej zaczely sie naprawde niezle odcinki i tak juz do konca serii. Znime warte polecenia :)

Dnia 07.01.2009 o 07:42, Gol Galad napisał:

4 kwietnia 2009.

Ooo widze ze ktos chce mi sprawic prezent na kilkanascie dni przed urodzinami ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 09:40, diablolod napisał:

Choroby? cos powaznego?
No szkoda... seria miala ciekawy poczatek, podczas odcinkow 20-40 ~ wszystko bylo takie
nudne ze juz mialem zucac ta serie no ale pozniej zaczely sie naprawde niezle odcinki
i tak juz do konca serii. Znime warte polecenia :)

Odsyłam do wikipedii - http://en.wikipedia.org/wiki/Katsura_Hoshino W Works, drugi akapit.
Póki co przyszłość mangi, a zarazem anime jest niepewna. T_T
Chociaż, patrząc na to z innej strony, będzie miała czas na przemyślenia, dzięki czemu manga(anime pewnie także:]) może zyskać na jakości. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 07:42, Gol Galad napisał:

> Ostatnio wyczytalem ze FMA2 bedzie... kiedy pierwszy ep wychodzi?
4 kwietnia 2009.


Jakie jaja, po prostu lepszego terminu nie mogli sobie wybrać na początek FMA 2. W moją osiemnastkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoilery Clannad ~After Story~
W końcu po długiej przerwie otrzymaliśmy kolejny odcinek Clannadu :) I powiem że właśnie za takie odcinku kocham te serie, czysta esencja tego specyficznego Clannadowego klimatu i magii. Odcinek pod każdym względem przepiękny i naprawde praktycznie idealnie przedniesiony z gry. Na początku mamy starania Tomoya o zgode Akio i Sanae o ręke Nagisy. Potem prześmieszna scena jak Nagisa po raz pierwsze próbowała sake(choć w grze to było jeszcze lepsze jak Akio musiał przekonać do tego Nagise co jako calość tworzylo naprawde komedie). I na koniec zorganizowaną przez Okazakiego uroczystość ukończenia szkoły dla Nagisy (to trzeba zobaczyć). No i w koncu nasza para jest oficjalnie małżeństwem wiec od teraz mamy Nagise Okazaki :)
Opublikowno też zapowiedzi odcinków aż do 17:
14 - "Nowa rodzina"
15 - "Ostatnie dni lata"
16 - "Biała ciemność"
17 - "Lato"
Dalej streszcze te odcinku wiec niech czytaja tylko ci co ukończyli gre lub znaja całkowicie fabułe!!!

Spoiler

14- ukazano po prosu kawałek początków wspólnego życia Nagisy i Tomoya, w tym odcinku Nagisa zaczyna pracować jako kelnerka
15- najkrócej mówiąc w tym odcinku dowiadujemy się że Nagisa zaszła w ciąże
16- punkt kulminacyjny, tu w nim mamy: początek depresji Okazakiego który obwinia się za to że nie może pomóc dla Nagisy, potem poród Ushio i śmierć Nagisy(bardzo smutna ale absolutnie przepiękna scena)
17- mineły 3 lata od śmierci Nagisy, Ushio zajmują się Sanae i Akio i każde spotkanie z nią jest dla Tomoya jest bolesne bo przywołuje wspomnienia, on sam zaś żyje bez celu: tylko chodzi do pracy, je i śpi, każdy dzień to dla niego cierpienie, to tu prawdopodobnie będzimy mieli początek jego podróży z córką która zmieni jego los.
A do tego momentu do zakończenia fabuły i zmiany swojego losu przez Okazakiego mamy już niestety tylko 7 odcinków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoilery Clannad ~After Story~ e13

Dnia 09.01.2009 o 18:01, Warrior Within napisał:

W końcu po długiej przerwie otrzymaliśmy kolejny odcinek Clannadu :) I powiem że właśnie
za takie odcinku kocham te serie,


Nie Ty jeden:)

Dnia 09.01.2009 o 18:01, Warrior Within napisał:

czysta esencja tego specyficznego Clannadowego klimatu i magii.


Do tego na całe szczęście ten odcinek był naprawdę pozytywny, ostatnio jakoś tak mi się zestawiło razem kilka dołujących rzeczy i miałem obawy że nowy odcinek jeszcze bardziej mnie przygnębi a tu taka niespodzianka:) Scena przy stole wigilijnym była naprawdę świetna (jak to jest żyć w takiej rodzinie?:), podobnie końcówka w której wszyscy się z powrotem zebrali.
Nic tylko czekać z niecierpliwością na następny odcinek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gundam 00 2nd Season ep 14

Spoiler

Odcinek EPICKI!
Niesamowite walki Setsuny i Aliego. Ba nawet Set potrafi nieźle walczyć z raną postrzałową xD Kolejny Innovator w piachu, tym razem zabity przez Tierię w jego nowym Nadleehu (Seraveem?) xD
Kurde tak było blisko śmierci Aliego, jednak zastosowanie Trans-Ama w 00 - Raiserze spowodowało to, że Set usłyszał piosenkę śpiewaną przez Marinę i dzieciaki. Przyznam, że w tej sytuacji wyszła pięknie.

No i jeszcze nowy OP, który jest również świetny ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoilery Clannad ~After Story~

Dnia 09.01.2009 o 18:01, Warrior Within napisał:

W końcu po długiej przerwie otrzymaliśmy kolejny odcinek Clannadu :) I powiem że właśnie za takie odcinku kocham te serie, czysta esencja tego specyficznego Clannadowego klimatu i magii.


Mogę szczerze powiedzieć ,że jak narazie to był jeden z lepszych ep''ów Clannadu. Komedii może i było mało ,ale jak to powiedziałeś ta magia ,którą posiada ta seria jest wręcz...nie wiem jak to określić ;). Jednak po takim odcinku się czyje ,że to jedne z ostatnich takich nieprzygnębiających scen. Mam oczywiście nadzieję ,że się mylę. Zdziwiło mnie jednak ,że Okazaki dał się namówić na kolejne odwiedziny swojego ojca w kiciu...myślałem ,że już na jakiś konkretny czas go nie ujrzymy :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2009 o 10:41, Nertis napisał:

Zdziwiło mnie jednak
,że Okazaki dał się namówić na kolejne odwiedziny swojego ojca w kiciu...myślałem ,że
już na jakiś konkretny czas go nie ujrzymy :P.


Pewnie Nagisa go do tego zmusiła ;p Nie ma co, w końcu to jego kobieta życia, a takich kobiet trzeba się słuchać.

Dla tych, co znają dalszą fabułę

Spoiler

Nie potrafię sobie teraz wyobrazić śmierci Nagisy. Z pewnością będzie zrealizowana bardziej wzruszająco niż w filmie, co w konsekwencji sprawi, że oglądanie tego momentu będzie rzeczą niesamowicie przygnębiającą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem Skypiea Arc w łan Pisie. Tylko jedno pytanie - czy ja coś przeoczyłem, czy wyjasnienie,

Spoiler

kto uratował tonących Choppera i gan Falla, i naprawił statek dopiero będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się