Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

kurcze... moglby ktos jako moderator poprawic te znaczniki w moim poscie bo to koszmarnie wygląda :/ moglem sie nie bawic recznie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok już zrobione :P (3 litry dla mnie się należą mleka!)

Co do Ranmy to jest fajna czytałem mange wieki temu jeszcze w szkole niższej (sorry w polsce jest to podstawówka :) ech co do Inuyashy jest spox ale chwilami dłużyzny istne z DGB… Gdyby ją skrócili do 24 max 40 eps. Była by świetna niestety, ale do 10 minut każdego odcinaka jest retrospekcją wszystkiego, co się działo od 1 ep’sa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2006 o 17:28, Akashi napisał:

Ok już zrobione :P (3 litry dla mnie się należą mleka!)

Co do Ranmy to jest fajna czytałem mange wieki temu jeszcze w szkole niższej (sorry w polsce
jest to podstawówka :) ech co do Inuyashy jest spox ale chwilami dłużyzny istne z DGB…
Gdyby ją skrócili do 24 max 40 eps. Była by świetna niestety, ale do 10 minut każdego odcinaka
jest retrospekcją wszystkiego, co się działo od 1 ep’sa.

No masz rację z anime Inuyashą, ale Ranma bardzo sympatyczna. Czytam ją właśnie teraz , jak kończę podstawówkę. Pan Saotome rulez! Gdyby można było miec avatara on byłby moim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2006 o 19:23, Kamil.i.Maciek napisał:

Czy król szamanów należy do jakiegoś Anime ? ? :P


Jeśli masz na myśli to co myślę, że masz na myśli ;)
czyli Shaman King, to tak. Jak najbardziej jest to anime.
Z tych przeznaczonych dla młodszych odbiorców :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście z polskim dub''em jest żałosny, ale chwilami zdarzają się śmieszniejsze sceny:) niestety coraz więcej pojawia się anime o treści ja i mój stworek ratujemy świat... ech za dużo już tego :) nie mogli by teraz zrobić dla odmiany ja i mój stworek niszczymy świat :P

Ok. ale skoro jesteśmy przy Ranma to co was do niej skłoniło :P bądź inaczej wasza ulubiona scenka „rodzajowa” z Ranmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja tylko dodam ze drugi tom fma jest juz wydane po cos dlugich problemach jpf... a jesli chodzi o moje ulubione tytuly to jest tego naprawde duzo - bo lubie co mi pod lapki podleci ze sie tak wyraze a wiec wiekszosc tytulow - oprocz tych shaman kingow, pokeonow, bejblejdów czy jak sie to tam pisze =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2006 o 09:01, Akashi napisał:

Oczywiście z polskim dub''em jest żałosny, ale chwilami zdarzają się śmieszniejsze sceny:)
niestety coraz więcej pojawia się anime o treści ja i mój stworek ratujemy świat... ech za
dużo już tego :) nie mogli by teraz zrobić dla odmiany ja i mój stworek niszczymy świat :P


A no właśnie, dlaczego nie może być coś nowego ciekawszego. No ale te serie są chyba nastawione na masowego odbiorcę, na dzieci. Zaczęło się od Pokemonów i teraz korzystają z tego. Dopóki moda na takie serie nie minie (czyli dopóki nikt nie przestanie tego oglądać) nie ma co się spodziewać czegoś innego.
Na szczęście jest jeszze Hyper :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hyper…. Ech…. No dobra czasami zapominam się jaka jest dostępność Anime w tym kraju :)
Drodzy i szanowni Forumowicze jest wiele nowych świetnych serii i są ich naprawdę setki poczytajcie sobie na forach tematycznych bądź na stronach info. Niestety nie są one spolszczane i sadze ze to jest największy problem… (dla niektórych) tytuły w większości, jakie są wymieniane związane są z edycjami TV czy Mangami pojawiającymi się w Polsce.

Wiadomo, że w Polsce Anime wydaje się z myślą o najmłodszych… fakt Hyper stara się dać Anime wyższych lotów, choć co mnie smuci osobiście są to serie znane już dawno.

Co gorsza wszystkie serie które się pojawiają w TV ogólnodostępnej generują dziwnych osobników którzy uważają, że np. DB jest najlepszy a nie widzieli nic innego i mają się za znawców tematyki. Pyzatym mangi w Polsce zaczeły się integrować wraz z komiksami i dla części społeczeństwa nie ma różnicy między mangą a komiksem… bądź uważają manga to co jest dla nas Hentaii a resztę komiksami.

Nie będę starał się robić wykładu, więc zaapeluje w ten sposób. Na świecie jest masa świetnego Anime czy Mangi więc nie ograniczajcie się do tego co macie na talerzu :P Wysilcie się trochę w myśl idei TADAKE OTAKU…. :P

(mam nadzieję że nie zraniłem odczuć niektórych, ale z doświadczenia wiem jak to tu wygląda z anime :P )

A wszystkim wybitnym jednostką, które wciąż zdobywają i oglądają nowe serie pragnę uścisnąć dłoń i pogratulować :P Tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 11:43, Vaxinar napisał:

Tak jak w tytule wyżej czyli ogólna dyskusja o tkz "japońskich komiksach" i ich odpowiednich
na erkanie telewizora / kina... Co sądzicie o mandze, jaką czytacie, co oglądacie...
Ja bardziej preferuje tę związane ze światem fantasy ... typu Slayers, kiedyś rónież zatwardziały
fan Dragon Balla, teraz już miej :P Jeżeli chodzi o te dwa tytuły to oglądałem jak i zarówno
czytałem...
A myślę że na tym forum jest wiele fanów mangi i anime..

Zapraszam do dyskusji ;-)



Ja czytałem i czytam i bedę czytać Dragon Balla oraz Dr. Slumpa, ale nigdy nie oglądałem serialu i myśle że serialne telewizyjne są dla tych którym nie chce się czytać albo nie potrafią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat w przypadku Dragon Ball''a to już nie wiem czy lepiej czytać czy oglądać serial. Oba te sposoby stanowią praktycznie identyczne wyzwanie intelektualne i oscylują w granicach 0 bezwzględnego. Nie zrozumcie mnie źle, nie mam nic przeciwko DB- wkońcu to on wraz z Sailor Moon byli pionierami w Polsce. (Tak wiem, że wcześniej była TV Polonia z Yattaman, Tosho Daimos, Sally Czarodziejką- jednak nie były aż tak popularne w Polsce jak serie, które wcześniej wymieniłem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że teraz nigdzie prócz HYPERA nie można nic obejrzeć, a jak już HYPERA nie mam i narazie mieć nie będe. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2006 o 15:12, shinian napisał:

Akurat w przypadku Dragon Ball''a to już nie wiem czy lepiej czytać czy oglądać serial. Oba
te sposoby stanowią praktycznie identyczne wyzwanie intelektualne i oscylują w granicach 0
bezwzględnego. Nie zrozumcie mnie źle, nie mam nic przeciwko DB- wkońcu to on wraz z Sailor
Moon byli pionierami w Polsce. (Tak wiem, że wcześniej była TV Polonia z Yattaman, Tosho Daimos,
Sally Czarodziejką- jednak nie były aż tak popularne w Polsce jak serie, które wcześniej wymieniłem).


W sumie czytanie jest szybszą i bardziej wciągjącą formą poznawania przygód bohaterów DB, jeśli ma się wszystkie 42 tomy to bez problemu można je wszyskie przeczytać w około 2 tygodnie(przeczytanie 1 tomu zajmuje 1-2h). A serial puszczali 1 odcienk dziennie(w 1 tomie jest ich około 10).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2006 o 18:23, balduran2 napisał:

W sumie czytanie jest szybszą i bardziej wciągjącą formą poznawania przygód bohaterów DB, jeśli
ma się wszystkie 42 tomy to bez problemu można je wszyskie przeczytać w około 2 tygodnie(przeczytanie
1 tomu zajmuje 1-2h). A serial puszczali 1 odcienk dziennie(w 1 tomie jest ich około 10).


2 seriale dziennie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2006 o 14:57, MonkOfWar napisał:

A zobaczcie to:

http://dojo.fi/~rancid/loituma__.swf

Hardkorowy bajer, słucham tego w kółko od pół godziny :P ! Tylko powiedzcie, Panowie Znawcy-po
jakiemu ona śpiewa...? Stronka fińska, ale język może być, jak widać, dżapaniski albo i inny...?

Może wiecie, bom wybitnie ciekawy :D !


tak wiemy - po fińsku a japoński to to napewno nie jest...

co do czytania - to mi zajmuje to jakies 30 minut a znam chlopaka ktory wiekszosc tomow naruto przeczytal w jakies 30-45 minut tak go wciagnelo =)
no i brak hyper... nigdy nie mialem a wiem ze animce leca tam i wogole co tam jest teraz ciekawego z serii?
wlasnie jade do empika kupic sobie fullmetala =P oby był bo przez niego nie jade na angielski =P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ramach uświadomienia pierwszymi seriami w Polsce były Sailorki, Jiji oraz Daimos, Sali czarodziejka, yattaman, yattadetaman ... :) DB znacznie pozniej.. o wiele pozniej te serie lecialy w latach 89-90 :P ehehhee

tak więc jeśli ktoś z was pamięta jeszcze kanał TopCanal na którym leciały włoskie telenowele .... to powinien sobie skojarzyć jeden z tych tyt. niestety leciały one z włoskim dubem... ale oglądać się dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2006 o 10:19, Akashi napisał:

W ramach uświadomienia pierwszymi seriami w Polsce były Sailorki, Jiji oraz Daimos, Sali czarodziejka,
yattaman, yattadetaman ... :) DB znacznie pozniej.. o wiele pozniej te serie lecialy w latach
89-90 :P ehehhee

tak więc jeśli ktoś z was pamięta jeszcze kanał TopCanal na którym leciały włoskie telenowele
.... to powinien sobie skojarzyć jeden z tych tyt. niestety leciały one z włoskim dubem...
ale oglądać się dało.


a znam znam niektore - bo lecialy tez na polonii czy cos takiego =) ale chodzilo mi co teraz lec na hiper =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się