Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Zacząłem oglądać Myself;Yourself, nie minęła chwila a już jestem w połowie.
Świetny klimat, w odcinku 5 czułem się jakbym oglądał Higurashi, poza tym cały czas mamy jakiś taki ciężkawy klimat, największym minusem jest chyba piskliwy głosik tej pani z dużymi.... okularami, teraz byle do zakończenia, które zapewne będzie wielkim WTFem :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2009 o 19:13, Cirno napisał:

Zacząłem oglądać Myself;Yourself, nie minęła chwila a już jestem w połowie.
Świetny klimat, w odcinku 5 czułem się jakbym oglądał Higurashi, poza tym cały czas mamy
jakiś taki ciężkawy klimat, największym minusem jest chyba piskliwy głosik tej pani z
dużymi.... okularami, teraz byle do zakończenia, które zapewne będzie wielkim WTFem :3

Spokojnie Myself;Yourself to normalny i to całkiem niezły tytuł, owszem są tu niektóre elementy lekko pokrzywione (motyw ze staruszką) ale nie doczekasz się tu motywów na miarę SD. Akurat w tym tytule zakończenie nie jest zaskakujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2009 o 19:20, Tomoya-kun napisał:

Spokojnie Myself;Yourself to normalny i to całkiem niezły tytuł, owszem są tu niektóre
elementy lekko pokrzywione (motyw ze staruszką) ale nie doczekasz się tu motywów na miarę
SD. Akurat w tym tytule zakończenie nie jest zaskakujące.

Staruszka, dziwne legendy o pogrzebywaniu żywcem, dziwny człowiek przed dziwnym telewizorem, myślałem że będzie zakończenie nice boat''owe ale jeśli nie, no cóż, szkoda, chociaż może właśnie brak takiego zakończenia, jest największym zaskoczeniem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ze steam''a przekonał mnie wczoraj do obejrzenia pierwszego odcinka Death Note. Strasznie mi się spodobał, więc pościłem kolejny. Drugi autentycznie wgniótł mnie w fotel i teraz jestem już przy 16:D
Niesamowite anime(w tym super muzyka, którą już ciągle przesłuchuje na imeem)
Przy oglądaniu 15 odcinka występował jakiś problem pod sam koniec, wiec obejrzałem go na youtobe. Źle zrobiłem:P Chyba będę musiał obejrzeć wszystkie jeszcze raz:D Angielskie głosy są świetne, choć nie wyobrażam sobie abym najpierw miał oglądać je bez oryginalnych.
Już się zamartwiam co będę oglądał dalej. Death Note to pewnie nie jedyne świetne anime, którego nie oglądałem. Polecicie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DN pod koniec robi się strasznie gnojowaty, nudny i w ogóle pfhje.

jako casual w sprawach anime polecę Ci Samurai Champloo (świetna kreska i bohaterowie) i Cowboya Bebopa (absolutny klasyk). no i Ergo Proxy, o ile lubisz absolutnie schizowate klimaty a''la Matrix czy Equilibrium (ostrzegam, że trzeba się nieźle wysilić, żeby poskładać fabułę do kupy, co wielu ludzi uznaje za wadę, objaw przekombinowania czy przerostu ambicji twórców).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2009 o 19:28, Azra napisał:

DN pod koniec robi się strasznie gnojowaty, nudny i w ogóle pfhje.

True true, dlatego zamiast DN lepiej obejrzeć podobnego CG, który owni przez całe 2 serie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2009 o 19:25, In_The_End napisał:

Już się zamartwiam co będę oglądał dalej. Death Note to pewnie nie jedyne świetne anime,
którego nie oglądałem. Polecicie coś?

No to już standardowo skoro podoba ci się Death Note to pewnie każdy ci tu poleci Code Geass. Są to w miarę podobne serie do siebie (mimo że inne genre mają). CG wg mnie jest nawet lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2009 o 19:25, In_The_End napisał:

Znajomy ze steam''a przekonał mnie wczoraj do obejrzenia pierwszego odcinka Death Note.
Strasznie mi się spodobał, więc pościłem kolejny. Drugi autentycznie wgniótł mnie w fotel
i teraz jestem już przy 16:D
Niesamowite anime(w tym super muzyka, którą już ciągle przesłuchuje na imeem)
Przy oglądaniu 15 odcinka występował jakiś problem pod sam koniec, wiec obejrzałem go
na youtobe. Źle zrobiłem:P Chyba będę musiał obejrzeć wszystkie jeszcze raz:D Angielskie
głosy są świetne, choć nie wyobrażam sobie abym najpierw miał oglądać je bez oryginalnych.

Anime nie ogląda się w innej wersji niż orginalne głosy + subby! Po angielsku to herezja. A ogólnie co do DN to pewnie jak wszyscy gdzieś po 25 ep. też stwierdzisz że ta seria straciła to coś i jednak wypada gorzej niż początek

Dnia 17.09.2009 o 19:25, In_The_End napisał:

Już się zamartwiam co będę oglądał dalej. Death Note to pewnie nie jedyne świetne anime,
którego nie oglądałem. Polecicie coś?

W tych klimatach to polece to co wszyscy podadzą:
Code Geass- kolejna seria wybitna, diabelnie inteligentny bohater który nie zawacha się przed niczym w osiągnięciu celu + mecha i ogromne bitwy z ich udziałem.
Monster - tytuł już jakoś mniej znany ale imo dużo lepszy od DN, pokazuje on że nawet bez żadnej magii i potworów(w dosłownym tego słowa znaczeniu) można zbudować klimat który można nożem kroić
Genialne tytuły z innych gatunków:
Kanon i Clannad - historie od Keya i prawdziwe arcydzieła anime, takich histori jak w tych 2 tytułach to nie znajdzie się wiele.
Spice and Wolf tytuł po prostu inny niż wszystkie, najprościej mówiąc to historia o legendach, zapomnianych bogach, podróży i handlu. Ale aby wiedzieć co to to trzeba obejrzeć.
Tengen Toppa Gurren Lagann - czysta skoncentrowana epickość ,akcji jakie tu występują po rozłorzeniu starczyło by na 20 innych tytułów akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2009 o 18:03, Abomek42 napisał:

Lite, DSi?
R4, Acekard?

Lite, bitke o DSi przegrałem, ale i tak się cieszę pieruńsko :D

Dnia 17.09.2009 o 18:03, Abomek42 napisał:

Pierwsza zaplanowana gra?

Do zestawu mam od razu FF3 :) no i R4, od razu w pakiecie

Dnia 17.09.2009 o 18:03, Abomek42 napisał:

Moj DSL dojdzie jutro albo w przyszlym tygodniu. :(

Same here, same here :(

Dnia 17.09.2009 o 18:03, Abomek42 napisał:

Ja zaczne raczej od GTA CW - za najwyzsze noty na metacritic.com

Najważniejsze to Pokemony XD!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2009 o 10:00, SiDi napisał:

Ktoś się orientuje czy będzie kolejny sezon Spice and Wolf? Bo kurde za tydzień ostatni
odcinek i tak dziwnie się zakończy. W sposób, który nie chcę widzieć ;]


Na pewno, drugi sezon to tom trzeci i 4. z dwie serie minimum muszą jesze być:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do SaW to ten "dodatek" od tłumaczy kompletnie mnie roz***

Spoiler


No i nareszcie mamy interesujący zwrot akcji - wojna, krew, horocaust (Może chociaż to brzmi dziwnie, głównie dlatego że świat najbardziej pasuje do XVI wiecznych Niemiec (patrz pierwsza seria, 6 odcinek i list do Lawrenca zaadresowany po niemiecku i inne detale

20090917202417

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spice and Wolf II e11

Dnia 17.09.2009 o 18:52, Karharot napisał:

Spoiler

Lelouch się szykuje aby razem z Kallen nawiać z miasta więc to raczej odpada XD


Spoiler

Z Kallen ? Chyba raczej z CC ,bo Holo już bardziej do niej podobna charakterem xD


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2009 o 21:41, MisticGohan_MODED napisał:

Spice and Wolf II e11
>

Spoiler

Lelouch się szykuje aby razem z Kallen nawiać z miasta więc to raczej odpada
XD


Spoiler

Z Kallen ? Chyba raczej z CC ,bo Holo już bardziej do niej podobna charakterem xD


Ale tu chodzi o seyiuu. Lawrence ma seyiuu Lulusza natomiast Horo ma seyiuu Kallen (Koshimizu Ami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2009 o 20:14, Ichibanboshi-kun napisał:

Lite, bitke o DSi przegrałem, ale i tak się cieszę pieruńsko :D

A jaka cene wywalczyles? Mnie sie udalo dojsc do 255zl (konsola, oj trafila sie okazja) + 53zl (acekard) + 5zl (hori) i przesylki.
http://allegro.pl/item732393756_nintendo_double_screen_nds_bcm.html - zaufalem sprzedawcy ze wzgledu na ilosc punktow przy nicku, bo opis byl dosc skapy.

Dnia 17.09.2009 o 20:14, Ichibanboshi-kun napisał:

Do zestawu mam od razu FF3 :) no i R4, od razu w pakiecie

Z klimatow Square-Enixowych zaczne od Chrono Triggera, nastepnie Dragon Questy (jest najbardziej popularnym jRPGiem w JP, zapewne dzieki Akirze) i dopiero FFy.

Dnia 17.09.2009 o 20:14, Ichibanboshi-kun napisał:

Najważniejsze to Pokemony XD!

Jeden z powodow mojego kupna tej konsolki, bedzie sie gralo. (jak nikt nie bedzie patrzyl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2009 o 22:19, Abomek42 napisał:

Jeden z powodow mojego kupna tej konsolki, bedzie sie gralo. (jak nikt nie bedzie patrzyl
:)


A czemu jak nikt nie będzie patrzył. Mam już 18 lat, jestem w klasie maturalnej i totalnie nie wstydzę się grać w pokemony, w pociągu, w tramwaju itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2009 o 22:29, Piotrbov napisał:

A czemu jak nikt nie będzie patrzył. Mam już 18 lat, jestem w klasie maturalnej i totalnie
nie wstydzę się grać w pokemony, w pociągu, w tramwaju itd.

Mam 17 lat, chodze do szkoly w miescie, ktore jest jedynie polke wyzej niz calkowite zadupie.
Ludzie tam wystepujacy dziwia sie niepomiernie na widok mojej osoby zaglebiajacej sie w czasie przerw w ksiazki Pilipiuka. Watpie, by cokolwiek przeczytali dla przyjemnosci.
Ze slowem anime kojarzy im sie pewien stary artykul o nagim tylku w Dragon Ballu. Pokemony, jak nietrudno sie domyslic z 12latkami umilajacymi sobie czas graniem w Tibie. (nie, nic do tej gry nie mam)
Staram sie, wiec uniknac zbednych komentarzy.
Kontynuowac? :)

PS. Tak, niestety to najlepsze liceum w mojej okolicy, do ktorej moglbym jakos dojezdzac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żyrardów. Wydawalo mi sie, ze jak pojde do LO i jeszcze Mat-Fizu to zostawie najgorszy plebs za soba.
Niestety, wystarczy spojrzenie na twarze mych rowiesnikow, by ocenic ich inteligencje.
Przynajmniej jest klasa humanistyczna, w ktorej znam pare osob. Nie sa moze geniuszami, ale nie gwalca swego ojczystego jezyka i potrafia przeprowadzic dyskusje z uzyciem argumentow i kontrargumentow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2009 o 22:19, Abomek42 napisał:

A jaka cene wywalczyles? Mnie sie udalo dojsc do 255zl (konsola, oj trafila sie okazja)
+ 53zl (acekard) + 5zl (hori) i przesylki.
http://allegro.pl/item732393756_nintendo_double_screen_nds_bcm.html - zaufalem sprzedawcy
ze wzgledu na ilosc punktow przy nicku, bo opis byl dosc skapy.

350, ale myślę że w porzo, napisałem do gościa i dodaje mi on do tego jeszcze dwie karty micro sd plus płytkę i wszystko co bło w zestawie do R4 :)
http://allegro.pl/item743300753_nintendo_ds_lite_r4_final_fantasy_3.html

Dnia 17.09.2009 o 22:19, Abomek42 napisał:

Z klimatow Square-Enixowych zaczne od Chrono Triggera, nastepnie Dragon Questy (jest
najbardziej popularnym jRPGiem w JP, zapewne dzieki Akirze) i dopiero FFy.

Hehehe, w to to już grłąem na psx :D a DG mam na Wii A FFy to już na psx, pc i gba przeszły swoje XD kolej na ds!

Dnia 17.09.2009 o 22:19, Abomek42 napisał:

Jeden z powodow mojego kupna tej konsolki, bedzie sie gralo. (jak nikt nie bedzie patrzyl
:)

Heheh, same here XD Daj spokój, ja jak Piotrobov właśnie kończę liceum ale gejmbojca noszę ze sobą do szkoły, więc LG i Ruby nie raz są używane :D


Licealny sen? Nie martw się, każdy z nas myślał, że jak pójdzie do LO to nie będize się już użerał z matołamui różnego rodzaju. Niestety nie ma tak dobrze nigdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się