Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

CANAAN e12

Spoiler

Alphard ma rację że Canaan nie jest geniuszem, zostawienie Marii samej i ruszenie do przodu pociągu - czemu to miało służyć? Czy Siam również nie zginął bo został sam? Ludzie niby się uczą na błędach...
Z Drugiej strony motywacja Alphard aby najpierw uczynić Canaan na tyle silną aby stała się "rozpaczą" Siama zanim ją zabije też nie jest zbyt rozsądna.
Nie za bardzo natomiast załapałem końcówkę - Yun Yun odłączyła wagon w którym była Maria ale czy bomba nie znajduje się właśnie w nim? Jaki jest w takim razie sens jego odłączania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 12:02, Tomoya-kun napisał:

W pewnym sensie może un uśmieje się że jednak jakiś idiota może lubić te serie.


Jest ktoś taki?

Spoiler

Jedyne co ja mogę powiedzieć na temat tej serii to to, żę jest dla twardzieli XD Trzeba przeboleć te 10 odcinków....

- nie będę psuł zabawy tym którzy nie oglądali jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 12:05, Ichibanboshi-kun napisał:

Jest ktoś taki?

Spoiler

Jedyne co ja mogę powiedzieć na temat tej serii to to, żę jest dla
twardzieli XD Trzeba przeboleć te 10 odcinków....

- nie będę psuł zabawy tym którzy
nie oglądali jeszcze

To może tak jak w przypadku Haruhi podajmy właściwy porządek oglądania. SD ogląda się w tej kolejności 1,11,12. Jeśli ktoś jest masochistą może obejrzeć pozostałe 9 odcinków zapychaczy, kolejność nie ma znaczenia i tak nie mają one sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 12:27, Tomoya-kun napisał:

To może tak jak w przypadku Haruhi podajmy właściwy porządek oglądania. SD ogląda się
w tej kolejności 1,11,12. Jeśli ktoś jest masochistą może obejrzeć pozostałe 9 odcinków
zapychaczy, kolejność nie ma znaczenia i tak nie mają one sensu.

Ja zaryzykowałem i obejrzałem wszystkie. Przynajmniej grafika jest ładna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 12:32, Wintesun napisał:

Ja zaryzykowałem i obejrzałem wszystkie. Przynajmniej grafika jest ładna.

Zawsze można znaleść jakieś plusy .Ja zastosowałem przeskakiwanie większości zanim zacznie się dziać coś ciekawszego. Jeśli chodzi o tych odcinków nudniejszy jest chyba tylko Tokimeki memorial (choć on przynajmniej końcówke ma normalną), który może byłby nieco ciekawszy gdyby upchneli to w 12 ep. ale 25 ep. potrafi wykończyć paktycznie każdego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jeśli chodzi o tych odcinków nudniejszy jest chyba tylko Tokimeki

Dnia 20.09.2009 o 12:39, Tomoya-kun napisał:

memorial (choć on przynajmniej końcówke ma normalną), który może byłby nieco ciekawszy
gdyby upchneli to w 12 ep. ale 25 ep. potrafi wykończyć paktycznie każdego.


Tak się akurat złożyło że SD i TM oglądałem w jednym czasie i były to moje pierwsze obyczajówki. Wynudziłem się strasznie, szlag mnie trafił i dałem sobie spokój z obyczajówkami na (chyba) zawsze ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 12:27, Tomoya-kun napisał:

To może tak jak w przypadku Haruhi podajmy właściwy porządek oglądania. SD ogląda się
w tej kolejności 1,11,12. Jeśli ktoś jest masochistą może obejrzeć pozostałe 9 odcinków
zapychaczy, kolejność nie ma znaczenia i tak nie mają one sensu.

Akurat tu się nie zgodzę. Trzeba przeboleć przez całą serie żeby końcówka miała sens. Obejrzysz 3 odcinki i koniec tak średnio cie obchodzi. Ale jak obejrzysz wszystko to po końcówce robisz takie "yes, yes, yes".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 12:02, Tomoya-kun napisał:

> Jajcarz XD
W pewnym sensie może un uśmieje się że jednak jakiś idiota może lubić te serie.

To że ktoś ma inne zdanie na temat pewnej serii niż ty, nie znaczy że jest idiotą, pamiętaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 14:45, Cirno napisał:

> > Jajcarz XD
> W pewnym sensie może un uśmieje się że jednak jakiś idiota może lubić te serie.

To że ktoś ma inne zdanie na temat pewnej serii niż ty, nie znaczy że jest idiotą, pamiętaj
;)

Tylko że wystarczy spojrzeć jak reszta tutaj podchodzi do SD aby zobaczyć ze z tym tytułem jest coś nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2009 o 14:45, Cirno napisał:

To że ktoś ma inne zdanie na temat pewnej serii niż ty, nie znaczy że jest idiotą, pamiętaj
;)

Ciekawe kto z powodu Clannada się odcina od orla...

BTW. Skończyłem oglądać GTO. Seria jest fantastyczna, główny bohater jest wkurzająco-fantastyczny ;p
Szkoda tylko, że się skończyło tak, a nie inaczej:

Spoiler

Onizuka nie uczy w swojej starej szkole :(

. Ale ogólnie świetnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

School Days padło ofiarą ogólnej fali whine''u. Jak już pisałem kiedyś - gdy seria wychodziła i nie czytałem wtedy żadnych opinii/recenzji oglądanie sprawiało mi przyjemność. Końcówka była zaskakująca i wstrząsająca. Ba; pamiętam szukałem potem na youtube alternatywnych zakończeń (z gry).

Tak więc to co Cirno napisał w poście [18114] jest najprawdziwszą prawdą. Chociaż naprawdę tylko ironizuje i tak naprawdę tak nie myśli.

EDIT:
Jak już napisałem posta - LAIN to zwykły mindfucker czy może ma porządną fabułę? :) Bo nie wiem czy warto się za to zabierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 15:17, Tomoya-kun napisał:

> > > Jajcarz XD
> > W pewnym sensie może un uśmieje się że jednak jakiś idiota może lubić te serie.

>
> To że ktoś ma inne zdanie na temat pewnej serii niż ty, nie znaczy że jest idiotą,
pamiętaj
> ;)
Tylko że wystarczy spojrzeć jak reszta tutaj podchodzi do SD aby zobaczyć ze z tym tytułem
jest coś nie tak.

Zgodzę się, idealne/przecudne, to anime nie jest, ale to jest jedno z niewielu anime, w którym końcówka tak zapadła mi w pamięć.
Poza tym, jak oglądałem pierwszy raz SD, to wcale jakoś się nie wynudziłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 15:30, Mysterum napisał:

Ciekawe kto z powodu Clannada się odcina od orla...

Kogo? :o

Dnia 20.09.2009 o 15:30, Mysterum napisał:

BTW. Skończyłem oglądać GTO. Seria jest fantastyczna, główny bohater jest wkurzająco-fantastyczny ;p
Szkoda tylko, że się skończyło tak, a nie inaczej:

Spoiler

Onizuka nie uczy w swojej starej
szkole :(

. Ale ogólnie świetnie!

A wlasnie - anime i manga roznia sie jakos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 16:11, Abomek42 napisał:

A wlasnie - anime i manga roznia sie jakos?

O ile dobrze pamiętam to anime kończy się dużo szybciej niż manga. W pewnym momencie po prostu ucinają reszte historii i robią własne zakonczenie. O ile pamiętam to anime odbiega od mangi w okolicach tomu 14 (a jest ich 25)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 16:44, Earthshaker napisał:

Średnie ;/

Dnia 20.09.2009 o 16:44, Earthshaker napisał:

Wręcz ch... ;/

Dnia 20.09.2009 o 16:44, Earthshaker napisał:

Gundam Perfect Mission Promo: http://www.youtube.com/watch?v=Zc4TH0w91bM

Hmmm... jeśli fabuła będzie niezła to może być ostro :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się