Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 16.07.2010 o 11:50, Ichibanboshi-kun napisał:

@Nertis

Obejrzyj drugi sezon. Osobiście uważam że ma zdecydowanie lepszy klimat i jest no po
prostu lepszy od pierwszego. Choć trochę brak muzyki Yoko Kano, ale soundtrack twórcy
ścieżki z Hellsinga również się broni, szczególnie kilka utworów.


A ja się na czytałem ,że nie warto zaczynać ,bo to straszny berbeć niby powstał ^^. Choć i tak zamierzałem obejrzeć ,ale jakoś tak te opinie trochę mnie odstraszyły :P.

@Piotrbov

Hmm...tak sobie lubię muzykę klasyczną ,ale to samo tyczy się rock''a (z pominięciem dwóch zespołów :P) ,a jakoś Beck bardzo przypadł mi do gustu ^^. Dla mnie muzyka w anime nie jest najważniejsze ,a treść jaką w sobie zawiera ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siki e02

Spoiler

Robi się nieprzyjemnie, 10 ofiar w tak krótkim czasie i kolejne w drodze, dobrze że wioska ma 1300 mieszkańców bo inaczej mogłoby ich do końca serii nie wystarczyć... Z drugiej strony Megumi najwyraźniej wciąż stalkuje Natsuno więc być może ta śmierć nie jest taka permanentna... a przynajmniej nie powstrzymuje swoich ofiar od wędrowania poza grobem. Ciekawe czy rodzinka z tego zamku to wampiry czy coś w tym stylu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 13:20, Nertis napisał:

Hmm...tak sobie lubię muzykę klasyczną ,ale to samo tyczy się rock''a (z pominięciem
dwóch zespołów :P) ,a jakoś Beck bardzo przypadł mi do gustu ^^. Dla mnie muzyka w anime
nie jest najważniejsze ,a treść jaką w sobie zawiera ;P.


Spróbuj obejrzeć kilka odcinków, jeśli ci się nie spodobają to trudno, lecz uważam że powinno wkręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 13:27, Karharot napisał:

Siki e02

Rozumiem, że to nie jest pełna nazwa? ;) Niezłego rotfla zaliczyłem, gdy ją przeczytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 13:45, Dared00 napisał:

> Siki e02
Rozumiem, że to nie jest pełna nazwa? ;) Niezłego rotfla zaliczyłem, gdy ją przeczytałem.

Gyaaah!! H mi wcięło (żadnych skojarzeń proszę)! Jak mogłem popełnić taką profanację!
Na szczęście anime jest zbyt nowe aby już mieć zawziętych fanów więc liczę na to że nikt mnie nie zlinczuje XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2010 o 23:05, Hubi_Koshi napisał:

Raw-Paradise (stronka z RAWami) padła, Mangafox musiała usunąć część mang, Mangahelpers
już nie dają RAWów i skanlacji... więc na naszym miejscu zacząłbym się OSTRO modlić.

Nie spodziewałem się tego, ale dzisiaj stronka MangaToshokan zwija działalność. Już wcześniej niektóre online readery miały problemy z licencjami, była też jakaś afera w sprawie "mature content" na tych stronach jakiś czas temu. Mają się skupić teraz na bardzo mało znanych seriach i publikować jedynie trochę manhwy i manhuy. Generalnie jednak jest to praktycznie koniec tej strony jak w przypadku Manga Helpers. Najgorsze jest w tym to, że niektórzy amerykańscy wydawcy zdobywają tylko prawa do serii i nawet gdy jeszcze nic nie wydali każą wszystko usunąć (a i często takie wydania są daleko w tyle za japońskimi). Pytanie tylko czy wydawcy sami nie strzelają sobie w stopę, bo wątpię aby takie działania poprawiły sprzedaż z prostego powodu - gdyby nie takie strony to mniej znane serie nigdy by się nie doczekały swoich zachodnich wydań, bo zwyczajnie za mało osób by je znało aby kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A myślałem, że jak mi poleciliście Nanohe to jako "jedną z wielu" - a to takie maniakalne arty :>

Nie jestem demonem szybkości, ale biorę się za trzecią serię właśnie, druga spodobała mi się dużo bardziej niż pierwsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zagadka na dziś. Która banda trolli wróciła do fansubingu?

Spoiler

Tak, gartuluję, zgadliście - gg.


Spoiler

Prawdę mówiąc, liczyłem na ich comeback przed premierą kolejnego Code Geass, jak to zwykle mieli w zwyczaju. ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Amagami SS ep. 3

Dnia 16.07.2010 o 14:01, Piotrbov napisał:

Powiem tylko jedno. Ostro pogrzany odcinek to jest.

Spoiler

Pies? Tresura zwierząt?? Wiązanie rąk??! "Jesteś taką świnia"?!!
Na litość boską... Boję się nawet wyobrażać sobie jak będzie wyglądał związek tej dwójki gdy przejdą do poważniejszych rzeczy. Ta seria z sympatycznego romansu zmienia się w jakiś hardcore, dobrze że póki co jedynie słownie ale i tak masz rację że ten ep był pogrzany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 13:20, Nertis napisał:

A ja się na czytałem ,że nie warto zaczynać ,bo to straszny berbeć niby powstał ^^. Choć
i tak zamierzałem obejrzeć ,ale jakoś tak te opinie trochę mnie odstraszyły :P.

Większośc ludzi tak uważa, także i tego forum.
Mnie osobiście duzo bardziej do gustu ta nowa przypadła, więc kwestia gustu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.
Które rozdziały mangi "Zettai Karen Children" pokrywa ekranizacja?
Chciałem zacząć ją czytać od momentu, w którym skończyło się anime i dowiedzieć się co będzie działo się dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 22:34, Kubelo napisał:

Mam pytanie.
Które rozdziały mangi "Zettai Karen Children" pokrywa ekranizacja?
Chciałem zacząć ją czytać od momentu, w którym skończyło się anime i dowiedzieć się co
będzie działo się dalej.

W sumie to lepiej chyba zacznij od początku bo są pewne różnice między mangą i anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 19:10, Ichibanboshi-kun napisał:

Większośc ludzi tak uważa, także i tego forum.
Mnie osobiście duzo bardziej do gustu ta nowa przypadła, więc kwestia gustu :)


Ale chodzi ci o Gaiden (chyba z tego roku seria OAV) ,czy Ryuusei no Gemini ,bo to bardzo duża różnica ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 11:50, Ichibanboshi-kun napisał:

Wczoraj było równo dwa miesiące, do 15 września masz czas xD


Ichi, nie chcesz chyba powiedzieć, że masz urodziny w tym samym dniu co ja? :P

Amagami SS ep3

Spoiler

To było tak chore, że aż urocze. Poza tym, dlaczego od razu nie podleciał do nich nikt z kółka aktorskiego? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 11:34, Nertis napisał:

Ale chodzi ci o Gaiden (chyba z tego roku seria OAV) ,czy Ryuusei no Gemini ,bo to bardzo
duża różnica ^^.

Sezon drugi to jedno a OVA to drugie, a ja mówię o sezonie drugimi czyli o bliźniaczkach :)

@Luzac

Whoa! To jest nas już troje, bo jeszcze Kosmitus ma 15 xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Amagami SS ep3

Dnia 17.07.2010 o 11:45, luzac napisał:

Spoiler

To było tak chore, że aż urocze. Poza tym, dlaczego od razu nie podleciał do nich nikt z kółka aktorskiego? :P


Spoiler

A Ty byś do nich podleciał? Może inaczej - chciałbyś mieć taką dwójkę w klubowym pokoju wiedząc że nie krępują się prowadzić swoich gierek S&M nawet w kafeterii? XD



-> Ichibanboshi-kun

Dnia 17.07.2010 o 11:45, luzac napisał:

Whoa! To jest nas już troje, bo jeszcze Kosmitus ma 15 xD

Co wy jakieś trojaczki czy co? Oby przynajmniej nie z tego samego roku bo to już by zbyt podejrzane było XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 12:22, Karharot napisał:

Co wy jakieś trojaczki czy co? Oby przynajmniej nie z tego samego roku bo to już by zbyt
podejrzane było XD


Na szczęście Ichi jest dwa lata młodszy. Kurcze, ma datę wpisaną na GSie, a ja tego nie zauważyłem. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się