Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Też czytasz Sankareę? A zetknąłeś się może z Tasogare Otome x Amnesia? Nieco lżejsze ale ma podobny motyw główny (tyle że z duchem a nie z zombie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 00:19, Karharot napisał:

Też czytasz Sankareę? A zetknąłeś się może z Tasogare Otome x Amnesia? Nieco lżejsze
ale ma podobny motyw główny (tyle że z duchem a nie z zombie).


Przeczytałem już wszystkie mangi tego autor, jest po prostu genialny, ostro zperwercone ma motywy w Inu Neko Jump, ale jest zabawnie, choć nie tak jak w Umisho które razem z Sankareą pistuje pierwszy plac :)

Ie czytam tego, ale z przyjemnością sprawdzę co to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbliżają się ciężkie czasy dla osób czytających mangę. Statek, zwany oneManga, padł łupem piratów (

Spoiler

znanych też jako wydawcy

) i zaczął tonąć. ;( Spełniają się najgorsze spekulacje Hubi''ego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 11:30, Lex napisał:

Zbliżają się ciężkie czasy dla osób czytających mangę. Statek, zwany oneManga, padł łupem
piratów (

Spoiler

znanych też jako wydawcy

) i zaczął tonąć. ;( Spełniają się najgorsze
spekulacje Hubi''ego.


Jest jeszcze kilka tratw dryfujących po tym morzu, miejmy nadzieję, że szybko nie zatoną :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 11:30, Lex napisał:

Zbliżają się ciężkie czasy dla osób czytających mangę. Statek, zwany oneManga, padł łupem
piratów (

Spoiler

znanych też jako wydawcy

) i zaczął tonąć. ;( Spełniają się najgorsze
spekulacje Hubi''ego.

Robi się ponuro.

Spoiler

Myślę jednak że jak tak dalej pójdzie to po prostu z czytania online będziemy się musieli przestawić na ściąganie mangi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 11:30, Lex napisał:

Zbliżają się ciężkie czasy dla osób czytających mangę. Statek, zwany oneManga, padł łupem
piratów (

Spoiler

znanych też jako wydawcy

) i zaczął tonąć. ;( Spełniają się najgorsze
spekulacje Hubi''ego.

A myślisz że dlaczego twórcy onemanga założyli 1000manga? Wiedzieli że pierwsza strona prędzej czy później padnie.

Karharot>
O myślałem, że jako jedyny czytam tu Tasogare Otome. Świetna manga swoją drogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 12:09, Tohno napisał:

A myślisz że dlaczego twórcy onemanga założyli 1000manga? Wiedzieli że pierwsza strona
prędzej czy później padnie.

Szkoda tylko, że obie zdechną w tym samym czasie. "And for some of you who were wondering, yes, 1000Manga will have its manga removed as well." - z forum onemangi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 12:09, Tohno napisał:

Karharot>
O myślałem, że jako jedyny czytam tu Tasogare Otome. Świetna manga swoją drogą.


Popieram, równie dobra co Sankarea, a nawet może lepsza, bo nie ma tak skrzywionego faceta jak pedofather.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tasogare Otome ch12 i ch13

Spoiler

In Chapter 12, Niiya has a nightmare about a girl crying in the basement. She''s saying "I''m cold, I''m hungry, it hurts, it hurts! I can''t stand it, I hate I Hate I HATE!!!" Then he wakes up to see Youko, who says she saw something interesting and gets him to come out with her.

Youko had seen a log about a stone used for cursing people and decides to play a joke on Niiya by writing his name on the stone with a marker and luring him out. After the joke, Teichi notices that there are actual old carvings into the stone, and it''s actually a memorial with the name of many students who died by an epidemic 60 years ago. Youko''s name is on that stone.

Youko runs away crying thinking that all she did was die from a disease, but then Niiya catches up and tells her that her body is in the basement so she couldn''t have died from the epidemic. He believes what happened is that to appease the epidemic, the school did a live human offering. Youko notes sadly that she doesn''t have any hate in her, so she must have offered herself of her own will. They think the mystery is resolved just like this.

Chapter 13
: Niiya has another nightmare. “(Mystery) resolved? Understand me!" Niiya wakes up. He tells Kirie about the mystery being resolved, but she doesn''t seem convinced, as there are 3 more mysteries left unresolved. Youko surfaces from the pool, fools around, but then suddenly seems depressed and leaves. She''s thinking "I don''t have any thoughts towards my past."

In the pool, Niiya is thinking that nothing''s been resolved yet. There''s a sudden text "I don''t want to be forgotten!" Kirie confronts Niiya again, asking him if he will quit the club now that the mystery''s been resolved. Niiya thinks that may be so, but if Youko died of her own will, why is she a spirit? Youko who overhears this suddenly hears: "I don''t want to remember." "Did you really forget everything?" "Until when will you pretend that you are unable to see?" That''s when the scary thing appears. "I''ve finally found you!" Kirie says: "Now you know! It''s not over!" Others show up and the scary thing disappeared. However, Youko hugs Niiya. The text says: "We can be together again."



Ponad to pojawiła się ciekawa teoria w związku z tymi spoilerami:

Spoiler

I think those of you who said that the other Youko is her hatred and memories are right. Youko didn''t want to die but was thrown away and discarded in a basement. So angry Youko was born and was responsible for the 7 mysteries of the school so that she would never be forgotten. But, we still don''t know why there''s Good Youko.

jestem w stanie sięz tym zgodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No proszę, TOxA ma tu całkiem sporą g5rupę fanów pomimo bycia w miarę nową mangą :)
Całkiem zasłużenie zresztą, ech też bym chciał być nawiedzany przez takiego ducha...

Zaś co do OneManga - utrata samej tej strony aż tak bardzo nie boli bą są inne źródła mangi ale proces jest przerażający. To że w tak krótkim czasie padły zarówno MH jak i OM bardzo źle wróży również innym stronom tego typu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 13:58, Karharot napisał:

No proszę, TOxA ma tu całkiem sporą g5rupę fanów pomimo bycia w miarę nową mangą :)
Całkiem zasłużenie zresztą, ech też bym chciał być nawiedzany przez takiego ducha...

Oj tak, bije na głowę wszystkie duchy jakie do tej pory widziałem ;D chociaż... Jest jeszcze nasza dobra znajoma z Asura Cryin, ale jej w zasadzie do duchów sklasyfikować nie można... Hmmmm

Dnia 22.07.2010 o 13:58, Karharot napisał:

Zaś co do OneManga - utrata samej tej strony aż tak bardzo nie boli bą są inne źródła
mangi ale proces jest przerażający. To że w tak krótkim czasie padły zarówno MH jak i
OM bardzo źle wróży również innym stronom tego typu :(

A ze strefy niemangowej ale wciąż japonskiej - padło rownież romulation.net całkiem niedawno. No i mangafox schudło ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 14:10, Ichibanboshi-kun napisał:

Oj tak, bije na głowę wszystkie duchy jakie do tej pory widziałem ;D chociaż... Jest jeszcze nasza dobra znajoma z Asura Cryin, ale jej w zasadzie do duchów sklasyfikować nie można... Hmmmm

Misao nie miała tak interesującego charakteru (i dostarczała tak sympatycznego fanservice''u ;P), do tego oprócz jej wątpliwej "duchowości" jest jeszcze ten problem że naprawdę nie mogła niczego dotknąć więc jej nawiedzanie nie było tak interesujące ;P

Dnia 22.07.2010 o 14:10, Ichibanboshi-kun napisał:

A ze strefy niemangowej ale wciąż japonskiej - padło rownież romulation.net całkiem niedawno. No i mangafox schudło ;/

Oj źle, źle się dzieje. Do tego wydawcy sami odcinają się od zachodnich nabywców bo poza Japonią w której czytelnicy mogą sobie w Jumpie sprawdzić różne serie nikt nie kupi mangi wydawanej w tomach bez jej uprzedniego sprawdzenia na necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 14:29, Karharot napisał:

Misao nie miała tak interesującego charakteru (i dostarczała tak sympatycznego fanservice''u
;P), do tego oprócz jej wątpliwej "duchowości" jest jeszcze ten problem że naprawdę nie
mogła niczego dotknąć więc jej nawiedzanie nie było tak interesujące ;P

Ale ja tam ją lubiłem ;)
Racja, nie mogła dotykać... Wybacz Misao, przegrywasz z Youko, dotykanie ftw! ;D

Dnia 22.07.2010 o 14:29, Karharot napisał:

Oj źle, źle się dzieje. Do tego wydawcy sami odcinają się od zachodnich nabywców bo poza
Japonią w której czytelnicy mogą sobie w Jumpie sprawdzić różne serie nikt nie kupi mangi
wydawanej w tomach bez jej uprzedniego sprawdzenia na necie.

Niestety nasz rynek zachodni zarabia przede wszystkim na prostych, nieskomplikowanych seriach - nie mówię że to źle - więc spodziewać się czegoś więcej niż shonenów jest niebezpiecznie. A na dodatek chcą nam odebrać możliwość czytania on line :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Źle się dzieje, że kolejną stronę zamykają. Nie spodziewałem się szczerze mówiąc, że OM padnie. Swoją drogą MF nadal ma dużo tytułów, które inne strony musiały usuwać. Ciekawe tylko jak długo to potrwa. Może to akcja wymierzona wyłącznie w strony tego typu, które przyciągały najwięcej odwiedzin i które miały serwery w USA (bo raczej wątpię, aby amerykańscy wydawcy wiele mogli zrobić tym, którzy mają je gdzie indziej).

Moim zdaniem wydawcy sami strzelają sobie w stopę, bo wiele mang trafiło na papier poza Japonią głównie dzięki temu, że ludzie znali je ze skanlacji wcześniej i był na nie jakiś popyt. Takie działania zmniejszają szanse mniej znanym tytułom na wydanie. Poza tym wydawcy powinni pomyśleć ewentualnie o jakiejś stronie z abonamentem, gdzie można by czytać oficjalnie wydawane mangi (lub darmowej ale za cenę licznych reklam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 14:41, Arcling napisał:

Poza tym wydawcy
powinni pomyśleć ewentualnie o jakiejś stronie z abonamentem, gdzie można by czytać oficjalnie
wydawane mangi (lub darmowej ale za cenę licznych reklam).


Zgadzam się. Crunchy Roll udowodniło, że można na tym zarabiać. Chociaż początkowo do tej strony podchodziłem sceptycznie, teraz widzę, że co sezon dochodzą nowe simulcasty bardzo dobrych serii cenionych firm, ogólnie strona się rozrasta i z miesiąca na miesiąc ma się coraz lepiej. Gdyby tak Japońscy wydawcy połączyli siły by stworzyć jakiś porządny system dystrybucji mang online dla ludzi outside Japan (Bo CR nie jest dostępny dla japończyków) to naprawdę mogłoby odnieść sukces. Abonament chętnie bym płacił :) Wszyscy byliby zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2010 o 21:36, Karharot napisał:

Sekirei c102

Spoiler

And it''s going to be BRUTAL!


Spoiler

I to jeszcze jak... zastanawiam się czy jeśli Shiina ją zobaczy w takim stanie to nie zacznie uciekać XD

Dnia 21.07.2010 o 21:36, Karharot napisał:

Spoiler

Chyba żadna z dotychczasowych ofiar Yukari nie była w stanie wydusić z siebie nic
zrozumiałego już po pierwszej sekundzie jej "pieszczot" przy użyciu obcasa więc nie sądzę
aby Higa miał szansę wybłagać cios łaski... XD


Spoiler

Może go spróbować wycharczeć, albo wyjęczeć do tego Zdecydowanie będzie zdolny XD Ale Minato będzie wiedział lepiej, zabierze Ashikabi Uzume i pozwoli Yukari oddawać się swoim rozrywkom XD

Dnia 21.07.2010 o 21:36, Karharot napisał:

Spoiler

Mi tam bardziej się podobało jak w 3 epku PE jak Kazehana zamortyzowała mdlejącego
Minato,
http://img180.imageshack.us/img180/3097/mplayerc201007212131112.png
Dla czegoś takiego bez problemu zgodziłbym się na mały wstrząs mózgu XD


Spoiler

Nie na darmo nie raz mówi się o tej częsci ciała jako Amortyzacja XD Czy coś w ten deseń ^^;

Dnia 21.07.2010 o 21:36, Karharot napisał:

Spoiler

Grim Reaper świata Sekirei Karasuba Bloodriver.


Spoiler

Tyaa cokolwiek jej wejdzie pod miecz ginie... boleśnie... ach jak ja bym chciał zobaczyć jej walkę z Miyą, pal licho straty w infrastrukturze miasta, to by była epicka walka XD

Dnia 21.07.2010 o 21:36, Karharot napisał:

Spoiler

Też mnie to zastanawia, jak dotąd myślałem że jej specjalnością jest zbieranie i analizowanie
informacji (ewentualnie hackowanie orbitalnych satelitów bojowych) a nie walka bezpośrednia...
Cóż, zapewne wie co robi (może po prostu chce wywabić Minato poza Izumo Inn aby móc go
bez przeszkód zgwałcić?) więc nie musimy się o nią obawiać :)


Spoiler

Mhm ta myśl zdecydowanie by pasowała do Matsu... chociaż Miya i tak by pewnie wiedziała do czego doszło i nie dała by im kolacji XD Cóż przyjdzie nam poczekać i zobaczyć, może będzie używać tych satelita bojowych w walce bezpośredniej XD Nic tak nie zwraca uwagi przeciwnika jak Lasery z nieba XD



A jak przy wojnie totalnej jesteśmy. Zacząłem w końcu czytać The Salvation War, to książka którą autor pisze i publikuje na forum internetowym. W wielkim skrócie, Bogowi znudziła się ludzkość i powiedział jej "A idźcie do diabła", dosłownie, najzwyczajniej oddał nas w łapy Szatanowi, a jemu w to graj. Wysłał swoich Heroldów mających ogłosić że Ziemia należy od teraz do niego... i tu zaczęły się problemy. O ile część ludzkości (ta bardziej religijna) pogodziła się ze swoim losem i popełniła samobójstwa, większość na Boga "Idźcie do diabła" zareagowała "Wal się", wzięła broń, zarąbała Heroldów i jest (w momencie w którym czytam) w trakcie odpierania Piekielnej Inwazji... i powiem ci że Szatan mógł sobie znaleźć Łatwiejszy łup. Jak na razie stosunek strat w drugim dniu odpierania Inwazji Piekieł wygląda tak Ludzie: 25 osób strat, Demony: będzie chyba z 70/80 tysięcy. Tak 70000 do 80000, może więcej. I to bez użycia atomówek. Nie dość tego, żołnierze którzy umarli i poszli do Piekła uwolnili się, uciekli i szykują się do organizacji ruchu oporu XD A kiedy już ludzkość skończy z Piekłem przyjdzie czas zabrać się za Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sekirei c102

Dnia 22.07.2010 o 22:16, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

I to jeszcze jak... zastanawiam się czy jeśli Shiina ją zobaczy w takim stanie to nie zacznie uciekać XD


Spoiler

Naaah. On już nie raz widział do czego jego demonicznie sadystyczna ashikabi jest zdolna XD

Dnia 22.07.2010 o 22:16, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Może go spróbować wycharczeć, albo wyjęczeć do tego Zdecydowanie będzie zdolny XD Ale Minato będzie wiedział lepiej, zabierze Ashikabi Uzume i pozwoli Yukari oddawać się swoim rozrywkom XD


Spoiler

Przy okazji wbijając sobie w pamięć aby NIGDY nie sprzeciwić się Yukari w CZYMKOLWIEK XD

Dnia 22.07.2010 o 22:16, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Tyaa cokolwiek jej wejdzie pod miecz ginie... boleśnie... ach jak ja bym chciał zobaczyć jej walkę z Miyą, pal licho straty w infrastrukturze miasta, to by była epicka walka XD


Spoiler

Mimo wszystko sądzę że szanse Karasuby na przeżycie byłyby nikłe zaś na zwycięstwo niższe od zera. Zastanawia mnie w ogóle jak wygląda sprawa z Miyą i jej ashikabim, w końcu jeśli był nim jej mąż to czy z jego śmiercią Miya również nie powinna się "deaktywować"? Wiem że najprawdopodobniej przyczyną jest tu to że Miya jest inna od reszty sekireiek ale jeśli jej ashikabi jeszcze żyje/nie został wybrany to chciałbym zobaczyć jej norito. Nawet gdyby w rezultacie Japonia podzieliła los Atlantydy ;)

Dnia 22.07.2010 o 22:16, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Mhm ta myśl zdecydowanie by pasowała do Matsu... chociaż Miya i tak by pewnie wiedziała do czego doszło i nie dała by im kolacji XD


Spoiler

Teoretycznie to Miya zabrania tego typu aktów jedynie na terenie Izumo Inn więc może by im to uszło na sucho. Poza tym może jestem dziwny ale uważam że niektóre rzeczy są warte nie zjedzenia kolacji XD

Dnia 22.07.2010 o 22:16, Hubi_Koshi napisał:

A jak przy wojnie totalnej jesteśmy. /.../

Ja tam na razie przerabiam By Schism Rent Asunder z cyklu Safehold Davida Webera gdzie uzbrojony w katanę genderbendnięty android robi w świecie będącym na etapie późnego antyku/wczesnego średniowiecza mały przewrót technologiczno religijny XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się