Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Poszukuje anime science-fiction, dokładniej space-opera z duża ilością opisanych ras obcych. Szukałem i niestety nie znalazłem, ale może wy jakieś ogarniacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 00:00, wilczyn napisał:

Poszukuje anime science-fiction, dokładniej space-opera z duża ilością opisanych ras
obcych. Szukałem i niestety nie znalazłem, ale może wy jakieś ogarniacie.

Hmmm... z tych nowszych jest cała seria Macross np. Macross Frontier :]
Oprócz tego są też filmy w zależności ,czy szukasz całej serii czy tylko pojedyncze filmy :]
Generalnie jest tak ,że czy to w filmie czy serii wrogiem jest kto inny ;/

Jest też stara seria z Tekkaman Blade , czy też Detonator Orgun gdzie jest sporo walk ,ale przeciwko jednej klasie obcych :/
Masz jeszcze średni film Gunbuster (lub Diebuster)... ale tez tylko jeden typ ;/
Jak jakieś kosmiczne wyścigi to jest Oban Star Racer... średnie widowisko ,ale jest sporo obcych gatunków.

W serii ,czy filmach TTGL też masz coś podobnego :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 02:11, MisticGohan_MODED napisał:

Masz jeszcze średni film Gunbuster (lub Diebuster)... ale tez tylko jeden typ ;/

Tytułem naprostowania - są to dwa różne filmy (a z twojego posta można by wnioskować inaczej).
I nawet jeśli filmy kinowe są średnie to serie OVA, na podstawie których powstały filmy, są dużo lepsze. To oczywiście za sprawą całej masy skróceń i wycięć których dopuszczono się przy tworzeniu filmów.
Jestem fanem zwłaszcza pierwszej OVA, czyli Gunbustera którą wszystkim polecam (nie mogłem sie powstrzymać ;)). Druga to już nie to samo ale też warta obejrzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Amgami SS 4

Spoiler


SCROOOOOOOOOOOOOOORE.
Nie będę ukrywał, że lubię takie szkolne miłosne historyjki z happy-endem. Chociaż jak przytulali się w tym hotelu miałem nadzieję, że historia potoczy się tak jak w School Days i w prawdziwym harem-style będą się wszystkie laski pod koniec o niego bić. Ale będę oglądał do końca - w końcu przez te 4 odcinki dobrze się bawiłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 10:23, Abomek napisał:

Premiera w Japonii byla wczoraj, a ty juz wiesz, ze to ssie? :<

Nie chodzi o to czy ssie. Ale to jest taki potworek który do kanonu nigdy nie wejdzie. Rzecz dzieje się w atlantydzie w komputerze, postacie są wymieszane wzięte jakby z tyłka. To taka gra która czerpie na popularności FSN i zawiera tylko postacie. Nie chce takiego spin offa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja panowie właśnie czytam mangę Nausicaa of the Valley of the Wind i powiem wam że wymiata równie mocno co film. Historia bardzo rożni się od tej z filmu i jest oczywiście dużo bardziej rozbudowana (i jakby bardziej brutalna).
Jest sporo nowych wątków. Jestem dopiero w połowie 2 tomu (wszystkich jest 7) a już akcja z grubsza pokryła wydarzenia z filmu ("z grubsza" bo i tak wszystko było mocno pozmieniane).
Polecam wszystkim fanom Nausicii i nie tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kimi no Iru Machi Vol.10 Ch.097: The Canned Peach Plan

No, to ja rozumiem! TO sięzaywa pełnowartościowy chapter. Bardzo dobry. I przyznam mam nadzieję na nowy pairing, ale jak to będzie, zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kimi No Iru Machi Chapter 98

Spoiler


Jeeestttt, nie ma szpitala :) Kazama wraca do szkoły i chce się podjąć operacji, a ponad to biedna Nishigawa poraz kolejny wyciąga błędne wnioski.
Red Hawk szybko zawewnił skanlacje ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Amgami SS 4

Spoiler

Przecież od początku było wiadomo że każda historia będzie przedstawiana osobno :) Swoją drogą ta parka była zdrowo pokręcona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze strony Xamayon (jedynej grupy zajmującej się skanlacją Highschool of the Dead):
Yen Press has announced that they have licensed High School of the Dead in North America, as such we will no longer be continuing the series.
The downloads have been removed.

Nie potrzeba tu żadnych wyjaśnień, pozostaje jedynie smutek gdyż najprawdopodobniej długi czas minie zanim dostaniemy nowy chapter :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2010 o 05:48, Karharot napisał:

Nie potrzeba tu żadnych wyjaśnień, pozostaje jedynie smutek gdyż najprawdopodobniej długi
czas minie zanim dostaniemy nowy chapter :(

Najgorsze jest to że prawdopodobnie nigdy tego nie wydadzą w Ameryce. Więc nadziei żadnej już mieć nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shiki #3
I teraz troszkę żałuję, że zabrałem się za mangę (jest po prostu świetna, właściwie dopiero się rozkręca, ale koszmarnie wolno wychodzi), chociaż też częściowo nie - bardzo chętnie ujrzałbym niektóre sceny(jakość skanów pozostawiała wiele do życzenia), a prawie na pewno się pojawią - po openingu stwierdzić można, iż anime w żadnym wypadku nie będzie szło własnym traktem(jeśli nie spartolą genialnego materiału). Przynajmniej do 20 rozdziału. : 3

Spoiler

Szkoda, że spotkanie Muroi z Sunako nie było aż tak mhroczne jak powinno - zbyt jaskrawych kolorów po prostu użyto, ale poziom trzymało. :)
W dodatku zaproszenie zostało przyjęte...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2010 o 14:36, Tohno napisał:

Najgorsze jest to że prawdopodobnie nigdy tego nie wydadzą w Ameryce. Więc nadziei żadnej już mieć nie można.

Yen Press to amerykańska firma zajmująca się wydawaniem mangi więc na 100% zamierzają wydać HotD w Stanach, problem jedynie w tym ile czasu im zajmie dotarcie do 7 tomu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2010 o 02:20, Karharot napisał:

Yen Press to amerykańska firma zajmująca się wydawaniem mangi więc na 100% zamierzają
wydać HotD w Stanach, problem jedynie w tym ile czasu im zajmie dotarcie do 7 tomu...

Problem w tym, że Amerykanie potrafią wykupić prawa do wydania serii, a potem zwlekać nie wiadomo ile czasu z angielskim wydaniem. W skrajnych przypadkach taka manga poleci ''do szuflady'' i nigdy nie zostanie wydana, jak pisał Tohno. :/
Ale zawsze jest nadzieja, że za skanlacje zabierze się inna grupa, pobudzona do tłumaczenia przez dość dużą popularność anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2010 o 02:41, Lex napisał:

Problem w tym, że Amerykanie potrafią wykupić prawa do wydania serii, a potem zwlekać nie wiadomo ile czasu z angielskim wydaniem. W skrajnych przypadkach taka manga poleci ''do szuflady'' i nigdy nie zostanie wydana, jak pisał Tohno. :/

Zdaję sobie z tego sprawę :/ Na to niestety nic już nie możemy poradzić.

Dnia 25.07.2010 o 02:41, Lex napisał:

Ale zawsze jest nadzieja, że za skanlacje zabierze się inna grupa, pobudzona do tłumaczenia przez dość dużą popularność anime.

Też na to liczę :) Najlepiej gdyby była to grupa spoza Stanów (oczywiście mimo tego tłumacząca na angielski ;) która mogłaby się całkowicie wypiąć na jakąkolwiek licencję i spokojnie podjąć pracę tam gdzie Xamayon był zmuszony ją porzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2010 o 02:20, Karharot napisał:

> Najgorsze jest to że prawdopodobnie nigdy tego nie wydadzą w Ameryce. Więc nadziei
żadnej już mieć nie można.
Yen Press to amerykańska firma zajmująca się wydawaniem mangi więc na 100% zamierzają
wydać HotD w Stanach, problem jedynie w tym ile czasu im zajmie dotarcie do 7 tomu...

No właśnie nie ważne, że ta firma wydaje mangi. Jest wiele serii które są z licencjonowane tam a nigdy ich nie będzie.
Nie wybaczę im nigdy noveli KnK którą z licencjonowali 3 lata temu a jej nie wydali. Przez to dropnięto tłumaczenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się