Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 01.08.2010 o 13:56, MrKubu napisał:

Nie powiem, że proszę o więcej, bo szczerze to dziwnie się czuję żerując online... |
A że niewydane u nas... ysz, głupie to jest, TVP powinna blok tematyczny "Anime" otworzyć
:D| ^^

Pozdr.


TVP nie ma, ale za to Hyper ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2010 o 13:57, Piotrbov napisał:

TVP nie ma, ale za to Hyper ma.

Moim najskrytszym życzeniem byłoby uruchomienie platformy na wzór iplexa, tyle że poświęcone anime etc. No albo chociaż żeby iplex wzbogacił tak ofertę swoją ^^

Ale to wizja przyszłości póki co, bo piekielnie drogi taki biznes zapewne jest. Na animegate nawet trochę wspomniane o tym było - w najbliższym czasie jest to nierealne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi by wystarczyło gdyby po prostu można było w Polsce bez problemu nabyć anime (z subami angielskimi lub polskimi, dubbing/lektor zbędny), na razie to nawet to jest jedynie marzeniem bo oferta np. wspomnianego Anime Gate jest niestety bardzo biedna (i pewnie długo będzie bo mały rynek powoduje że nie stać ich na jej rozszerzenie) :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko: w jakich językach są suby w polskim wydaniu "Melancholii Haruhi Suzumiyi"?

BTW, Jezusie, jak to się dziwnie po polsku pisze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2010 o 16:16, Dared00 napisał:

Pytanko: w jakich językach są suby w polskim wydaniu "Melancholii Haruhi Suzumiyi"?

BTW, Jezusie, jak to się dziwnie po polsku pisze ;)


Polskim i niemieckim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2010 o 14:27, Karharot napisał:

wspomnianego Anime Gate jest niestety bardzo biedna (i pewnie długo będzie
bo mały rynek powoduje że nie stać ich na jej rozszerzenie) :(

Co racja to racja. Z seriali to tylko jeden oryginalny posiadam; lepiej jest z pełnometrażowymi, bo tych to można znaleźć całkiem sporo. I te ze studia Ghibli, ale i nie brakuje innych. No, choć ładnego wydania Last Exile, czy też pojawienia się pierwszych woluminów Geassa odmówić serialo-wydawcom nie można :)

Z wewnętrzną sytuacją na rynku nie jestem zbyt zaznajomiony, ale amatorsko kalkulując nie da się nie odnieść wrażenia, że vod, kina internetowe itp. z czasem będą rozszerzać swoje wpływy, będą bardziej powszechne, z lepszą ofertą itd. No i ciężko nie gdybać, mając takie perspektywy, czy wejście na tą ścieżkę z dystrybucją anime nie przyczyniłoby się do zwiększenia zainteresowania tym gatunkiem, co pociągnęło by większe wpływy. (Internet, brak kosztów wydań "pudełkowych", powszechność i dostępność).

Nie muszę mieć wszystkiego na półkach w domu, wystarczyłoby mi, gdybym mógł już całkowicie legalnie oglądać to w internecie... Płatność SMSem - Mniej boli, tylko cyferki na koncie się zmniejszają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2010 o 16:26, Mysterum napisał:

Polskim i niemieckim.

*facepalm* Czemu w niemieckim? Nie dało się zamiast tego wrzucić angielskich? Czy może Mniejszość Niemiecka przegłosowała w Sejmie ustawę "Alles Animen muss deutschen Suben haben! Raus!" (DzU 13/2004)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja "pudełkowe" wydania kupuję choćby dla satysfakcji kolekcjonowania :) Poza tym jak coś mi się podoba to kupując to chcę w pewien sposób wesprzeć twórcę, niestety sytuacja na naszym rynku jest taka że aby wesprzeć twórcę anime które mnie naprawdę zainteresowało muszę kupować w Stanach a u nas kupuję przeciętne tytuły aby wspierać krajowego dystrybutora i zachęcać go do rozwijania biznesu... jednym słowem paranoja.
Co do pomysłu płatnego oglądania przez internet - sądzę że wiele osób miałoby z tym sporą trudność, w końcu po co płacić za coś do czego przyzwyczaili się że jest za darmo? W pudełkowych wydaniach przynajmniej dostajesz coś namacalnego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2010 o 16:16, Dared00 napisał:

Pytanko: w jakich językach są suby w polskim wydaniu "Melancholii Haruhi Suzumiyi"?

BTW, Jezusie, jak to się dziwnie po polsku pisze ;)

Po niemiecku są napisy, bo Kaze (Anime Virtual) to niemieckojęzyczna firma. I jakoś nieszczególnie wydaje mi się, żeby opłacało Ci się kupować to wydanie, bo z tego co wyczytałem w sieci to i z jakością jest średnio i tłumaczenie też nie bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2010 o 17:05, Pablo_Querte napisał:

I jakoś nieszczególnie
wydaje mi się, żeby opłacało Ci się kupować to wydanie, bo z tego co wyczytałem w sieci
to i z jakością jest średnio i tłumaczenie też nie bardzo.

O cenie zapomniałeś (taniej wychodzi ściągnięcie z Wielkiej Brytanii - 18 funtów z przesyłką vs. ~200 złociszy) i słabej dostępności. :P

@MrKubu

Dnia 01.08.2010 o 17:05, Pablo_Querte napisał:

Moim najskrytszym życzeniem byłoby uruchomienie platformy na wzór iplexa, tyle że poświęcone
anime etc. No albo chociaż żeby iplex wzbogacił tak ofertę swoją ^^

Chętnie bym coś takiego zobaczył w Polsce, ale tylko pod warunkiem oryginalnego dubbingu i wyboru subów ang/pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego NIE CHCĘ, żeby anime było nadawane w ogólnodostepnej telewizji. Bo w takim przypadku będzie dubbingowane. A nie znoszę dubbingowanych anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2010 o 19:28, Dared00 napisał:

A tak btw, ktoś wie, kiedy wyjdą pełne wersje trzeciego opka i endingu?


Trzeciego? Co do K-On''a!! to wyszedł drugi opek i ending i właśnie ending już wyszedł, o openingu jakoś nic nie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2010 o 19:31, Piotrbov napisał:

> A tak btw, ktoś wie, kiedy wyjdą pełne wersje trzeciego opka i endingu?

Trzeciego? Co do K-On''a!! to wyszedł drugi opek i ending i właśnie ending już wyszedł,
o openingu jakoś nic nie słyszałem.

Chodziło mi, że trzeciego, wliczając 1 sezon.

Ło matulu, faktycznie już jest. Już mnie nie ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2010 o 19:34, Dared00 napisał:

Chodziło mi, że trzeciego, wliczając 1 sezon.


No chyba że...

Dnia 01.08.2010 o 19:34, Dared00 napisał:

Ło matulu, faktycznie już jest. Już mnie nie ma ;)


Taaaa... Endingi w K-On''ie trzymają zawsze a poziom, lecz niestety openingi już nie. Najlepszy był opening do K-On! później w K-On!! one słabną. Cagayake Girls rulezzzz.

P.S. Ja się teraz zabieram za film "Profesor Layton and the Eternal Diva", lub jak kto woli "Layton Kyouju to Eien no Uta Hime"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2010 o 19:36, Piotrbov napisał:

Taaaa... Endingi w K-On''ie trzymają zawsze a poziom, lecz niestety openingi już nie.
Najlepszy był opening do K-On! później w K-On!! one słabną. Cagayake Girls rulezzzz.

O, nie zgadzam się. Prędkość śpiewu (i całość) Go Go Maniac powoduje wybuch mózgu z nadmiaru epickości w powietrzu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2010 o 19:42, Dared00 napisał:

O, nie zgadzam się. Prędkość śpiewu (i całość) Go Go Maniac powoduje wybuch mózgu z nadmiaru
epickości w powietrzu. ;)


No coś w tym jest. Tutaj masz racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2010 o 19:42, Dared00 napisał:

O, nie zgadzam się. Prędkość śpiewu (i całość) Go Go Maniac powoduje wybuch mózgu z nadmiaru
epickości w powietrzu. ;)

Nadmiar epickości to jest w obecnym endingu imo ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2010 o 21:14, Pablo_Querte napisał:

Zacząłem oglądać Shiki i... OH MY GOHDA to jest dobre :D! Zaczynam się nawet zastanawiać
czy nie lepsze od H.O.T.D. :P BTW Czeka ktoś jeszcze na full openingu Shiki :3?


To jest zdecydowanie lepsze od H.O.T.D. Zastanawiam się nawet, czy nie zacznę czytać mangi, bo nie mogę doczekać się dalszego ciągu. I już wczoraj szukałem full openinga, ale nie było :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się