Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 04.08.2010 o 12:59, Vel_Grozny napisał:

A nie można po prostu:
どういたしまして
? ;P


Zgadzam się można, tylko kopiowanie ze strony: http://pl.wikipedia.org/wiki/Hiragana znaków i wklejanie do posta jest trochę czasochłonne, jakoś nie wiem czemu nie udaje mi się tak zrobić by pisać na klawiaturze po japońsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 09:52, Ichibanboshi-kun napisał:

Stosuje się do zapisu tego słowa w romaji o z krechą na górze nie wiem w jaki sposób
mam to zrobić na klawiaturze i nie chce mi się męczyć, więc użyłem formy często przez
ludzi używanej, że po prostu pisze się w takich sytuacjach jak ta podwójnie.

Tyle że według transkrypcji pisanie o z kreską jako dwa "o" jest złe. Zapisuje je się "ou" i powinieneś już o tym dawno wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 13:32, Piotrbov napisał:

Zgadzam się można, tylko kopiowanie ze strony: http://pl.wikipedia.org/wiki/Hiragana
znaków i wklejanie do posta jest trochę czasochłonne, jakoś nie wiem czemu nie udaje
mi się tak zrobić by pisać na klawiaturze po japońsku.

Ja to wklepałem na klawiaturze. Na Win7, na XP też nie miałem z tych problemów. Z czym konkretnie masz problem? Jeśli dodałeś już japoński układ klawiatury (IME), to wystarczy nacisnąć alt + tyldę, żeby przejść do pisania po japońsku.
Napisz jaki masz system, to spróbujemy coś poradzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 13:32, Piotrbov napisał:

Zgadzam się można, tylko kopiowanie ze strony: http://pl.wikipedia.org/wiki/Hiragana
znaków i wklejanie do posta jest trochę czasochłonne, jakoś nie wiem czemu nie udaje
mi się tak zrobić by pisać na klawiaturze po japońsku.

ええええ?本当に?簡単だよ!
Opcje regionalne>zakładka języki>szczegóły>dodaj> japoński>ok
W pasku na dole zmieniasz z PL na japoński i znaczek litery A na hiraganę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 18:45, Tohno napisał:

Opcje regionalne>zakładka języki>szczegóły>dodaj> japoński>ok
W pasku na dole zmieniasz z PL na japoński i znaczek litery A na hiraganę.


To ja to samo odkryłem, tylko jest problem bo nie wiem jaki klawisz odpowiada jakiemu znakowi. Pamiętam, że raz udało mi się tak zrobić, by pisząc w alfabecie łacińskim, np. "kami", to zamiast tego pojawia się wersja w hiraganie, a jak wcisnę spację to jego znak kanji i właśnie ja tego sposobu poszukuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 19:14, Piotrbov napisał:

To ja to samo odkryłem, tylko jest problem bo nie wiem jaki klawisz odpowiada jakiemu
znakowi. Pamiętam, że raz udało mi się tak zrobić, by pisząc w alfabecie łacińskim, np.
"kami", to zamiast tego pojawia się wersja w hiraganie, a jak wcisnę spację to jego znak
kanji i właśnie ja tego sposobu poszukuje.

Pewnie dodałeś klawiaturę japońską. Zamiast niej, wybierz Edytor IME Microsoft. Wtedy po naciśnięciu alt + tylda będziesz włączał tryb wpisywania po wymowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 20:24, Vel_Grozny napisał:

Pewnie dodałeś klawiaturę japońską. Zamiast niej, wybierz Edytor IME Microsoft. Wtedy
po naciśnięciu alt + tylda będziesz włączał tryb wpisywania po wymowie.


Dziwne, ale coś poklikałem, (nie wiem co) i się udało ;)
どうもありがとう。

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Giant Killing #18

Spoiler

Szykuje się niezły meczyk :] Ciekawe jakąż to zawirowaną strategię Tatsumi obmyslił ? :]



Legend of the Legendary Hero #5
Spoiler

Hmmm Marquise na usługach Siona ? Ten gośc wygląda na typowego zabójcę... w sumie dobrze mieć takiego przy boku :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2010 o 18:51, SiDi napisał:

http://4gifs.com/gallery/d/132905-2/Anime.jpg to też dobre :P 3 scenka zawiera w sobie
to co masa anime :)

Złe przykłady, Katastrofalnie złe przykłady Epic Failowe złe przykłady XD Tożto w takich sytuacjach wali się Berserkiem, GITSem albo Hellsingiem i rodzina ucieka z krzykiem przerażenia XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2010 o 18:50, Hubi_Koshi napisał:

> http://komixxy.pl/215377/Ignorancja
>
Oh Dearie Dearie, zaraz wyciągną atomówki XD

"Trochę" sfailowany ten komiks, bo zamiast pokazać te dobre strony(coś takiego w komentarzach autor pisał) anime to mamy grubego otaku i głupią treść. I oczywiście, już się gryzą w komentarzach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2010 o 18:53, Hubi_Koshi napisał:

> http://4gifs.com/gallery/d/132905-2/Anime.jpg to też dobre :P 3 scenka zawiera w
sobie
> to co masa anime :)
Złe przykłady, Katastrofalnie złe przykłady Epic Failowe złe przykłady XD Tożto w takich
sytuacjach wali się Berserkiem, GITSem albo Hellsingiem i rodzina ucieka z krzykiem przerażenia
XD


A Sensei Negima? Nanoha? Bądź cała masa jakichś romansideł + znajdzie się wiele innych anime, z których wszyscy mają polewkę taką samą jak prawdziwi lekarze oglądając Dr House.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2010 o 20:15, SiDi napisał:

A Sensei Negima? Nanoha? Bądź cała masa jakichś romansideł + znajdzie się wiele innych
anime, z których wszyscy mają polewkę taką samą jak prawdziwi lekarze oglądając Dr House.

Tylko że pokazując ludziom Nanohę czy Negimę utwierdzimy ich przekonaniu że to bajki dla dzieci (chyba że pokażemy np. Negiego z kamienną włócznią w piersi, albo Precię biczującą Fate-chan) a tu trzeba przywalić z dużego poważnego kalibru żeby im się mózg zapalił :-3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2010 o 20:38, Hubi_Koshi napisał:

trzeba przywalić z dużego poważnego kalibru żeby im się mózg zapalił :-3

Coz wiec proponujesz? Boku no Pico? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2010 o 22:48, Piotrbov napisał:

> PAPISHON, Ichibanboshi-kun - Arigatō gozaimatsu

Źle, źle, i jeszcze raz źle. Nie gozaimatsu (ございまつ
) , tylko gozaimasu ( ございま す)


Dzięki za poprawę, przyda się na przyszłość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2010 o 20:49, Abomek napisał:

Coz wiec proponujesz? Boku no Pico? :)

NIENIENIENIE, Nawet ja nie jestem tak okrutny, poza tym nie mam nic przeciwko byciu uważanym za dziwaka i psychopatę, ale gej pedofil jest zdecydowanie nie do zaakceptowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się