Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 27.08.2010 o 20:00, Karharot napisał:

Nice hay cart? XD

Ale Lelouch żyje, on żyje XD Jest tylko w wersji Compact XD C.C. na pewno planuje coś zrobić z Całą resztą Leloucha, nie tylko z jego głową XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 20:08, Hubi_Koshi napisał:

Ale Lelouch żyje, on żyje XD Jest tylko w wersji Compact XD C.C. na pewno planuje coś zrobić z Całą resztą Leloucha, nie tylko z jego głową XD

A skąd wiesz jakie skrzywienia i fetysze załapała przez te wszystkie stulecia? Może sama głowa jej wystarczy XD W końcu ten przeklęty siscon Lulu wystarczająco często kręcił z innymi panienkami aby nadwerężyć cierpliwość C.C XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 20:31, Karharot napisał:

A skąd wiesz jakie skrzywienia i fetysze załapała przez te wszystkie stulecia? Może sama
głowa jej wystarczy XD W końcu ten przeklęty siscon Lulu wystarczająco często kręcił
z innymi panienkami aby nadwerężyć cierpliwość C.C XD

[Przypomina sobie Nunally w Slave Girl Mode] Siscon alright... no, ale co to za zabawa bawić się martwą głową Leloucha XD Fajniej by było zagrać nią w kosza gdy jest zajęty wrzeszczeniem i kłóceniem się z C.C. XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Densetsu no Yusha no Densetsu 09

Spoiler

Wygląda na to, że seria właśnie się rozkręciła. Długa, świetnie wykonana walka. I Ryner, który dosłownie stał się Bogiem/Szatanem (zależy jak na to patrzeć :)) - sam fakt, że nawet artefakty na niego nie działają, to już coś (zwłaszcza gdy pomyśli się o ich nadnaturalnej sile ognia). No ale cóż, sami chcieli go "obudzić". To i mają za swoje. Teraz tylko pytanie, jak na powrót go uśpić ;)

A biorąc pod uwagę, że to dopiero 9 odcinek z 26, a już pojawiają się takie sceny, które zazwyczaj widuję w końcowych epizodach, to...dawać więcej!

No i historia z życia Ferris - ten sposób usypiania rodzeństwa jest genialny xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 04:31, Karharot napisał:

Kreska w DA poprawia się właściwie przez cały czas /.../

Szkoda, miałem nadzieję, że po jakichś 20. chapterach nastąpi przełom w rysunkach, jak w Elfen Liedzie czy Trigunie. :(

Dnia 27.08.2010 o 04:31, Karharot napisał:

Jeśli pytasz się ponieważ chciałeś się zabrać za czytanie AD ale kreska Cię przystopowała
to pocieszę Cię że jej jakość poprawia się drastycznie przez pierwsze 2 tomy,

Tamten post był napisany po przeczytaniu 2. tomów Angel Densetsu. Zwykle brzydka kreska mnie nie odstrasza od czytania, czasami nawet motywuje do szybszego czytania ("Jeszcze tylko x chapów i art się poprawi" ;3).

Dnia 27.08.2010 o 04:31, Karharot napisał:

najlepiej > skup się na humorze (bo to on jest głównym atutem AD) i okaż trochę wyrozumiałości pierwszemu
dziełu początkującego mangaki a szybko się wciągniesz i będziesz się przy lekturze dobrze > bawił ;)

Tak robię. Humor nie jest może najwyższych lotów (szaletowy styl Onizuki= luv it!), ale śmieszy i to jest najważniejsze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Giant Killing #21

Spoiler

No ta Sugie sobie kompletnie nie daje rady z Kubotą ;/ Ten gostek jest zwyczajnie za bystry dla niego ;/
Swoją drogą to nie wiem ,czy takie powolne usypianie obrony Osaki przyniesie jakiś rezultat ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2010 o 14:42, MisticGohan_MODED napisał:

BTW. Na Hyperze będę niedługo puszczać FMA: the Brotherhood :]

Wiemy ;]

Obejrzałbym sobie... ale nie obejrzę. Dlaczego? Za wcześna pora jak dla mnie, ucieszyłbym się gdyby puścili to o 23.30... niestety, o 23.30 będzie leciał Bleach, którego nie mam zamiaru oglądać. Eh... i teraz nie mam co oglądać na dobranoc ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 13:05, ISAMU napisał:

> http://www.youtube.com/watch?v=JRLl2yVrJzE&NR=1&feature=fvwp co to za anime :)?

To po prostu animowany teledysk zrobiony do utworu, z niczym innym nie związany.


A dzięki kurde szkoda bo już myślałem że jakiś zajebisty anime, a nie znasz może jakiegoś podobnego anime do tego z teledysku chodzi mi o taki napakowany akcja i krwawy :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 14:10, Mroczny_Joga napisał:

anime do tego z teledysku chodzi mi o taki napakowany akcja i krwawy :)?

Berserk lub Claymore (dark fantasy), Hellsing (naziści i wampiry). Gantz chyba też jest brutalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 16:20, necron1501 napisał:

Pytanie: The Breaker lepiej czytać czy oglądać?

Da się oglądać?! Szczerze mówiąc o żadnej adaptacji nie słyszałem, ale byłbym zainteresowany. :)

Manhwę(koreański odpowiednik mangi; nie oznacza, że gorszy:3 ) można nazwać poważniejszym History's Strongest Disciple Kenichi z przepiękną akcją podobną do tej, z którą mamy do czynienia w DOGS: Bullets & Carnage. Mamy tutaj genialnie ujęte sztuki walki, ich świat, przedstawiony w jednej z najładniejszych kresek jakie sam widziałem, z fabułą, która chyba dopiero się zaczyna(ch66), ale już plot zapowiada się prze-epicko (aktualny jestem z tłumaczeniem). W dodatku nauczyciel jest po prostu badass(a pan woźny to już w ogóle...). Polecam. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 14:10, Mroczny_Joga napisał:

A dzięki kurde szkoda bo już myślałem że jakiś zajebisty anime, a nie znasz może jakiegoś
podobnego anime do tego z teledysku chodzi mi o taki napakowany akcja i krwawy :)?


Akcją i krwią...to co podał Lex plus może zaciekawić Darker than Black ,Higurashi no Naku Koro ni...może tam z akcją różnie ,ale krwi będzie bardzo dużo (odnosi się do Higarashi...) ;P...Devil May Cry chyba też pod to podchodzi ,ale sam obejrzałem 1 odcinek i se odpuściłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 21:32, necron1501 napisał:

To ja zadam pytanie niby proste ale jednak: manga czy anime? Co najczęściej wypada lepiej?

Heh zazwyczaj to co jest pierwsze ^^; W sumie są dwa podejścia
1. Najpierw powstaje manga a na jej podstawie jest robione anime (no i oczywiście manga jest górą bo z anime są wycinane niektóre kawałki)
2. Najpierw powstaje anime, a potem manga, chociaż manga jest zazwyczaj bardziej uzupełnieniem pewnych luk w anime (skąd się wzięła jakaś poboczna postać, jakieś pomniejsze wydarzenia etc.) no i tu oczywiście anime jest lepsze, chociaż manga też jest ważna bo zawiera pewne kluczowe informacje. Bardzo dobrze to widać w serii Mahou Shoujo Lyrical Nanoha gdzie anime prowadzi główną historię, ale mangi i sound stage''e (coś w stylu audio booków) dodają całą masę pobocznych ale niezwykle ważnych szczegółów.
Ach i jest jeszcze trzecie podejście
3. Manga bierze postacie z anime i opowiada podobną historię, ale w inny sposób. Np masz tak z Code Geass masz np. Nightmare of Nunally gdzie Nunally dostaje własnego Geassa i Knightmare'a a Zero staje się Supermanem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się