Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Przepraszam czy ktoś orientuje się czy faktycznie Nodame Cantabile Live jest lepsze od anime lub może widział ten serial i mógłby się na jego temat wypowiedzieć? Sam natomiast słyszałem wiele pozytywnych opinii na temat tej adaptacji mangi i zastanawiam się czy nie obejrzeć tego tytułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2010 o 22:14, Karharot napisał:

BTW - Mamy nowego WT w naszym gronie ;)


Who :)?
Moment, wszedłem na mojego sajta i jest napisane stachanowiec, w sensie że o mnie Ci chodziło Karharocie XD? Łaaał, wreszcie, nawet nie zauważyłem ;D

@przemo-r3
Warto obejrzeć, ale nie prównywałbym go z anime, to dwie różne formy przedstawienia najlepszej formy Nodame - mangi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2010 o 00:33, Ichibanboshi-kun napisał:

@przemo-r3
Warto obejrzeć, ale nie prównywałbym go z anime, to dwie różne formy przedstawienia najlepszej
formy Nodame - mangi.


Dobrze słyszeć że w serialu jest pokazane inne "podejście" do mangi, takiej opinii jeszcze nie widziałem i jej mi brakowało to tego aby zabrać się za ten serial. Muszę się przyznać że jeszcze całej mangi nie przeczytałem, ale mam nadzieję że to wkrótce to nadrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2010 o 00:48, przemo-r3 napisał:

Dobrze słyszeć że w serialu jest pokazane inne "podejście" do mangi, takiej opinii jeszcze
nie widziałem i jej mi brakowało to tego aby zabrać się za ten serial. Muszę się przyznać
że jeszcze całej mangi nie przeczytałem, ale mam nadzieję że to wkrótce to nadrobię.


Z tego co się dowiedziałem to wiem, że ta drama jest popularniejsza od anime i całkiem znani aktorzy tam grają - z naciskiem na Chiakiego i Nodame - i jest to zgrabnie wykonane.
Same here, jeszcze musze 10 chapterów doczytać, za fajne to jest, żeby już to mieć za sobą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam ci Kibę, Utawarerumono, Xam''d: Lost Memories - może ci się spodoba, Kyou kara Maou!,Tsubasa Chronicle, Myself; Yourself, Chrno Crusade, Dragonaut - The Resonance

Są to ciekawe serie, nie wszystkie w spaniałej jakości oczywiście (grafika)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie słucham tego radia co ostatnio podawałem i leci opening z Dragon Ball GT! Aż się łezka w oku kręci... Pamiętam jak wtedy zawsze po szkole włączałem RTL7 i oglądałem Dragon Balla :D Wszystkie powtórki również się oglądało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niegdyś zwykłem słuchać radia Aoi (cóż dopóki jeszcze trzymało poziom), ale zrezygnowałem. Zaraz wypróbuje to radio (przydałby się jakiś powiew świeżości:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tam nawet puszczają pioseneczki z Touhou! :D
W ogóle się zgodzę, tym bardziej jak puszczą jakieś znajome nutki, jak to się przypomina "a to znam!". ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2010 o 16:55, Gol_Galad napisał:

Tam nawet puszczają pioseneczki z Touhou! :D
W ogóle się zgodzę, tym bardziej jak puszczą jakieś znajome nutki, jak to się przypomina
"a to znam!". ;D

Zdaje mi się, albo przed chwilą leciał nawet Ali Project, a jeszcze przed AP leciała jakaś zmutowana wersja OPka Clannada. Fajne radyjko, aż sobie stronkę dam do ulubionych ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obejrzałem ostatni odcinek Elfen Lied. Przyznać muszę, że prócz paru zgrzytów (niejednokrotny brak reakcji bohaterów, nieco irytująca główna męska postać) jest to do tej pory jedno z najbardziej dających do myślenia, wywołujących emocje i posiadające genialny klimat anime, jakie dane mi było obejrzeć.
Nie żebym widział ich niesamowicie wiele, ale po takich - równie dobrych - produkcjach jak Tengen Toppa Guren Lagann czy Suzumiya Haruhi no yutsuu to odskocznia w zupełnie inny, fascynujący kierunek.

Miałem nadzieję, że z Death Note będzie podobnie, bo wiele dobrego o nim słyszałem. Faktycznie dobre to anime, warte obejrzenia, jednak emocje jakie budziły się podczas oglądania to irytacja głównym bohaterem (zwłaszcza pod koniec, wtedy szczerze życzyłem mu, żeby w końcu sczezł).

W planach mam jeszcze obejrzeć Ghost in the shell, potem może Appleseed. Czy któryś z szanownych forumowiczów mógłby polecić godne uwagi tytuły, które zaliczają się do podobnych gatunków jak te wyżej wymienione (Elfen Lied, TT Guren Lagann, Haruhi, DN, Ghost i Appleseed)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2010 o 20:41, Paluch_222 napisał:


W planach mam jeszcze obejrzeć Ghost in the shell, potem może Appleseed. Czy któryś z
szanownych forumowiczów mógłby polecić godne uwagi tytuły, które zaliczają się do podobnych
gatunków jak te wyżej wymienione (Elfen Lied, TT Guren Lagann, Haruhi, DN, Ghost i Appleseed)?


Clannad oraz Clannad After Story. Nie słuchaj innych. To anime to mus i koniec. Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2010 o 20:41, Paluch_222 napisał:

Właśnie obejrzałem ostatni odcinek Elfen Lied. Przyznać muszę, że prócz paru zgrzytów
(niejednokrotny brak reakcji bohaterów, nieco irytująca główna męska postać) jest to
do tej pory jedno z najbardziej dających do myślenia, wywołujących emocje i posiadające
genialny klimat anime, jakie dane mi było obejrzeć.


Przeczytaj mangę, która jest o niebo lepsza od anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2010 o 20:59, Patryk_R1 napisał:

Przeczytaj mangę, która jest o niebo lepsza od anime.


Tak ponoć jest w większości przypadków, jednak jakoś nigdy nie ciągnęło mnie do mang, wolę, gdy obrazki w komiksach są kolorowe. No przepraszam, wiem, że pewnie piszę teraz straszne herezje, ale jednak taki mam gust. Anime jest dla mnie atrakcyjniejsze z kilku powodów - słyszę oryginalne, japońskie głosy, dzięki czemu trochę podłapię języka, posiada muzykę, zależnie od gatunku potrafi być bardziej emocjonujące niż manga, no i jest kolorowe. Ale dzięki.

SiDi również dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2010 o 21:14, Pablo_Querte napisał:

Code Geass.
I nie czytając mang sam odcinasz się od najlepszego :3


Spokojnie Panowie, do niedawna prawie w ogóle nie oglądałem anime, jedynie w dzieciństwie większość serii, które przewinęły się na Polonia 1. Może z czasem zmienię pogląd do mangi. Może :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie masz takiego dziwnego nawyku jaki mam ja i pare innych osob zwiazanego z czytaniem ksiazek/mang na kompie to moge tylko cie zachecac to czytania mang. Sam zerknij na ponizsze obrazki.

Tak korzystajac z okazji...

Spoiler

Berserk wydany po polsku - fucking where?

20100909213302

20100909213334

20100909213553

20100909213608

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się