Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Shiki ep. 17

Dnia 28.11.2010 o 12:45, Piotrbov napisał:

Spoiler

No i doktorek padł... Mnich został przekabacony. Czy są jeszcze osoby w tym miasteczku,
które chcą je uratować, nie licząc Natsuno


Spoiler

Taaa... być jest jeszcze Akira... o ile jeszcze żyje ;/



Legendary Hero #21
Spoiler

Nudnawy ep ,ale dobrze rokujący na przyszłość :]
Coś znowu tajemniczego zaczyna się dziać :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2010 o 04:15, Ichibanboshi-kun napisał:

Debiut roku.
EVE mo Jikan - Yoshiura Yasushiro

Seria debiutowała 2 lata temu ,a skończyła się jakiś rok temu jeśli dobrze pamiętam...

>Anime roku.
>Suzumiya Haruhi no Shoushitsu
/nfc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to może też zamieszczę swoją listę faworytów. Nie oglądałem co prawda nawet połowy Anime które miały premierę w 2010 roku ale...

1.) Najlepsze film kinowy
a) Evangellion 2.22
Synonim słowa "badass". Nieprawdopodobnie dobra grafika, epicki soundtrack. Zmieniona fabuła względem oryginalnego Evangelliona. Zachowuje wszystkie zalety pierwowzoru dodając mnóóóóstwo od siebie i nie powielając żadnych wad.
b) Fate/Stay Night: Unlimited Blade Works - epickość, epickość i jeszcze raz epickość. W półtorej godziny zdołano upchnąć tak wiele wydarzeń jak w żadnym innym Anime. Nieprawdopodobne tempo akcji, świetna grafika i muzyka. No i klimat.

2.) Najbardziej wzruszająca seria i najlepszy soundtrack
Angel Beats
10/10 na MAL''u ode mnie o czymś świadczy. I nie tylko o tym że jestem za mało krytyczny. Epicki soundtrack, prosta lecz niezwykła fabuła. I historie bohaterów. Tak dobre że na podstawie jednego odcinka to ja bym całe Anime/film chciał zobaczyć

Spoiler

(Otonashi i inni zamknięci w zawalonym tunelu)

. Po prostu ta seria ma w sobie to coś, tą magię która wyróżnia ją na tle innych, jednowymiarowych i płaskich Anime.

3.) Najlepszy shōnen
Fullmetal Alchemist: Brotherhood.
Zdaję sobie sprawę że seria miała premierę w 2009, ale skończyła się w 2010. Żywy dowód na to że na tym, jakże zapchanym rynku, da się zrobić coś oryginalnego. Pod każdym względem lepsza od pierwszej edycji Anime, w pełni zgodna z mangą.
Tym niemniej, seria wygrywa raczej przez brak konkurencji (The Legend of The Legendary Heroes i To Aru Majutsu no Index II, które mają co najmniej taki sam potencjał, wciąż się nie zakończyły).

4.) Najlepsza fabuła
Durarara!! - pokręcone postacie, umiejętne łączenie elementów magii i skrajnego realizmu. No i postać Shizuo, który dodaje +100 do badassowości.

5.) Największe wtopy roku
W sumie nie potrafię wymienić nic konkretnego, a przynajmniej nie jeśli chodzi o konkretne Anime (no, jest spratolony Nurarihyon no Mago gdzie porządną mangę przekształcono w dzieło dla przedszkolaków ale ta seria ciągle jeszcze wychodzi). Tym niemniej z roku na rok serii które mają w sobie "to coś" jest coraz mniej.

6.) Największe pozytywne zaskoczenia
a) Shakugan no Shana S OVA
Czyli jak z absolutnie przeciętnej, a miejscami wręcz żałosnej (II sezon...) serii wycisnąć coś niezwykle fajnego i emocjonującego. Ostatnie 2 odcinki OVA okazały się niezwykłe, potrafiły nawet skłonić mnie do głębszych refleksji. Oby tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2010 o 18:18, MisticGohan_MODED napisał:

Seria debiutowała 2 lata temu ,a skończyła się jakiś rok temu jeśli dobrze pamiętam...

EVE no Jikan(Movie) ;)

Są to wszystkie ovy rozszerzone o nowe sceny.


/nfc ? No fuckin comment XD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2010 o 19:16, ziptofaf napisał:

4.) Najlepsza fabuła
Durarara!! - pokręcone postacie, umiejętne łączenie elementów magii i skrajnego
realizmu. No i postać Shizuo, który dodaje +100 do badassowości.

Ja niestety Drrr zaliczam do największego zawodu ;(
Na początku podszedłem do tego niechętnie, trailery mnie nie jarały. Po czym po pierwszym odcinku wręcz nie mogłem usiedzieć na miejscu oczekując na kolejny. Po epickim zebraniu dollarsów... Seria jakoś tak straciła kopa. Twórcy nie udźwignęli poziomu epickości jaki wytworzyli.
Oczywiście jest to zawód, bo pomimo tego że wciąż jest to niezwykle dobre anime, to właśnie zawiodła mnie druga połowa. Aczkolwiek jak dadzą 2 sezon to z przyjemnością obejrzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2010 o 19:36, Ichibanboshi-kun napisał:

EVE no Jikan(Movie) ;)
Są to wszystkie ovy rozszerzone o nowe sceny.

Aha no chyba ,że tak :]

Dnia 28.11.2010 o 19:36, Ichibanboshi-kun napisał:

/nfc ? No fuckin comment XD?

xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2010 o 22:40, MisticGohan_MODED napisał:

Aha no chyba ,że tak :]

I polecam, bo bije te krótkie filmiki na łeb :)

Dnia 28.11.2010 o 22:40, MisticGohan_MODED napisał:

xD

Ale to to serio to znaczy XD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ore no Imouto e09

Spoiler

Ciekawi mnie co kombinuje Saori (BTW wolę ją w jej Akihabara-otaku-mode, ta z tego odcinka jest ciut przerażająca) i w jaki sposób trafi to w Kyousuke (przy jego szczęściu będzie musiał tłumaczyć Kirino wmawiając innym że to on ją zmusił do cosplayu).
Poza powyższym to jest to po prostu kolejny odcinek pokazujący jak pervnięta jest Kirino i jak wielkiego pecha ma Kyousuke XD

20101129105755

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 21:29, Pablo_Querte napisał:

Gdybym był wredny to zakrzyknąłbym "SUCHAR" ale że nie jestem to tylko poinformuje że już widziałem i to kawałek czasu temu ^^... ech ten facet niech lepiej uważa (kiwa głową) jak się Nanoha, Chrono i Signum dowiedzą... o Arf to już nie wspominam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 21:31, Hubi_Koshi napisał:

Gdybym był wredny to zakrzyknąłbym "SUCHAR" ale że nie jestem to tylko poinformuje że
już widziałem i to kawałek czasu temu ^^... ech ten facet niech lepiej uważa (kiwa głową)
jak się Nanoha, Chrono i Signum dowiedzą... o Arf to już nie wspominam...


Taa, już dawno to mi nawet przesłałeś XD Tak, dywagacje nasze poszły wtedy w małopoduszkową stronę, ale cóż, jesteśmy i tak normalniejsi od tego gościa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 21:31, Hubi_Koshi napisał:

(kiwa głową) jak się Nanoha, Chrono i Signum dowiedzą... o Arf to już nie wspominam...

Jak już o nich mowa - wiesz że MSLN The Movie 1st już wyszedł w porządnej jakości i został zsubowany? Normalnie oczekiwałbym że pierwszy o tym napiszesz ale już parę dni minęło a Ty ani słówkiem się o tym nie zająknąłeś ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 01:41, Karharot napisał:

Jak już o nich mowa - wiesz że MSLN The Movie 1st już wyszedł w porządnej jakości i został
zsubowany? Normalnie oczekiwałbym że pierwszy o tym napiszesz ale już parę dni minęło
a Ty ani słówkiem się o tym nie zająknąłeś ;P

Wybacz nie sprawdzałem ostatnio, studia i kilkugodzinna jazda do i z Łodzi mnie nieco wykończyły XD No trzeba się będzie zapoznać z filmem Muohohohoho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 09:09, Hubi_Koshi napisał:

Wybacz nie sprawdzałem ostatnio, studia i kilkugodzinna jazda do i z Łodzi mnie nieco wykończyły XD No trzeba się będzie zapoznać z filmem Muohohohoho.

Ty nie pamiętałeś o filmie Nanohy??!
Przyznaj się - Kim jesteś? Bo że nie Hubim to wszyscy już wiemy XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 10:19, Karharot napisał:

Ty nie pamiętałeś o filmie Nanohy??!
Przyznaj się - Kim jesteś? Bo że nie Hubim to wszyscy już wiemy XD

No i widzisz ?? I widzisz co ze mną studia i WoW zrobiły ?? Już nawet TY mnie nie rozpoznajesz T_T Ale mam DOWÓD, mam dowód że jestem Hubi''m Tadaaam
http://img600.imageshack.us/img600/4550/4bb267b177cd83209f837b6.jpg
http://img143.imageshack.us/img143/1858/6e45757d303ecd649a92ada.jpg
http://img148.imageshack.us/img148/6892/4862cb221fb75645e716ab5.jpg
http://img89.imageshack.us/img89/6599/5065daee738e5efbee8a310.jpg
http://img89.imageshack.us/img89/8871/c05d71fe8aa26a89dad9727.jpg
http://img202.imageshack.us/img202/9339/e3c5ab8d21ed8d81effee63.jpg

Teraz mi wierzysz :-3 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 12:32, Hubi_Koshi napisał:

No i widzisz ?? I widzisz co ze mną studia i WoW zrobiły ?? Już nawet TY mnie nie rozpoznajesz T_T Ale mam DOWÓD, mam dowód że jestem Hubi''m Tadaaam
http://img600.imageshack.us/img600/4550/4bb267b177cd83209f837b6.jpg

Dlaczego Sakutra wygląda jak transwestyta? Na co to ma być właściwie dowód...?

Dnia 30.11.2010 o 12:32, Hubi_Koshi napisał:

Hmm, yuri. Szanse na to że mówisz prawdę się nieco zwiększyły.

Dnia 30.11.2010 o 12:32, Hubi_Koshi napisał:

Ciut ostrzejsze yuri. Kolejny punkt dla Ciebie.

Dnia 30.11.2010 o 12:32, Hubi_Koshi napisał:

Zaczynam się zastanawiać czy jako modek powinienem obejrzeć następne dwie fotki, Twoje szanse znowu idą w górę.

Dnia 30.11.2010 o 12:32, Hubi_Koshi napisał:

<Z lekką ulgą> Nie jest aż tak źle, Hubi_Koshi +1

Dnia 30.11.2010 o 12:32, Hubi_Koshi napisał:

Irisviel dobierająca się do przebranej za jej chłopaka Saber. Nice :) Kupiłeś mnie XD

Dnia 30.11.2010 o 12:32, Hubi_Koshi napisał:

Teraz mi wierzysz :-3 ??

Tak :) Nie wpuszczaj więcej na swoje konto podejrzanych osobników ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się