Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 04.12.2010 o 13:23, necron1501 napisał:

Tak sobie czytam same mangi które wciąż końca nie mają i się tak zastanawiam. Możecie
polecić jakąś mangę która została zakończona, jest warta przeczytania i nie ma więcej
jak 250 chapt?

Full Metal Alchemist. DOOO EEEET.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2010 o 13:03, Tohno napisał:

Nie to Rainbow. Chodzi o to drugie czyli dość poważnego Seinena.


Aaa...to taka mała pomyłka z mojej strony O_o...dzięki za naprostowanie :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2010 o 13:33, Nertis napisał:

Aaa...to taka mała pomyłka z mojej strony O_o...dzięki za naprostowanie :P.


Jeżeli nie widziałeś Rainbow aka Nisha Rokubō no Shichinin, to polecam. Jest to jedne z niewielu, które w moim rankingu są Masterpiece albo 10/10; jak kto woli :)

http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=9700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2010 o 14:01, Grzech napisał:

> Aaa...to taka mała pomyłka z mojej strony O_o...dzięki za naprostowanie :P.

Jeżeli nie widziałeś Rainbow aka Nisha Rokubō no Shichinin, to polecam. Jest to
jedne z niewielu, które w moim rankingu są Masterpiece albo 10/10; jak kto woli :)

http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=9700


Właśnie jak sprostował mnie Tohno to zauważyłem ,że może być to ciekawe. Jak skończę oglądanie Zoku Natsume Yuujinchou i Welcome to the NHK! (za tą drugą serię czemu wcześniej się nie zabrałem po prostu nie wiem...jak dla mnie epicka ;P) to zapewne się zainteresuje Rainbow''em :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2010 o 13:23, necron1501 napisał:

Tak sobie czytam same mangi które wciąż końca nie mają i się tak zastanawiam. Możecie polecić jakąś mangę która została zakończona, jest warta przeczytania i nie ma więcej jak 250 chapt?

Przede wszystkim Great Teacher Onizuka (201 chapterów, żadnych wad, genialna manga przy której naprawdę można się nieźle uśmiać), Elfen Lied (107 chapterów, kreska początkowo kuleje ale potem się poprawia, EL ma dość specyficzny klimat który nie każdemu odpowiada ale jeśli trafi w Twój gust to z pewnością Ci się spodoba :), Bitter Virgin (32 chaptery, doskonały dramat i romans), Angel Densetsu (84 chaptery, kreska początkowo jest dość słaba ale humor seria ma genialny), Melty Blood (32 chaptery, kontynuacja Tsukihime osadzona w tym samym uniwersum co Fate/Stay Night, akcja i fantasy). Poza tymi pięcioma pozycjami zainteresować Cię mogą też Genshiken (56 chapterów, ciekawa komedia), Monster Collection (33 chaptery, fantasy przypominające trochę serię Slayers) i Eden: It''s an Endless World! (127 chapterówe, trudny do sklasyfikowania tytuł który kilkakrotnie zmienia gatunek ale mimo to utrzymuje przy sobie czytelnika).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2010 o 14:26, Karharot napisał:

Już poprawione :)


=_= Nie widać opisu:(treść posta zmodyfikowana przez (...)
Przywileje moderatora? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2010 o 14:34, Grzech napisał:

=_= Nie widać opisu: Edytowane (...)
Przywileje moderatora? ;)

Yup ;P
Normalna edycja była już niemożliwa bo 5 minut minęło :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2010 o 14:36, Karharot napisał:

Normalna edycja była już niemożliwa bo 5 minut minęło :(


Łoż Ty niedobry :P
Ja też tak chcę :) Edytowałbym posty sprzed 3 lat, gdzie wypisywałem pierdoły. Jak je czytam, to aż mi samemu wstyd xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2010 o 13:23, necron1501 napisał:

Tak sobie czytam same mangi które wciąż końca nie mają i się tak zastanawiam. Możecie
polecić jakąś mangę która została zakończona, jest warta przeczytania i nie ma więcej
jak 250 chapt?

Ze swojej strony zaś też polecę kilka tytułów, za które mogę ręczyć właściwie czym sobie można zażyczyć: Tsubasa RESERVoir CHRoNiCLE razem z xXxHOLiC (przedstawiają jedną fabułę z dwóch perspektyw, Holic jeszcze trwa), Ga-rei (również anime, które jest prequelem), Code Geass: Nightmare of Nunnally , Shina Dark, Immortal Regis (to manhwa, ale za to naprawdę świetna).

btw Niedawno grupa maigoscans(goście od Tasogare Otome) zabrała się za Hitogatana. Może na razie są tylko dwa chaptery, ale zapowiada się soczyście obiecująco wraz z całą historią podobną do Surogaci. Sporo świetnej akcji w stylu DOGS, jednakże w takim stopniu, ze nie odczuwa się przesadnego zużycia stron na puste widoczki ciągłą akcję wraz z głównym bohaterem, Togusa, będącym prawdziwym badassem, gdyż potrafi wyciągać ze swojego ciała b. duże ilości ostrzy (katan: P) i je wykorzystywać na przeróżne epickie sposoby. : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu przeczytałem całe Angel Densetsu. I powiem jedno - genialna seria, od samego początku do epickiego zakończenia. Ze wszystkich humorystycznych mang i Anime jakie widziałem, ta jest zdecydowanie w mojej czołówce. Ba, zasługuje nawet na pierwsze miejsce...

Genialne, zapadające w pamięć postacie. Świętnie ukazany półświatek gangów w którym, tak naprawdę zupełnie przypadkowo, ląduje główny bohater. Naprawdę wciągająca fabuła, aż czasem żal mi było przejść tak od razu do kolejnego chaptera, bo przybliżało mnie to do nieuchronnego końca (co zresztą sprawiło że czytałem tą serię 3 dni zamiast jednego).

No i unikatowy, sytuacyjny humor. Przynajmniej kilkadziesiąt razy z trudem powstrzymywałem się od głośnego śmiechu w środku nocy, nie chcąc zostać uznanym za świra :P

Spoiler

(choćby chory Kitano kontra karateka...boski motyw :D)

.

Jedyne na co mógłbym narzekać to nieco "niewprawna" kreska. Wyraźnie widać że autor na tym etapie zdecydowanie nie osiągnął jeszcze maestrii jaką ukazuje w kolejnych dziełach. Tym niemniej, z chaptera na chapter jest coraz lepiej, zresztą nawet na początku nie jest to jakiś rażąco nisko poziom, a prędzej "stylizowany" na naturalizm i nieco nadmierną prostotę.

A więc, moje ogólne wrażenia brzmią: 10/10. I ani punktu mniej ;)


Przy okazji, polecicie jakąś humorystyczną mangę/anime? Bo mam ochotę na więcej porządnych serii :D A niestety trochę już ich obejrzałem i co raz trudniej przychodzi mi znaleźć coś samemu :P
http://myanimelist.net/profile/ziptofaf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 03:48, ziptofaf napisał:

Przy okazji, polecicie jakąś humorystyczną mangę/anime? Bo mam ochotę na więcej porządnych
serii :D A niestety trochę już ich obejrzałem i co raz trudniej przychodzi mi znaleźć
coś samemu :P
http://myanimelist.net/profile/ziptofaf

Co ty na Wielkie Roboty z Boobsami ?? Radosna parodia starych serii o super robotach :-3
http://www.youtube.com/watch?v=xVXYj8Zna_Q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 03:48, ziptofaf napisał:

Przy okazji, polecicie jakąś humorystyczną mangę/anime? Bo mam ochotę na więcej porządnych
serii :D A niestety trochę już ich obejrzałem i co raz trudniej przychodzi mi znaleźć
coś samemu :P
http://myanimelist.net/profile/ziptofaf

Hayate no Gotoku, Lucky Star, Kamen no Maid Guy, Dai Mahou Touge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 03:48, ziptofaf napisał:

Przy okazji, polecicie jakąś humorystyczną mangę/anime? Bo mam ochotę na więcej porządnych serii :D A niestety trochę już ich obejrzałem i co raz trudniej przychodzi mi znaleźć coś samemu :P
http://myanimelist.net/profile/ziptofaf

Anime:
Genshiken
Kyou no Go no Ni (OVA jest krótsza ale zawiera lepszy wybór historyjek, anime jest dłuższe ale ma też kilka nudniejszych)

Manga:
Great Teacher Onizuka (jeśli szukasz czegoś przy czym można się pośmiać to koniecznie się za to zabierz)
Genshiken (możesz wybrać zamiast anime)
Yandere Kanojo
Change 123
Full Metal Panic! Overload!
Tasogare Otome x Amnesia
Kiss x Sis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 03:48, ziptofaf napisał:

Przy okazji, polecicie jakąś humorystyczną mangę/anime? Bo mam ochotę na więcej porządnych
serii :D A niestety trochę już ich obejrzałem i co raz trudniej przychodzi mi znaleźć
coś samemu :P
http://myanimelist.net/profile/ziptofaf


Jak coś z humorystycznych to może:
Minami-ke (+druga seria: Okawari )
Azumanga Daioh (bardzo podobne do Minami-ke :P)
Nodame Cantabile (pierwsza seria świetna ,druga taka sobie...a za trzecią się nie zabrałem :P)
School Rumble (+Ni Gakki)
Working!!
Baka to Test to Shoukanjuu ( z tym to może być różnie...dla mnie się podobało ,ale opinie są różne)
Hatsukoi Limited (jak wyżej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się