Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 01.02.2011 o 17:17, Karharot napisał:

Nie jestem fanem Evangeliona czy Shinjiego a moja znajomość WH40K jest w najlepszym wypadku
mocno ograniczona więc nie za bardzo ale dzięki za propozycję ;)

No problem ^^

Dnia 01.02.2011 o 17:17, Karharot napisał:

I don''t know who is that girl but she is Sooo Dead XD

Hmm [poczytał sobie ciut o serii z której jest Madoka] odnosze wrażenie że śmierć z ręki Nanohy była by dość miłosierna biorąc pod uwagę co się tam wyprawia. Madoka dla Mahou Shoujo jest tym czym Evangelion dla serii o Super Robotach

Dnia 01.02.2011 o 17:17, Karharot napisał:

Po za tym na widok tego arta nasuwa mi się takie (bardzo niepokojące) pytanie - czy po
zatomizowaniu innych Mahou Shoujo Nanoha będzie dostawała power upy??

[Karharot orientuje się że po wypowiedzeniu ostatnich słów nie widzi już Hubi''ego, a jedynie wielką chmurę pyłu powstałego gdy Hubi zaczął wiać do swojego Anty-Apokaliptycznego bunkra zdolnego przetrwać nawet zniszczenie planety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2011 o 17:17, Karharot napisał:

I don''t know who is that girl but she is Sooo Dead XD

Chcesz powiedzieć, że jeszcze nie zacząłeś oglądać Madoki? Do oglądania, ale już!
I czemu mam dziwne wrażenie, że Hubi nie ogląda tej serii tylko czyta o niej w sieci xD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2011 o 17:37, Pablo_Querte napisał:

I czemu mam dziwne wrażenie, że Hubi nie ogląda tej serii tylko czyta o niej w sieci
xD?

[uśmiecha się niewinnie] Guilty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2011 o 17:34, Hubi_Koshi napisał:

Hmm [poczytał sobie ciut o serii z której jest Madoka] odnosze wrażenie że śmierć z ręki Nanohy była by dość miłosierna biorąc pod uwagę co się tam wyprawia. Madoka dla Mahou Shoujo jest tym czym Evangelion dla serii o Super Robotach

& Pablo_Querte

Dnia 01.02.2011 o 17:34, Hubi_Koshi napisał:

Chcesz powiedzieć, że jeszcze nie zacząłeś oglądać Madoki? Do oglądania, ale już!

Hmm, w sumie... Czemu nie? W tym sezonie jakoś nic nie przyciągnęło na poważne mej uwagi więc może sobie looknę i to sprawdzę ;)

Dnia 01.02.2011 o 17:34, Hubi_Koshi napisał:

[Karharot orientuje się że po wypowiedzeniu ostatnich słów nie widzi już Hubi''ego, a jedynie wielką chmurę pyłu powstałego gdy Hubi zaczął wiać do swojego Anty-Apokaliptycznego bunkra zdolnego przetrwać nawet zniszczenie planety.

[Przygląda się flegmatycznie nagłej pustce po drugiej stronie monitora] 80 punktów za refleks, 0 za analizę zagrożenia. Naprawdę myślisz że jakikolwiek bunkier przetrwałby szał power-upniętej Nanohy? My tu nie mówimy o jakimś tam końcu świata, mówimy o Końcu Rzeczywistości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2011 o 18:44, Karharot napisał:

[Przygląda się flegmatycznie nagłej pustce po drugiej stronie monitora] 80 punktów za
refleks, 0 za analizę zagrożenia. Naprawdę myślisz że jakikolwiek bunkier przetrwałby
szał power-upniętej Nanohy? My tu nie mówimy o jakimś tam końcu świata, mówimy o Końcu
Rzeczywistości.

No worries mam wbudowany generator własnej rzeczywistości skopiowany prosto z mózgu Haruhi (ciągle muszę mu rzucać na pożarcie nowe ofiary takie Kyony i inne Mikury, ale co by się nie stało zawsze będę miał własne zapasy rzeczywistości i wrzechświatów... chociaż za okno lepiej nie wyglądać bo niezłe cuda czasem tworzy) i transporter międzywymiarowy więc jeśli tylko sondy wykryją nadciągającą Nanohę mnie już nie będzie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Break Blade #3

Spoiler

Mhaaa ale rush-armor :]
Ale i tak w tym epie wygrała Grim xD Siedzenie na głowie Rygarta FTW ! xD



Kore wa Zombie #4
Spoiler

Ech i znowu zadźgany... kurde ale ten wieloryb to jakieś przegięcie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2011 o 17:11, Hubi_Koshi napisał:

I''m glad ^^ A chciałbyś fanfica w którym Shinji Ikari staje badasskim God Emperorem
z WH40k ??

Herezja. Czas na Exterminatus jest, obawiam się - skoro takie rzeczy powstają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2011 o 16:33, orzel286 napisał:

Skończyłem gdy dowiedziałem się o "epickich robotach" (jak robot może być epicki? O_o)

No jak dla ciebie Emperor Titan na ten przykład nie jest epicki to... nie ma już dla ciebie ratunku [kiwa smutnie głową]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2011 o 16:33, orzel286 napisał:

> Czytnij i daj znać że woła o pomstę do nieba czy nie.
> http://www.fanfiction.net/s/3886999/1/Shinji_and_Warhammer40k
Skończyłem gdy dowiedziałem się o "epickich robotach" (jak robot może być epicki? O_o)

Autor do kamieniołomów!

A to ty nie oglądałeś Evangeliona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2011 o 17:58, Hubi_Koshi napisał:

No jak dla ciebie Emperor Titan na ten przykład nie jest epicki to... nie ma już dla
ciebie ratunku [kiwa smutnie głową]

Nie może być epicki - nie mieści się w definicji tego słowa. Prędzej powiedziałbym już zaje..sty :P

BTW - http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=10510

@Pablo_Querte
Jakoś "oglądnąłem" tylko jeden odcinek... I do tej pory nie wiem jakim cudem udało mi się nie "zwomitować" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2011 o 21:31, orzel286 napisał:

Nie może być epicki - nie mieści się w definicji tego słowa. Prędzej powiedziałbym już
zaje..sty :P

BTW - http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=10510

No i właśnie "Zasadniczo neosemantyzmy są uznawane za elementy błędne. Należy jednak dodać, iż czasami – na mocy kryterium uzualnego (użycia) – wchodzą do normy potocznej. "
W języku nie ma mowy o trwałych niezmieniających się zasadach, język zmienia się przez cały czas i to My, ludzie go zmieniamy. Słowo które jednego dnia jest uważane za slangowe, innego dnia może się stać powszechnie używane. Słowo które kiedyś miało pozytywne lub neutralne znaczenie może stać się wulgaryzmem. Nie ma w świecie Niczego bardziej płynnego niż język ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Staromodny jestem i mnie to drażni... Już nawet jedzenie czipsów przez Lighta było "EPIC!!!11", ciekawe co będzie następne - pewnie "stawianie kloca". :|
...

Już to sobie wyobrażam - mówi jeden koleś do drugiego "tyyy, suchaaaj, ale normalnie epickie kupsko dzisiaj w klopie spuściłem! Mało co mi się odpływ nie zatkał, hehehe!"

Pora umierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2011 o 10:32, orzel286 napisał:

Pora umierać.

Jeśli cię to pocieszy, starzy ludzie powtarzali to od początków czasu jak tylko jakaś nowość się pojawiła. I tak pewnie masz rację, będą epickie kloce XD Poza tym... czemu narzekasz że anglojęzyczna osoba pisze o "Epic Robots" przecież z twojego punktu widzenia ona powinna mieć do tego pełne prawo XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2011 o 10:40, Hubi_Koshi napisał:

Poza tym... czemu
narzekasz że anglojęzyczna osoba pisze o "Epic Robots" przecież z twojego punktu widzenia
ona powinna mieć do tego pełne prawo XD

Jakoś nie lubię kiedy podkreślając "fajność" czegoś mówi się "epic" zamiast np cool, great, marvelous, fantastic, stunning, czy nawet fukkin'' awesome :| "Epic" jest tak zdewaluowane, że jak już wspomniałem niewiele brakuje do epickich kloców :D - wystarczy poprzeglądać forum mal-a by się przekonać, że to już lada dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2011 o 12:40, orzel286 napisał:

Jakoś nie lubię kiedy podkreślając "fajność" czegoś mówi się "epic" zamiast np cool,
great, marvelous, fantastic, stunning, czy nawet fukkin'' awesome :| "Epic" jest tak
zdewaluowane, że jak już wspomniałem niewiele brakuje do epickich kloców :D - wystarczy
poprzeglądać forum mal-a by się przekonać, że to już lada dzień.

Wiesz... Emperor Titans i pokrewne można Tylko określić jako Epic, Warhammer ogólnie można jedynie określić jako epic. Skala, potęga to wszystko jest tak wielkie i przytłaczające że Epic to jedyne słowo jakiego można użyć :-3 No, ale mniejsza o to, język się zmienia czy się to podoba czy nie. Jeśli epic się zdewaluuje to jego miejsce zajmie inne słowo i na tym się skończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Claymore c112

Spoiler

To miło że dostaliśmy 30 stron w tym chapterze ale trochę szkoda że tak jak w przypadku poprzedniego chaptera całość została poświęcona na sprawy o drugorzędnym znaczeniu :( Coś czuję że co najmniej parę następnych miesięcy zejdzie na arcu przedstawiającym ekspedycję do placówki organizacji, ciekawe czy przynajmniej znajdą tam Raki''ego (i jeśli tak to w jakim stanie?).
Takie przemyślenie na boku o wdzianku Deneve - jest coś niepokojącego w osobie dla której łatwiejsze jest odtworzenie ręki niż przyszycie rękawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Puella Magi Madoka Magica Ep 05

Spoiler


Kyuube naprawdę robi wszystko aby Madoka stała się mahou shoujo - od początku wiedział że na Sayakę będzie polować o wiele skuteczniejsza osoba i nie tylko nic nie wspomnie na ten temat ale wręcz mówi Madoce że dobrze robi idąc wraz z nimi. Ba, ponoć nie wolno mu sugerować żadnych życzeń ale już powiedzieć "If you want to force them to stop, there is one way" to mu wolno? No i jakoś nie wierzę że on naprawdę nie mógłby nic zrobić gdyby zechciał - zauważcie że w pierwszym odcinku Homura nie zdołała go zabić. A biorąc pod uwagę co ona umie to jest to co najmniej zastanawiające, on raczej nie jest taki bezbronny jakby się wydawało. No i przeżył zapewne setki starć z wiedźmami towarzysząc innym Mahou Shoujo. Więc wcale bym się nie zdziwił gdyby dał się wtedy zranić celowo.
Zastanawiające jest też to co powiedział o Homurze - nie był nawet pewny czy zawarł z nią kontrakt...I warto zauważyć że ona jest chyba na całkowicie innym poziomie niż inne Mahou Shoujo - wcześniej wielki robal nawet nie mógł jej trafić a teraz po prostu wpakowała się w sam środek walki nie zostając zauważona aż do ostatniej chwili.
Wygląda na to że jej tak samo zależy na tym żeby Madoka nie stała się Mahou Shoujo jak Kyubee''mu by było dokładnie odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yumekui Merry Ep 05

Spoiler


No to Merry właśnie dowiedziała się że jest, co by nie mówić, morderczynią... Nawet jeśli polowała tylko na złe Dream Demony to i tak musiało to być naprawdę traumatyczne przeżycie ;(
Ech, no i przez chwilę myślałem że Yumeji zaraz rąbnie jakiegoś fireballa albo coś - świetna muzyka, scena wręcz dobrana perfekcyjnie. Ale to anime niestety dziecinne nie jest i nie ma cudów z nieba...
Zastanawia mnie tylko jak jest z ranami poniesionymi w daydream - Yumeji w którymś z odcinków wspomniał że wciąż czuje ból po draśniętym palcu ale rana zniknęła. Choć patrząc po preview kolejnego odcinka to tym razem raczej tak fajnie nie będzie.

Swoją drogą, moja opinia o tej serii z odcinka na odcinek robi się coraz lepsza. Choć raz jakaś normalna bohaterka z charakterem która potrafi okazywać emocje a nie kolejna tsundere.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się