Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 10.03.2011 o 13:02, Karharot napisał:

Jeśli ktoś czyta/zamierza czytać Fate/Zero to Baka Tsuki właśnie zakończyło tłumaczenie
ostatniego chaptera :)


To lepiej szybko sobie to zapisać na HDD, bo pewnie i na to przyjdzie w końcu pora jak na Haruhi i S&W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko było mi się zebrać po pierwszym epie ,ale bo tak długiej przerwie w wzięciu się w garść... skończyłem z powodzeniem oglądać Katanagatari :]
Już pierwszy ep bardzo mi się podobał ,a cała seria była wręcz rewelacyjna :]

Ocena: zasłużone 10/10 :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Puella Magi Madoka Magica Ep 10

Spoiler

Tego się NIE spodziewałem. Że Homura pochodzi z przyszłości to jedno...ale że powtarza to już kilkanaście razy? Zawsze z tak potwornymi rezultatami? Niezależnie od obranej drogi jest fatalnie - albo wszyscy giną, albo zostaje zniszczona cała planeta (co Kyuube rzecz jasna ma gdzieś) albo nieomal zabijają cię przyjaciele. Po prostu świetnie. Normalnie jakbym Saya no Uta widział - możesz wybrać co tylko chcesz. Ale zawsze źle się skończy. Niech przyjdzie ktoś z innego wymiaru/świata/czegokolwiek i rozwali Kyuubego tak że już nigdy się nie odrodzi, od razu żyłoby się lepiej.

Nieszczególnie podoba mi się również zapowiedź kolejnego odcinka - the only remaining way - czyżby postanowiła się poświęcić?

Notabene, Madoka w tych alternatywnych wersjach rzeczywistości naprawdę wymiata - jest o wiele pewniejsza siebie, w ogóle nie boi się ryzykować swego życia. Widać że w jakiś sposób spełniła swoje najskrytsze marzenie, jakim było pomaganie ludziom. Szkoda że to wszystko i tak jest na próżno...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 13:49, ziptofaf napisał:

Puella Magi Madoka Magica Ep 10

Spoiler

"This world has been tainted by Chaos. We can no longer save it. Engage... Exterminatus"
To byłby chyba jedyny sposób żeby to szaleństwo powstrzymać...
Seriously im dalej w tą serię tym bardziej czuje że to Magical Girlowy Berserk, It Got WORSE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 13:49, ziptofaf napisał:

Puella Magi Madoka Magica Ep 10

Spoiler

Tego się NIE spodziewałem. Że Homura pochodzi z przyszłości to jedno...ale że powtarza
to już kilkanaście razy? Zawsze z tak potwornymi rezultatami? Niezależnie od obranej
drogi jest fatalnie - albo wszyscy giną, albo zostaje zniszczona cała planeta (co Kyuube
rzecz jasna ma gdzieś) albo nieomal zabijają cię przyjaciele. Po prostu świetnie. Normalnie
jakbym Saya no Uta widział - możesz wybrać co tylko chcesz. Ale zawsze źle się skończy.
Niech przyjdzie ktoś z innego wymiaru/świata/czegokolwiek i rozwali Kyuubego tak że już
nigdy się nie odrodzi, od razu żyłoby się lepiej.

Nieszczególnie podoba mi się również zapowiedź kolejnego odcinka - the only remaining
way - czyżby postanowiła się poświęcić?

Notabene, Madoka w tych alternatywnych wersjach rzeczywistości naprawdę wymiata - jest
o wiele pewniejsza siebie, w ogóle nie boi się ryzykować swego życia. Widać że w jakiś
sposób spełniła swoje najskrytsze marzenie, jakim było pomaganie ludziom. Szkoda że to
wszystko i tak jest na próżno...



Przydałby się Guts.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Puella Magi Madoka Magica Ep 10

Dnia 11.03.2011 o 14:07, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

"This world has been tainted by Chaos. We can no longer save it. Engage... Exterminatus"

To byłby chyba jedyny sposób żeby to szaleństwo powstrzymać...
Seriously im dalej w tą serię tym bardziej czuje że to Magical Girlowy Berserk, It Got
WORSE


Spoiler

Jeszcze tak wyjdzie, że jakieś inne istoty przylecą albo z innego wymiaru (Saya no Uta) przybędzie coś, co będzie smakowało w Kyuubim. ^^
Z Homurą ten motyw z ciągłym cofaniem się w czasie w poszukiwaniu rozwiązania w ciągłej tragedii niby ograny(Higurashi, Endless Eight, Tatami Galaxy - genialnie zrobiony), ale za to naprawdę świetnie zrobione. Zaskoczyło mnie na przykład jak one siebie pozabijały po poznaniu prawdy o stawaniu się wiedźmami...


^up - Może się pojawi, kto wie. : D

A w tym roku jeszcze anime Fate/Zero Urobuchiego Gena będzie. Jak ufotable pokaże poziom porównywalny z Kara no Kyoukai, to po przeczytaniu 3 z 4 tomów nowelki mogę zagwarantować, że to naprawdę genialny materiał na adaptację jest.
Spoiler

Począwszy od badassowości Kiritsugu(w In Flight są właśnie nawiązania do tego jak on wykorzystywał technologię, tak Shirou ma z nią problemy), poprzez Saber w czarnym garniturze(hyhy), dalej, poważne ukazanie PRAWDZIWEJ (czwartej) wojny o Graala w której uczestniczą magowie znający się na swoim fachu(oprócz jednego w sumie XD), gdzie każdy każdemu nóż pod gardło podkłada i ten gore na poziomie tego co w Saya no Uta(ciekawe czy odważą się to ukazać, nieładne rzeczy tam z dziećmi się dzieją, a muszą to być dzieci aby to miało być zgodne z kanonem). I ten ciężki klimat zbliżającej się tragedii...



btw Tłumaczenia nowelki nie skończyli! Został epilog jeszcze! : P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Puella Magi Madoka Magica Ep 10

Dnia 11.03.2011 o 13:49, ziptofaf napisał:

Spoiler

Tego się NIE spodziewałem. Że Homura pochodzi z przyszłości to jedno...ale że powtarza to już kilkanaście razy?


Spoiler

Były już oznaki tego że powtarzała ten cykl - gdy pomimo tego że znała wiele z tajemnic dotyczących Mahou Shoujou a nie chciała ich zdradzić bo i tak nikt by jej nie uwierzył miało się wrażenie że było to coś czego już próbowała...
Co do samego epka to wiemy dzięki niemu dlaczego Homura tak bardzo chce ochraniać Madokę, nie tylko w tych wszystkich alternatywnych przyszłościach wiele razem przeszły ale też Madoka jako jedyna, niezależnie od sytuacji nigdy nie odwracała się od Homury i zawsze starała się być jej przyjaciółką wspierając ją i ochraniając.
Jeszcze jedną sprawą która mnie w tym odcinku zastanowiła jest rozwój umiejętności Homury, nawet jeśli pod względem samej mocy Madoka znacznie ją przewyższa pod względem potencjału to Homura jest najpotężniejsza - tak długo jak nie traci serca zdobywa doświadczenie, wiedzę i może niemal bez końca rozwijać swój potencjał bojowy wyszukując nowe sposoby wykorzystania swojej mocy i zbierając użyteczny do nich sprzęt, jej moc jest tak spora że przez chwilę zastanowiło mnie czy przypadkiem w którejś z alternatywnych przeszłości to ona nie zostanie Walpurgi Night (gdy np. zdecyduje się cofnąć dalej w czasie świadomie zużywając w zamian zbyt wiele swojej "many")...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 15:58, Gol_Galad napisał:

Spoiler

(ciekawe czy odważą się to ukazać, nieładne rzeczy tam z dziećmi się dzieją, a muszą to być dzieci aby to miało być zgodne z kanonem)


Spoiler

Nie jestem pewien czy chcę zobaczyć w szczegółach eksperymenty Castera i jego równie szalonego Mistrza...

Dnia 11.03.2011 o 15:58, Gol_Galad napisał:

Spoiler

I ten ciężki klimat zbliżającej się tragedii...


Spoiler

Wczoraj skończyłem ostatni tom, do rana kurowałem się innymi materiałami z depresji a wciąż jestem dziś w dołku... Ta historia jest piękna ale naprawdę nie hamuje się przed kopaniem czytelnika nawet gdy już leży i prosi żeby nie było gorzej T_T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 15:58, Gol_Galad napisał:

Spoiler

Jeszcze tak wyjdzie, że jakieś inne istoty przylecą albo z innego wymiaru (Saya no
Uta) przybędzie coś, co będzie smakowało w Kyuubim. ^^



Spoiler

TAK! Niech Saya przyjdzie i mu całą jego rasę zeżre (albo zamieni na podobnych sobie, już wolę coś podobnego do Cthulu co jednak odczuwa jakieś emocje aniżeli te wredne futrzaki...)! To będą mieli swoją entropię - nie ma rasy: nie ma zużywanej energii. Nie ma zużywanej energii: wszyscy jesteśmy szczęśliwi.

Albo spakować i wysłać im w paczce Haruhi. To będą mieli nieskończony zapas energii/materii/czego tylko chcą. Ciekawe tylko ile by z nią wytrzymali? ;D

Tylko niestety coś się nie nastawiam na tak pozytywne zakończenie, akurat Urobuchi Gen chyba jeszcze nigdy nie zrobił takiego które można by takim nazwać...

Choć ja naprawdę gratuluję Homurze że jeszcze się nie załamała psychicznie. Tyle prób, wszystkie na marne...i za każdym razem coraz bardziej oddalała się od swojej jedynej przyjaciółki, próbując ją tylko obronić i dotrzymać obietnicy... Naprawdę, wiele bym dał, żeby tym razem jej się udało...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 15:58, Gol_Galad napisał:

Puella Magi Madoka Magica Ep 10

Spoiler

Jeszcze tak wyjdzie, że jakieś inne istoty przylecą albo z innego wymiaru (Saya no
Uta) przybędzie coś, co będzie smakowało w Kyuubim. ^^
Z Homurą ten motyw z ciągłym cofaniem się w czasie w poszukiwaniu rozwiązania w ciągłej
tragedii niby ograny(Higurashi, Endless Eight, Tatami Galaxy - genialnie zrobiony), ale
za to naprawdę świetnie zrobione. Zaskoczyło mnie na przykład jak one siebie pozabijały
po poznaniu prawdy o stawaniu się wiedźmami...


Spoiler

Cóż po dowiedzeniu się że zamieniasz się w pożerającego ludzkie dusze potwory też byś chyba nie chciał do tego dopuścić ^^; Damn z tej sytuacji nie ma dobrego wyjścia, nawet gdyby pozwolił Mahou Shoujo wyrżnąć wszystkie wiedźmy a potem wybić Mahou Shoujo by się nie zamieniły to nadal pozostają Familiary które zamieniają się w Wiedźmy, a na boku Kyubee który mógłby kolejne Mahou Shoujo tworzyć... That''s Urobuchi Gena quality I guess... Zaprawdę to szaleństwo może tylko Exterminatus przerwać... szkoda że Kyubee to nie demon Chaosu (chyba), można by na niego Inkwizytorów i Grey Knightsów napuścić



[wzdycha i rozciera czoło] Naprawdę, jeśli chociaż w najmniejszym stopniu próbujecie mnie z Karharotem namówić na przeczytanie tego... czegoś to naprawdę źle wam to idzie, Epic Failowo niemalże...

Btw. jeśli interesują was podobnie tragiczne dekonstrukcje różnych gatunków to możecie się Mohiro Kitoh zainteresować i jego Bokurano (Super Roboty) oraz Naru Taru (Pokemony) ponure, dołujące i zwyczajnie mind Rapeujące historie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Darker than Black sezon 2

Spoiler

Zacząłem oglądać, mimo co poniektórych zdań że kiepski sequel i niestety już na wstępie mogę powiedzieć, że mnie mi się podoba od jedynki. Hei, ze swojego raczej przyjazno-pokojowego zachowania, przerodził się w badassa z nałogiem, który jakby żałował że żyje -.- Do tego znęca się na Shiou...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 20:00, Hubi_Koshi napisał:

Btw. jeśli interesują was podobnie tragiczne dekonstrukcje różnych gatunków to możecie
się Mohiro Kitoh zainteresować i jego Bokurano (Super Roboty) oraz Naru Taru (Pokemony)
ponure, dołujące i zwyczajnie mind Rapeujące historie...


[wzdycha] Challenge accepted, najbliższe 18-20 godzin z mojego życiorysu właśnie znika...Od razu też zapytam - czytać mangę czy oglądać anime?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 20:45, ziptofaf napisał:

[wzdycha] Challenge accepted, najbliższe 18-20 godzin z mojego życiorysu właśnie znika...Od
razu też zapytam - czytać mangę czy oglądać anime?

Chyba raczej mangę, ale OSTRZEGAM (a gdy Hubi ostrzega to lepiej się słuchać) że to tałatajstwo to naprawdę ciężki towar, pokazane gwałty, gore, ponure i dobijające jak diabli. Więc ostrzegam, tvtropes rozrysował przede mną naprawdę ponurą wizję gdy czytałem o tych seriach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Puella Magi Madoka Magica Ep 10

Dnia 11.03.2011 o 20:00, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Cóż po dowiedzeniu się że zamieniasz się w pożerającego ludzkie dusze potwory też
byś chyba nie chciał do tego dopuścić ^^; Damn z tej sytuacji nie ma dobrego wyjścia,
nawet gdyby pozwolił Mahou Shoujo wyrżnąć wszystkie wiedźmy a potem wybić Mahou Shoujo
by się nie zamieniły to nadal pozostają Familiary które zamieniają się w Wiedźmy, a na
boku Kyubee który mógłby kolejne Mahou Shoujo tworzyć... That''s Urobuchi Gena quality
I guess... Zaprawdę to szaleństwo może tylko Exterminatus przerwać... szkoda że Kyubee
to nie demon Chaosu (chyba), można by na niego Inkwizytorów i Grey Knightsów napuścić


Spoiler

QB mógłby właściwie być uznany za demona Chaosu. Nazywa siebie w końcu "Incubator". W dodatku tę niekontrolowaną przemianę w wiedźmy za cenę potęgi(życzenia) można także uznać za skażenie chaosem. ^^

Co do pozbycia się wszystkich Puella Magi/Witches/Familliarów to można zrobić to pozbywając się tych dwóch ostatnich a na koniec te mahou shoujo poprzez rozwalenie ich kryształków(broń konwencjonalna powinna być skuteczna), gdyż to one są właściwie problemem. W dodatku Exterminatus na taką tycią planetkę jak Ziemia nie naprawiłby problemu. Nie zdziwiłbym się gdyby rasa QB miała również inne planety na których mają te swoje "farmy"(po prostu o tym nie musiał nic mówić( związane z problemem entropii(np. orkowie, bardzo emocjonalna rasa - mahou boyz?! O_O).

Dnia 11.03.2011 o 20:00, Hubi_Koshi napisał:

[wzdycha i rozciera czoło] Naprawdę, jeśli chociaż w najmniejszym stopniu próbujecie
mnie z Karharotem namówić na przeczytanie tego... czegoś to naprawdę źle wam to idzie,
Epic Failowo niemalże...

O Saya no Uta chodzi? To taki świetny tytuł na jakieś 6-10h czytani. I tam Urobuchi nie był ograniczony niczym właściwie. W końcu główny bohater po wypadku samochodowym i eksperymentalnej operacji widzi wszystko co go otacza jako alternatywny świat - wszędzie kolor czerwieni, mięso, ludzie wyglądają oraz zachowują się jak potwory(ledwo rozumie ich mowę), wszystko wygląda dla niego jak zbitek żywej biomasy - to dotyczy wszystkich jego zmysłów, w tym smaku, węchu, czucia. Po czym spotyka Sayę, która jako jedyna jest człowiekiem w tym świecie. Ot, taka słodka, ładna i podnosząca na duchu historia.

necron1501
Zobacz Gaiden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 20:00, Hubi_Koshi napisał:

[wzdycha i rozciera czoło] Naprawdę, jeśli chociaż w najmniejszym stopniu próbujecie mnie z Karharotem namówić na przeczytanie tego... czegoś to naprawdę źle wam to idzie, Epic Failowo niemalże...

Ee, do przeczytania czego? Fate/Zero? Jeśli tak to ja Cię akurat ostrzegałem że historia jest piękna ale tak ciężka że może Ci nie podejść...

Dnia 11.03.2011 o 20:00, Hubi_Koshi napisał:

Btw. jeśli interesują was podobnie tragiczne dekonstrukcje różnych gatunków to możecie się Mohiro Kitoh zainteresować i jego Bokurano (Super Roboty) oraz Naru Taru (Pokemony) ponure, dołujące i zwyczajnie mind Rapeujące historie...

Umm... Wiesz, ja nie przerabiam dołujących i mind rapeujących rzeczy dlatego że lubię zadawać sobie emocjonalny ból, ja przerabiam je wtedy kiedy same historie są bardzo dobre.
Tak tylko wyjaśniłem żebyś mnie nie postrzegał w jakimś dziwnym świetle ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 21:19, Gol_Galad napisał:

Puella Magi Madoka Magica Ep 10

Dnia 11.03.2011 o 21:19, Gol_Galad napisał:

Spoiler

QB mógłby właściwie być uznany za demona Chaosu. Nazywa siebie w końcu "Incubator".
W dodatku tę niekontrolowaną przemianę w wiedźmy za cenę potęgi(życzenia) można także
uznać za skażenie chaosem. ^^


Spoiler

Mhm... wiesz co ci powiem, bardzo mi to przypomina jedno opowiadanie które kiedyś czytałem o psioniku którego pewna kobieta uczyła jak używać i kontrolować jego moc... potem okazało się że była Demonicą Chaosu chcącą go wykorzystać dla "dobra" Bogów Chaosu... podejrzanie podobną sytuację mamy tutaj.


Dnia 11.03.2011 o 21:19, Gol_Galad napisał:

Spoiler

Co do pozbycia się wszystkich Puella Magi/Witches/Familliarów to można zrobić to pozbywając
się tych dwóch ostatnich a na koniec te mahou shoujo poprzez rozwalenie ich kryształków(broń
konwencjonalna powinna być skuteczna), gdyż to one są właściwie problemem. W dodatku
Exterminatus na taką tycią planetkę jak Ziemia nie naprawiłby problemu. Nie zdziwiłbym
się gdyby rasa QB miała również inne planety na których mają te swoje "farmy"(po prostu
o tym nie musiał nic mówić( związane z problemem entropii(np. orkowie, bardzo emocjonalna
rasa - mahou boyz?! O_O).


Spoiler

Mhm tylko problem tkwi w familiarach, wiadomo skąd się biorą ?? Jak się pojawiają ?? Jeśli to jakaś Naturalnie istniejąca i pojawiająca się rasa to wybicie ich było by bez sensu bo potem pojawiły by się nowe, a bez Mahou Shoujo nie dało by się kontrolować ich populacji... Fakt spora część rozbija się o samego QB, ma "kopie zapasowe" które ukrywa nie wiadomo gdzie więc nie da rady go zabić... PFFFFTTTTT (oddaje napój na monitor gdy jego oczom ukazuje się wizja Boyzów w uroczych sukieneczkach z magicznymi brońmi w rękach, odkaszluje parę razy po czym słabym głosem) No... cóż, to prawda że część technologi orków działa bo w nią wierzą więc... nieźli byli by z nich Mahou Boyz... A jaki efekt psychologiczny by mięli na przeciwnika, totalny Mental Shutdown na widok czegoś tak porąbanego.

Dnia 11.03.2011 o 21:19, Gol_Galad napisał:

O Saya no Uta chodzi? To taki świetny tytuł na jakieś 6-10h czytani. I tam Urobuchi nie
był ograniczony niczym właściwie. W końcu główny bohater po wypadku samochodowym i eksperymentalnej
operacji widzi wszystko co go otacza jako alternatywny świat - wszędzie kolor
czerwieni, mięso, ludzie wyglądają oraz zachowują się jak potwory(ledwo rozumie ich mowę),
wszystko wygląda dla niego jak zbitek żywej biomasy - to dotyczy wszystkich jego zmysłów,
w tym smaku, węchu, czucia. Po czym spotyka Sayę, która jako jedyna jest człowiekiem
w tym świecie.

Naaah o Fate/Zero mówiłem, ale Saya no Uta też się załapuje, normalnie aż dostaje ciarek na myśl o tknięciu czegokolwiek autorstwa Urubuchiego...

Dnia 11.03.2011 o 21:19, Gol_Galad napisał:

Ot, taka słodka, ładna i podnosząca na duchu historia.

LIES LIES LIES LIES AND BULLSHIT!! Seriously że nie ma Boga mówienia prawdy i nie wali was piorunami niczym gniew Boży za takie wierutne kłamstwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 21:26, Karharot napisał:

Ee, do przeczytania czego? Fate/Zero? Jeśli tak to ja Cię akurat ostrzegałem że historia
jest piękna ale tak ciężka że może Ci nie podejść...

Chociaż tyle [wzdycha z ulgą] Damn ale ta wizja

Spoiler

Lancelota

w myśliwcu nie daje mi spokoju T_T

Dnia 11.03.2011 o 21:26, Karharot napisał:

Umm... Wiesz, ja nie przerabiam dołujących i mind rapeujących rzeczy dlatego że lubię
zadawać sobie emocjonalny ból, ja przerabiam je wtedy kiedy same historie są bardzo dobre.
Tak tylko wyjaśniłem żebyś mnie nie postrzegał w jakimś dziwnym świetle ;P

Tak tak wierzę ci, naprawdę ci wierzę. Ech jestem na dziesiątym dniu Heaven''s Feel... zaprawdę powiadam ci, gdybym mógł to bym spuścił na Zoukena atomówkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się