Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 13.05.2011 o 19:02, Perry_Cox napisał:


Czyta ktoś pismo Otaku? Wczoraj sobie w księgarni kupiłem, ale poczytam dopiero jutro,
jednak jestem ciekaw Waszych opinii.



Pismo bardzo w porządku - recenzje zarówno klasyków, jak i nowych produkcji, dosyć sprawiedliwe oceny, ciekawe teksty dotyczące tematów okołomangowych, fajny pomysł z top10 (zwłaszcza w ostatnim numerze). Odradzam jednak czytania recenzji mangi 20th Century Boys - jest pełna spoilerów

@Tohno

Przyznaj się, którą oceną Ci podpadli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 20:00, Kubak10 napisał:

@Tohno
Przyznaj się, którą oceną Ci podpadli?

Myślę że nie jedną ale dokładnie ci nie powiem bo już z rok żadnego numeru nie kupowałem. Jednak poziom tych numerów które mam jest bardzo słaby. Layouty stron są mizerne i często nie widać tekstu bo pod spodem widnieje jakiś upscalnięty obrazek promujący anime. W większości recenzji autorzy nie wiedzą o czym piszą, nie mają gustu i hypują to czego nie powinni. Oczywiście to kwestie tego co kto lubi ale jednak są rzeczy od któych człowiek powinien się trzymać z daleka. Są wyjątki, ale jeden dobry tekst na numer nie rekompensuje kupy rage''u przy innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.05.2011 o 20:11, Tohno napisał:

większości recenzji autorzy nie wiedzą o czym piszą, nie mają gustu i hypują to czego nie powinni


Podaj przykład - w dwóch numerach, które mam (2 ostatnie) "hypują" dokładnie to co powinni - Urasawę, Taniguchiego, Mononoke czy Moonlight Mile, przeciętnym shounenom wystawiając oceny w granicach 5-7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Denpa Onna to Seishun Otoko ep. 5

Spoiler

Heh. Od 16:45 odcinka ciotka sobie ogląda anime Mimi wo Sumaseba (Whisper of the Heart), bardzo fajny smaczek nam SHAFT dał. Od razu po postaciach można poznać, a już tym bardziej po endingu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 21:02, necron1501 napisał:

Mam pytanie: znacie jakąś ciekawie zapowiadającą się manhwę/mangę którą zaczęto wydawać w 2010-11?

Jedyne co mi przychodzi do głowy to Re:Birth - The Lunatic Taker, jest to manhwa która trochę przypomina Gantz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 21:13, Karharot napisał:

> Mam pytanie: znacie jakąś ciekawie zapowiadającą się manhwę/mangę którą zaczęto
wydawać w 2010-11?
Jedyne co mi przychodzi do głowy to Re:Birth - The Lunatic Taker, jest to manhwa
która trochę przypomina Gantz.


Zobaczę, może się okaże ciekawe ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na temat Kanokon obejrzałem narazie jeden odcinek i z tego co widzę to typowa szkolna komedyjka+romans i sporo fanserviseu. Warto to dalej oglądać, bo jeśli siłą napędową tego anime są tylko tony fan serviceu to nie jestem pewny czy warto tracić czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tasogare Otome x Amnesia c22

Spoiler

Gosh, ludzie w tej szkole naprawdę mają problemy.
BTW - "Oh. That... It didn''t fit" było okrutną prawdą XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak przemogłem się, i obejrzałem Kanokon. Okazało się że to nawet fajna komedia(oczywiście do Baka to Test to Shoukanjuu nie ma żadnego porównania) ale spokojnie można obejrzeć, nawet nie było aż tak dużo scen fanservisu jak się spodziewałem. Ogólnie anime wypada w moim odczuciunieżle, jedyne zastrzeżenia mam do głównego bohatera Kouty jakiś taki mało dojrzały jest, ale cały ten chumor sytuacyjny z Chizuru wszystko to nadrabia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 11:04, Mysterum napisał:

Ostatnia OVA Black Lagoon została przeniesiona z 11 maja na 22 czerwca.

Ech :(
Tego nie lubię w OVA''ch, nie dość że wychodzą rzadko to często są przy nich zawalane terminy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieco dłuższy zwiastun Persona 4 The Animation, przynajmniej w stosunku do poprzednich teaserów - http://www.youtube.com/watch?v=b_Vav3Lq2-g

Kreska ładna. Muzyczka inna niż w grze zdaje się, ale w podobnych klimatach. Jeśli seria będzie choćby w połowie tak dobra jak anime (przynajmniej pod względem ukazania bohaterów, gdyż fabularnie trafiło się parę absurdów), to naprawdę jest na co czekać. A poczekamy do jesieni, niestety... No ale przynajmniej osoby, które gry jeszcze nie ukończyły mają czas na nadrobienie zaległości, do czego naprawdę zachęcam, gdyż Persona 4 to naprawdę świetna produkcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radosna dla mnie wiadomość bo tej jesieni powinna pojawi się nowa seria TV z uniwersum Gundam :).
Dostępny jest jeden, słabej jakości obrazek z zarysem Gundama, który załączam, i wg znających novelki i mangi z serii (ja się do nich nie zaliczam) to Hazel z Advance of Zeta. Oficjalne ogłoszenie ma nastąpić w czerwcu dlatego to mimo wszystko info niepotwierdzone, ale liczę że okaże się prawdziwe ;).

20110515204438

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tą plotkę o nowej serii TV wyczytałeś? Bo ja znam tylko informację na temat nowej mangi, która miała by być adaptacją serii Zeta: http://anime.com.pl/Drugi_remake_Mobile_Suit_Zeta_Gundam,news,read,5780.html
Może się więc okazać, że chodzi wyłącznie o tę nową mangę, jeśli nie ma innego potwierdzenia :/ Jeśli jednak okazało by się to prawdą to super, gdyby w końcu wyszła jakaś nowa seria TV osadzona w UC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 20:44, drblase napisał:

Radosna dla mnie wiadomość bo tej jesieni powinna pojawi się nowa seria TV z uniwersum
Gundam :).
Dostępny jest jeden, słabej jakości obrazek z zarysem Gundama, który załączam, i wg znających
novelki i mangi z serii (ja się do nich nie zaliczam) to Hazel z Advance of Zeta. Oficjalne
ogłoszenie ma nastąpić w czerwcu dlatego to mimo wszystko info niepotwierdzone, ale liczę
że okaże się prawdziwe ;).

Źródło? Faktycznie pora, aby coś zapowiedzieli, ale tyle tych plotek ostatnio, że wolałbym coś bardziej pewnego niż przypadkowe screeny, które równie dobrze mogą być fanartami.

I mogę się mylić, ale to raczej nie jest twór z Advance of Zeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 20:19, Sand_Wraith napisał:

> Konwent, towarzysze!
>
> http://www.youtube.com/watch?v=YOg9bfmQaSU
Dzięki za filmik, czekałem, aż się jakiś pojawi i w końcu się doczekałem. Ba nawet się
pojawiłem w paru momentach :P Teraz tylko czekać do lipca na Projekt 2011!

Huh, czyli byłeś na DB? Dobrze wiedzieć ;) Na Projekcie trzeba zrobić mini-zlot gramowiczów ;D

necron1501 - skądże, ja bym czegoś takiego nigdy nie zrobił ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się