Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 22.05.2011 o 14:11, Tomoya-kun napisał:

Ktokolwiek ogląda tu Deadman Wonderland? Teraz mam trochę więcej czasu więc mogę coś
obejrzeć, jednak z tego sezonu zainteresowało mnie tylko to.

Ty żyjesz D:
Osobiście nie oglądam ale spotkałem się z opinią, że lepiej czytać mangę, bo wycięli postać która później okazuje się ważna dla fabuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2011 o 00:41, MisticGohan_MODED napisał:

Polecam ,bo seria fajna :]

Już od dłuższego czasu mi ta gra chodziła po głowie, spróbuję ją ugryźć w najbliższym czasie. A ma jakieś znaczenie od której części zacznę? Obiło mi się kiedyś o uszy że 2 jest lepsze więc wolałbym zacząć od niej.

Z innej beczki:
Czytam sobie mangę Psyren. Ktoś tu o niej chyba kiedyś wspominał. Ty Karharot? W każdym razie dzięki bo manga okazała się całkiem fajna i jestem już za połową :)

A poza tym oglądam Densetsu no Yuusha no Densetsu. Średnie. Mam wrażenie jakoby miało potencjał, ale twórcy nie poświecili serii dosyć czasu i uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2011 o 15:35, Kosmitus napisał:

Czytam sobie mangę Psyren. Ktoś tu o niej chyba kiedyś wspominał. Ty Karharot?

Yup, ale nie tylko ja ;)

Dnia 22.05.2011 o 15:35, Kosmitus napisał:

W każdym razie dzięki bo manga okazała się całkiem fajna i jestem już za połową :)

Jeśli potem będziesz miał ochotę na coś podobnego tyle że mroczniejszego i bardziej brutalnego to możesz się złapać za Gantz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2011 o 15:35, Kosmitus napisał:

Już od dłuższego czasu mi ta gra chodziła po głowie, spróbuję ją ugryźć w najbliższym
czasie. A ma jakieś znaczenie od której części zacznę? Obiło mi się kiedyś o uszy że
2 jest lepsze więc wolałbym zacząć od niej.

Obie części różnią się głównymi konfliktami. Rzecz jasna w grę wchodzi też fabuła z I części i część historii bohaterów.

Ogólnie w niczym nie przeszkadza zaczęcie od II części ,bo i tak część fabuły przypomni się na nowo :]
Ja tam sam też zaczynałem najpierw od drugiej części ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2011 o 14:42, Pablo_Querte napisał:

Ty żyjesz D:

Tia żyje jeszcze, tylko czasu na anime prawie nie mam bo ciągle praca i studia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2011 o 15:40, Karharot napisał:

Jeśli potem będziesz miał ochotę na coś podobnego tyle że mroczniejszego i bardziej
brutalnego to możesz się złapać za Gantz.

Nom, właśnie wiem, ale jak na razie nie chce mi się zaczynać jakiejś ongoing mangi. Na razie chcę przeczytać te kilka zakończonych które mam w planie (m.i. Kekkaishi i Tsubasa Chronicle).

O, jak już przy Tsubasa Chronicle jesteśmy to mam pytanie. Ponoć fabuła tej mangi jest jakoś powiązana z xxxHolic, którą więc lepiej przeczytać najpierw? A może jakoś tak na przemian? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2011 o 16:58, Kosmitus napisał:

O, jak już przy Tsubasa Chronicle jesteśmy to mam pytanie. Ponoć fabuła tej mangi jest
jakoś powiązana z xxxHolic, którą więc lepiej przeczytać najpierw? A może jakoś tak na
przemian? ;)

Trzeba czytać obie jednocześnie :f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2011 o 16:58, Kosmitus napisał:

O, jak już przy Tsubasa Chronicle jesteśmy to mam pytanie. Ponoć fabuła tej mangi jest
jakoś powiązana z xxxHolic, którą więc lepiej przeczytać najpierw? A może jakoś tak na
przemian? ;)

Zacznij od xxxHolica z 2 tomy, potem Tsubasa. Na zmianę, ale bardziej czytaj Tsubasę, gdyż kończy się jakieś 3--40 chapterów wcześniej niż Holic. Wiele te mangi o sobie samych wyjaśniają i pozwala to na łatwiejsze ogarnięcie dość zagmatwanej fabuły. Tak poza tym OVA obydwu mang są naprawdę świetne, szczególnie Holica(świetny film, same 2 sezony anime były b. dobre, nawet pokrywają materiał z nowelek) dopowiadają historię.
Jeszcze jak o CLAMPie mowa, to Gate 7 ładnie się zapowiada, jak na razie są tylko 3 rozdziały. Ciekawe jaki wkład będzie miało w uniwersum (bardzo możliwe przynajmniej do TSR), chociaż mamy tutaj w końcu jakieś bardziej japońską mitologię. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

In Flight c25

Spoiler

Scena z Kazehaną była piękna, przy "What the hell do you think you''re doing!" prawie padłem ze śmiechu (domyślając się co ona może robić) XD Początkowo obawiałem się trochę że teraz Shirou będzie miał kolejne h-scenki ze wszystkimi swoimi sekireikami co drugi chapter ale to wypadło naprawdę rewelacyjnie ;P
A końcówka chaptera to już sam miód (może za wyjątkiem tego że reakcje widowni na to co nastąpiło zostały odcięte bezlitosnym cliffhangerem), wreszcie znowu trochę prawdziw3ej akji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2011 o 12:01, Karharot napisał:

In Flight c25

Spoiler

Scena z Kazehaną była piękna, przy "What the hell do you think you''re doing!" prawie
padłem ze śmiechu (domyślając się co ona może robić) XD Początkowo obawiałem się trochę
że teraz Shirou będzie miał kolejne h-scenki ze wszystkimi swoimi sekireikami co drugi
chapter ale to wypadło naprawdę rewelacyjnie ;P
A końcówka chaptera to już sam miód (może za wyjątkiem tego że reakcje widowni na to
co nastąpiło zostały odcięte bezlitosnym cliffhangerem), wreszcie znowu trochę prawdziw3ej
akji :)


Spoiler

Tyaaa i nastrój wiatr porwał XD I to epicko, jak tylko pokazała się Miya... rany że nawet Shirou padł, Miya ma w swoim arsenale naprawdę straszne rzeczy. Swoją drogą czy to tylko ja czy może ten kawałek w którym Shirou miał nadzieję że wydarzy się coś co sprawi że z Uzume odbudują przyjazne stosunki to Foreshadowing ratowania Chiho ?? I zwyczajnie padłem ze śmiechu przy tym
"Sometimes, though I would never admit this to anyone out loud, I could honestly believe that when I was nearby Tsukiumi I was somehow in the presence of some sort of twisted hybrid, a clone or homunculus that had managed to twist Saber''s appearance and ideals with Rin''s attitude. Whoever would dream of such a horrific concept and then find a way to implement it into the world would no doubt be some kind of horrific sadist, no doubt either a Dead Apostle of the highest degree of cruelty, or perhaps some mad playwright out of the depths of hell given flesh."
Czyż to nie rozkoszne gdy autor z siebie sobie żartuje XD Swoją drogą mam nadzieję że Tsukiumi nie stanie się nową "Isn''t it sad, Sacchin" XD
Taaa walka była świetnie rozegrana, Sekirei w końcu zobaczą Z Czym mają tak naprawdę do czynienia. Oj obawiam się tylko reakcji Miyi, Shirou niech lepiej szybko łapie młotek, gwoździe i zabiera się za odbudowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

In Flight c25

Dnia 23.05.2011 o 20:39, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Swoją drogą czy to tylko ja czy może ten kawałek w którym Shirou miał nadzieję że wydarzy się coś co sprawi że z Uzume odbudują przyjazne stosunki to Foreshadowing ratowania Chiho ??

Spoiler

Kto wie, kto wie. Trzymam za to kciuki :)

Dnia 23.05.2011 o 20:39, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

I zwyczajnie padłem ze śmiechu przy tym
"Sometimes, though I would never admit this to anyone out loud, I could honestly believe that when I was nearby Tsukiumi I was somehow in the presence of some sort of twisted hybrid, a clone or homunculus that had managed to twist Saber''s appearance and ideals with Rin''s attitude. Whoever would dream of such a horrific concept and then find a way to implement it into the world would no doubt be some kind of horrific sadist, no doubt either a Dead Apostle of the highest degree of cruelty, or perhaps some mad playwright out of the depths of hell given flesh."


Spoiler

Taa. Prawdziwy ubaw to będziemy mieli jeśli na scenie pojawi się Rin i jakimiś mrocznymi rytuałami wydobędzie tą myśl z umysłu Shirou XD

a

Dnia 23.05.2011 o 20:39, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Czyż to nie rozkoszne gdy autor z siebie sobie żartuje XD


Spoiler

Cóż, to nie on powołał Tsukiumi do życia więc po części może to być nabijanie się z autorki Sekirei... XD

Dnia 23.05.2011 o 20:39, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Swoją drogą mam nadzieję że Tsukiumi nie stanie się nową "Isn''t it sad, Sacchin" XD


Spoiler

Szopka poszła w cholerę a jej resztki służą obecnie za nagrobek więc coś mi się wydaje że przynajmniej dzisiaj Tsukiumi się nie doczeka swojej chwili...
Choć zważywszy na to że Satsuki-chan wyszła na swoje ->
http://desmond.yfrog.com/Himg713/scaled.php?tn=0&server=713&filename=wryyyyyyyyyyyyyyyyyy.png&xsize=640&ysize=640
może i Tsukiumi jakoś wywalczy swój arc w (nowej) szopce ;P

Dnia 23.05.2011 o 20:39, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Taaa walka była świetnie rozegrana, Sekirei w końcu zobaczą Z Czym mają tak naprawdę do czynienia. Oj obawiam się tylko reakcji Miyi, Shirou niech lepiej szybko łapie młotek, gwoździe i zabiera się za odbudowę.


Spoiler

Póki co Miya ma chyba poważniejszy problem niż brakująca ściana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2011 o 12:57, Dared00 napisał:

Ktoś wie, kiedy wychodzi ostatni special z OreImo?

31. maja (webcast), przynajmniej tak twierdzi oficjalna strona przepuszczona przez google translate. Na MAL-u widnieje ta sama data.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Puella Magi Madoka Magica, eps 1-5
...the fuck was that. Serio. To wszystko jest tak nienormalne i dziwne, że nie byłem tak zajarany jakimkolwiek animu od czasu... chyba Haruhi, albo i dłużej. MOC.

Also, szukam jakiejś krótkiej mangi w stylu FLCL (zero logiki i realizmu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Puella Magi Madoka Magica, eps 1-5

Dnia 24.05.2011 o 14:53, Dared00 napisał:

...the fuck was that. Serio. To wszystko jest tak nienormalne i dziwne, że nie byłem tak zajarany jakimkolwiek animu od czasu... chyba Haruhi, albo i dłużej. MOC.

Dopiero teraz oglądasz. Ach zazdroszczę Ci... Tym bardziej że wciąż dużo genialnego stuffu przed Tobą :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się