Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 08.07.2011 o 01:23, Hubi_Koshi napisał:

Heh, nie dziwota, ostatecznie to Josei :-3 My głównie dorywamy jakieś shonen/Seineny


Albo haremy które nie pasują do żadnej z wyżej wymienionych kategorii ^_^

Ale nie powiem, Usagi Drop narobiło mi chrapki na coś bardziej nietypowego niż zwykle. Polecicie coś z takiej kategorii? :D Tylko błagam - NIE coś pokroju Saya no Uta. A maksymalnie na poziomie Elfen Lied, Bokurano, tam przynajmniej się nie ma odruchów wymiotnych przy niektórych scenach gdy do głosu dochodzi wyobraźnia... No i nie musi to być gore, ot po prostu jakiejś ambitnej serii szukam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2011 o 01:45, Hubi_Koshi napisał:

Albo haremy które nie pasują do żadnej z wyżej wymienionych kategorii ^_^

Shonen lub Seinen, zależy od poziomu pervości :-3 Ostatecznie są skierowane do młodych
chłopaków. No i są też tzw. Reverse-Haremy jak Ouran High-school Host Club (chociaż to bardziej parodia) które są skierowane do dziewczyn.
Whoops, zły przycisk ^^;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2011 o 01:47, Hubi_Koshi napisał:

No i są też tzw. Reverse-Haremy jak Ouran High-school Host Club (chociaż
to bardziej parodia) które są skierowane do dziewczyn.


Reverse harem? Znaczy się bohater zaczyna z tłumem dziewczyn i te go po kolei opuszczają? Czy że po prostu jedna bohaterka i stu chłopa (nie powiem, pomysł co najmniej...nietypowy)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2011 o 01:52, ziptofaf napisał:

Reverse harem? Znaczy się bohater zaczyna z tłumem dziewczyn i te go po kolei opuszczają?
Czy że po prostu jedna bohaterka i stu chłopa (nie powiem, pomysł co najmniej...nietypowy)?

To drugie, zresztą pozwól że zarzucę openingiem do Ourana, ten mały brunet to dziewczyna w przebraniu. Hehe jest nawet Reverse-Trap XD I czemu nietypowy? Czysty Szowinizm no, od kiedy to dziewczyna nie może sobie mieć męskiego haremu XD
http://www.youtube.com/watch?v=wRKNVdgwyNA
Sorki, ale nie mogłem znaleźć subów ^^;
http://www.youtube.com/watch?v=1zjO0r7-b9Y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2011 o 01:43, ziptofaf napisał:

Ale nie powiem, Usagi Drop narobiło mi chrapki na coś bardziej nietypowego niż zwykle. Polecicie coś z takiej kategorii?

Z poważniejszych i melancholijnych serii: wszystkie Arie, Natsume Yuujinchou, Haibane Renmei. Natomiast jeśli chcesz czegoś bardziej wpadającego w komedię to możesz zerknąć na Kimi ni Todoke, Kuragehime, Nodame Cantabile lub Welcome to the NHK (chociaż ta seria nie każdemu się podoba ze względu na ''nieco'' mindfuckowy klimat). Wymieniłbym jeszcze parę, ale po nowym endingu z Nichijou mózg mi się przepalił. ;)

A tak przy okazji, nie wiem czy zauważyliście ale w ostatnich sezonach największymi zaskoczeniami (pozytywnymi ofc) były właśnie josei''ie i shoujo. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usagi Drop #1ep

Dnia 07.07.2011 o 21:30, PAPISHON napisał:

Fenomenalny start serii. Szykuje się (według mnie) najlepsze anime tego sezonu. Wszystko jest tutaj na bardzo wysokim poziome, począwszy od kreski/animacji kończąc na bardzo klimatycznej muzyce. W sumie nie ma co się rozpisywać, kto chce zobaczyć ten zobaczy - a ten kto nie ma w planach, niech da szansę.

Kreska trochę mi nie odpowiada ale klimat i postacie są bardzo dobre. Z trzech anime z tego sezonu na które czekałem UD na razie zdecydowanie przebija Blood-C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2011 o 01:43, ziptofaf napisał:

Ale nie powiem, Usagi Drop narobiło mi chrapki na coś bardziej nietypowego niż zwykle. Polecicie coś z takiej kategorii? :D Tylko błagam - NIE coś pokroju Saya no Uta. A maksymalnie na poziomie Elfen Lied, Bokurano, tam przynajmniej się nie ma odruchów wymiotnych przy niektórych scenach gdy do głosu dochodzi wyobraźnia... No i nie musi to być gore, ot po prostu jakiejś ambitnej serii szukam.

Nie jestem do końca pewien co to ma być to coś ambitnego w stylu Usagi Drop i Elfen Lied więc nie bij jeśli nie trafię z propozycjami XD Spróbuje Ci polecić serie które przypadły mi do gustu a jednocześnie były w jakiś sposób odmienne od tego co jest nam powszechnie serwowane.
Seirei no Moribito - Przygodowe fantasy w którym najemniczka podejmuje się ochrony (i w rzeczywistości także opieki) młodego, niepożądanego na dworze księcia. Akcja jest tu znacznie spokojniejsza i bardziej wyważona niż w innych pozycjach z tego gatunku.
Planetes - S-f, romans i dramat, główni bohaterowie to zatrudniona na okołoziemskiej stacji kosmicznej grupa ludzi zajmujących się zbieraniem wszelkiego typu śmieci latających na orbicie, pomimo osadzenia akcji w przestrzeni kosmicznej główny nacisk położony jest tu na relacje społeczne jak i pomiędzy różnymi członkami zespołu.
Tokyo Magnitude 8.0 - film katastroficzny w większości opowiadający o wydarzeniach już po samym trzęsieniu ziemi, dwójka rodzeństwa oraz przypadkowa spotkana przez nich kobieta starają się wrócić do swoich bliskich przemierzając na piechotę zrujnowane Tokyo.
Dennou Coil - mieszanina komedii, dramatu, s-f i przygody, anime opowiada o losach grupy dzieciaków żyjących w bardzo niedalekiej przyszłości w której powszechnie używane są okulary pozwalające na podłączenie do wirtualnej rzeczywistości wpisanej w realny świat.
Oprócz tego polecam też mangę Honeymoon Salad opisującą losy trzech dorosłych osób o zupełnie odmiennych osobowościach które skończyły żyjąc w jednym mieszkaniu w dziwnych relacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kino no Tabi

Opowieść o podróżniku, który w pewnym świecie odwiedza różna, kraje, miasta, jest jakby obserwatorem w tym świecie. Poznaje, zwyczaje, zasady ( niektóre absurdalne ), ludzi.
Te anime daje wiele do myślenia, każdy znajdzie w nim inne rzeczy, wyciągnie inne spostrzeżenia.

Jak dla mnie Mega 10/10 i najwyższa, najlepsza półka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2011 o 12:35, Tohno napisał:

> Kino no Tabi
> Opowieść o podróżniku
podróżniczce


Tak wiem, ale dopiero to się odkrywa trochę później i dla mnie to było niezłe zaskoczenie, więc nie chciałem o tym spoilerować.

Co do Kino no Tabi, to zapomniałem wspomnieć, że bardzo bliski temu anime, tym opowiadaniom jest "Mały Książę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No. 6 Ep 01


Teoretycznie całkiem fajna seria science fiction. Ludzie są w niej dzieleni wedle IQ, jedni mogą więc skupić się na studiach i liczyć na wsparcie i bezstresowe życie a tymczasem inni...
I w sumie, od strony fabularnej to na razie nie mogę mu nic zarzucić, zapowiada się nieźle. Jest tylko jedno "niewielkie" ale - to coś mi z lekka zalatuje jednym z dwóch gatunków Anime od których uciekam gdzie pieprz rośnie - shonenem-ai (choć liczę na to że to jednorazowy wybryk i skończy się co najwyżej na Anime o przyjaźni)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem oglądać Blood + , muszę stwierdzić że to jedno z najlepszych anime jakie w życiu widziałem. Ciekawa i wciągająca fabuła, świetnie przeprowadzona przez rycerzy Divy intryga. Znalażło by się parę niedociągnięć, ale jestem je w stanie wybaczyć, gdyż dawno z tak zapartym them nie pochłaniałem żadnego anime.Co do Divy to trochę mi jej żal,

Spoiler

pewnie gdyby Joel inaczej ją traktował historia mogła by się inaczej potoczyć

. Tak czy siak napewno w przyszłości skuszę się na rewatch tego anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekhem, a co tam, mam zamiar wprowadzić znajomą w anime. Tylko za cholerę nie mam pojęcia jak się za to zabrać ;/ Myślałem nad jakimś romansidłem osadzonym w jakimś poważniejszy świecie, nie Toradora czy coś w tym stylu. Ktoś rozumie o co mi chodzi? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2011 o 19:30, necron1501 napisał:

Ekhem, a co tam, mam zamiar wprowadzić znajomą w anime. Tylko za cholerę nie mam pojęcia
jak się za to zabrać ;/ Myślałem nad jakimś romansidłem osadzonym w jakimś poważniejszy
świecie, nie Toradora czy coś w tym stylu. Ktoś rozumie o co mi chodzi? :D

Możesz spróbować Ouran High-School Host Club, shoujo i raczej zabawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha Witam was :D. Dawno mnie tu mnie tu nie było.
Hmmmm odnalazłem coś co jest akurat w moich klimatach.
Mianowicie "Blood: The Last Vampire" <--- warte to o to poświęcenia czasu ?? ;>, bo szczerze powiedziawszy, to wolałbym w to miejsce co innego obejrzeć np film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2011 o 19:32, Hubi_Koshi napisał:

> Ekhem, a co tam, mam zamiar wprowadzić znajomą w anime. Tylko za cholerę nie mam
pojęcia
> jak się za to zabrać ;/ Myślałem nad jakimś romansidłem osadzonym w jakimś poważniejszy

> świecie, nie Toradora czy coś w tym stylu. Ktoś rozumie o co mi chodzi? :D
Możesz spróbować Ouran High-School Host Club, shoujo i raczej zabawne.


"Myślałem nad jakimś romansidłem osadzonym w jakimś poważniejszy
świecie
"

Co jak co ale pod ta kategorie ouran mi nie podchodzi.
Ja takich zeczy zbytnio nie ogladam takze obstawial bym Kanona albo Clannada (ale tu musialo by byc odrazu z After Story ktore IMO jest lepsze, a efekt powinien byc dobry... moja siostra plaka przez trzy odcinki :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2011 o 19:32, Braveheart napisał:

Haha Witam was :D. Dawno mnie tu mnie tu nie było.
Hmmmm odnalazłem coś co jest akurat w moich klimatach.
Mianowicie "Blood: The Last Vampire" <--- warte to o to poświęcenia czasu ?? ;>,
bo szczerze powiedziawszy, to wolałbym w to miejsce co innego obejrzeć np film.


Właśnie zabieram się za Blood:Last Wampire, więc ewentualnie mogę puzniej przekazać swoje wrażenia, ale wydaje mi się że lepiej jest obejrzeć Blood + jeżeli jeszcze nie widziałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2011 o 19:41, diablolod napisał:

"Myślałem nad jakimś romansidłem osadzonym w jakimś poważniejszy
świecie
"

Co jak co ale pod ta kategorie ouran mi nie podchodzi.
Ja takich zeczy zbytnio nie ogladam takze obstawial bym Kanona albo Clannada (ale tu
musialo by byc odrazu z After Story ktore IMO jest lepsze)

Komedia to dobry początek, śmiech rozluźnia człowieka i nastawia go optymistycznie do świata, poza tym Clannad i Kanon to mimo że ambitne wzruszające i w ogóle jednak historie o facecie z haremem, czy dziewczyna która dopiero zaczyna była by tym tak bardzo zainteresowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się