Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 01.09.2011 o 21:36, macned napisał:

W związku z tym mam pytanie do tych co serię oglądali - czy warto sięgnąć po nią jeśli
jedyny kontakt z "magical girls" miałem w dzieciństwie oglądając Sailor Moon, hardkorowym
fanem anime nie jestem ani dużego doświadczenia w tym gatunku nie mam i na pewno nie
zamierzam mieć?

Powinno wystarczyć. Ogólne pojęcie o mahou shoujo Sailor Moon jakoś daje. W 100% po Madokę sięgnąć warto tak czy inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Madoki to najlepiej odbiera się ją kiedy ma się pojęcie o panujących w seriach o mahou shoujo stereotypach, nie jest to absolutnie niezbędne (tym bardziej że jak sam piszesz już oglądałeś Sailorki) ale pozwala bardziej docenić serię. Jeśli absolutnie odmawiasz obejrzenia czegokolwiek innego to weź się od razu za Madokę bo i tak jest tego warta, osobiście polecam Ci jednak obejrzenie chociażby filmu Mahou Shoujo Lyrical Nanoha: The Movie 1st - to tylko 2 godziny a zapozna Cię z najważniejszymi schematami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2011 o 21:36, macned napisał:

W związku z tym mam pytanie do tych co serię oglądali - czy warto sięgnąć po nią jeśli
jedyny kontakt z "magical girls" miałem w dzieciństwie oglądając Sailor Moon, hardkorowym
fanem anime nie jestem ani dużego doświadczenia w tym gatunku nie mam i na pewno nie
zamierzam mieć?


Powiem tak - ta seria jest dla magical girls czym Neon Genesis/Bokurano dla super robotów i Saya no Uta dla romantycznych historii. Tylko pierwsze kilka odcinków wydaje się podobnych do kanonu gatunku, potem całość wybiega w zgoła nieoczekiwanym kierunku. W niejednym odcinku zaliczysz porządnego "WTF?!", całość jest też dużo mroczniejsza i dojrzała niż niejeden seinen. Zdecydowanie warto obejrzeć to anime, to w końcu (w moim odczuciu) najlepsza seria 2010 roku i jedna z lepszych ogólnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2011 o 21:36, macned napisał:

Polecam. Gdyby ktoś znał podobną serię
w której bohater prowadzi dokładną dedukcję próbując przewidzieć ruchy przeciwnika to
poprosiłbym o tytuł (pomijając Death Note i Code Geass, które już widziałem).

Może Monster?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi! Przekonaliście mnie.

@Karharot: Hmmm... jeszcze zastanowię się czy wcześniej obejrzeć Nanoha The Movie. Może się na to zdecyduję w przypływie szaleństwa ;)

@nightfaler: zapomniałem Monstera wymienić, ale jestem w trakcie nie tyle oglądania anime, co czytania mangi. I jestem nim zachwycony. W każdym razie i tak dzięki za rekomendację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2011 o 22:34, macned napisał:

@nightfaler: zapomniałem Monstera wymienić, ale jestem w trakcie nie tyle oglądania anime,
co czytania mangi. I jestem nim zachwycony. W każdym razie i tak dzięki za rekomendację.

To może utawarerumono?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Carnival Phantasm Ep 04

A niech mnie, interaktywne Anime. Ja zdecydowanie wybieram opcję numer 1 :D

Spoiler

"Spiderman, i choose you!" Swoją drogą, nie wiedziałem że Rin jest aż tak beznadziejna jeśli chodzi o współczesną technikę...No i te miny Archera jakie robił...to jest po prostu boskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Carnival Phantasm Ep 04

Dnia 02.09.2011 o 01:29, ziptofaf napisał:

A niech mnie, interaktywne Anime. Ja zdecydowanie wybieram opcję numer 1 :D

Rozumiem że możesz tych gości nie lubić ae są rzeczy których nie powinieneś życzyć nawet najgorszym wrogom... Choć z drugiej strony opcja #2 nie gwarantuje im dużo lepszego losu XD
Ja nie używam twittera więc nie zagłosuję ale widzę że walka zwolenników obu wyborów już się tam toczy ;P

Dnia 02.09.2011 o 01:29, ziptofaf napisał:

Spoiler

"Spiderman, i choose you!" Swoją drogą, nie wiedziałem że Rin jest aż tak beznadziejna jeśli chodzi o współczesną technikę...


Spoiler

Generalnie większość magów z nasuverse krzywo patrzy na wszelką nową technologię (im bardziej "tradycyjny" taki mag jest tym mniej się na tym zna), co do samej Tohsaki to nie wiem na ile jest to zgodne z kanonem a na ile jest to użyte jako sposób na nabijanie się z niej ale jej ojciec na pewno był rasowym przedstawicielem wrogów nowinek technologicznych ;)

Dnia 02.09.2011 o 01:29, ziptofaf napisał:

Spoiler

No i te miny Archera jakie robił...to jest po prostu boskie.


Spoiler

Trudno się dziwić że gość przejawiający tak autodestrukcyjne zachowania próbował się potem wstecznie zabić aby wymazać swoje pomyłki z istnienia XD
A tak na serio - ta scenka z Rin i Archerem była rewelacyjna XD
BTW - Biedny Lancer ;P



Aki Sora c21
Do incestu, twincestu, ekshibicjonizmu, crossdressingu, yuri i orgii grupowych doszło właśnie sprofanowanie świątyni. Ciekawe czy manga doczeka się wydania w USA? XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu zabrałem się za Mayo Chiki, powiem wam że już dawno się tak nie uśmiałem przy anime ;) Zastanawiam się też czy nie zacząć oglądać Baka to Test ale ciężko mi się do tego przekonać, BTW wybiera się może ktoś z forum na BAKE 2011 do Wrocławia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę przez te wakacje sobie obejrzałem i po Azumanga Daioh czy Railgunie. Toaru majutsu no Index jakoś próbuje, ale pierwsze 3 odcinki są mało zachęcające- ciekawe to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2011 o 21:16, Slayer_Watti napisał:

No i w końcu zabrałem się za Mayo Chiki, powiem wam że już dawno się tak nie uśmiałem
przy anime ;) Zastanawiam się też czy nie zacząć oglądać Baka to Test ale ciężko mi się
do tego przekonać, BTW wybiera się może ktoś z forum na BAKE 2011 do Wrocławia ?


Eeeee... Podoba ci się Mayo Chiki, a nie oglądasz Baka to Test? Kurczę, kim ty jesteś? Baka to Test jest świetne i kilka razy lepsze od Mayo Chiki.
Ogólnie to nie spodziewałem się, że mayo Chiki będzie tak fajne i ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Claymore c118

Spoiler

Dalszy ciąg walki z trzema numerami 1 tyle że tym razem dla odmiany było nawet ciekawie (głównie dzięki Mirii). Obawiam się że nie zobaczymy konkluzji tej bitwy przed końcem tego roku ale może przynajmniej będzie na co popatrzeć (i nie mam na myśli jedynie fruwających kończyn drugoplanowych postaci) zwłaszcza jak już Helen i spółka dotrą na miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2011 o 23:19, Hydro2 napisał:

Trochę przez te wakacje sobie obejrzałem i po Azumanga Daioh czy Railgunie. Toaru majutsu
no Index jakoś próbuje, ale pierwsze 3 odcinki są mało zachęcające- ciekawe to jest?

Index>Railgun

Taikun
Może The Tatami Galaxy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2011 o 23:24, Piotrbov napisał:

Eeeee... Podoba ci się Mayo Chiki, a nie oglądasz Baka to Test? Kurczę, kim ty jesteś?
Baka to Test jest świetne i kilka razy lepsze od Mayo Chiki.
Ogólnie to nie spodziewałem się, że mayo Chiki będzie tak fajne i ciekawe.

Mea culpa, obejrzałem sobie pierwsze 3 epki Baka to Test i moje zdanie na temat tej serii diametralnie się zmieniło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2011 o 11:06, Pablo_Querte napisał:

Index>Railgun


Ktoś tutaj nie zna się na matematyce. Jeśli mówimy że Railgun jest lepszy od Index''a to robimy tak, by dzióbek był skierowany w stronę Index''a o tak :
Index<Railgun
;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się