Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 07.09.2011 o 22:39, Piotrbov napisał:

> Nawet do Kanona, Geassa i Pani Poni Dash było. Zresztą Kamen Raider też trzeba znać.


Nom te nawiązania są w max do 4 odcinka. Złapałem je ;)

Hydro2 ----> Znowu? Ile mogą puszczać ciągle to samo, niech wykupią jakieś fajne anime.

Meh, mnie się podoba, klimat 20 wieku po Wielkiej Wojnie gdy wiele państw przechodziło mniej więcej podobne perypetie oraz okazjonalne walki samolotów śmigłowych. Dobra odskocznia od kolejnej walki mechów/supernatural

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.09.2011 o 22:45, Piotrbov napisał:

Ja mam wszystkie pięć tomów ładnie ułożonych na półce.


W takim razie raczej szybko nie zapoznam się z nowelkami, bo mam inne ważniejsze wydatki, ale trudno znajdzie się coś innego. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2011 o 23:42, Piterixos napisał:

A jeśli lubię Pokemony to mogę powiedzieć, że lubię anime?:)


W pewnej mierze zależy to od tego czy lubisz Pokemony, czy anime "Pokemon" ;d

A tak bardziej na poważnie - to jest pytanie typu: "Czy jeśli lubię (interesuję się) II Wojną Światową to czy lubię historię?". Sam sobie na to odpowiedz, najlepiej, oglądając inne anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2011 o 23:47, Pitej napisał:

> A jeśli lubię Pokemony to mogę powiedzieć, że lubię anime?:)

W pewnej mierze zależy to od tego czy lubisz Pokemony, czy anime "Pokemon" ;d

A tak bardziej na poważnie - to jest pytanie typu: "Czy jeśli lubię (interesuję się)
II Wojną Światową to czy lubię historię?". Sam sobie na to odpowiedz, najlepiej, oglądając
inne anime.


Tak trochę z nudów to napisałem jeśli mam być szczery. Chodzi mi oczywiście o serial Pokemon. Obejrzałem już całą pierwszą serię, a teraz jestem w połowie drugiej:D Co prawda nie mam możliwości obejrzenia wszystkich odcinków, ale jakoś to przeżyję. Mówiąc szczerze, kiedyś traktowałem anime na równi równi z innymi bajeczkami typu ben 10, albo robotboy, ale teraz gdy już jestem starszy, dostrzegam wyższość japońskich animacji nad tym szajsem. Chyba nie ma anime, w którym wszystkie odcinki nie byłyby ze sobą powiązane...nawet taki serial pokemon, niby dla dzieci, a wszystko jest bardzo logicznie i fajnie przemyślane:)


A i jeśli mam być szczery to lubię właśnie tylko te "prostsze" w zrozumieniu anime. Żadne dragonn balle, czy inne naruto mnie nie pociągają. Ale np pokemon, Samuraj jack (tu od razu pytanie. Czy istnieje "ostatni" odcinek tego anime, w którym dochodzi do jakiegoś ostatecznego starcia czy coś w tym stylu?), albo Król szamanów są świetne:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2011 o 23:53, Piterixos napisał:

A i jeśli mam być szczery to lubię właśnie tylko te "prostsze" w zrozumieniu anime. Żadne
dragonn balle, czy inne naruto mnie nie pociągają. Ale np pokemon, Samuraj jack (tu od
razu pytanie. Czy istnieje "ostatni" odcinek tego anime, w którym dochodzi do jakiegoś
ostatecznego starcia czy coś w tym stylu?), albo Król szamanów są świetne:P

Akurat prostszych od Naruto czy Dragon Balla nie znajdziesz, a co do Samuraja Jacka to w złym temacie pytasz bo to przecież nie jest anime :-3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2011 o 23:53, Piterixos napisał:

A i jeśli mam być szczery to lubię właśnie tylko te "prostsze" w zrozumieniu anime. Żadne
dragonn balle, czy inne naruto mnie nie pociągają. Ale np pokemon, Samuraj jack (tu od
razu pytanie. Czy istnieje "ostatni" odcinek tego anime, w którym dochodzi do jakiegoś
ostatecznego starcia czy coś w tym stylu?), albo Król szamanów są świetne:P


Z tej piątkii popełniłeś jeden błąd. Samuraj Jack to nie anime. To tak samo, jakby My Little Pony Friendship is Magic, uznać za anime ( ogólnie to ten serial gorąco polecam w oryginalnej ścieżce dźwiękowej, po angielsku. Jest naprawdę świetny )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2011 o 00:05, Piotrbov napisał:

> A i jeśli mam być szczery to lubię właśnie tylko te "prostsze" w zrozumieniu anime.
Żadne
> dragonn balle, czy inne naruto mnie nie pociągają. Ale np pokemon, Samuraj jack
(tu od
> razu pytanie. Czy istnieje "ostatni" odcinek tego anime, w którym dochodzi do jakiegoś

> ostatecznego starcia czy coś w tym stylu?), albo Król szamanów są świetne:P

Z tej piątkii popełniłeś jeden błąd. Samuraj Jack to nie anime. To tak samo, jakby My
Little Pony Friendship is Magic, uznać za anime ( ogólnie to ten serial gorąco polecam
w oryginale. Jest naprawdę świetny )


Nie anime? Qurde...samuraj, podobny styl graficzny...w jakim kraju powstał ten serial w takim razie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema! Nie mogę sobie za nic w świecie przypomnieć jak nazywało się anime, które kiedyś oglądałem, powiem Wam scenę z jednego odcinka jaki pamiętam i może ktoś akurat będzie znał tytuł. Scena wyglądała tak, że bohater, koleś chyba miał czarne włosy i czerwoną albo białą koszulkę nie pamiętam dobrze, a przez szyję miał przewieszony jakiś medalion czy coś takiego i leciał na swoim robocie/smoku, który w tym odcinku zmienił się w jakiś taki inny tryb i zaczął dużo szybciej lecieć, a było to związane z tym że ten koleś się tak bardzo spieszył i bardzo tego chciał i ten medalion chyba spowodował że robot się transformował, a spieszył się chyba do swojej laski czy coś ;PP Ktoś może kojarzy to anime i ten odcinek ? :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oprócz pozycji już wymienionych przez Pablo_Querte (podpisuję się pod wszystkimi rekomendacjami za wyjątkiem Blood+ - jeśli szukasz czegoś z szybką akcją w stylu HotD to to anime może być dla Ciebie za wolne) polecam też Elfen Lied - masz tam sceny ecchi i sceny krwawych masakr, nierzadko występujące jednocześnie ->
http://www.youtube.com/watch?v=H0QNdCnLj6M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i Gosick obejrzany, wiedziałem że to nie będzie złe anime, i z każdym kolejnym odcinkiem przekonywałem się że się nie myliłem. Dobrze czasem obejrzeć jakieś w miarę zwykłe anime bez nadnaturalnych mocy itp, nawet jeśli główną bohaterką jest nastoletnia dziewczyna, wyglądająca jak dziecko, posiadająca zmysł dedukcji jakiego nie powstydziłby się nawet Sherlock Holmes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się po czasie, że teraz obejrzałbym lub przeczytał coś lekkiego. Mianowicie chodzi mi o coś w stylu A Chanel lub YuruYuri poleci ktoś jakieś dobre anime lub mangę w tych klimatach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2011 o 22:05, Meketh napisał:

Przypomniało mi się po czasie, że teraz obejrzałbym lub przeczytał coś lekkiego. Mianowicie
chodzi mi o coś w stylu A Chanel lub YuruYuri poleci ktoś jakieś dobre anime lub mangę
w tych klimatach?


Nie oglądałem tych anime, ale jeśli chodzi o coś lekkiego, to może Aria?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2011 o 22:11, Piotrbov napisał:

> Przypomniało mi się po czasie, że teraz obejrzałbym lub przeczytał coś lekkiego.
Mianowicie
> chodzi mi o coś w stylu A Chanel lub YuruYuri poleci ktoś jakieś dobre anime lub
mangę
> w tych klimatach?

Nie oglądałem tych anime, ale jeśli chodzi o coś lekkiego, to może Aria?

Być może obejrzę, ale narazie chodzi mi o coś normalnego bez fantasy i sf, nie to żebym nie lubiał tych gatunków bo jest wprost przeciwnie, ale narazie wolę coś w normalnym świecie, niemniej dzięki za propozycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2011 o 22:17, Meketh napisał:

Być może obejrzę, ale narazie chodzi mi o coś normalnego bez fantasy i sf, nie to żebym
nie lubiał tych gatunków bo jest wprost przeciwnie, ale narazie wolę coś w normalnym
świecie, niemniej dzięki za propozycję.


To jest normalny świat, tylko dzieje się w przyszłości.

Hym... No to Usagi Drop.
Jeszcze np. Tamayura ( zestaw 4 OVek ), bardzo dobra, wręcz świetna komedia romantyczna ( jest lekka ) Lovely Complex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się