Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 25.12.2011 o 23:27, Kosmitus napisał:

Jak długa jest Saya no Uta? Jak zacznę teraz to zdążę dziś przejść? :P

Dziś, czyli w ciągu 30 minut? Nie.
Ale jeśli planujesz posiedzieć do 4-5 rano to powinieneś być w stanie zaliczyć wszystkie 3 zakończenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Ziptofaf i Karharot

Dnia 25.12.2011 o 23:06, ziptofaf napisał:

Yhy,

Spoiler

świr na krawędzi rozdwojenia jaźni który na widok czegoś nieludzkiego od razu
zmienia się w psychopatycznego mordercę jest normalny xD

No i on jeszcze ma anemię. To taki typ anemii że można się poruszać tak szybko że ludzkie
oko tego nie dostrzega!


Dnia 25.12.2011 o 23:06, ziptofaf napisał:

Nie pamiętam już teraz na 100% bo mi się mieszają różne wersje ale czy w mandze też na początku

Spoiler

> mu nie odbiło i nie pokroił Arcueid na kawałki bez żadnego powodu? XD



Spoiler

Hej on przynajmniej poluje na rzeczy nieludzkie, można parafrazować, że walczy z potworami, chroni ludzkość i inne takie pierdoły służące do usprawiedliwiania psychopatów. Zawsze to lepsze niż napalony kamikadze, którego sztandarowy tekst to "People die when they are killed" xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2011 o 23:30, ziptofaf napisał:

Dziś, czyli w ciągu 30 minut? Nie.

Słuszna uwaga. Miałem na myśli cała noc.

Dnia 25.12.2011 o 23:30, ziptofaf napisał:

Ale jeśli planujesz posiedzieć do 4-5 rano to powinieneś być w stanie zaliczyć wszystkie
3 zakończenia.

Nie wiem czemu, ale byłem przekonany że Saya ma tylko jedno zakończanie. Cóż, tym lepiej :)
No to lecę po kawę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fate/Zero #13
Eh... robić przerwę w takim momencie xp
No niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym osiągnięciu jednego z dwóch zakończeń, pozostałe możesz przejść w około 1h, więc się delektuj puki możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, dlaczego zawsze gdy chcę kupić Yotsubę w Amazonie UK sprzedawcy nie mają pierwszego tomu? Znacie jeszcze jakieś zaufane sklepy internetowe gdzie mogę się kupić mangę po angielsku? Najlepiej jakieś z Europy, żebym nie musiał czekać półtora miesiąca na swoją paczkę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2011 o 00:13, Lex napisał:

Kurczę, dlaczego zawsze gdy chcę kupić Yotsubę w Amazonie UK sprzedawcy nie mają pierwszego
tomu? Znacie jeszcze jakieś zaufane sklepy internetowe gdzie mogę się kupić mangę po
angielsku? Najlepiej jakieś z Europy, żebym nie musiał czekać półtora miesiąca na swoją
paczkę. ;)

http://www.bookdepository.co.uk/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2011 o 01:04, Pablo_Querte napisał:

Wysyłają pocztą, a zagraniczne moje paczki często lubią sobie gdzieś zaginąć. :/ Nie wiesz czy refundują/wysyłają ponownie zagubione zamówienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to najwyższa pora zrobić swoje animowe podsumowanie roku ;)

Ben-to Ep 12 Final

Naprawdę fajna seria. Nie powiem żeby miała szczególnie poważną tematykę ale za to ma kozackie walki i absolutnie poryty pomysł o walkę na niemal śmierć i życie o przecenione żarcie. Fajnie się oglądało, nie można było narzekać na brak akcji.

Spoiler

Fakt że zabrakło mi epickiego starcia między Pervertem a Urthrosem w ostatnim odcinku :D


Dla mnie 7-8/10

C3 Ep 12 Final
Zaskakująco udany soundtrack, niezwykle dynamiczne walki i ładna grafika...szkoda tylko że reszta okazała się zaledwie haremem "z ambicjami" (a właściwie losowo wybranymi poważniejszymi trope''ami wrzuconymi prawie że na siłę). Jedna z serii która mogłaby mieć realny potencjał gdyby dopuścić do pewnej dekonstrukcji gatunku (i po 3 odcinku nawet zacząłem liczyć na to że tak się stanie bo okazał się nadzwyczaj strawny) ale cóż, nie tym razem niestety.

6/10

Kyoukai Senjou no Horizon Ep 12
W sumie niby ostatni odcinek za tydzień ale już teraz wiem że ta seria to jedna z ciekawszych rzeczy jakie wydarzyły się w 2011 roku. Nawet mimo ostrego skopania adaptacji Anime (pierwsze kilka odcinków sprawia
tylko że widz się coraz bardziej gubi w tym wszystkim) potem wychodzi na prostą i pokazuje prawdziwy pazur. Ma po prostu swój niespotykany klimat, epickie dialogi i spokojne tempo co sprawia że ogląda się z przyjemnością. Jedna z nielicznych serii które skłoniły mnie do zapoznania się z nowelą na której została oparta.

8+/10 - byłoby więcej ale te pierwsze odcinki są po prostu fatalne.

A teraz...pora na rozdanie statuetek!

Anime roku:
Steins;Gate - kto oglądał ten wie. Jako całokształt jest to dla mnie zdecydowanie najlepsza seria roku - świetne dialogi, epicka fabuła, genialnie wykreowane postacie, dobra grafika, świetny soundtrack. Seria która zdołała zrzucić u mnie kilkanaście innych z oceny 10/10.

Największe zaskoczenia:
Puella Magi Madoka Magica - "cute and healing Mahou Shoujo, huehuehue"...nigdy nie myślałem że jakiekolwiek Anime z tego gatunku może być poważniejsze niż Bokurano czy Narutaru.

C: The money of soul and possibility control - seria dosłownie znikąd która wryła mnie w ziemię niezwykłą tematyką. Naprawdę fajnie się oglądało i okazało się nawet lepsze niż sądziłem po pierwszym odcinku co się chwali.

Usagi Drop - za nic nie spodziewałem się że josei zdoła mnie zainteresować. A tu proszę, ta seria okazała się tak ludzka i nadzwyczaj "normalna" że aż nie mogłem się doczekać kolejnych odcinków.

Największy mindfuck:
Carnival Phantasm - może i to nie jest nawet pełnoprawne Anime ale ryje psychikę jak nic innego ;)

Najlepszy film:
w sumie w pamięci zachował się tylko Macross Frontier więc to na niego zagłosuję. TA ANIMACJA!

Najgorsze Anime:
Z zasady unikam oglądania chłamu i jeśli seria zaczyna mnie rozczarowywać to przestaję ją oglądać. Tym niemniej, "nagrodę" przyznaję seriom Dragon Crisis! i Freezing. Za bycie esencją tego czego szczerze nienawidzę. Czyli jak po całkiem fajnym początku wcisnąć więcej szajsu niż normalnemu człowiekowi wydaje się możliwe. W sumie do tej kategorii pewnie mógłbym wrzucić jeszcze kilka serii ale te kojarzę jako szczególnie irytujące.

Największe rozczarowanie:
Denpa Onna to Seishun Otoko - po pamiętnym (bodajże) czwartym odcinku z
Spoiler

I CANT FLY

byłem gotów dać tej serii 10/10. By potem już do samego końca ani razu nie zbliżyła się nawet do poziomu epickości z tego epizodu ;( Mimo wszystko jest to udana seria która nadal zasługuje moim zdaniem na bardzo dobre 8/10 ale żeby osiągać na moment poziom prawdziwej Boskości jaki widuję z raz do roku a potem gwałtowanie spaść w dół? Od dawna mnie nic tak nie rozczarowało przez to.

Ogólnie rzecz biorąc, to był udany rok dla Anime. Kojarzę wiele fajnych i udanych serii:
Bakuman, Baka to Test to Shokanjuu II, C, Carnival Phantasm, Dream Eater Marry, Denpa Onna to Seishun Otoko, Fate/Zero, Gosick, Kamisama no Memo-chou, Kyoukai Senjou no Horizon, Kore wa Zombie Desu ka?, Level E, Nichijou, Puella Magi Madoka Magica, Steins;Gate, Shinryaku! Ika Musume II, Shakugan no Shana Final, Usagi Drop,Yondemasuyo Azazel-san, The World God Only Knows II

Oraz słyszałem pozytywne opinie o przynajmniej kilkunastu których już nie oglądałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2011 o 00:13, Lex napisał:

Kurczę, dlaczego zawsze gdy chcę kupić Yotsubę w Amazonie UK sprzedawcy nie mają pierwszego
tomu? Znacie jeszcze jakieś zaufane sklepy internetowe gdzie mogę się kupić mangę po
angielsku? Najlepiej jakieś z Europy, żebym nie musiał czekać półtora miesiąca na swoją
paczkę. ;)


Bardzo mi przykro, ale ja kupilem ostatni egzemplarz. ;-> Tak na powaznie, to widze, ze mozna na amazonie dostac pierwszy tom i to w wydaniu od Yen Press i ADV (tyle, ze nie sprzedawany przez Amazona). ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mirai Nikki e12

Spoiler

"To summarize... you became a detective to beat the shit out of people?"
"Well, yes, that''s the gist of ot"
Czyż życie w zgodzie ze swoją Ciemną Stroną nie jest przyjemniejsze? XD



Pół żartem pół serio o tym czego można się spodziewać po następnym epku:
Spoiler

Yuno zaprezentuje nam swoje deredere na pełnych obrotach - innymi słowy: expect some High Octane Nightmare Fuel XD


Nie mogę się już doczekać ;P

BTW - która Yuno ma bardziej obłąkaną minę - ta która robi to na czym się zna (szykuje się aby kogoś przerobić na krwawe strzępki) czy ta która dla odmiany jest czymś przestraszona?

20111226124458

20111226124540

20111226124642

20111226124650

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2011 o 01:21, Lex napisał:

Wysyłają pocztą, a zagraniczne moje paczki często lubią sobie gdzieś zaginąć. :/ Nie
wiesz czy refundują/wysyłają ponownie zagubione zamówienia?


Ja u nich zamówiłem grubo ponad 40 książek i wszystkie dotarły bez problemu.
W regulaminie jest napisane, że masz 40 dni od czasu złożenia zamówienia na zgłoszenie
zagubionej paczki(uznaje się ją za zaginioną jeśli nie dotrze 30dni od wysłania).
Wygląda na to, że podchodzą do sprawy indywidualnie, więc musiałbyś się z nimi skontaktować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie Tiger&Bunny?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Screeny zachęcają mnie do obejrzenia xD Jakie to klimaty? Do czego porównałbyś tą serię? Higurashi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2011 o 16:55, Kubelo napisał:

Screeny zachęcają mnie do obejrzenia xD Jakie to klimaty? Do czego porównałbyś tą serię?
Higurashi?


Trochę Higurashi, trochę Death Note ;) Jedna z najlepszych serii jakie ostatnio wychodzą, w ciągu 2 pierwszych odcinków dzieje się więcej niż w 5 w innym anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mirai Nikki e12

Dnia 26.12.2011 o 12:55, Karharot napisał:

Spoiler

"To summarize... you became a detective to beat the shit out of people?"
"Well, yes, that''s the gist of ot"
Czyż życie w zgodzie ze swoją Ciemną Stroną nie jest przyjemniejsze? XD


Nie ma zła i dobra, są tylko cel i dostępne środki xD No i opinie innych ludzi ;/

Dnia 26.12.2011 o 12:55, Karharot napisał:

Pół żartem pół serio o tym czego można się spodziewać po następnym epku:

Spoiler

Yuno zaprezentuje nam swoje deredere na pełnych obrotach - innymi słowy: expect some
High Octane Nightmare Fuel XD


Spoiler

Primo: Niech się głupi biseksualny albinos lepiej odczepi od Yukiiego jeśli mu życie miłe -.- Secundo: Odbieram nadmierną ilość medykamentów jako zabezpieczenie gdyby Otousan nie pobłogosławił ich związku, podobnie jak te wszystkie żelastwa były przewidziane dla Okasan xD Zastanawia mnie tylko po co jej te czaszki... Cześć poznaj moich rodziców? xD

Dnia 26.12.2011 o 12:55, Karharot napisał:

Nie mogę się już doczekać ;P

You can say it again and again brother xD

Z innych rzeczy.

Spoiler

Naprawdę cieszy mnie uczucie rodzące się pomiędzy dziewiątką i tym wymoczkiem z policji. Jakież to wzruszające, że każda potwora znajdzie swego adoratora ^^ I takie pytanie odnośnie mojego stanu psychiki: czy ja jestem nienormalny, że przyjmuję ze spokojem socjopatię Yuno (iMnene zresztą też) i pochwalam jej akcje w obronie Yukiiego (obrazek 1), a przerażają mnie jej miny kiedy go stalkuje (obrazek 2)? O_O


Dnia 26.12.2011 o 12:55, Karharot napisał:

BTW - która Yuno ma bardziej obłąkaną minę - ta która robi to na czym się zna (szykuje
się aby kogoś przerobić na krwawe strzępki) czy ta która dla odmiany jest czymś przestraszona?

Znaczy dla mnie nie ma takiej wielkiej różnicy, ale wydaje mi się, że mina "przestraszona" to mina berserkera opartego plecami o mur: KILLLLLLLLLLLL! xD Tak czy siak pozostaje urocza ^^

20111226184843

20111226184904

20111226184920

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mirai Nikki e12

Dnia 26.12.2011 o 18:49, Alamut napisał:

Nie ma zła i dobra, są tylko cel i dostępne środki xD No i opinie innych ludzi ;/

Ludzie prawdziwie wielcy nie powinni być ograniczani opiniami maluczkich ;P

Dnia 26.12.2011 o 18:49, Alamut napisał:

Spoiler

Primo: Niech się głupi biseksualny albinos lepiej odczepi od Yukiiego jeśli mu życie miłe -.-

Spoiler

Yuno już wie że albinos ma zadek Yukkiego na celowniku więc dla niego i tak nie ma ratunku XD

Dnia 26.12.2011 o 18:49, Alamut napisał:

Spoiler

Secundo: Odbieram nadmierną ilość medykamentów jako zabezpieczenie gdyby Otousan nie pobłogosławił ich związku, podobnie jak te wszystkie żelastwa były przewidziane dla Okasan xD


Spoiler

Nie, lekarstwa są na wypadek gdyby Yukki''emu coś zaczęło dolegać. Kochająca dziewczyna zabezpiecza się na każdą okoliczność ^^

Dnia 26.12.2011 o 18:49, Alamut napisał:

Spoiler

Zastanawia mnie tylko po co jej te czaszki... Cześć poznaj moich rodziców? xD


Spoiler

Zabrała ich ze sobą na miodowy miesiąc. Czyż to nie kochana córka? ^^

Dnia 26.12.2011 o 18:49, Alamut napisał:

Z innych rzeczy.

Spoiler

Naprawdę cieszy mnie uczucie rodzące się pomiędzy dziewiątką i tym wymoczkiem z policji. Jakież to wzruszające, że każda potwora znajdzie swego adoratora ^^


Spoiler

Już drugi raz wpadła na niego wyskakując z okna. To musi być przeznaczenie :)

Dnia 26.12.2011 o 18:49, Alamut napisał:

Spoiler

I takie pytanie odnośnie mojego stanu psychiki: czy ja jestem nienormalny, że przyjmuję ze spokojem socjopatię Yuno (Minene zresztą też) i pochwalam jej akcje w obronie Yukiiego (obrazek 1), a przerażają mnie jej miny kiedy go stalkuje (obrazek 2)? O_O


Spoiler

Nah, to całkiem normalna reakcja. Już doszliśmy do wniosku że gotowość zrobienia wszystkiego dla swojego ukochanego to cecha idealnej dziewczyny więc obrazek nr 2 przemawia tylko na plus, jeśli natomiast idzie o obrazek nr 3... well, it IS creepy XD

Dnia 26.12.2011 o 18:49, Alamut napisał:

Znaczy dla mnie nie ma takiej wielkiej różnicy, ale wydaje mi się, że mina "przestraszona" to mina berserkera opartego plecami o mur: KILLLLLLLLLLLL! xD Tak czy siak pozostaje urocza ^^

True ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mirai Nikki e12

Dnia 26.12.2011 o 19:36, Karharot napisał:

Ludzie prawdziwie wielcy nie powinni być ograniczani opiniami maluczkich ;P

Powinni tylko pamiętać o dyplomacji, ponieważ maluczcy mogą przyjść po nich z pochodniami ^^

Dnia 26.12.2011 o 19:36, Karharot napisał:

Spoiler

Yuno już wie że albinos ma zadek Yukkiego na celowniku więc dla niego i tak nie ma
ratunku XD


Spoiler

Siekierka x Tyłek... Gość ma przechlapane, ale sam się prosi ^^


Dnia 26.12.2011 o 19:36, Karharot napisał:

Spoiler

Nie, lekarstwa są na wypadek gdyby Yukki''emu coś zaczęło dolegać. Kochająca dziewczyna
zabezpiecza się na każdą okoliczność ^^


Spoiler

Idealna dziewczyna... Nie dość, że zabije każdego sukinsyna, który spojrzy krzywo na jej ukochanego to jeszcze jaka troskliwa ;3


Dnia 26.12.2011 o 19:36, Karharot napisał:

Spoiler

Zabrała ich ze sobą na miodowy miesiąc. Czyż to nie kochana córka? ^^


Spoiler

Kolejny plus! Niech no się tylko teściowi nie spodoba! xD


Dnia 26.12.2011 o 19:36, Karharot napisał:

Spoiler

Już drugi raz wpadła na niego wyskakując z okna. To musi być przeznaczenie :)


Spoiler

Nom, ale teraz nie było to aż tak namiętne spotkanie... Nie było macania i opróżniania magazynku w klatkę piersiową... Czy ich związek przechodzi kryzys? :(


Dnia 26.12.2011 o 19:36, Karharot napisał:

Spoiler

Nah, to całkiem normalna reakcja. Już doszliśmy do wniosku że gotowość zrobienia wszystkiego
dla swojego ukochanego to cecha idealnej dziewczyny więc obrazek nr 2 przemawia tylko
na plus, jeśli natomiast idzie o obrazek nr 3... well, it IS creepy XD


Spoiler

Dobrze... Już się bałem, że się robię dziwny ^^ Teraz pozostaje pytanie: gdzie znaleźć taką psychopatkę? xD

Btw. Kiedy przeszła z Amano-kun na Yukkiiiii!@_@ ?



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mirai Nikki e12

Dnia 26.12.2011 o 20:02, Alamut napisał:

Spoiler


Btw. Kiedy przeszła z Amano-kun na Yukkiiiii!@_@ ?





Spoiler

A czy ona od początku tak nie mówiła do niego? Od kiedy pamiętam ciągle słyszę Yukkkiiii



Ja tam nie mogę się doczekać nowego sezonu International Saimoe League. Będę na Yuno głosował do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mirai Nikki e12

Dnia 26.12.2011 o 20:16, Piotrbov napisał:

Spoiler

A czy ona od początku tak nie mówiła do niego? Od kiedy pamiętam ciągle słyszę Yukkkiiii


Spoiler

No właśnie też mi się tak wydaje, ale w tym najnowszym flashbacku to tylko "Amano-kun" wzdycha więc zgłupiałem ^^;


Dnia 26.12.2011 o 20:16, Piotrbov napisał:

Ja tam nie mogę się doczekać nowego sezonu International Saimoe League. Będę na Yuno
głosował do końca.

Daj znać kiedy się zacznie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować