Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 31.03.2012 o 05:19, Ajinur napisał:

A ja sobie ogarnąłem znowu całkiem przypadkiem anime pod tytułem "Another" :D

Od 3 miesięcy praktycznie co tydzień była tu o tym anime dyskusja, jak to możliwe że zabrałeś się za nie dopiero teraz? ;P

Dnia 31.03.2012 o 05:19, Ajinur napisał:

bo elfen lied to mnie akurat nie przerażało. Jak ktoś zna tytuły właśnie z takim klimatem strachliwym nie koniecznie musi być mega krwawe to niech poleci mi koniecznie;p

Spróbuj Ghost Hunt (to shoujo ale całkiem ciekawe), Shiki (jedyne krwawe z tej trójki) i może jeszcze Ghost Hound.
Co do Elfen Lied to tak naprawdę nie jest to horror więc trudno porównywać tą serię do Another inaczej niż poprzez krwawe sposoby wykorzystywane w obydwu produkowania trupów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2012 o 07:03, Karharot napisał:

Od 3 miesięcy praktycznie co tydzień była tu o tym anime dyskusja, jak to możliwe że
zabrałeś się za nie dopiero teraz? ;P

Dobrze wiedzieć zastanawiałem się co obejrzeć, a to już z tydzień kurzy się na dysku

Dnia 31.03.2012 o 07:03, Karharot napisał:

Spróbuj Ghost Hunt (to shoujo ale całkiem ciekawe), Shiki (jedyne krwawe
z tej trójki) i może jeszcze Ghost Hound.

2x Ghost Hound to celowy zabieg? ;p

@Ajinur
Jeśli nie widziałeś to Higurashi no naka koro ni NIE DAJ SIĘ ZWIEŚĆ STYLISTYCE..!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2012 o 05:19, Ajinur napisał:

Reasumując tą krótką wypocine musze przyznać, że pierwszy raz coś takiego oglądam, taki
jakby horror anime;p
bo elfen lied to mnie akurat nie przerażało. Jak ktoś zna tytuły właśnie z takim klimatem
strachliwym nie koniecznie musi być mega krwawe to niech poleci mi koniecznie;p


Wspomniana przez kolegę wyżej seria Higurashi rzeczywiście jest godna polecenia. Drugi sezon ukończyłem wczoraj więc jest to dla mnie dosyć świeży temat. O ile jednak pierwszy sezon rzeczywiście ma niepokojący klimat, bardzo dużo krwi i pełno w nim tajemnicy to drugi wg mnie bardziej poszedł w stronę kryminału i wyjaśniania zagadek z fabuły sezonu 1, przez co trochę "magia" pierwszej serii się rozpłynęła.

Jeśli jednak chciałbyś coś w klimatach horroru obejrzeć, gdzie niekoniecznie ludzie się mordują i jest mnóstwo krwi, a bardziej wszystko opiera się na klimacie, dialogach i dosyć subtelnym napięciu to móglbym jeszcze wymienić tytuł Mononoke (seria TV, nie film Miyazakiego - dosyć często mylone). Seria dosyć krótka, z ciekawym stylem graficznym, podzielona na kilka niezależnych historii które trwają po 2-3 odcinki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The World God Only Knows ch 183

Spoiler


Nie wiem czemu Ayumi chociaż przez chwilę widziała w Keimie śmiertelnika (ready to give up yet? XD) i że choć w minimalnym stopniu zaskoczy go spotkanie z jej rodzicami ^_^ No i jeszcze te słowa "For me you are the first...and the final heroine" - ilość prawdy w nich (w końcu rzeczywiście zaczął swoje podboje od niej) jednocześnie połączone z poziomem badassu są nieziemskie. Choć ciekawi mnie czy (i jak) on sobie chce poradzić z całą watahą bogiń i dziewczyn które się za nim uganiają. Zresztą coś czuję że lada moment pojawi się też Vintage....


20120331191551

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2012 o 09:21, treek napisał:

Dobrze wiedzieć zastanawiałem się co obejrzeć, a to już z tydzień kurzy się na dysku

Szczerze polecam :)

Dnia 31.03.2012 o 09:21, treek napisał:

2x Ghost Hound to celowy zabieg? ;p

1 x Ghost Hound i 1 x Ghost Hunt, nie moja wina że mają tak podobne tytuły ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2012 o 21:22, Karharot napisał:

Szczerze polecam :)

No to chyba odpowiednia pora żeby się za to wziąć^^

Dnia 31.03.2012 o 21:22, Karharot napisał:

1 x Ghost Hound i 1 x Ghost Hunt, nie moja wina że mają tak podobne tytuły
;P

Mea culpa, widać 9 to dla mnie jeszcze troszkę za wcześnie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm Another...intrygująco sie oglądało.
Przyznam szczerze, że praktycznie do samego końca lekko mówiąc miałem ciarki....nigdy więcej takich horrorów w nocy, to jakaś masakra żebym bał się odgłosłów piorunów , chyba za głośne basy dałem... uff pod tym względem seria ma u mnie 10/10 jeśli chodzi o atmosfere i straszny klimat.
Jednak jest to anime w którym tak na prawde wszystko zależało od tego jaki będzie koniec, wiedziałem, że ciężko będzie im zrobić jakiś zgrabny i składny koniec bez wylewnych i zbędnych akcji, ale takiego chaotycznego konca to się nie spodziewałem.

Spoiler

Właściwie to sie troche zirytowałem bo jakby to ująć nie uwierzyłem w to, nie łyknąłem tego jak młody pelikan, jakoś nie mogę sobie tego teraz wyobrazić żeby gimnazjaliści dostali takiej schizy i bez skrupułów robili to co robili w końcówce. Powiedzmy, że już cisnienie jakie tam panowało sprawiło, że każdemu tam równo odbiło więc ich rozgrzeszam. Jednak czasem te reakcje i zachowania postaci na te drastyczne sceny mnie dziwiły, w takim sensie, że były nieco bezpłciowe i nie realistyczne. Nie ma co dzieciaki mają zimna krew.Ogólnie zabrakło mi w tej końcówce takiego mega zwrotu akcji i dlaczego akurat w ostatnim epie napięcie tak spadło, szkoda...ale doceniam to, że prawie do samego końca fabularnie wciągnęło mnie mocno


Nie oceniam nigdy anime za coś takiego jak kreska pomimo, że może to mieć duzy wpływ na klimat, bo takie coś nie ma prawa decydować o moim odbiorze , jednak w tym przypadku musze przyznać i docenić kunszt artysty, dosyć imponująco to wyglądało.
Jak dla mnie anime do 11 epa było rewelacyjne, wciągnęło mnie ostro. Jako całośc pomimo, że kompletnie nie moja sfera to zapamiętam to jako dobre anime.
Ocena? Nie będziemy tacy surowi, podwyższymy gimnazjalistom jak to sie w szkole robiło takie 8 z trzema minusami/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2012 o 09:30, macned napisał:

Jeśli jednak chciałbyś coś w klimatach horroru obejrzeć, gdzie niekoniecznie ludzie się
mordują i jest mnóstwo krwi, a bardziej wszystko opiera się na klimacie, dialogach i
dosyć subtelnym napięciu to móglbym jeszcze wymienić tytuł Mononoke (seria TV,
nie film Miyazakiego - dosyć często mylone). Seria dosyć krótka, z ciekawym stylem graficznym,
podzielona na kilka niezależnych historii które trwają po 2-3 odcinki.

Jako wielki fan tego genialnego dzieła dodam jeszcze by obejrzeć tylko 3 ostatnie odcinki Ayakashi - Japanese Classic Horror stanowiące prequel do Mononoke i będące właściwym powodem dla którego ono powstało. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy są może jakieś informacje na temat wznowienia emisji D. Gray-Man''a?
Bo przerwali sobie wesoło na 103 odcinku, a trochę brakuje mi tej historii w kolorze. :( Zwłaszcza teraz, gdy Bleach się skończył a w Naruto będą fillery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2012 o 09:30, macned napisał:

dosyć subtelnym napięciu to móglbym jeszcze wymienić tytuł Mononoke (seria TV,
nie film Miyazakiego - dosyć często mylone). Seria dosyć krótka, z ciekawym stylem graficznym,


Ja właśnie się zastanawiam czemu sporo osób to myli. Przecież film nazywa się Mononoke no Hime

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2012 o 09:26, Piotrbov napisał:

Ja właśnie się zastanawiam czemu sporo osób to myli. Przecież film nazywa się Mononoke
no Hime


W tytule "Princess Mononoke"/"Księżniczka Mononoke" słowo Mononoke pisane jest wielką literą i spotkałem się już z interpretacją tego jako imię bohaterki. Prawdę mówiąć sam tak kiedyś myślalem przed obejrzeniem filmu i nie znając tłumaczenia tego słowa :P Film jest popularniejszy od serialu, zatem jakoś szczególnie mnie nie dziwi, że na słowo "mononoke" wszyscy kojarzą to z filmem.

W sumie to nawet gdyby ktoś się pomylił, to wielka krzywda by się nie stala, bo obie produkcje stoją na najwyższym poziomie i wg mnie warto je znać.

@Gol_Galad
Ayakashi nie oglądałem, ale seria cierpliwie czeka u mnie na dysku. Planowałem tylko ostatni arc obejrzeć, ale chyba się od początku za to zabiorę, pomimo tego że pozostałe historie są podobno słabsze i w innym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2012 o 08:28, KuroNeko napisał:

Czy są może jakieś informacje na temat wznowienia emisji D. Gray-Man''a?
Bo przerwali sobie wesoło na 103 odcinku, a trochę brakuje mi tej historii w kolorze.
:( Zwłaszcza teraz, gdy Bleach się skończył a w Naruto będą fillery.

Jakiś czas temu w mandze pojawiła się informacja o nowym projekcie anime, jednakże nadal nie ma żadnego potwierdzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mirai Nikki e24

Spoiler

Szaleństwo Yuno osiągnęło masę krytyczną a Yukki jak zwykle jedynie beczeć potrafi :/ Dobrze że bohaterska terrorystka wróciła ratować świat XD
Przemyślenie na boku: Takie matki powinno się zakopywać żywcem.

20120402065923

20120402065934

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2012 o 07:08, Karharot napisał:

Mirai Nikki e24

Spoiler

Szaleństwo Yuno osiągnęło masę krytyczną a Yukki jak zwykle jedynie beczeć potrafi
:/


Spoiler

Wyjątkowo się nie zgodzę. Dla odmiany to on właśnie COŚ robi, w dodatku z własnej inicjatywy. Choć faktem pozostaje że Ninth robi totalnie badassowe akcje ;)


Dnia 02.04.2012 o 07:08, Karharot napisał:

Spoiler

Przemyślenie na boku: Takie matki powinno się zakopywać żywcem.


Spoiler


No cóż, nie ma co się dziwić że Yuno odbiło mając taką "mamusię". Każdy by zwariował po czymś takim...

A Death Glare Yuno to jest tak przerażający że ja się dziwię że Yukiteru w ogóle jeszcze chodzić mógł po jego ujrzeniu, normalny człowiek by chyba tylko liczył na cud w takiej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mirai Nikki ep24

Spoiler

Phunk yea, półbóg Dziewiątka w akcji. Teraz dzieci już wiedzą, dlaczego w drugim openingu jest szara, podczas gdy cała reszta truposzy jest niebieska. :P

A "spojrzenie śmierci" staje się wiosennym awatarem. Takie bije z niego ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się