Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Wobec eliminacji gatunkowej, którą przeprowadziłeś, alfabetycznie:
- Baka to Test to Shoukanjuu,
- Clannad (tak, niby szkolny romans, ale od drugiego sezonu o wiele więcej niż tylko to),
- Durarara!!,
- Great Teacher Onizuka,
- History''s Strongest Disciple Kenichi,
- Mahou Shoujo Madoka Magica,
- Soul Eater,
- Tengen Toppa Gurren Lagann.

To wszystko co przychodzi mi teraz do głowy. Rozstrzał gatunkowy - potężny (od szalonej komedii Baka to Test, poprzez bezkompromisowo epickie TTGL, po psychologiczny thriller MSMM).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2012 o 22:18, Fallen-Death napisał:

Witam Witam i o dobre anime pytam

http://myanimelist.net/profile/matER :D
Łatwiej mi określić czego nie lubie, romansideł szkolnych +horrorów,echi a takto raczej wszystko łykam jak dobre ;)

Na dobry początek ;) ->
Ghost in the Shell (obie serie + OVA i oba filmy)
Baccano!
Phantom: Requiem for the Phantom
Vexille
Cowboy Bebop: Knockin'' on Heaven''s Door (pełnometrażówka CB opowiadająca dodatkową historię)
Filmy Appleseed i Appleseed Ex Machina
Durarara!!
Canaan
Utawarerumono
The Third: Aoi Hitomi no Shoujo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2012 o 22:16, Gallbaroquo napisał:

Mam kryzys... Moglibyście coś polecić z akcją bo już naprawdę nie wiem za co mam sie
zabrać ;/

Jak coś zarzucam listę.

http://myanimelist.net/animelist/galbaroquo

Jeśli chcesz coś z akcją to z twojego Plan to Watch bierz się przede wszystkim za Black Lagoon i Hajime no Ippo.
Poza tym proponuję Sword of the Stranger, Redline, Macross Frontier. Każde ma nieco inny klimat, ale wszystkie są naładowane sporą ilością świetnej akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2012 o 22:16, Gallbaroquo napisał:

Mam kryzys... Moglibyście coś polecić z akcją bo już naprawdę nie wiem za co mam sie
zabrać ;/

A jakbyś miał wybierać pomiędzy Black Lagoonem a Hajime no Ippo, to zacznij od Ippo. Niesamowita seria, którą przekonałem wielu ludzi do anime W OGÓLE ...

20120404225557

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2012 o 18:32, MisticGohan_MODED napisał:

Zetman #1
Czuję ,że wyjdzie z tego dobry i krótki shounen :]

Manga jest bardzo dobra, zobaczymy czy anime będzie równie dobrą adaptacją ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2012 o 18:32, MisticGohan_MODED napisał:

Zetman #1
Czuję ,że wyjdzie z tego dobry i krótki shounen :]

OK, cofam to co wcześniej napisałem. To nie wierna adaptacja, tylko średniak na motywach mangi ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zetman #1
Tfu, jaki średniak?! Toż to katastrofa, jednego z cięższych i bardziej klimatycznych seinenów poruszający na poważnie wątek superbohaterów twórcy zarżnęli jak świnię robiąc z tego shounena. Nie mówiąc już o kompletnym zepsuciu fabuły i całego wątku bycia superbohaterem. Widać tutaj, że twórcy chcą od razu przeskoczyć do drugiej połowy mangi w związku z tym co trailer przedstawiał, a była spora nadzieja na serię 26 odcinków - co by si z pewnością się udało i byłoby zakończenie otwarte na kontynuację. Jedyny dobry powód dla mnie do oglądania tego to zobaczenie wszystkiego w ruch (co zostało wykonane w miarę ok).
Jakby kto nawet w przyszłości zamierzał czytać mangę, to nie tykać anime patykiem nawet, prawdopodobnie konkretnie zaspojleruje naprawdę świetną mangę(biorąc pod uwagę tempo pierwszego odcinka oraz trailer, bardzo). : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2012 o 10:07, Kosmitus napisał:

Nie wiem, czy sam nawet kiedyś tego tu nie wrzucałem, ale fakt, boskie :D

Spoiler

Revy is a TRAP! XD


Przeglądam sobie też inne i są BOSKIE! Loli Balaika i jej Bishonen Sierżant wymiatają, ale i tak nic nie pobije...
MAGICAL GUNSLINGER REVY-CHAN!
http://www.youtube.com/watch?v=HDgvDGseQ-w&feature=relmfu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Accel World ep1&2

Dnia 03.04.2012 o 03:23, ziptofaf napisał:

No i skrajnie nietypowy bohater - choć raz ktoś kto raczej haremu nie założy :D

Niuee, on tylko jak na razie cieszy się zainteresowaniem swojej koleżanki z dzieciństwa, oraz wiceprzewodniczącej. Nie wspominając już o całej liście obserwatorów, wśród których na pewno znajdzie się jakaś dama. Harem jak najbardziej jest w zasięgu jego ręki. Bardziej razi mnie fakt, że jest jedynym grubasem w całej szkole, a tak przynajmniej na to wygląda. No bez jaj, trochę wyidealizowane to społeczeństwo przyszłości.

Ogólnie rzecz biorąc seria wróży nieźle na przyszłość, oby tylko szybko porzuciła posmak "jestem frajerem, ale w sieci to ja rozdaje karty".

P.S. Chcę więcej tej gitarry ze sceny z kanapkami. Przez muzykę ze Starcrafta 2, Bastiona i Firefly zacząłem się przy takowych rozpływać. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zetman #1

Dnia 05.04.2012 o 09:30, Gol_Galad napisał:

Tfu, jaki średniak?! Toż to katastrofa, jednego z cięższych i bardziej klimatycznych
seinenów poruszający na poważnie wątek superbohaterów twórcy zarżnęli jak świnię robiąc
z tego shounena.

Wiesz napisałem średniak, ponieważ jest jeszcze NIKŁA nadzieja, że po tym żałosnym pierwszym docinku (który wykasowałem zaraz po obejrzeniu) i przeskoczeniu do drugiej połowy coś jednak jeszcze z tego będzie. Żal mi character development z lat dzieciństwa obu chłopców, ale obiektywnie patrząc jestem gotowy zrozumieć dlaczego chcą to skrócić w anime - wolne tempo, dużo gadania, etc. idą leniwe dranie na łatwiznę -.-
Może jednak dalsza część będzie wierniejsza oryginałowi...

Dnia 05.04.2012 o 09:30, Gol_Galad napisał:

Nie mówiąc już o kompletnym zepsuciu fabuły i całego wątku bycia superbohaterem.

Bogowie pierwszy odcinek ma tyle grzechów na sumieniu...Zaznaczam mocne spojlery z mangi!
1.

Spoiler

Śmierć Dr. Kanzakiego - taki epicki moment, utrata ręki, przypalanie rany o kubeł i walka w obronie Jina... GRamps you say spit will heal everything! itd. Stosy posiekanych bezdomnych! A tu cholera co?! Trochę krwi, przerywana kaszlem gadka i po sprawie...


2.
Spoiler

Jin i fanboy Kouga są kumplami ze szczenięcych lat... Ginie cały wątek o pogonie za tajemniczym herosem z pożaru, który prowadzi do narodzin Alphasa!


3.
Spoiler

Geneza blizny Akemi. Nie mogło być zwykłego palanta z ulicy, musiał być player i całkowita transformacja w Zeta -.-


I dlaczego Man in Black B ma przepaskę na oku?!

Dnia 05.04.2012 o 09:30, Gol_Galad napisał:

Jedyny dobry powód dla mnie do oglądania tego to zobaczenie wszystkiego w ruch (co zostało wykonane w > miarę ok).

"W miarę ok" to dobre słowo...

Dnia 05.04.2012 o 09:30, Gol_Galad napisał:

Jakby kto nawet w przyszłości zamierzał czytać mangę, to nie tykać anime patykiem nawet,
prawdopodobnie konkretnie zaspojleruje naprawdę świetną mangę(biorąc pod uwagę tempo
pierwszego odcinka oraz trailer, bardzo). : /

Podpisuję się pod tym. Jeśli ktoś chce czytać mangę, to niech lepiej nie rusza anime...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KORE WA ZOMBIE DESU KA? OF THE DEAD ep1

Zboczony zombie, samozwańcza cudowna czarodziejka, wampirzyca ninja i milcząca nekromantka powracają. Czego chcieć więcej? Może tylko...

TĘCZOWYCH WYMIOCIN!

20120405185209

20120405185216

20120405185232

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się