Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 14.06.2012 o 03:26, Ajinur napisał:

fate zero /23
[ciach]


Czy oglądałeś może Mahou Shoujo Madoka★Magica? To również serial autorstwa Gena Urobuchiego, całkiem podobny do Fate/Zero zajmujący się dekonstrukcją gatunków, będący przede wszystkim DRAMATEM PSYCHOLGICZNYM! Szukasz tępych, shonenowych walk, w których upośledzone umysłowo dzieci pokonują zło za pomocą mocy przyjaźni i ideałów? To trafiłeś pod zły adres. To jest wojna! To jest walka ekonomiczna - liczy się aby zabić, nieważne jakim sposobem, byle był skuteczny! Tu nie pokazuje się efekciarskich sztuczek,chyba że nie ma innej rady, ponieważ overkill jest marnotrawstwem surowców. Tutaj jedyny "happy end" ma Waver, ponieważ przeżył wojnę bez głębszych ran an psychice, a może nawet urósł jako człowiek. Dla wszystkich innych to powolna utrata człowieczeństwa i upadek moralny. Ten serial nie jest ładny, ten serial to g******a dystopia -.-


I dlatego jest taki awesome! xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2012 o 13:02, Alamut napisał:

>

@ Luzac, Alamut: Na jakiej podstawie uważacie, że nie rozumiem tego serialu, nie rozumiem idei i przekazu?
Z pewnością to jedna z takich bardziej ambitniejszych i poważniejszych serii, ale to nie znaczy, że nie rozumiem tego jaki dramat przeżywają tam bohaterowie, o co toczy się cała walka, jaka jest ogromna stawka, jak z człowieka można stać się potworem i w jaki sposób trzeba się zachowywać żeby przetrwać w takim chaosie.
Fakt jestem głupcem, ale nie takim żeby tego nie widzieć, ale co z tego? Mam wystawić dychę z urzędu? Mnie to nie porwało, nie wzruszyło, nie poruszyło. Dramat psychologiczny? Ja bym to zamienił na irytację i naiwność. Przeważnie tak jest, że kiedy większość osób coś wielbi i kiedy wyjdzie na przeciw tej grupce jedna osoba, która powie im, że produkcja jest do bani, nawet rozsądnie tłumacząc co tej osobie sie nie podobało to i tak ja schłostają...dlaczego? Bo przecież jest tak jak chcieli albo robią to dla zasady, żeby lepiej im się spało:) Słaba z was sekta, skoro z laikiem poradzić sobie nie możecie...mając taką wiedzę w temacie.

Ludzie jakbym szukał jakichś shounenów to bym sie za to nie brał, poza tym 80% shounen z tego co na razie widzę to dno...więc nie wmawiajcie mi, że przepadam za tym gatunkiem albo, że oczekiwałem w Fate Zero czegoś takiego, bo jak już coś oglądam to przeważnie w pierwszym epie orientuje się w co się pakuję, poza tym jestem otwarty na każdy gatunek jeśli tylko mnie czymś porwie, zaskoczy, no musi mieć to coś. Nie zawsze da się to wyjaśnić słowami. Za fate wziąłem się bo SN mi się bardzo podobało, nie liczyłem, że zrobią coś podobnego, ale skoro nastawili się na coś zupełnie z innego materiału to niech chociaż to jakoś wykonają...bo dla mnie osobiście ta seria to nic wielkiego,a nawet zwykła droga przez mękę...nie lubię się zmuszać, ale zabrnąłem tak daleko to nie wypada się wycofywać poza tym z każdym odcinkiem liczyłem, że coś się zmieni, coś w końcu ruszy, ale cały czas jest bez wyrazu, monotonnie, brak wartkiej i żywszej akcji, nom jest źle.
Być może to prawda, mam inne wyobrażenie co do takiej wojny Gralla, oczywiście Fate Stay night już jedną opcję mi pokazał i to było wyśmienite dla mnie widowisko,druga opcja wojny Gralla na razie mnie ostro rozczarowuję, a paradoksalnie powinna być lepsza bo w końcu nie mam dzieciaków i sytuacji gdzie przyjaźń i miłość zwycięży wszystko, tutaj mamy brutalny świat, wojnę taką jak powinna wyglądać waszym zdaniem, no ok, ale z mojego punktu widzenia jako oglądacza wygląda to tak jakbym chcieli,a nie mogli, w takiej produkcji nie może wiać nudą, a jednak wiało i to mocno.
Ogólnie co do Fate Zero mam po prostu taką bolączkę, że pomimo iż bohaterowie zachowują się w sposób bardzo zrozumiały i rozsądny wykorzystując rozum i element zaskoczenia to niestety strasznie mnie to nudzi i brzydko mówiąc d..y nie urywa, w ogóle brak tu dobrego pomysłu na wojnę Gralla, a te ich pseudofilozoficzne gadki mnie nudzą.
Rdzeniem który musi podtrzymać każdą serie jest swój własny specyficzny klimat, dla mnie osobiście składa się to przede wszystkim z historii( inaczej fabuły), osobowości bohaterów, muzyki przede wszystkim no i jakiejś akcji, która nie zawsze musi się sprowadzać do efektownych strzałów i wybuchów, widocznie źle mnie ktoś zrozumiał bo chodzi mi o jakąkolwiek akcje, taką żywość żebym mógł odczuwać jakieś emocje oglądając to i zainteresowanie, jakieś przewroty akcji, element zaskoczenia, ja tego tutaj nie widzę. Najzwyczajniej w świecie brakuje tej serii jakiejś dynamiki, akcja rozwija się strasznie mozolnie, a kiedy już coś zaczyna się szykować emocjonującego to albo tego nie pokazują albo w sposób dziwny przygaszają. Poza tym muzyka tutaj jest okropna, w ogóle nie pasuję, a nawet psuję mi wszystko, nie pozwala mi się wczuć.
Jakieś opy powracające do przeszłości bohaterów, no ok, ale po co mi to?, a takich epów troszkę dali. Na dodatek jeszcze w zupełnie innym klimacie, albo epy zapychacze, które nic nie wnoszą i nie poruszają akcji do przodu. Początek serii do tego 7 epa był bardzo w porządku, tak mniej więcej to sobie wyobrażałem, ale im dalej tym gorzej.
Jedyne w czym jestem 100% laikiem jak dotychczas to pewne zagadnienia dotyczące uniwersum fate i wojny Gralla, ale to nie jest wyznacznikiem tego czy rozumiem co się dzieję w tej serii. Jestem ubogi w tą wiedzę przyznaję, ale nie możecie stwierdzić, że z tego powodu nie jestem w stanie w sposób racjonalny ocenić tego serialu, zrozumieć go i zinterpretować według własnej opinii.
Nie jest to serial totalnie beznadziejny, po prostu średnio słaby. Ponieważ są tam nie które rzeczy, które mi się podobały, gdyby je bardziej rozwineli, inaczej mówiąc ukazywali więcej zamiast zbędnych gadek i tych nudnawych przerywników czasowych to byłoby ok.
Przede wszystkim podobała mi się postać Berserka,z takiego wątku dramatycznego to oczywiście hardcorowa wręcz akcja z Karyia, jedynie w tym przypadku mogłem komuś współczuć, no i jedna jedyna postać mogąca sprawić, że mógłbym toczyć jakąś dłuższą dyskusję- Kritsugu, a reszta jest daleeeko, daleeeko w tyle, nazwałbym ich dekoracją drugiego planu. Oczywiście najbardziej epicka akcja na tym porcie kiedy był Aleks, Gil, Berserek, Saber i Lancer. Mimo, że odczułem nawet tam mały niedosyt to i tak było to przednie, no właściwie to tyle plusów z mojej strony, możliwe, że jeszcze coś mi umknęło, ale to za mało, poza tym każdą z tych 3-ech rzeczy jako potencjał serii nie wykorzystali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ummm... moja wiedza w temacie Fate nie jest wcale większa od Twojej to raz. Natomiast cały ten twój wywód mógłbym obrócić w drugą stronę, gdyż mnie ciężko było się przebić przez F/SN który mnie nudził i usypiał, podczas gdy na każdy kolejny odcinek F/Z czekam z wypiekami na twarzy i to tylko po to by posłuchać co jedna postać ma do powiedzenia do drugiej. To co dla Ciebie w tej serii jest wadą, dla mnie jest zaletą. Kocham widzieć

Spoiler

jak Berserker korzysta z granatnika i uzi, jak Gilgamesh wyciąga przeciwko Alexandrowi swoją najpotężniejszą broń i kończy walkę zanim na dobrą sprawę ta się rozpoczęła, jak Kirei powoli ewoluuje z pozbawionego motywacji wykonywacza poleceń w totalnego skurczybyka, jak on i papa Zouken dobrze się bawią obserwując jak psychika Karyi ląduje w rynsztoku. Również dla mnie dwa odcinki gdzie udajemy się w przeszłość i poznajemy motywację Kiritsugu są po prostu piękne.



Dzieciak, który postanowił zdobyć Graala bo chciał zostać "hero of justice" jak jego tatuś, nie ma dla mnie podjazdu do tego czym obdarowuje mnie ta seria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2012 o 17:03, Kraju napisał:

Czy anime Tasogare Otome x Amnesia warte jest zainteresowania? Podobne jest do Another?

Tak i nie. Anime mi się podoba, ale do Another zbyt podobne to nie jest, prędzej do Bakemonogatari. Bardziej komedia niż horror.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fate/Zero Ep 24


Just...too...epic...to...comprehend...

Spoiler

Accel. Chińskie sztuki walki. Pociski rozrywające połowę ręki. Blokowanie od niechcenia noży. Saber vs Berserker. Wnętrze Graala. Odrzucenie go przez Kiritsugu. Przysięgi małżeńskie wedle Gilgamesha. I moje ulubione: "I order you by my Command Spell. Use your Noble Phantasm to destroy the Grail"



Niesamowity ep, po prostu szczęka mi opadła a z ust płynęła tęcza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fate/Zero 24

Spoiler


1. DAFUQ DID I JUST SEE?! Gdzie pozostałe pół godziny odcinka?! o_O
2. Mimo wszystko genialny ep *_*
3. Gilgamesh I love your way of handling women *_*
4. Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że każdy facet w tym anime, poza Lancerem, traktuje Saber jak pustą i ubezwłasnowolnioną siksę? xD
5. Moment, w którym Emiya odrzuca Graala - czysta epika!
6. Nie mogę się doczekać DLC uzupełniającego ten poziom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2012 o 00:01, Alamut napisał:

Spoiler


1. DAFUQ DID I JUST SEE?! Gdzie pozostałe pół godziny odcinka?! o_O


Za tydzień. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2012 o 00:18, luzac napisał:

Za tydzień. ;(

Zabawę psuje mi zapowiedź pojawienia się dziecka specjalnej troski -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2012 o 10:25, Pablo_Querte napisał:

Fate/Zero 24
Aż sie zacząłem śmiać jak sobie przypomniałem stwierdzenie, że f/sn miał lepsze walki
xD


Ale tam Kirei rzucał czarnymi kupkami. Co prawda zapomniał o tym że jest mistrzem wschodnich sztuk walki zdolnym do blokowania noży jedną ręką i poruszania się szybciej niż Double Accel ale wiadomo, zobaczył MOC w Shirou i się poddał. Dobrze że jeszcze do befriendowania nie doszło....xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2012 o 13:39, ziptofaf napisał:

Ale tam Kirei rzucał czarnymi kupkami. Co prawda zapomniał o tym że jest mistrzem wschodnich
sztuk walki zdolnym do blokowania noży jedną ręką i poruszania się szybciej niż Double
Accel ale wiadomo, zobaczył MOC w Shirou i się poddał. Dobrze że jeszcze do befriendowania
nie doszło....xD

Przynajmniej w HF byl Kotonorris :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no widzisz,na szczęście nie ma ludzi takich samych i niektórzy lubią coś innego(niech wam będzie-naiwnego), ale przynajmniej 10x lepiej wykonanego. Poza tym dobrze, że są ludzie, którzy potrafią na to samo spojrzeć z innej perspektywy. Mnie po prostu ta seria widocznie nie porwała i tyle chociaż takim gatunkom nie mówię "nie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2012 o 17:39, Ajinur napisał:

no widzisz,na szczęście nie ma ludzi takich samych i niektórzy lubią coś innego(niech
wam będzie-naiwnego), ale przynajmniej 10x lepiej wykonanego. Poza tym dobrze, że są
ludzie, którzy potrafią na to samo spojrzeć z innej perspektywy. Mnie po prostu ta seria
widocznie nie porwała i tyle chociaż takim gatunkom nie mówię "nie".


Przepraszam bardzo, która walka w Fate/Stay Night przebiła w olbrzymim stopniu jakością tą z 24 odcinka Fate/Zero (twoje słowa: przynajmniej 10x lepiej wykonanego)? Aż obejrzę bo oznaczałoby to że przegapiłem najbardziej epickie starcie w historii Anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2012 o 17:39, Ajinur napisał:

no widzisz,na szczęście nie ma ludzi takich samych i niektórzy lubią coś innego(niech
wam będzie-naiwnego), ale przynajmniej 10x lepiej wykonanego. Poza tym dobrze, że są
ludzie, którzy potrafią na to samo spojrzeć z innej perspektywy. Mnie po prostu ta seria
widocznie nie porwała i tyle chociaż takim gatunkom nie mówię "nie".


10x lepiej wykonanego...
10x lepiej wykonanego...
10x LEPIEJ WYKONANEGO?! o_O

Jak Ziptofaf: KTÓRA?!

btw. Twój nowy avek wygląda ciekawie, co to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2012 o 23:23, Alamut napisał:



Jak Ziptofaf: KTÓRA?!

Muszę przyznać, że 24 ep mnie zaskoczył, śmiało można go nazwać epickim i wyróżniającym się z pośród reszty epków.
Z tym 10x lepiej wykonane to chodziło mi raczej o całokształt, a nie o same walki, ale walki również w FSN dla mnie były lepsze(bardziej efektowne i ciekawsze),a nawet dużo lepsze, ale nie aż 10x razy lepsze ;d to 10x było raczej takie ironiczne;p
Walka pana "K" z panem "K" była nawet przednia przyznaję, robi wrażenie, ale nie zaliczyłbym jej do tych z półek zwanych "epickie".
Hmm, powiedzmy pierwsze 3 walki które mi zapadły najbardziej w pamięć,a tym samym bardzo spodobały w FSN:
Archer vs Berserker
Saber vs Berserker
Saber vs Assassin

Oczywiście graficznie zero ma lepsze, to chyba wiadome, ale nie chodzi mi tu o czysto techniczne wykonanie bo w tedy blicz by górował nad wszystkim. Dodam tylko, że serie fate nie są u mnie najwyżej jeśli chodzi o walki, raczej tak od razu za czołówką.

Dnia 17.06.2012 o 23:23, Alamut napisał:

btw. Twój nowy avek wygląda ciekawie, co to?

Acnologia-z księgi Zerefa, czarny smok apokalispy
hobby: wróg całej ludzkości, pastwi się nad karaluchami( ludźmi;p), podziwia własne dzieło zniszczenia i ogólnie preferuję latanie.
Fairy tail się kłania. Ci co nie widzieli spoiler.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

In Flight c31
Coś dla wielbicieli Shirou i jego podejścia do życia ;P
My standard procedure for injuries had two steps and that was about it.
The first step, do your best to avoid getting injured. It had taken me a lot longer than it should have to learn that one. The second step is to just ignore it until it goes away.


Spoiler

"Wait," Uzume broke in, startling as she gave me a wide eyed look of surprise. I paused, not understanding just why she seemed so shocked. "You mean it''s not just curing her sickness, but it''s actually fixing everything that''s wrong with her at all?"
Chiho, full treatment finoshed ->
http://ja.gram.pl/upl/blogi/98610/img_wpisy/2012_25/130.png
XD



"It didn''t hurt, but it didn''t feel very good either. By the time it was done I was a bit short on breath, and felt as though I had just woken up in a hotel bathroom covered in ice with a new scar and a note which told me to get to a hospital immediately."
Taaa, takie doświadczenia naprawdę potrafią człowiekowi skopać cały dzień :/
;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się