Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Accel world

Ktoś obeznany może mi wyjaśnić jak to jest z tą mangą? Znalazłem tylko 10 "części" i fabularnie manga jest wstecz, za anime(przynajmniej nie mogę znaleść dalszej części mangi). Serio tak jest czy muszę uważniej poszukać? Do tej pory nie spotkałem się by anime wyprzedzało mangę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2012 o 01:19, Mrozinnio napisał:

Accel world

Ktoś obeznany może mi wyjaśnić jak to jest z tą mangą? Znalazłem tylko 10 "części" i
fabularnie manga jest wstecz, za anime(przynajmniej nie mogę znaleść dalszej części mangi).
Serio tak jest czy muszę uważniej poszukać? Do tej pory nie spotkałem się by anime wyprzedzało
mangę...


A bo to nie manga a nowela była pierwsza. Anime i manga wychodzą mniej więcej od tego samego czasu. Nowela ma już 13 tomów, fabularnie jesteśmy w Anime bodajże dopiero na drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2012 o 20:39, treek napisał:

Spoiler

-Po walce i Shiki i Arcueid ( po odzyskaniu mocy) żyją.
-Pod koniec w szkole Shiki spotyka prawdziwą Arcueid czy tylko jakąś projekcje?


Spoiler

Trudno powiedzieć, z pewnością ta rozmowa w tej klasie miała miejsce naprawdę ale czy Arcueid była tam fizycznie czy też jedynie jako projekcja to już musisz zadecydować sam (choć imo nie ma to wielkiego znaczenia, tak czy siak zniknęła po powiedzeniu swojego pożegnania).

Dnia 19.06.2012 o 20:39, treek napisał:

Spoiler

Potem całe ever after:
Dzieje się bezpośrednio po min spotkaniu Arcueid w szkole?


Spoiler

Trudno powiedzieć, nie jest to jednoznacznie powiedziane ale raczej ma to miejsce jakiś czas później.

Dnia 19.06.2012 o 20:39, treek napisał:

Spoiler

Rozmowa o zdrowiu/kondycji fizycznej Shikiego ma jakieś głębsze przesłanie czy jest to tylko wciąż ta sama anemia która towarzyszy mu od początku?


Spoiler

Shiki jest znacznie bliżej śmierci niż normalny człowiek (a to że podczas wydarzeń opisanych w Tsukihime używał swoich Mistycznych Oczu jeszcze bardziej go do niej zbliżyło) i jego szanse na długie życie są delikatnie mówiąc raczej nikłe, jego anemia jest jedynie tego symptomem a nie źródłem problemu.


VN
Spoiler

W roucie Akihy możesz się dowiedzieć że w dzieciństwie Shiki naprawdę został zabity a od tego czasu przy życiu nieustannie utrzymywała go swoją mocą Akiha, było to jednak niedoskonałe i Shiki cały czas był jeden krok od śmierci.

Dnia 19.06.2012 o 20:39, treek napisał:

Spoiler

Potem mam dwie teorie i nie wiem która jest bliższa prawdzie
1 Shiki pyta Ciel o lokalizacje Arcueid, uwalnia ją po czym jest spotkanie z Aozaki i?
2 Rozmowa z Aozaki i równolegle Arcueid śni/marzy i jednocześnie ratowana jest przez
Shikiego w tymże śnie.


Eh nie mam nawet siły żeby się porządnie wysłowić ;) Czytam to draństwo od rana i jeszcze ostatnie godziny próbuje zrozumieć to przeklęte zakończenie ...

Spoiler

O ile rozmowa z Aoko z całą pewnością dzieje się naprawdę o tyle scena z Shikim uwalniającym Arcueid jest naumyślnie pozostawiona do interpretacji czytelnika. Były to marzenia Arcueid? Marzenia Shikiego? Ich obojga? A może jednak wydarzyło się to naprawdę? Ty sam musisz o tym zadecydować i szukanie dowodu jednoznacznie wskazującego na "prawdziwość" jednej z tych wersji wydarzeń jest bezcelowe.
Jeśli chesz dostać trochę więcej materiałów do rozważań (odrobinę wskazujących na prawdziwość jednej z powyższych możliwości) przeczytaj króciutki doujin "Sleeping Beauty" który najprawdopodobniej zainspirował autora mangi do stworzenia tej sceny uwalniania Arcueid (jeśli nie możesz go znaleźć napisz do mnie na maila).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2012 o 01:23, ziptofaf napisał:

> Accel world
>
> Ktoś obeznany może mi wyjaśnić jak to jest z tą mangą? Znalazłem tylko 10 "części"
i
> fabularnie manga jest wstecz, za anime(przynajmniej nie mogę znaleść dalszej części
mangi).
> Serio tak jest czy muszę uważniej poszukać? Do tej pory nie spotkałem się by anime
wyprzedzało
> mangę...

A bo to nie manga a nowela była pierwsza. Anime i manga wychodzą mniej więcej od tego
samego czasu. Nowela ma już 13 tomów, fabularnie jesteśmy w Anime bodajże dopiero na
drugim.


A można to gdzieś przeczytać? Nie mogę za bardzo znaleść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2012 o 15:06, Mrozinnio napisał:

A można to gdzieś przeczytać? Nie mogę za bardzo znaleść


Po japońsku i owszem.

Po angielsku też ale przetłumaczono dopiero 2 tom w całości i mniej więcej 3/4 trzeciego. Jako że bezpośrednie linkowanie kosztowałoby mnie bana (a jest taki jeden moderator który siedzi w tym temacie 24/7 ^_^) to tylko powiem że tłumaczy to Baka-Tsuki.

W sumie gdybym nie był takim leniem to pewnie sam pomógłbym w tłumaczeniu trzeciego i czwartego tomu ale cóż...^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2012 o 12:48, Karharot napisał:

VN

Spoiler

W roucie Akihy możesz się dowiedzieć że w dzieciństwie Shiki naprawdę został
zabity a od tego czasu przy życiu nieustannie utrzymywała go swoją mocą Akiha, było to
jednak niedoskonałe i Shiki cały czas był jeden krok od śmierci.


Ale akurat to było chyba w jakimś stopniu napomniane i w mandze. Przynajmniej tak mi się wydaje, bo oczywistością jest dla mnie to co napisałeś.

Dnia 20.06.2012 o 12:48, Karharot napisał:

Jeśli chesz dostać trochę więcej materiałów do rozważań (odrobinę wskazujących na prawdziwość
jednej z powyższych możliwości) przeczytaj króciutki doujin "Sleeping Beauty" który najprawdopodobniej
zainspirował autora mangi do stworzenia tej sceny uwalniania Arcueid (jeśli nie możesz
go znaleźć napisz do mnie na maila).


Znalazłem coś na fanficu, ale króciutkie to to nie jest. Przynajmniej w łikendu musi poczekać.
A reszta bardzo ładnie rozwiewa moje wątpliwości.

Teraz akurat nikt mi nie będzie przeszkadzał, (rannego się w końcu nie rusza) więc pora brać się za czytanie Fate/stay''a . Bo jednak do vn''ek się przekonać nie mogę, a powoli w końcu przekonuję się do mangi :3. Przeklinam cię tylko za to, że teoretycznie przez ciebie zawaliłem sobie niemiecki ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2012 o 19:11, treek napisał:

Ale akurat to było chyba w jakimś stopniu napomniane i w mandze. Przynajmniej tak mi się wydaje, bo oczywistością jest dla mnie to co napisałeś.

Możliwe :) Po parokrotnym przejściu VN, przeczytaniu mangi i obejrzeniu anime trochę mi się to miesza i nie zawsze pamiętam co było gdzie powiedziane ;)

Dnia 20.06.2012 o 19:11, treek napisał:

Znalazłem coś na fanficu, ale króciutkie to to nie jest. Przynajmniej w łikendu musi poczekać.

8 stronicowa manga którą można w 2 minuty przeczytać, to naprawdę maleństwo ;)

Dnia 20.06.2012 o 19:11, treek napisał:

Teraz akurat nikt mi nie będzie przeszkadzał, (rannego się w końcu nie rusza) więc pora brać się za czytanie Fate/stay''a. Bo jednak do vn''ek się przekonać nie mogę, a powoli w końcu przekonuję się do mangi :3. Przeklinam cię tylko za to, że teoretycznie przez ciebie zawaliłem sobie niemiecki ;p

E, tam. Niemiecki to i tak mało przydatny język więc się nie przejmuj ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2012 o 19:42, Karharot napisał:

8 stronicowa manga którą można w 2 minuty przeczytać, to naprawdę maleństwo ;)

No to znalazłem inne ustrojstwo. Trza było mówić, że ten doujin jest w formie mangi;p ja tu jakiegoś novelkowatego znalazłem.

Dnia 20.06.2012 o 19:42, Karharot napisał:

E, tam. Niemiecki to i tak mało przydatny język więc się nie przejmuj ;P

Tru sądzę podobnie, takie samo miałem do niego podejście (tj podejścia nie było ;]) Jednak w tym miesiącu do mnie doszło, że w końcu ktoś na to świadectwo będzie patrzył, a tu masz ci wyskakują z mangą ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2012 o 22:13, luzac napisał:

JPF wyprzedaje Alitę. 55zł za komplet 9 tomów.


Nom. Jak mówili chodzi o to, że autor rozwiązał umowę z Shueishą.

Tylko jestem ciekaw czemu później nie będą mogli sprzedawać. Przecież nadal będzie można kupować tą mangę z drugiego obiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2012 o 22:13, luzac napisał:

JPF wyprzedaje Alitę. 55zł za komplet 9 tomów.

Jeszcze wysyłka free. ORDERED. Mam nadzieje, że sam tytuł jest godny :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2012 o 22:13, luzac napisał:

JPF wyprzedaje Alitę. 55zł za komplet 9 tomów.

Zamówione, a przy okazji wykorzystałem zaległy rabat na 30 zł. :D Okazja lepsza niż na Amazonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2012 o 22:47, treek napisał:

Jeszcze wysyłka free. ORDERED. Mam nadzieje, że sam tytuł jest godny :3

Prawdziwa klasyka, jeśli lubisz fallout, filmy z serii Mad Max, ogólnie wszystko w klimatach postapokaliptycznych z domieszką Ghost in the Shell czy Łowcy Androidów to się nie zawiedziesz ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Były projekty adaptacji filmowej ale chyba nic z nich nie wyszło, zostało natomiast potwierdzone że produkcji jest 15 minutowy filmik (robiony pół profesjonalnie, pół amatorsko) i możliwe że to o niego chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie warto się nastawiać na coś poważnego. Trochę szkoda, liczyłem, że mimo upływu lat doczekamy się kontynuacji. Dzięki za informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować