Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 30.06.2012 o 19:01, Piotrbov napisał:

Ja powiem w ten sposób. Oglądałem anime, nie znając mangi ( nadal nie znam ) i w żadnym
miejscu nie spotkałem się z utratą jakości, w ogóle nie widzę w którym miejscu byłoby
odejście od fabuły mangowej.

Odejście było mniej więcej od momentu, w którym Kishin został odnaleziony. Tego w mandze nie było i dalej twórcy już poszli swoją drogą. Szkoda tylko, że takim posunięciem uniemożliwili drugi sezon. Potrzebny byłby remake.

JPF moim zdaniem źle wybrało. Już wydają trochę tasiemców, a nawet z nimi nie wyrabiają się często z terminami. Lepiej, gdyby wzięli się za jakiś skończony tytuł niż taki, który nie wiadomo kiedy nadrobią, w dodatku niezakończony. Biorąc pod uwagę, ile czasu FMA nie mogli dokończyć, to mam opory przed pakowaniem się w kolejną długą serię od nich :P

Tak z innej beczki: http://www.youtube.com/watch?v=X403uwWbyzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2012 o 19:01, Piotrbov napisał:

Ja powiem w ten sposób. Oglądałem anime, nie znając mangi ( nadal nie znam ) i w żadnym
miejscu nie spotkałem się z utratą jakości, w ogóle nie widzę w którym miejscu byłoby
odejście od fabuły mangowej.


A jest ^^ W okolicach

Spoiler

walki o BREW całkowicie zmienia się fabuła. Dochodzi nowy przeciwnik (i to niejeden :D). Z ciekawszych faktów - Soul zostaje nawet Death Scythe. Do tego dochodzi sporo absolutnie BOSKICH motywów, więcej informacji o świecie (choćby rozwinięty jest motyw wiedźm, pojawia się też cały Arc z drugą grupką Meisterów i Demon Weapons który został prawie całkowicie ominięty w Anime). Ogólnie SE to jeden z nielicznych shonenów który nie zatraca ducha pierwowzoru - choć potem robi się nieco poważniej (MOAR MADNESS!) to cały czas trafiają się zabawne smaczki, to nie Bleach że główny bohater z koksa który ma gdzieś zasady zrobiło się chuchro które boi się własnego cienia...



Więc o ile Anime naprawdę fajnie się ogląda (notabene, nie mam pojęcia jak to jest z rerunem który leci w Japonii - ponoć ma pokrywać nowy materiał z mangi ale na razie to widziałem tylko zmienione openingi, całkiem fajne zresztą) o tyle manga robi się jeszcze lepsza potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2012 o 21:53, Mateuszencjowaty napisał:

Hejo, siemanko, witam. Szybkie pytanko do Was ;) Poszukuję anime osadzonych w czasach
feudalnej Japonii. Mogą być serie TV, jak i filmy. Dzięki z góry ;-)



Katanagatari~~! W sumie dość fantastyczne i dziwne graficznie... ale osadzone właśnie w feudalnej Japonii, bohaterowie odwiedzają wiele miejsc rzeczywiście istniejących a same tła są miejscami po prostu piękne. Tylko pierwszy odcinek jeszcze taki nie jest, potem jednak zaczyna się wędrówka po calutkim Kraju Kwitnących Wiśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2012 o 21:53, Mateuszencjowaty napisał:

Hejo, siemanko, witam. Szybkie pytanko do Was ;) Poszukuję anime osadzonych w czasach
feudalnej Japonii. Mogą być serie TV, jak i filmy. Dzięki z góry ;-)


Vagabond, Samurai Champloo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2012 o 21:53, Mateuszencjowaty napisał:

Hejo, siemanko, witam. Szybkie pytanko do Was ;) Poszukuję anime osadzonych w czasach
feudalnej Japonii. Mogą być serie TV, jak i filmy. Dzięki z góry ;-)

Dwa wspaniałe filmy: Sword of the Stranger i Princess Mononoke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2012 o 10:16, Pablo_Querte napisał:

Szkoda tylko, że nic nie widać xD

Coś tam widać - Asuka walczy z jakimś aniołem wysoko nad czymś czerwonym i chyba skalistym (czyżby księżyc??). Poza tym animacja wydaje się być jeszcze bardziej genialna niż w 2.0, ale to było raczej do przewidzenia ^^ W każdym razie najważniejsze, że w końcu jest data premiery ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2012 o 11:18, Kosmitus napisał:

> Szkoda tylko, że nic nie widać xD
Coś tam widać - Asuka walczy z jakimś aniołem wysoko nad czymś czerwonym i chyba skalistym
(czyżby księżyc??). Poza tym animacja wydaje się być jeszcze bardziej genialna niż w
2.0, ale to było raczej do przewidzenia ^^ W każdym razie najważniejsze, że w końcu jest
data premiery ;)

Taa, a BD pewnie przed wakacjami :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2012 o 11:21, Pablo_Querte napisał:

Taa, a BD pewnie przed wakacjami :/

Niestety, ale do tego już jesteśmy przyzwyczajeni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2012 o 19:01, Piotrbov napisał:

Ja powiem w ten sposób. Oglądałem anime, nie znając mangi ( nadal nie znam ) i w żadnym
miejscu nie spotkałem się z utratą jakości, w ogóle nie widzę w którym miejscu byłoby
odejście od fabuły mangowej.


To samo można powiedzieć przy innych tytułach, różne metody stosują albo inne zakończenie albo obcinanie wątków albo koniec 1 "arca" jako koniec anime, a historia w pierwowzorze "leci dalej", a lista metod jest dłuższa. A "fillery" też mozna pod to podpiąć, bo jakby ktoś nie napisał, a tutaj masz filler od-do w bleachu/naruto/ itp. to też trudno poznać. Czasami się starają a czasami nie. Zresztą człowiek może nie chce się nad tym zastawiać, bo traktuje historię jako całość bez podziału czy to jest na arc z pierwowzoru czy nowy wymysł twórców. Zresztą anime na podstawie noveli czy mangi raczej zawsze urwie się w połowie(jak jest za dużo "materiału"), anime na podstawie gier to pokaża główną fabułe i ewentualnie poboczne wątki.
Taka jest "cena" przenoszenia na ekran treści pierwotnie przygotowanych na inny środek przekazu;)
Gorzej jak się anime spodoba, a brak dostępu do pierwowzoru;) :/ Bo biorąc na przykład soul huntera, gdy był emitowany w rtl 7, to raczej wówczas dostęp do japońskiego czy angielskiej mangi był znikomy czy niemożliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2012 o 20:32, Sarinew napisał:

"leci dalej", a lista metod jest dłuższa. A "fillery" też mozna pod to podpiąć, bo jakby
ktoś nie napisał, a tutaj masz filler od-do w bleachu/naruto/ itp. to też trudno poznać.


Trudno poznać? Jeśli dobrze kojarze to zawsze w Naruto fillery można rozpoznać banalnie ( oglądałem do 50 odcinka Shippudeen''a ) Wspomnij sobie dla przykłady te pełne dwa lata fillerów w pierwszym sezonie. To jest po prostu dramat i od razu widać ostre zniżenie poziomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2012 o 20:42, Piotrbov napisał:

Trudno poznać?


Możliwe, że Naruto to zły przykład, bo widziałem mniej niż 50 epów pierwszego sezonu, a potem drop.
Naruto wpisałem jako nazwę anime-tasiemca bez sprawdzenia "naoczynie" czy pasuje do teorii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2012 o 20:01, Mysterum napisał:

Ktoś już robił rozpoznanie nowego sezonu?

Campione! - całkiem niezły shounen, magia, akcja, starożytni bogowie i ich walki, dużo mitologii. Główny bohater szaleje, stając się jedną z najpotężniejszych istot już w pierwszym odcinku. Wszystko fajnie, ale jest ogromna ilość niezgodności z oryginalnym materiałem, więc należy się przygotować na prawdopodobny spadek jakości.

Arcana Famiglia - bardzo shoujowate, ale całkiem miło się oglądało. Włoskie klimaty z mafijną rodzinką z nadprzyrodzonymi zdolnościami powiązanymi z tarotem. Główna bohaterka też niczego sobie, przypomniało się mnie o leg fetishu.

Muv-Luv - ponoć dobre, ale nie tykam dopóki nie przejdę VN'ek.


Jinrui wa Suitai Shimashita - anime sezonu. Najpierw myślałem, że mam jakieś trollsuby, a następnie się upewniłem, że jednak wszystko się zgadza. Soczyste kolorki , leciutki klimacik w którym poznajemy lepiej działanie różnych instytucji od tej gorszej strony oraz mamy pikną krytykę głupoty społeczeństwa. Bardzo podobne do Sayonara Zetsubou Sensei (którego mi brak, dawno nic nie wyszło...), jednak bardziej politycznie/korporacyjnie. I powiem to, że humor i klimat są BOSKIE! :D

20120702235822

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sword fo the stranger pierwszy raz zabrałem się za film i to jeszcze ze średnim obrazkiem, a co najlepsze okazał się świetny heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2012 o 23:58, Gol_Galad napisał:

Arcana Famiglia - bardzo shoujowate, ale całkiem miło się oglądało. Włoskie klimaty
z mafijną rodzinką z nadprzyrodzonymi zdolnościami powiązanymi z tarotem. Główna bohaterka
też niczego sobie, przypomniało się mnie o leg fetishu.


Dokładnie, miło się ogląda, lecz nic więcej, bez rewelacji.

Dnia 02.07.2012 o 23:58, Gol_Galad napisał:

Muv-Luv - ponoć dobre, ale nie tykam dopóki nie przejdę VN''ek.


Może być, lecz jak dla mnie to jest anime, które prawdopodobnie opuszczę.

Dnia 02.07.2012 o 23:58, Gol_Galad napisał:

Jinrui wa Suitai Shimashita - anime sezonu.
I powiem to, że humor i klimat są BOSKIE! :D


Nic dodać, nic ująć tylko, że na tytuł anime sezonu to IMHO trochę za wcześnie, lecz ma na niego dużą szansę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serial Experiments Lain

Bardzo ciekawa, psychologiczna seria anime, nie można do niej podchodzić jak do większości anime. "this anime is a thinker (meaning you have to be using your brain to comprehend all of it),"

9/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się