Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 26.07.2012 o 19:56, Lex napisał:

Check this: https://www.youtube.com/watch?v=pqc8hv_Ibq4
Drugzaku na srebrnym ogierze, Schneizel tak samo i pizzożerna wiedźma z kocimi uszkami.
To MUSI wypalić. ;3
Damn, aż mnie chęć naszła na nocny maraton z CG.

Na martwych bogów... To wygląda tak idiotycznie, że aż epicko xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sword Art Online 03

Dnia 23.07.2012 o 16:43, ziptofaf napisał:

Spoiler

W gruncie rzeczy przedstawiono tą historię w miarę wiernie z nowelą, jedyną rzeczą której poważnie brakowało to powód dla którego Kirito chciał w ogóle dołączyć do gildii i dlaczego zataił swój prawdziwy level.


Spoiler

A jakie były powody tych decyzji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sword Art Online #3

Spoiler

Nie wybaczę twórcom tego jak zarżnęli tę historie poboczną - jedną z najsmutniejszych. ;_; (chyba, że zrobią chapter 16,5, przynajmniej w jakiejś części xD)
"Red-nosed Reindeer" - w anime ten tytuł nawet sensu nie ma, podczas gdy w noweli stanowił bardzo głębokie przesłanie. Ogólnie winien tutaj jest praktyczny brak monologu Kirito, który przedstawiał to jak on czuł się winny, szukając później nadziei na odkupienie, pominięto całe jego przemyślenia i powtórzę - poczucie winy w śmierci tej gildii. Szczególnie dobiło mnie to, że pominęli jakieś 80% wiadomości na końcu, co nadawało jeszcze większej głebi cierpienia w jakim on był i wyzwalało Kirito z niego. Szczególnie piosenka z noweli mogłaby zostać odegrana nawet w minimalnym stopniu, a nie tylko nucenie...

Dałoby się ten side-story zrobić w przedziale 1,5 odcinka, wtedy przynajmniej jako tako byłoby ukazane to jak ciężka historia to była... ;_;
Jeszcze uszedł drugi odcinek, ale to jakim tempem wszystko idzie nie podoba mi się(pewnie twórcy chcą wcisnąć parę ważnych wydarzeń w pierwszym sezonie, by przejść do dalszych rzeczy), ale dwa następne odcinki przynajmniej wpasowują się w formułę pojedynczej historii na odcinek.



A Kyoukai Senjou no Horizon II - BRILLIANT, as usual. Polecam rewatch całego pierwszego sezonu, z którego sam jestem zadowolony jeszcze bardziej niż przedtem rozumiejąc wszystko co tam się dzieje, również dzięki info zawartym tutaj - http://randomc.net/2012/06/30/kyoukai-senjou-no-horizon-retrospective-part-1-the-premise-the-world-episodes-01-06/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie byłbym wdzięczny za jakiś komentarz przy przyszłych odcinkach gdyby coś istotnego zostało pominięte. Historia zapowiada się bardzo fajnie, więc dobrze byłoby ją poznać w sposób jak najmniej okrojony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sword Art Online 03

Dnia 27.07.2012 o 06:06, Karharot napisał:

Spoiler

A jakie były powody tych decyzji?



Spoiler

Wybacz że dopiero dziś odpisuję ale nie mam tutaj za bardzo dostępu do internetu... ani nawet czasu by na forum posiedzieć xD

No to po kolei:
- Po pierwsze, swojego levela się w SOA po prostu nie odsłania chyba że masz naprawdę dobry powód. W innym przypadku ryzykujesz, najzwyczajniej, swoim życiem. Ewentualne osoby chcące zedrzeć z ciebie itemy jednak mogą być nieco bardziej ostrożne jeśli nie wiedzą z kim mają do czynienia.

- Po drugie, Kirito JEST beaterem. Których raczej się w gildiach nie toleruje z prostego powodu, znowu, niewyjaśnionego w Anime, a przynajmniej nie do końca. Ich sposób expienia rzeczywiście jest najbardziej wydajny (choć niepozbawiony pewnego ryzyka, Kirito w noweli wspominał że to właśnie solo playerzy ginęli najczęściej, przynajmniej na początku) ale jednocześnie niektóre zadania w SOA są niepowtarzalne, nie wszystkie potwory (notabene, pisząc o tym anime niesamowicie ciężko unikać mi słownictwa z MMO...) mogą się też wskrzesić. Więc w gruncie rzeczy grając solo to choć expisz szybciej to pozbawiasz tej możliwości innych.
No i bezpośrednio z noweli:

In general, high-level players causing a big disturbance while training in the lower levels was considered bad manners. If it persisted for a period of time, the player would receive a harsh reprimand when a request was made to a guild in the higher levels to resolve it. The player would end up being reported in the newspaper’s list of players with bad etiquette and were subjected to a number of punishments. Though that should not be an issue as I considered it an emergency situation, it made me concerned. If not handled properly, they would have labelled me as a Beater instead of showing gratitude.

- I po trzecie zaś, on się nie spodziewał zaproszenia do gildii. Zapytany o level to rzeczywiście odpowiedział że koło 20-stego, z wyżej wymienionych powodów. A że po prostu podobała mu się taka towarzyska atmosfera w tej gildii to skorzystał z zaproszenia, zwłaszcza że tamtej gildii brakowało pełnoprawnego tanka a on ze swoją przewagą poziomów się do tego by nadawał idealnie. Nie odpowiesz przecież od razu po dostaniu się do gidii że skłamałeś i tak naprawdę masz 45 level a nie 20 xD



Sword Art Online Ep 04
Spoiler


Podstawowe zasady MMO w klimatach fantasy:
- im lepszy ekwipunek na postaci żeńskiej tym więcej odsłania - check!
- mięsożerne rośliny - check!
- level = siła - check! Aż mi się WoW przypomniał i eksterminowanie masowo niskolevelowców w SV gdy mi się wyjątkowo nudziło...good old times xD
Zgodność odcinka z nowelą oceniam na ok. 75%. Brakowało kilku fajnych scen, choćby tej:

"Rosalia, who was sitting on the ground, stayed silent for a while before she smiled like it was a bluff.
“—And what if I say I don’t want to?”
“Then I will kill every single one of you.”
Her smile froze on her face at Kirito’s short answer."

Trochę dziwne też że Kirito w ogóle nie miał czarnej zbroi, co z niego za Black Swordsman że w jakimś niebieskim syfie biega xD Z tego co kojarzę to w noweli miał właśnie czarny płaszcz i koszulę ^^ Ale poza tym w miarę wierna adaptacja. Choć ciekawi mnie kiedy seria wróci do głównego wątku, na razie pojawiają się same historie dodatkowe z 2 tomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TASOGARE OTOME X AMNESIA chapter 34-35

Spoiler

Pozostały tylko 3 dni do zburzenia starego budynku, a po rozmowie Niyi z babcią Kirie oraz dialogu pomiędzy Yuuko i jej mroczniejszą wersją wszystko wskazuje na to, że fabuła zmierza pomału ku końcowi. Ciekawe czy finał będzie rozczarowaniem, czy też zapadnie w pamięci na dłużej?[/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mnie zadziwia zwrastający power level Kokoro Connect? Z odcinka na odcinek jest lepiej -

Spoiler

Ep 3 zawierało nauczanie płci pięknej o bólu mężczyzny, natomiast Ep 4 ukazuje nam pare nastolatków, którzy w ramach zwiększania zaufania wobec siebie, wyznają że oboje masturbowali się mając w myślach tego drugiego... Aż się boję co będzie dalej ]:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sword Art Online 03

Dnia 28.07.2012 o 22:32, ziptofaf napisał:

Wybacz że dopiero dziś odpisuję ale nie mam tutaj za bardzo dostępu do internetu... ani nawet czasu by na forum posiedzieć xD

No problem, dzięki że w ogóle odpowiedziałeś :)

Dnia 28.07.2012 o 22:32, ziptofaf napisał:

Spoiler

- Po pierwsze, swojego levela się w SOA po prostu nie odsłania chyba że masz naprawdę dobry powód. W innym przypadku ryzykujesz, najzwyczajniej, swoim życiem. Ewentualne osoby chcące zedrzeć z ciebie itemy jednak mogą być nieco bardziej ostrożne jeśli nie wiedzą z kim mają do czynienia.


Spoiler

Fakt. Dzisiejszy ep dobrze ten punkt podkreślił.

Dnia 28.07.2012 o 22:32, ziptofaf napisał:

Spoiler

- Po drugie, Kirito JEST beaterem. Których raczej się w gildiach nie toleruje z prostego powodu, znowu, niewyjaśnionego w Anime, a przynajmniej nie do końca. Ich sposób expienia rzeczywiście jest najbardziej wydajny (choć niepozbawiony pewnego ryzyka, Kirito w noweli wspominał że to właśnie solo playerzy ginęli najczęściej, przynajmniej na początku) ale jednocześnie niektóre zadania w SOA są niepowtarzalne, nie wszystkie potwory (notabene, pisząc o tym anime niesamowicie ciężko unikać mi słownictwa z MMO...) mogą się też wskrzesić. Więc w gruncie rzeczy grając solo to choć expisz szybciej to pozbawiasz tej możliwości innych.


Spoiler

To już ma trochę mniej sensu, w normalnej grze taka osoba mogłaby zostać osądzona za samolubną (choć imo jeśli lepszy loot i wiekszy exp jest zbierany kosztem zwiększonego ryzyka to nie powinien być to problem) ale tutaj choć jest to nawet bardziej odczuwalne nie powinno się aż tak odbijać na niechęci gildii - w końcu takie coś jest niczym w porównaniu z tym że doświadczony gracz (beater czy nie) w gildii zwiększa szanse przeżycia jej członków (to oczywiście nie dotyczy tych którzy grindują na niższych poziomach unikając ryzyka ale Kirito z takimi raczej i tak się nie zadaje).

Dnia 28.07.2012 o 22:32, ziptofaf napisał:

Spoiler

In general, high-level players causing a big disturbance while training in the lower levels was considered bad manners. If it persisted for a period of time, the player would receive a harsh reprimand when a request was made to a guild in the higher levels to resolve it. The player would end up being reported in the newspaper’s list of players with bad etiquette and were subjected to a number of punishments. Though that should not be an issue as I considered it an emergency situation, it made me concerned. If not handled properly, they would have labelled me as a Beater instead of showing gratitude.


Spoiler

To ma już więcej sensu choć po trochu jest też dziwne, w końcu na niższych levelach wszystkie unikatowe questy i potwory zostały już na pewno dawno wyczyszczone i jedyne co pozostało to to co się odnawia, co to komu przeszkadza że wysokolevelowy gracz poluje na respawnujące się potworki?

Dnia 28.07.2012 o 22:32, ziptofaf napisał:

Spoiler

- I po trzecie zaś, on się nie spodziewał zaproszenia do gildii. Zapytany o level to rzeczywiście odpowiedział że koło 20-stego, z wyżej wymienionych powodów. A że po prostu podobała mu się taka towarzyska atmosfera w tej gildii to skorzystał z zaproszenia, zwłaszcza że tamtej gildii brakowało pełnoprawnego tanka a on ze swoją przewagą poziomów się do tego by nadawał idealnie. Nie odpowiesz przecież od razu po dostaniu się do gidii że skłamałeś i tak naprawdę masz 45 level a nie 20 xD


Spoiler

Nie sądzę żeby się o to specjalnie obrazili. Poza tym jak się go pytali to miał "zaledwie" 40 XD




Sword Art Online Ep 04

Dnia 28.07.2012 o 22:32, ziptofaf napisał:

Spoiler

Podstawowe zasady MMO w klimatach fantasy:
- im lepszy ekwipunek na postaci żeńskiej tym więcej odsłania - check!


Spoiler

To przecież jedno z podstawowych praw rządzących wszechświatem!
http://ja.gram.pl/upl/blogi/98610/img_wpisy/2012_30/AC.jpg
XD

Dnia 28.07.2012 o 22:32, ziptofaf napisał:

Spoiler

- level = siła - check! Aż mi się WoW przypomniał i eksterminowanie masowo niskolevelowców
w SV gdy mi się wyjątkowo nudziło...good old times xD

Spoiler

Do najbardziej hardkorowego PK Ci jeszcze daleko ->
http://ja.gram.pl/upl/blogi/98610/img_wpisy/2012_30/wujekjoziu.png
XD

Dnia 28.07.2012 o 22:32, ziptofaf napisał:

Spoiler

Zgodność odcinka z nowelą oceniam na ok. 75%. Brakowało kilku fajnych scen, choćby tej:

"Rosalia, who was sitting on the ground, stayed silent for a while before she smiled
like it was a bluff.
“—And what if I say I don’t want to?”
“Then I will kill every single one of you.”
Her smile froze on her face at Kirito’s short answer."


Spoiler

I tak ładnie podkreślili jakim jest badassem "The beater who solos at the front lines" ^^

Dnia 28.07.2012 o 22:32, ziptofaf napisał:

Spoiler

Trochę dziwne też że Kirito w ogóle nie miał czarnej zbroi, co z niego za Black Swordsman
że w jakimś niebieskim syfie biega xD


Spoiler

Na ile mogę ocenić to niestety jest typowe, rysownicy/animatorzy mają swój design postaci i design ten nie zmienia się o ile nie odzwierciedla to jakiegoś istotnego wydarzenia. To jest charakterystyczny błąd wielu mang ale jest to szczególnie widoczne w tych które mają mieć miejsce wewnątrz cRPG gdzie opancerzenie i uzbrojenie powinno się zmieniać regularnie. SAO i tak jest tu lepszy niż konkurencja bo przynajmniej widać jakieś zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TASOGARE OTOME X AMNESIA chapter 34-35

Dnia 28.07.2012 o 22:59, Alamut napisał:

Spoiler

Pozostały tylko 3 dni do zburzenia starego budynku, a po rozmowie Niyi z babcią Kirie oraz dialogu pomiędzy Yuuko i jej mroczniejszą wersją wszystko wskazuje na to, że fabuła zmierza pomału ku końcowi. Ciekawe czy finał będzie rozczarowaniem, czy też zapadnie w pamięci na dłużej?


Spoiler

Jest spora szansa że finał będzie taki sam jak w anime.
Choć byłoby miłym zaskoczeniem gdyby zrobili coś niespodziewanego i np. offneli babcię po czym użyli jej krwi aby napisać na ścianach budynku aby ekipa rozbiórkowa się wynosiła XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TASOGARE OTOME X AMNESIA chapter 34-35

Dnia 29.07.2012 o 08:46, Karharot napisał:

Spoiler

Jest spora szansa że finał będzie taki sam jak w anime.
Choć byłoby miłym zaskoczeniem gdyby zrobili coś niespodziewanego i np. offneli babcię
po czym użyli jej krwi aby napisać na ścianach budynku aby ekipa rozbiórkowa się wynosiła
XD


Spoiler

Primo: biorąc pod uwagę niebezpieczeństwo takiej samej końcówki jak w mandze postanowiłem sobie dokończyć anime dopiero po zakończeniu mangi, dlatego będzie to dla mnie tak czy siak niespodzianka ^^ Secundo: lepiej przeprowadzić zakazany rytuał, który dzięki czarnej magii/przychylności mrocznych bóstw zamieni babcię w zasuszonego trupa i przywróci Yuuko do życia xD W ostateczności można by się zastanowić nad przeprogramowaniem Kirie wspomnieniami naszego duszka, acz szkoda by było, ponieważ cioteczna wnuczka jest jednak mimo wszystko sympatyczna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TASOGARE OTOME X AMNESIA chapter 34-35

Dnia 29.07.2012 o 15:47, Alamut napisał:

Spoiler

Secundo: lepiej przeprowadzić zakazany rytuał, który dzięki czarnej magii/przychylności mrocznych bóstw zamieni babcię w zasuszonego trupa i przywróci Yuuko do życia xD


Spoiler

To raczej nie przejdzie bo babcia już jest zasuszonym trupem... XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TASOGARE OTOME X AMNESIA chapter 34-35

Dnia 29.07.2012 o 21:18, Karharot napisał:

Spoiler

To raczej nie przejdzie bo babcia już jest zasuszonym trupem... XD


Spoiler

Mimo to pozostało w niej jeszcze trochę esencji życia. Wystarczy aby ruszyć, a nad kolejnym tankowaniem zastanowimy się jak przyjdzie czas ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nunnally in Wonderland

WTF DID I JUST WATCH!? I tym razem piszę te słowa całkowicie poważnie bo nie mam najmniejszego pojęcia co właśnie ujrzałem a mój mózg wyłączył się gdzieś po kilku minutach.

Spoiler

- Who dropped butter on Hadron cannon?!
Mediteranean style F.L.E.I.A
- Steak!
- What meat?
- ...
- Please say something!

A CC wymiata XD
Tylko szkoda że to nie była pełnoprawne Anime a już bardziej Visual Novel ;-;



To...coś... wymyka się próbom oceny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 21:55, ziptofaf napisał:

Nunnally in Wonderland



Spoiler

Mnie rozwaliła walka pomiedzy Białym a Czerwonym Rycerzem (ten finisher) oraz "Lancelot Albion! Take off!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nunnally in Wonderland

Spoiler

Bunny fight wyszedł EPICKO! Want MOAR! Siscon-owe zapędy Lelou też wyszły świetnie. ;)

Dnia 30.07.2012 o 21:55, ziptofaf napisał:

Spoiler

Tylko szkoda że to nie była pełnoprawne Anime a już bardziej Visual Novel ;-;


Lepsza udawana fałenka niż zupełnie statyczna picture drama. Mnie się podobało, nawet chciałbym zobaczyć więcej speciali w takim stylu.

Dnia 30.07.2012 o 21:55, ziptofaf napisał:

To...coś... wymyka się próbom oceny...

Trv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wild trailer of Little Busters! appears!
http://www.youtube.com/watch?v=vjBtr4VSPU0
Wygląda nawet w porządku, graficznie IMO gdzieś pomiędzy Airem a Kannonem od KyoAni. Tylko te ''zmoeblobienie'' postaci (Komari, Mio, Haruka) i cały design oparty o kreskę Na-Gi strasznie mnie wkurza. Szczególnie to drugie, ze względu na sentyment do postaci rysowanych przez Hinoue.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nunnally in Wonderland

Eeee... Grrr... Meh. Niech w końcu dadzą ten spin-off w Europie.

Guilty Crown Lost Christmas

Niby tylko 10 minut a już podobało mi się bardziej niż cała oryginalna seria. XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sword Art Online
Zapowiada się że od 6 odcinka będzie szła główna fabuła.

Muv Luv Alternative Total Eclipse
24.10.2012 datą premiery singla :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sakamichi no Apollon

Doprawdy wspaniała opowieść o przyjaźni i muzyce ... aż szkoda, że tylko 12 odcinków! Watanabe i Kanno nie zawiedli czyste 10/10. Anime roku jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się