Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Serial Experiments Lain

Tak jak sobie obiecałem jakiś czas temu, zrobiłem rewatch po latach. Naprawdę przyjemnie ogląda się serię z którą ostatni raz kontakt miałem w gimnazjum(jeśli nie pod koniec podstawówki). Cyberpunkowy klimat miażdży a fabuła jest mocna. Tylko ten sprzęt w czasie gdy na świecie rządzi miniaturyzacja wygląda teraz pociesznie... co jednak dodaje serii jeszcze więcej uroku. Fajne jest też to uczucie "pamiętam tą scenę/kojarzę co będzie dalej". Chyba odświeżę sobie jeszcze jakieś klasyki... przeklęta nostalgia.

Sama Lain jak najbardziej 9/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

*Chart time!*
http://img62.imageshack.us/img62/3864/chartn.jpg
Tym razem dokładnie sprawdzony. ;) Może nie jest tak epicki jak poprzedni-fake''owy, ale nadal jesienny sezon zapowiada się świetnie. Robo Notes, Little Busters, Hayate, Hidamari Sketch x Honeycomb, to coś od Urobuchera i nową seria od Kyoto Animation to moje pewniaki sezonu.
Edit: Jeszcze z Psycho Pass może wyjść coś wartego uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka poprosiła mnie o polecenie jakiegoś anime z gatunku dramat + romans...
Ale kiedyś prosiłem o polecenie kilku serii dla mnie i tak mnie naszło, że przecież tu na gramie siedzi sporo miłośników anime co ogarniają temat gatunkowy bardzo szeroko.
Ale ja nie specjalnie się w takim rozrzucie gatunkowym orientuję [a raczej rzeczy typu Ergo Proxy gdzie jakiś ułamek takiej tematyki jest czy tez Samurai 7 to nie to czego on szuka].
Generalnie zobrazowała to czego oczekuje po takiej serii anime lub pełnometrażówce to mniej więcej to co oferowała fabuła FFX, czyli na tle jakiś znaczących wydarzeń rozwija się romans który skończyć się może tragicznie [okraszony odpowiednią dozą epickości.. jak to w FFX było, gdzie główny bohater poświecił swoje życie za życie tych na których mu zależało]...
Jeśli ktoś czuje o co chodzi - to czekam na propozycje.
Nie gustuję w takim kinie jakoś specjalnie [choć FFX również uwielbiam głownie za kapitalnie prowadzoną fabułę] ale może nawet sam się skusze, żeby przejrzeć to co koleżance polecicie [bo ostatnio po premierze TDKR to chwilowo panuje w kinematografii straszna posucha, a ja już lekko cierpię na brak dobrego umilacza czasu].
Z góry oboje dziękujemy za wszelkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 13:56, Pietro87 napisał:

Koleżanka poprosiła mnie o polecenie jakiegoś anime z gatunku dramat + romans...


True Tears, School Days, Obie serie Ef - a tale of..., Kanon, Clannad,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 13:56, Pietro87 napisał:

Koleżanka poprosiła mnie o polecenie jakiegoś anime z gatunku dramat + romans...

Może Romeo x Juliet ? Klasyczny dramat Szekspira w wersji anime jest b. dobrze zrobiony :]
Dobry jest też film 5 Centimeters per Second ,czy też seria Love Hina :]

Trochę odbiegająco ,ale dorzuciłbym jeszcze Steins;Gate i Angel Beats! :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podziękował, tytuły zapisane i wysłane mailem do zainteresowanej :)
A ja sam dla siebie obadam wieczorem jak wrócę do domu i może tez coś wybiorę dla siebie.


A tak z innej beczki co by nie marnować posta - ostatnio obejrzałem sobie Highschool of Death, całkiem ciekawy wstęp do mangi, aczkolwiek decydowanie za krótki [bo tam gdzie się zaczyna rozkręcać seria się kończy, swoją droga manga jak dla mnie przednia]
Podobnie Tenjou Tenge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 13:56, Pietro87 napisał:

Koleżanka poprosiła mnie o polecenie jakiegoś anime z gatunku dramat + romans...
Generalnie zobrazowała to czego oczekuje po takiej serii anime lub pełnometrażówce to
mniej więcej to co oferowała fabuła FFX, czyli na tle jakiś znaczących wydarzeń rozwija
się romans który skończyć się może tragicznie [okraszony odpowiednią dozą epickości..
jak to w FFX było, gdzie główny bohater poświecił swoje życie za życie tych na których
mu zależało]...

Ugh, jeśli to ma być dla koleżanki to może być dość ciężko bo najprawdopodobniej bardziej pasowałoby jej coś z gatunku shoujo lub josei niż to co jest skierowane do facetów (czyli większości bywalców tego tematu), miej to na uwadze podczas wybierania co jej zaserwujesz.

Z dramato-romansów rozgrywających się na tle jakieś większej akcji możesz spróbować:
Jyu Oh Sei przyznaję tej serii tak wysokie miejsce na liście bo należy ona właśnie do gatunku shoujo czyli teoretycznie bardziej niż inne powinna trafić w gusta dziewczyny, co ciekawe Jyu oh Sei jest na tyle interesujące że nawet facet może to sobie spokojnie obejrzeć nie nudząc się przy tym.
http://myanimelist.net/anime/953/Jyu_Oh_Sei
Blue Gender
http://myanimelist.net/anime/58/Blue_Gender
RahXephon
http://myanimelist.net/anime/165/RahXephon
Zone of the Enders: Idolo
http://myanimelist.net/anime/1248/Zone_of_the_Enders:_Idolo
We wszystkich powyższych seriach romans odgrywa rolę drugoplanową ale jest obecny i możesz oczekiwać tragicznego końca dla przynajmniej niektórych miłości.
Phantom: Requiem for the Phantom - w tej serii romans odgrywa dość znikomą rolę ale za to idzie w parze z naprawdę olbrzymimi domieszkami dramatu i tragedii (to jedna z tych uroczych serii po których zakończeniu pogrążonemu w ciężkiej depresji widzowi nie pozostaje nic innego jak palnąć sobie w łeb)
http://myanimelist.net/anime/5682/Phantom:_Requiem_for_the_Phantom

Z klasycznych (czyli bez żadnych znaczących wydarzeń w tle) romansów połączonych z dramatem dobrym wyborem byłaby seria Clannad: After Story
http://myanimelist.net/anime/4181/Clannad:_After_Story
Z tym że jest to sequel i aby go zrozumieć i docenić trzeba najpierw obejrzeć serię Clannad
http://myanimelist.net/anime/2167/Clannad
która co prawda również jest dobrym romansem i ma momenty dramatu ale sporo jest tam komedii.

Na koniec jeszcze pelecę Kara no Kyoukai (wszystkie 7 filmów bo tworzą one jedną całość), jest to co prawda po trochu strzał w ciemno na wypadek gdybyś nie znalazł nic ciekawego wśród innych propozycji (w co wątpię) bo wątek romansowy jest tu naprawdę bardzo subtelny ale za to seria jest genialna pod względem animacji, muzyki i niezwykłej (acz bardzo ciężkiej i zawikłanej) fabuły
http://myanimelist.net/anime/2593/Kara_no_Kyoukai_1:_Fukan_Fuukei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drifters 31

Spoiler

Widać, że za rządów Hitlera w tym świecie nie tylko przejęto pojęcie rasy panów (w tym wypadku ludzi), traktowanie innych niczym niewolników (elfy na polach) i sformowano lokalny odpowiednik Waffen SS. Nie, oczywiście, że stworzyli też obozy koncentracyjne..." Zabawne" w jak wielu światach fantasy krasnoludy stanowią substytut kulturowy dla Żydów, że wymienią tylko Sapkowskiego i Pratchetta.



Claymore 129
Spoiler

Fabularnie troszkę się dzieje, ale można zignorować powrót Claire. Nareszcie dowiadujemy się co jest tak obrzydliwego w ciele claymorek, że nie tknie ich żaden mężczyzna. *_* Swoją drogą nie wygląda to aż tak tragicznie jak niektóre z moich prywatnych spekulacji, a poza tym ma troszkę sensu. Skoro prawo nie działa wstecz to czemu miałyby działać manipulacje genetyczno-alchemiczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Claymore 129

Dnia 04.08.2012 o 20:31, Alamut napisał:

Spoiler

Fabularnie troszkę się dzieje, ale można zignorować powrót Claire.


Spoiler

Można zignorować? Po 2 latach nieobecności główna bohaterka wreszcie wróciła do akcji! I do tego z tej okazji dostaliśmy rozkładówkę z nią XD

Dnia 04.08.2012 o 20:31, Alamut napisał:

Spoiler

Nareszcie dowiadujemy się co jest tak obrzydliwego w ciele claymorek, że nie tknie ich żaden mężczyzna. *_* Swoją drogą nie wygląda to aż tak tragicznie jak niektóre z moich prywatnych spekulacji,


Spoiler

Same here. Spodziewałem się czegoś dużo gorszego i śmiem powątpiewać czy coś takiego naprawdę zdołałoby zniechęcić wszystkich facetów z tej bandy która chciała się dobrać do Teresy... Oh well, może jej się wtedy sznureczki poluzowały i to i owa zwisało jej na zewnątrz... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Claymore 129

Dnia 04.08.2012 o 21:25, Karharot napisał:

Spoiler

Można zignorować? Po 2 latach nieobecności główna bohaterka wreszcie wróciła do akcji!
I do tego z tej okazji dostaliśmy rozkładówkę z nią XD


Spoiler

Dobrze wiesz, że mój stosunek do Claire jest nijaki :P Niby sympatyczna, ale Miria, Helen, Riful i Isley to w mojej opinii o wiele ciekawsze postacie ^^ Acz rozkładówka może być, że też wszędzie fan service wepchną xD


Dnia 04.08.2012 o 21:25, Karharot napisał:

Spoiler

Same here. Spodziewałem się czegoś dużo gorszego i śmiem powątpiewać czy coś takiego
naprawdę zdołałoby zniechęcić wszystkich facetów z tej bandy która chciała się
dobrać do Teresy... Oh well, może jej się wtedy sznureczki poluzowały i to i owa zwisało
jej na zewnątrz... ;P


Spoiler

Call me a perv, but their backs and butts look normal, so where''s the problem? xD A teraz tak an serio, to wyobrażałem sobie jakieś rako-podobne narośle, przeszczepy skóry yoma czy inne paskudnie wyglądające blizny. A to? Moje jedyne skojarzenie to to, że wygląda jak nadziewana kaczka/gęś na nowy rok xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Claymore 129

Dnia 04.08.2012 o 21:36, Alamut napisał:

Spoiler

Dobrze wiesz, że mój stosunek do Claire jest nijaki :P


Spoiler

There is something wrong with you ^^

Dnia 04.08.2012 o 21:36, Alamut napisał:

Spoiler

Call me a perv, but their backs and butts look normal, so where''s the problem? xD


Spoiler

The front opening is far longer than it should be XD

Dnia 04.08.2012 o 21:36, Alamut napisał:

Spoiler

A teraz tak an serio, to wyobrażałem sobie jakieś rako-podobne narośle, przeszczepy skóry yoma czy inne paskudnie wyglądające blizny.


Spoiler

Miałem podobne podejrzenia. Ale w sumie to chyba nawet lepiej że się nie spełniły.

Dnia 04.08.2012 o 21:36, Alamut napisał:

Spoiler

A to? Moje jedyne skojarzenie to to, że wygląda jak nadziewana kaczka/gęś na nowy rok xD


Spoiler

Wygląda jakby cesarkę robił jej nadgorliwy chirurg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2012 o 20:31, Alamut napisał:

Claymore 129

Spoiler

Fabularnie troszkę się dzieje, ale można zignorować powrót Claire. Nareszcie dowiadujemy
się co jest tak obrzydliwego w ciele claymorek, że nie tknie ich żaden mężczyzna. *_*
Swoją drogą nie wygląda to aż tak tragicznie jak niektóre z moich prywatnych spekulacji,
a poza tym ma troszkę sensu. Skoro prawo nie działa wstecz to czemu miałyby działać manipulacje
genetyczno-alchemiczne?


Spoiler


Wszystkio ładnie, pięknie, sentymentalne powitanie po latach, ale dammit, niech oni chociaż na chwile obejrzą się za siebie! Przecież jest tam coś porównywalnego do Jenovy z FF VII. Ja bym wiał, nawet mając przy sobie Claire, w sumie żadna przyjemnośc nie jest warta kosztu utraty życia przez człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 13:56, Pietro87 napisał:

/.../
Jeśli ktoś czuje o co chodzi - to czekam na propozycje.

Poleciłbym takie tytuły jak:
Summer Wars
The Girl Who Leapt Through Time
Mononoke Hime
Macross Frontier
Katanagatari
Spice & Wolf

Każdy z tych tytułów można z grubsza określić jako przygoda/akcja/romans. W jednych romansu jest więcej w innych nieco mniej ale polecam każdemu dać szansę, zwłaszcza, że trzy pierwsze to kinówki, nie serie, więc nie trzeba tracić zbyt dużo czasu by je obejrzeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Claymore 129

Dnia 04.08.2012 o 21:53, Karharot napisał:

Spoiler

There is something wrong with you ^^


Spoiler

I know! Wonderfull isn''t it? :)

Dnia 04.08.2012 o 21:53, Karharot napisał:

Spoiler

The front opening is far longer than it should be XD


Spoiler

Proszę nie zmuszaj mnie do pisania o alternatywach xD

Dnia 04.08.2012 o 21:53, Karharot napisał:

Spoiler

Miałem podobne podejrzenia. Ale w sumie to chyba nawet lepiej że się nie spełniły.


Spoiler

Nom w zasadzie masz rację, twarz yomy na środku brzucha, albo co grosza Teresy byłyby bardziej traumatyzujące...

Dnia 04.08.2012 o 21:53, Karharot napisał:

Spoiler

Wygląda jakby cesarkę robił jej nadgorliwy chirurg ;)


Spoiler

Przypomniało mi się, że te blizny kojarzą mi się z tym artem do grim-dark wersji He-Mana: http://browse.deviantart.com/?qh=§ion=&q=Aerion+Evil-Lyn#/dqch87


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Claymore 129
>

Spoiler

Wszystkio ładnie, pięknie, sentymentalne powitanie po latach, ale dammit, niech oni chociaż

Dnia 04.08.2012 o 22:08, Pierogi_z_Cukrem napisał:

na chwile obejrzą się za siebie! Przecież jest tam coś porównywalnego do Jenovy z FF
VII. Ja bym wiał, nawet mając przy sobie Claire, w sumie żadna przyjemnośc nie jest warta
kosztu utraty życia przez człowieka.


Spoiler

Szczerze? Bardziej mnie te awekened beings za murami obchodzą niż to co się stanie z Raboną i jej obrońcami ^^


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Accel World e17

Spoiler

Damn, jak ja nienawidzę cliffhangerów. Nie dość, że akcja z Chiyu wygląda na wredny trolling, to sytuację pogarsza jeszcze kontynuacja wątku dopiero za 2 tygodnie. Also, fuck you Chiyu, KYH i tak jest lepszą postacią. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sword Art Online Ep 05

Spoiler

Odcinek niemający w zasadzie nic wspólnego z nowelą... ale bardzo przyjemnie mi się go oglądało. Widać że autorzy Anime jakoś lepiej radzą sobie z tworzeniem własnej treści niż adaptowaniem noweli. No i miny Asuny bezcenne (zaspana po prostu mnie rozwaliła XD), tylko dla nich warto to obejrzeć :D

Z tego co widzę to jednak do głównego wątku fabularnego znanego z noweli wrócimy dopiero w 7 odcinku. Więc mam nadzieję że ta seria jest planowana na 24 bo inaczej nie dotrze nawet do końca pierwszego tomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się