Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Sword Art Online Ep 05

Dnia 05.08.2012 o 03:39, ziptofaf napisał:

Spoiler

Odcinek niemający w zasadzie nic wspólnego z nowelą... ale bardzo przyjemnie mi się go oglądało. Widać że autorzy Anime jakoś lepiej radzą sobie z tworzeniem własnej treści niż adaptowaniem noweli. No i miny Asuny bezcenne (zaspana po prostu mnie rozwaliła XD), tylko dla nich warto to obejrzeć :D


Spoiler

Jak dla mnie ten odcinek był najsłabszy z dotychczasowych choć głównie przez tsundere-owate zachowania Asuny (miałem ją za ciekawszą postać a te ograne reakcje obniżają w moich oczach powagę serii).
Skorzystam tu z okazji i zaznaczę że nie czytając noweli nie miałem żadnych istotnych zastrzeżeń do poprzednich epków.

Dnia 05.08.2012 o 03:39, ziptofaf napisał:

Spoiler

Z tego co widzę to jednak do głównego wątku fabularnego znanego z noweli wrócimy dopiero w 7 odcinku. Więc mam nadzieję że ta seria jest planowana na 24 bo inaczej nie dotrze nawet do końca pierwszego tomu.


Spoiler

Z informacji na MAL wynika że seria jest zaplanowana na 25 odcinków więc nie trzeba się obawiać o to że zabraknie czasu adaptacje głównej fabuły jednej nowelki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sword Art Online Ep 05

Dnia 05.08.2012 o 09:36, Karharot napisał:

Spoiler

Jak dla mnie ten odcinek był najsłabszy z dotychczasowych choć głównie przez tsundere-owate
zachowania Asuny (miałem ją za ciekawszą postać a te ograne reakcje obniżają w moich
oczach powagę serii).


Spoiler

A to później ci się bardziej spodoba. Autor SAO to ta sama osoba która tworzy Accel World więc nie będzie 200 odcinków powolnego rozwoju charakterów postaci, Asunie też się niedługo nieco zmieni nastawienie do świata. I z całą pewnością słowo tsundere do niej pasować nie będzie.


Dnia 05.08.2012 o 09:36, Karharot napisał:

Skorzystam tu z okazji i zaznaczę że nie czytając noweli nie miałem żadnych istotnych
zastrzeżeń do poprzednich epków.



Spoiler

Ja w zasadzie też nie i potrafię zrozumieć dlaczego autorzy Anime pomijają niektóre wydarzenia bądź je skracają. Co by nie mówić, to mimo iż fabuła tej noweli osadzona jest w grze MMO to to bardziej jest obyczajówka aniżeli hack''n''slash, w ciągu 2 tomów ciężko w ogóle o jakieś naprawdę fajne walki (na palcu jednej ręki mógłbym je wymienić). A tutaj już w 2 odcinku się pojawił boss, mamy też teraz player killer story... nie powiem, podoba mi się taka odmiana ;)

Choć akurat w tym epku sam początek był nieco błędny - co jak co ale Kirito to nie powinien mieć nic przeciwko eksterminowaniu NPC-ów, ten koleś cheatuje jak diabli w SAO jeśli chodzi o ułatwianie sobie walki xD


Dnia 05.08.2012 o 09:36, Karharot napisał:

Spoiler

Z informacji na MAL wynika że seria jest zaplanowana na 25 odcinków więc nie trzeba
się obawiać o to że zabraknie czasu adaptacje głównej fabuły jednej nowelki :)



Spoiler

A to dobrze. Choć i tak trochę szkoda że to nie będzie seria o nieograniczonej długości bo żeby zaadaptować to w całości to trzeba by ze 150 odcinków obecnie. W końcu (spoiler!) MMO jakim jest Sword Art Online to tylko sam początek historii ;)



Kokoro Connect Ep 05

Spoiler

This guy has something terribly wrong with his head. Gdzie jest mój Soul Killing Anti-Demon Cannon gdy go potrzebuję...? Nie powiem, odcinek mnie po prostu wgniótł w ziemię. "So let''s decide who dies!". Nie no, co innego zamiana ciał a co innego tego typu okrutne zabawy w Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2012 o 09:36, Karharot napisał:

Sword Art Online Ep 05
>

Spoiler

Odcinek niemający w zasadzie nic wspólnego z nowelą... ale bardzo przyjemnie
mi się go oglądało. Widać że autorzy Anime jakoś lepiej radzą sobie z tworzeniem własnej
treści niż adaptowaniem noweli.


Ta historia została umieszczona w 8 tomie nowelki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Claymore 129

Dnia 05.08.2012 o 09:53, Karharot napisał:

Spoiler

http://ja.gram.pl/upl/blogi/98610/img_wpisy/2012_31/CC.jpg
Gome, nie mogłem się powstrzymać XD


Spoiler

Nie dam się nabrać ;P Zacznę się tu rozpisywać wypowiedziami typu "I''ve read enough doujinshi to know that...", a Ty mi jako mod degrada albo bana wrzucisz! Nie z moją paranoja takie numery xD A obrazek powala ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sword Art Online Ep 05

Dnia 05.08.2012 o 13:45, ziptofaf napisał:

Spoiler

A to później ci się bardziej spodoba. Autor SAO to ta sama osoba która tworzy Accel World więc nie będzie 200 odcinków powolnego rozwoju charakterów postaci, Asunie też się niedługo nieco zmieni nastawienie do świata. I z całą pewnością słowo tsundere do niej pasować nie będzie.


Spoiler

Miło to słyszeć :)

Dnia 05.08.2012 o 13:45, ziptofaf napisał:

Spoiler

Choć akurat w tym epku sam początek był nieco błędny - co jak co ale Kirito to nie powinien mieć nic przeciwko eksterminowaniu NPC-ów, ten koleś cheatuje jak diabli w SAO jeśli chodzi o ułatwianie sobie walki xD


Spoiler

Też nie za bardzo rozumiem co miał przeciwko temu zważywszy na to że taki plan mógłby uratować życie kilku graczom i właściwie nikt nic by na tym nie stracił. Z tej krótkiej rozmowy wynikało że NPC się respawnują i choć nie orientuję się w tym głębiej nie wygląda na to aby mieli jakąś osobowość lub też byli prawdziwymi ludźmi odgrywającymi te role (a nawet jeśli to Kirito nie powinien nic o tym wiedzieć).

Dnia 05.08.2012 o 13:45, ziptofaf napisał:

Spoiler

A to dobrze. Choć i tak trochę szkoda że to nie będzie seria o nieograniczonej długości bo żeby zaadaptować to w całości to trzeba by ze 150 odcinków obecnie. W końcu (spoiler!) MMO jakim jest Sword Art Online to tylko sam początek historii ;)


Spoiler

Jeśli będziemy mieli szczęście to seria doczeka się drugiego s4ezonu, jeśli będziemy mieli pecha to dostaniemy z zadka wyjęte zakończenie i autorzy anime pójdą szukać czegoś innego co da się zrujnować zarabiając na tym trochę kasy...



EDIT:
-> Celek
Odpowiedziałeś złej osobie, to co przytoczyłeś było fragmentem wypowiedzi ziptofaf'a ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Crunchyroll pojawił się na PS3, zastanawiam się czy warto zainwestować. W końcu byłaby namiastka tego kanału z anime co mają inne kraje.

25 pln za miesiąc to chyba nie dużo no i w HD niektóre tytuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sword Art Online Ep 05

Dnia 05.08.2012 o 14:41, Celek napisał:

Ta historia została umieszczona w 8 tomie nowelki :)


A to tam jeszcze nie dotarłem, jestem na 5 bodajże :P

@ Karharot

Dnia 05.08.2012 o 14:41, Celek napisał:

Spoiler

Też nie za bardzo rozumiem co miał przeciwko temu zważywszy na to że taki plan mógłby uratować życie
kilku graczom i właściwie nikt nic by na tym nie stracił. Z tej krótkiej rozmowy wynikało że NPC się respawnują i > choć nie orientuję się w tym głębiej nie wygląda na to aby mieli jakąś osobowość lub też byli prawdziwymi
ludźmi odgrywającymi te role (a nawet jeśli to Kirito nie powinien nic o tym wiedzieć).



Spoiler

W SAO i innych tego typu grach JEST możliwe uzyskanie zaawansowanej sztucznej inteligencji (i będą o tym odcinki) ale nie dotyczyło to zwykłych NPC-ów. Te akurat nie mają żadnej wartości poza tym że można od nich jedzenie i podstawowe towary kupować bądź jeśli kupisz sobie domek to wynajmujesz sobie takiego npc-a żeby za odźwiernego robił. Dlatego było to nieco bzdurne, zwłaszcza padające z ust Beatera jakim jest Kirito (który naprawdę nie ma nic przeciwko expćtowaniu przeciwników by im się AI na moment wieszało...)


Dnia 05.08.2012 o 14:41, Celek napisał:

Spoiler

Jeśli będziemy mieli szczęście to seria doczeka się drugiego sezonu, jeśli będziemy mieli pecha to dostaniemy > z zadka wyjęte zakończenie i autorzy anime pójdą szukać czegoś innego co da się zrujnować zarabiając na tym
trochę kasy...



Spoiler

Och, ja dobrze wiem gdzie oni to najprawdopodobniej zakończą bo autor sam początkowo zrobił 2 tomy i przerwał prace by wznowić je dużo później. Miejsce to oni na to mają świetne a historia jak najbardziej będzie sprawiać wrażenie kompletnej. Co nie oznacza że to wszystko co ta nowela ma do pokazania i dlatego liczę na sequel ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2012 o 15:16, maniekk napisał:

Crunchyroll pojawił się na PS3, zastanawiam się czy warto zainwestować. W końcu byłaby
namiastka tego kanału z anime co mają inne kraje.

25 pln za miesiąc to chyba nie dużo no i w HD niektóre tytuły.

A to jest dostepne w Europie ;d?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sword Art Online Ep 05

Dnia 05.08.2012 o 15:31, ziptofaf napisał:

Spoiler

W SAO i innych tego typu grach JEST możliwe uzyskanie zaawansowanej sztucznej inteligencji (i będą o tym odcinki) ale nie dotyczyło to zwykłych NPC-ów.


Spoiler

Te odcinki są częścią tego co ma szanse zostać zanimowane w pierwszym sezonie czy też jest to jakaś dalsza historia?

Dnia 05.08.2012 o 15:31, ziptofaf napisał:

Spoiler

Te akurat nie mają żadnej wartości poza tym że można od nich jedzenie i podstawowe towary kupować bądź jeśli kupisz sobie domek to wynajmujesz sobie takiego npc-a żeby za odźwiernego robił.


Spoiler

A taki NPC jest w stanie powstrzymać wysokolevelowego gracza jeśli takowy zechce wejść bez pozwolenia?

Dnia 05.08.2012 o 15:31, ziptofaf napisał:

Spoiler

Och, ja dobrze wiem gdzie oni to najprawdopodobniej zakończą bo autor sam początkowo zrobił 2 tomy i przerwał prace by wznowić je dużo później. Miejsce to oni na to mają świetne a historia jak najbardziej będzie sprawiać wrażenie kompletnej. Co nie oznacza że to wszystko co ta nowela ma do pokazania i dlatego liczę na sequel ^^


Spoiler

Kolejna dobra informacja :) Jeśli mają gotowe zamknięte zakończenie dające im możliwość nakręsenia w przyszłości następnej serii to jest szansa że tego nie zepsują :)[/s\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2012 o 15:32, Pablo_Querte napisał:

A to jest dostepne w Europie ;d?


No właśnie oglądam sampla i działa, poza tym na stronie piszą, że mogą być problemy z filmami z powodów licencyjnych, ale nie ma nic na temat anime:

"Drama Availability Notice: If you live outside North and South America, many Drama titles may not be available in your region due to licensing restrictions. We are working with our licensing partners to expand the available regions. Please check out the drama selection before making your Drama Membership purchase. The page is filtered for your region."

A no i jest 30 dniowy okres próbny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sword Art Online Ep 05

Dnia 05.08.2012 o 15:46, Karharot napisał:

Spoiler

Te odcinki są częścią tego co ma szanse zostać zanimowane w pierwszym sezonie czy
też jest to jakaś dalsza historia?



Spoiler

Widzę tą postać w openingu więc podejrzewam że, biorąc pod uwagę gdzie jest to umieszczone chronologicznie, to będą to okolice 18-20 epka. Z tym że na cuda to bym się nie nastawiał, jak dla mnie ta konkretna historia była sporym rozczarowaniem.


Dnia 05.08.2012 o 15:46, Karharot napisał:

Spoiler

A taki NPC jest w stanie powstrzymać wysokolevelowego gracza jeśli takowy zechce wejść
bez pozwolenia?


Spoiler

Nie da rady wejść bez pozwolenia o ile dobrze pamiętam ^_^ Dlatego takie miejsca jak Inn są całkowicie bezpieczne w SAO i nikt cię na duel nie wyzwie podczas snu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sword Art Online Ep 05

Dnia 05.08.2012 o 16:07, ziptofaf napisał:

Spoiler

Nie da rady wejść bez pozwolenia o ile dobrze pamiętam ^_^ Dlatego takie miejsca jak Inn są całkowicie bezpieczne w SAO i nikt cię na duel nie wyzwie podczas snu.


Spoiler

To po co zatrudniać odźwiernego? Jako gadżet do domu? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sword Art Online ep. 5

Kurczę... To anime staje się coraz lepsze... Chyba się zmuszę i jakoś porządnie skompiluje sobie przetłumaczone tomy i dam do druku i jakiegoś obłożenia.

Nienawidzę czytać książek na ekranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.08.2012 o 15:46, Karharot napisał:

Spoiler

A taki NPC jest w stanie powstrzymać wysokolevelowego gracza jeśli takowy zechce wejść
bez pozwolenia?



Może teraz mi się uda poprawnie odpowiedzieć (wcześniej niestety zorientowałem się po wysłaniu posta, a edycja nie umożliwia zmiany któremu użytkownikowi się odpowiada)

Co do pytania są jeszcze NPC strażnicy

Spoiler

którzy są mają absurdalne staty i atakują pomarańczowych graczy gdy próbują wejść do miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sword Art Online #3

Spoiler

Czegoś nie rozumiem. Jak ktoś zginie w grze to ginie w prawdziwym świecie. A tutaj jest mowa i jakimś relikcie pozwalającym wskrzeszać. CO JEST DO CHOLERY? Przecież to nie trzyma się kupy. Umierasz w grze = umierasz w realnym świecie. Co da wskrzeszenie postaci?



edit:

Spoiler

Ok. Wyjaśniło się, ale tylko po części. Te 10 sekund to rozumiem, ale na co oni liczyli? Była mowa, że śmierć następuje w obu światach, więc jak ktoś zginął w realnym świecie to chyba ten głupi hełm miał już zdjęty... Jak wiele dziur w takim dobry anime może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sword Art Online #3

Dnia 05.08.2012 o 17:55, SiDi napisał:

Spoiler

Czegoś nie rozumiem. Jak ktoś zginie w grze to ginie w prawdziwym świecie. A tutaj jest mowa i jakimś relikcie pozwalającym wskrzeszać. CO JEST DO CHOLERY? Przecież to nie trzyma się kupy. Umierasz w grze = umierasz w realnym świecie. Co da wskrzeszenie postaci?


Obejrzyj ep do końca

Spoiler

Ten relikt pozwala "anulować" śmierć jedynie przez 10 sekund po śmierci postaci gracza, potem sygnał zagotowania mózgu jest przekazywany do wirtualnego hełmu i nic już takiemu graczowi nie pomoże.



EDIT:

Dnia 05.08.2012 o 17:55, SiDi napisał:

edit:

Spoiler

Ok. Wyjaśniło się, ale tylko po części. Te 10 sekund to rozumiem, ale na co oni liczyli? Była mowa, że śmierć następuje w obu światach, więc jak ktoś zginął w realnym świecie to chyba ten głupi hełm miał już zdjęty... Jak wiele dziur w takim dobry anime może być


Spoiler

To nie była dziura, Kirito po prostu z desperacji miał nadzieję że jakoś to będzie możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2012 o 17:44, Celek napisał:

Co do pytania są jeszcze NPC strażnicy

Spoiler

którzy są mają absurdalne staty i atakują pomarańczowych graczy gdy próbują wejść do miasta.


Spoiler

To już ma dużo więcej sensu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2012 o 18:01, Karharot napisał:

Sword Art Online #3

Spoiler

To nie była dziura, Kirito po prostu z desperacji miał nadzieję że jakoś to będzie
możliwe.



Spoiler

Sam napisałeś wyżej "zgotowanie mózgu" i cały świat gry był o tym świadomy od samego początku anime. Jak można "wskrzesić" gdy taka osoba właściwie nie ma już hełmu na głowie i prawdopodobnie jest w trumnie/skremowana? Na co on liczył? To jest dziura jak nic tym bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować