Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Sword Art Online 1-6

Spoiler

Po troszkę opóźnionym starcie muszę powiedzieć, że majstersztykiem to nie jest, ale jak na japońską interpretację fantasy i gier rpg ogląda się to całkiem przyjemnie. Plusem jest chociażby to, że ma więcej sensu niż drugi sezon Druaga. A co do ducha w ostatnim epku mam następującą teorię wszechwiedzący mistrz gry, czyli porypany psychol, który zamknął ich w tym "eksperymencie", obserwował sobie całe zajście i pomyślał sobie: zaimplementujmy model tej martwej laski aby nołlajfy miały mały mind fuck na koniec questa. Logiczniejszego rozwiązania chyba nie ma xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2012 o 13:57, MisticGohan_MODED napisał:

Ech... wolałbym się dowiedzieć kiedy drugi sezon Shin Mazingera będzie ;/

Chyba nigdy T_T Tak przynajmniej słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2012 o 14:02, Hubi_Koshi napisał:

> Ech... wolałbym się dowiedzieć kiedy drugi sezon Shin Mazingera będzie ;/
Chyba nigdy T_T Tak przynajmniej słyszałem.

Kurde... no to może chociaż Shin Mazinkaiser xD
Bo tak teraz powinno lecieć :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sword Art Online Ep 07

Spoiler

Jak ja się cieszę że czytam nowelę a Anime traktuję tylko jako dodatek żeby zobaczyć animowane sceny bo akurat ten konkretny sidestory to zdecydowanie NIE powinien się jeszcze pojawiać. W tym tempie to mi fajne MMO na haremówkę przerobią którą ta seria zdecydowanie nie jest... Tyle dobrego że walka ze smokiem fajnie wykonana, ogólnie bardzo podobają mi się starcia w tym Anime - Kirito jest badassem i to po prostu widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2012 o 21:11, luzac napisał:

Cromartie High School

Ten utwór będzie chyba za mną chodził całe życie...
http://www.youtube.com/watch?v=x_skhTIY_Ik

No i było się z czego pośmiać, 7/10.

Freddie! Jedyny człowiek, którego głos nie jest słyszalny przez ludzi, uczcijmy go piosenką, której tytułu i słów nikt nie pamięta
http://www.youtube.com/watch?v=QAwcmaQx7rI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sword Art Online Ep 07

Dnia 18.08.2012 o 23:44, ziptofaf napisał:

Spoiler

Jak ja się cieszę że czytam nowelę a Anime traktuję tylko jako dodatek żeby zobaczyć animowane sceny bo akurat ten konkretny sidestory to zdecydowanie NIE powinien się jeszcze pojawiać.


Spoiler

Ja mam wrażenie że jeśli idzie się chronologicznie to ta historia jest dokładnie tam gdzie powinna być czyli

nowela
Spoiler

zanim Asuna na serio zaczęła się wgryzać w Kirito. Jedyne czego w tym epku mi brakowało to sceny w której Kirito pokazuje Liz (jako pierwszej osobie) po co w specyfikacji zamówienia zażyczył sobie żeby wykonany miecz był "taki sam albo lepszy" zamiast "lepszy".

Dnia 18.08.2012 o 23:44, ziptofaf napisał:

Spoiler

W tym tempie to mi fajne MMO na haremówkę przerobią którą ta seria zdecydowanie nie jest...


Spoiler

Sorry to break it to you but... Asuna, Silica, Sachi, Lizbeth, Suguha, Lifa (specjalnie wymieniona osobno bo osobno się podkochiwały) Sakuya, Alicia Rue, Sinon... Nawet jeśli można argumentować że z powyższej listy dwie miały wobec Kirito inne uczucia niż romantyczna miłość a dwie inne dobierały się do niego dla draki nie da się nie zauważyć że przez zdecydowaną większość czasu Kirito w jego przygodach towarzyszy taka czy inna dziewczyna i praktycznie zawsze kończy się to tym że dla owej dziewczyny Kirito staje się "tym jedynym".
Oceniając po notkach samego autora można nabrać podejrzeń iż taki stan rzeczy jest wynikiem tego iż łatwiej jest mu dzięki takiej dziewczynie prezentować przemyślenia i wewnętrzny dialog Kirito a to że wokół głównego bohatera zbiera się harem jest niechcianym efektem ubocznym, niemniej nie jest to w żadnym wypadku wina anime bo ten aspekt został wzięty wprost z nowelek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sword Art Online Ep 07 (uwaga, spoilery z noweli)

Dnia 19.08.2012 o 06:23, Karharot napisał:

Spoiler

Oceniając po notkach samego autora można nabrać podejrzeń iż taki stan rzeczy jest wynikiem
tego iż łatwiej jest mu dzięki takiej dziewczynie prezentować przemyślenia i wewnętrzny
dialog Kirito a to że wokół głównego bohatera zbiera się harem jest niechcianym efektem
ubocznym, niemniej nie jest to w żadnym wypadku wina anime bo ten aspekt został wzięty
wprost z nowelek...



Spoiler

Nie mówię że nie ale akurat ta konkretna część Anime to MMO jakim jest SAO. I głównie materiał z pierwszej noweli powinien się liczyć a tam jednak nie można powiedzieć że Kirito ma własny harem. Historia z Silicą i Liz miała miejsce na uboczu jako zwykłe sidestory, będąc takim krótkim epizodem. Jakoś inaczej się na to wszystko patrzy jeśli wiadomo że on się zakochuje w Asunie, nawet z nią ślub bierze i ostatecznie pokonuje Heathcliffa. I że gdzieś tam, w międzyczasie, miały miejsce inne historie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2012 o 23:15, Hubi_Koshi napisał:

Swoją drogą, grał/oglądał ktoś Maji de watashi ni koi shinasai?

Trochę tego i tego;) Wg mnie anime może być uznane za słabe jak ktoś nie grał w VN.

Dnia 14.08.2012 o 23:15, Hubi_Koshi napisał:

Bardzo polubiłem Yamato
za to że jest nietypowym harem protagonistą, który ma łeb na karku... ale mając takiego
ojca ciężko być frajerem
http://www.minatosoft.com/majikoi-s/chara-yamatochichi.html


Zaprawdę jesteś Zły Spoiler, bo sądziłem, że to będzie "podstarzały hippis", a tutaj mamy z wyglądu "ważniaka, który pewnie planuje podbój czegoś tam?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 14:03, Sarinew napisał:

Trochę tego i tego;) Wg mnie anime może być uznane za słabe jak ktoś nie grał w VN.

Ja anime w sumie nie oglądałem, tylko novelką się interesowałem... i głęboko boleję nad zniknięciem gościa który tłumaczy novelkę, a zabierał się za Miyako route T_T No, ale w zamian mam teraz Majikoi S

Dnia 19.08.2012 o 14:03, Sarinew napisał:

Zaprawdę jesteś Zły Spoiler, bo sądziłem, że to będzie "podstarzały hippis", a tutaj
mamy z wyglądu "ważniaka, który pewnie planuje podbój czegoś tam?"

Muahahaha! Matka rodu Kuki była pod wrażeniem że jej córka (Monshiro w Monshiro route) zdołała zatrudnić syna gościa, którego firma w dobie kryzysu wyciąga 11% wzrostu :-3
Hehe a tu mały prezencik dla ciebie za to że masz dobry gust i zainteresowałeś się Majikoi :-3

20120819141402

20120819141433

20120819141504

20120819141522

20120819141800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 14:18, Hubi_Koshi napisał:

Ja anime w sumie nie oglądałem, tylko novelką się interesowałem... i głęboko boleję nad
zniknięciem gościa który tłumaczy novelkę, a zabierał się za Miyako route T_T No, ale
w zamian mam teraz Majikoi S


Jak masz czas to anime dasz radę obejrzeć, chociaż sam jestem dopiero w połowie.
Gdzieś na angielskim forum czytalem, że projekt raczej żyje, ale tłumacz ma bardzo mało czasu wolnego by tłumaczyć. Miyako route jest trochę przetłumaczony no i jeszcze zostało True route do tłumaczenia z tych ważniejszych rzeczy.
A Majikoi S grałem tylko demo bez tłumaczenia ;P A jeszcze są w planach dodatkowe historie jako Majikoi A.

Dnia 19.08.2012 o 14:18, Hubi_Koshi napisał:

Hehe a tu mały prezencik dla ciebie za to że masz dobry gust i zainteresowałeś się Majikoi
:-3

Dziękuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2012 o 23:15, Hubi_Koshi napisał:

Swoją drogą, grał/oglądał ktoś Maji de watashi ni koi shinasai? Bardzo polubiłem Yamato
za to że jest nietypowym harem protagonistą, który ma łeb na karku... ale mając takiego
ojca ciężko być frajerem
http://www.minatosoft.com/majikoi-s/chara-yamatochichi.html


Hubi jakieś wrażenia? Minęło aż 5 dni więc pewnie pograłeś/obejrzałeś ;D Z cichą nadzieją zapytam: jest manga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 14:35, Sarinew napisał:

Jak masz czas to anime dasz radę obejrzeć, chociaż sam jestem dopiero w połowie.

Mhm może sobie obejrzę, z tego co widziałem było parę fajnych scen :-3

Dnia 19.08.2012 o 14:35, Sarinew napisał:

Gdzieś na angielskim forum czytalem, że projekt raczej żyje, ale tłumacz ma bardzo mało
czasu wolnego by tłumaczyć. Miyako route jest trochę przetłumaczony no i jeszcze zostało
True route do tłumaczenia z tych ważniejszych rzeczy.

Nom problem w tym że stronka na której dawał tłumaczenia już od dawna nie żyje, no i czytałem że się gość zwyczajnie gdzieś zapodział T_T No, ale cieszę się że przynajmniej nauczycielkę przetłumaczył ^^ Christmas Cakes For The Win!

Dnia 19.08.2012 o 14:35, Sarinew napisał:

A Majikoi S grałem tylko demo bez tłumaczenia ;P A jeszcze są w planach dodatkowe historie
jako Majikoi A.

Tutaj gość daje tłumaczenie dema (i pozostałe tłumaczenia) jeśli chcesz
http://wairu.blogspot.com/
Im więcej Majikoi tym lepiej, polubiłem to universum ^^

Dnia 19.08.2012 o 14:35, Sarinew napisał:

Dziękuję:)

Nie ma za co, mnie osobiście powaliła Azumi w codziennych ciuchach, bardzo rzadki widok :-3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 14:44, necron1501 napisał:

Hubi jakieś wrażenia? Minęło aż 5 dni więc pewnie pograłeś/obejrzałeś ;D Z cichą nadzieją
zapytam: jest manga?

Manga jest chociaż nie wiem ile chapterów, całkiem fajna i zabawna, jest też anime, chociaż ja koncentrowałem się głównie na visual novelce. Ogólnie jednym z głównych plusów serii jest główny bohater, Naoe Yamato. To zdecydowanie NIE typowy harem protagonista. Jest inteligentny, przebiegły, ma łeb na karku, niesamowicie miła odmiana po tych wszystkich straceńcach... Jest też masa fajnych dziewczyn z Kawakami Momoyo na czele która nawet Rakanowi nie ustępuje w kopaniu tyłków XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 14:44, Hubi_Koshi napisał:

Nom problem w tym że stronka na której dawał tłumaczenia już od dawna nie żyje, no i
czytałem że się gość zwyczajnie gdzieś zapodział T_T


Mam jeszcze nadzieję, że kiedyś wróci. A Majikoi S zacznę grać/czytać jak stracę cierpliwość;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 15:21, Sarinew napisał:

Mam jeszcze nadzieję, że kiedyś wróci. A Majikoi S zacznę grać/czytać jak stracę cierpliwość;)

Cóż na razie i tak jest tylko Monshiro route i mini route dla Iyo, ale gość pracuje teraz nad tłumaczeniem dla Margit, Koror i Kosugi (ta irytująca dziewczyna w klasie Mayucchi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się